Służby specjalne skontrolują państwowe spółki. Jest lista przedsiębiorstw

mcwernic/sxc.hu

  

Służby specjalne koordynowane przez ministra Mariusza Kamińskiego zajmą się dogłębną kontrolą państwowych spółek. Na liście, do której dotarło Radio Zet znajduje się 66 przedsiębiorstw. Ministerstwa z przekazaniem konkretnych informacji mają czas do 30 września.
 
Minister Kamiński w piśmie rozesłanym do poszczególnych resortów prosi o informacje na temat wszystkich umów, jakie zostały zawarte w latach 2015-2016. Umowy, o jakie zwrócił się Mariusz Kamiński dotyczą usług zewnętrznych. Dotyczą doradztwa, usług marketingowych i prawniczych, bezpieczeństwa, dostaw sprzętu, usług ubezpieczeniowych i brokerskich.

Minister-koordynator zaznacza, że jeśli któryś z resortów nie wyrobi się do 30 września z przedstawieniem dokumentów, musi wystosować specjalne pismo z dokładną datą przekazania materiałów.

Kontrola została uzgodniona z premier Beatą Szydło. Pisma wystosowano do wszystkich ministerstw, które nadzorują spółki skarbu państwa. Szefowie tych resortów muszą sporządzić zestawienia. Mają w nich znaleźć się nazwy wszystkich firm, z jakimi współpracowała dana spółka. Dokument ma zawierać daty zawarcia umów, okres na jaki zostały podpisane oraz całkowitą wartość świadczeń objętych umowami.  Dodatkowo wymagane jest również uzasadnienie z jakich powodów umowy zostały podpisane.

Załączamy (za radiozet.pl) listę spółek, które mają być skontrolowane:


(Fot. screen radiozet.pl)


(Fot. screen radiozet.pl)


(Fot. screen radiozet.pl)

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl