niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

W co się bawi rosyjska bezpieka

Dodano: 03.08.2016 [14:55]
W co się bawi rosyjska bezpieka - niezalezna.pl
foto: GP
Wracając z rocznicy Powstania Warszawskiego, mijałem stolik z jedynie słuszną narodową literaturą. Ten stolik różnił się od pozostałych tym, że innych narodowców uważa za nie do końca narodowych. Przede wszystkim ten najsłuszniejszy nie znosi Zachodu, szczególnie USA i NATO, gdyż w całości opanowany jest on przez Żydów, którzy muszą być wszyscy razem masonami. Inni narodowcy nie sprawdzili się do końca, bo popierają sojusz z USA i NATO. Nawet ich wstręt do UE nie ratuje przed zarzutem zdrady czystej polskości. Ze mną, wychowanym na myślach Piłsudskiego, nie miał problemu: chodź tu, Żydzie, pogadamy – zakrzyknął przy pełnej ulicy ludzi. Jak wiadomo, Piłsudski w jego mniemaniu to gorzej niż Żyd, bo pewnie się gdzieś im zaprzedał. Wprawdzie ja sam jako bardzo młody człowiek nauczyłem się od Antoniego Macierewicza nieco metodologii myślenia narodowego, ale geopolitykę całkiem przejąłem od piłsudczyków. Zresztą mam wrażenie, że dzisiejszy szef MON też nie stroni od tych pomysłów. Najmądrzej na te sprawy patrzył prymas Kardynał Stefan Wyszyński, który w swoim testamencie apelował, by nie kopiować żadnych jego pomysłów na Polską rację stanu, tylko kierować się bieżącym wyczuciem narodowego interesu. To, co jest dobre dla Polski dzisiaj, nie musi być dobre w przyszłości, poza oczywiście miłością Ojczyzny i wielką roztropnością w działaniu. Zmieniają się paradygmaty działania, a historia jedynie testuje ich wiarygodność.

Najstarszym polskim paradygmatem politycznym po przyjęciu chrztu jest konieczność jednoczenia plemion, a potem narodów i państw przeciwko tyranii. Wielkim twórcą tej myśli był Kazimierz Wielki, i tu nasz narodowiec miałby rację (wiemy, kto mieszkał na krakowskim Kazimierzu), św. Jadwiga (na pewno nie Polka), a w ubiegłym wieku Józef Piłsudski. Wszyscy oni, oprócz zaprzedania się obcym, byli też banderowcami. To wszak Kazimierz Wielki trwale dogadał się z Rusią Halicką, św. Jadwiga z Litwinem Władysławem, panem połowy ziem ruskich, czyli na dzisiaj ukraińskich, a Piłsudski z niejakim Petlurą pobił pod Warszawą Rosjan, którzy na pewno nie byli ani masonami, ani też banderowcami. Jeżeli wydaje się Państwu, że dopuściłem się przesadnej ironii, to są Państwo w głębokim błędzie. Za chwilę jakakolwiek próba porozumienia się z jedynym narodem, który realnie stawia opór Rosji, będzie jeszcze większym obciachem niż pięć lat temu popieranie PiS czy zajmowanie się Smoleńskiem. Zmieniła się sytuacja, zmieniły się paradygmaty Łubianki. I tak to razem z Piłsudskim zostałem naraz Żydem, banderowcem i masonem. Co zrobić – Polskę nie tak łatwo kochać.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A nie poczuł się Pan przypadkiem nobilitowany przez tego złego, z Moskwy sterowanego nacjonalistę?;)
Drogi Panie, jednoczenie narodów ma różne oblicza. Komunizm również ma charakter ponadnarodowy i w jego imię "jednoczono" narody. W dzisiejszym świecie to jednoczenie nazywa się globalizmem, i nie przeciwdziała tyranii a ku niej dąży.
W przypadku Ukrainy daliście (bo nie tylko Pan) du.y koncertowo! Wspierając Majdan dokarmiliście tylko banderowską bestię i wyhodowaliście realnego wroga Polski. Bardzo źle zainwestowaliście Panowie.
Myślę , że Kazimierz Wielki przekazałby Panu takie samo przesłanie jakie przekazał Kardynał Wyszyński - roztropnie dostosować się do aktualnych potrzeb. Tak, by Polsce to służyło. Czy globalizm Polsce służy?

"Rosyjskie oczy strachu. NATO to tylko propaganda.
Zagrożenie dla Moskwy nadchodzi z zupełnie innego kierunku."
Robert Cheda

http://wiadomosci.wp.pl/kat,13...

Dużo się dzieje u naszych braci Ukraińców oj dużo. Do obejrzenia: http://wolna-polska.pl/wiadomo.... Kochajmy się!!!!!!!!

Sojusz prawicy z nacjonalistami był moralnie obrzydliwy od samego początku. Antysemityzm, antyukraińskość, kryptonazizm, podważanie demokracji i gloryfikowanie narodowego totalitaryzmu - każda z tych rzeczy osobno jest wystarczającym powodem żeby odsunąć się od nacjonalistów. Ale dopiero kiedy nacjonaliści okazują się być sprzymierzeńcami Kremla, redaktora zaczyna uwierać ich obecność na prawicy? To trochę późno.

Patrioci polscy powinni zajmowac sie tylko interesami polskimi,i w zadnym wypadku nie uczestniczyc w zadnych akcjach przeciwko Polsce.
To jest zelazna i progowa definicja polskiego patrioty,i endecy sie w tym bardzo dobrze mieszcza.
Rozpoczyna sie wielka akcja masonska jak i zydowska oraz komunistyczna,ktora chce ich wyrzucic poza margines polityczny,co widzielismy przy okazji skandalicznego cunami na poczciowa i dobra katolicka mlodziez z ONR-u...

Polacy w obecnych czasach nie zaczeli odnośnie problematyki banderowskiej z Ukraincami sporu,
Kijow w Wierchownej Radzie go zaczal,
przyjezdza do Polski wielu Ukraincow i Polska musi się bronic przed zla ideologia która bylaby nie nazwana zlem wiec ci Ukraincy by nie wiedzieli jak Polska na te ideologie się zaopatruje, czesc z nich ma ja w sobie,
moja siostra ma dwie wnuczki i to się w Polsce jeśli chodzi o uchwale w Sejmie antybanderowska robi dla przyszłych pokoleń Polakow by te mordy na Polakach się w przyszłości nie powtorzyly,
zlo trzeba nazwac zlem,
i to nazwanie uczyniono w Sejmie w Warszawie,
skoro Wierchowna Rada w Kijowie zlo nazywa dobrem,
bo Ukraincy wypierają prawde z powodow ...

Roztropność , to ważne słowo , które powinno cechować dobrego polityka.Narody i państwa mniejsze od Polski są szanowane na arenie międzynarodowej, ponieważ postępują mądrze i roztropnie. Platformerskie i Tuskowe rządy były nacechowane głównie chciwością i dbaniem o interes własny.
Państwo i naród były na przeciwległym biegunie zainteresowań.
Mieliśmy w przeszłości władców mądrych i roztropnych , którzy pomimo niekorzystnego położenia geopolitycznego potrafili zbudować silne państwo.
Może teraz nadszedł ten czas , na mądre rządy w Polsce?

PiS wszedł w sojusz z rusofilami żeby pokonać PO a teraz się dziwi.

Żółwiki w Smoleńsku z Putinem Tuska to była miłość rosyjska Tuska PO sama oraz miłość Rosji i Tuska na molo w Sopocie.

jaki znowu sojusz, co ty internauto bajdurzysz,
nie ma zadnego sojuszu PiS z rusofilami,
'zmianowca' szefa zamknięto niedawno, ponoc za szpiegostwo na rzecz Chin,

A kto lansuje w RM Michalkiewicza? Ojciec Tadeusz Nasz Prometeusz.

To prawda, że red. Michalkiewicza tam puszczają. W Radiu Maryja znaczy. Ale do czasu. W Gazecie Polskiej też Go kiedyś puszczali. Do momentu, aż się zorientowali, że to co Pan Stasio wypisuje ma ścisły związek z jego pracą dla ruskich za czasów Leonida Breżniewa. Z panastasiową współpracą z Agencją Nowosti założoną przez NKWD a nadzorowaną przez KGB. Ale prawdziwym matecznikiem Michalkiewicza jest Środowisko Januszka Ko-Muszka i jego upadający promoskiewski biuletyn - NCz!

A TV Republika zaprasza Michalkiewicza, Korwina i Ziemkiewicza. Róbcie tak dalej, Łubianka się ucieszy.

Przecież sam Pan Sakiewicz wyzywał od najgorszych Komorowskiego który popierał Poroszenkę i jeździł co miesiąc na Ukrainię jak ta walczyła z Rosją.

Niech sie P.redaktor dalej meczy, a my robmy swoje.
To stary problem, bo pisal o nim Norwid. "Patriota w Polaku jest wielki, ale czowiek jest w nim karzel". Zazwyczaj nasz kochany patriota zaczyna od ocen innych czlonkow tej samej wspolnoty. Zaczyna od jego wad, zmyslonych lub prawdziwych, i na tym konczy. Pomija zaslugi ktore niejednokrotnie przewyzszaja jego mozliwosci i talent, ktorego zwykle nie ma. Sadzi, ze na tym tle wyglada ladniej. Nie bierze pod uwage tego, ze jego rowniez oceniaja w/g jego nienawisci. To jest wlasnie ten ludzki w Polaku karzel o ktorym tak madrze napisal CKN.
W naszej dziejowej burzy polska lewica zawladnela targowica.
W narodowej mentalnosci lewica kojarzy sie z Moskwa i ona rzeczywiscie w tym miejscu sie znajduje. Czasami przylega bardziej do Berlina. Roznica jest niewielka. Z Polska laczy ich tylko obywatelstwo ktore do polskosci ich nie zobowiazuje. Wiele pisalem na ten temat i nad tym boleje.

Od dawna to chcialem publicznie powiedziec.
To rzeczywiscie znane powiedzenie Norwida jest calkowicie nieprawdziwe i niesluszne.
Norwid coraz bardzie zasluguje wedlug mnie na ponowne spojrzenie jako taki odpowiednik wspolczesnych liberalnych lewakow ,bardzo antypolskich.
Jak taka glupote i oczywisty falsz mogl on w ogole napisac ?Yo jest naprawde oburzajace !!!

"Zazwyczaj nasz kochany patriota zaczyna od ocen innych czlonkow tej samej wspolnoty.
Zaczyna od jego wad, zmyslonych lub prawdziwych, i na tym konczy."

jak piszesz w liczbie mnogiej to się jej trzymaj,
z liczby mnogiej - inni członkowie
przechodzisz na liczbe pojedyncza - jego wad...
wstaw - ich wad, tych czlonkow lub jej wad, tej wspólnoty,
nie można tak skakać bo watek się traci - gdyż powiazanie zdan umyka i trzeba domyslac się ze mieszasz liczby,

Ukraina musi potępić ludobójczą organizacje, jaką była UPA. Później możemy rozmawiać i się "porozumiewać", pamiętając o własnym interesie. Proszę nie stręczyć "przyjaźni" z Ukrainą na zasadach analogicznych do "przyjaźni" ze Związkiem Sowieckim.

W praktyce jakze czesto milosc do Ukrainy albo do abstrakcyjnej geopolityki prowadzi do nienawisci do bardzo konkretnych Polakow.

Widzę ciągle tych pożytecznych dla Rosji oszustów interesów Polski: nie widzą, że to popy całują w rękę Putina a nie na odwrót? To ich "bóg". Dla nich też? 163 cm?

"W Radzie Najwyższej (parlamencie) Ukrainy zarejestrowano projekt rezolucji upamiętniającej - jak to określono - "ofiary ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951". Jej autorem jest niezrzeszony deputowany Ołeh Musij." onet.pl

w co się bawia z Polakami Ukraincy?

jakby Ukraicy potepili banderyzm zamiast go pochwalac to Polska by nie musiala go odgornie prawnie potepiac,
a teraz chcą opowiadac o ludobójstwie Polakow na Ukraincach?
taki Bandera studiowal w II RP, potem po swojej antypolskiej dzialanosci dostal odsiadke w wiezieniu,
jakie ludobójstwo?

Ukraincy w II RP uniknęli Wielkiego Glodu jaki doświadczyli ich rodacy w ZSRR,
nie oczekuje podziękowania ale przynajmniej niech nie klamia,

Pilsudski liczyl na Petlure, na bufor ale się przeliczyl,
byli o wiele za slabi jeśli chodzi o swiadomosc narodowa by blokować Rosjan,

Pieklo ze trzy lata temyu w pasmie ukraińskim mowil na TVP3 (ja mam Krakow) mowil ze do Akcji Wisla wroca ale teraz jest majdan i potrzebują pomocy to nie ale za jakiś czas,

i coz im się stało podczas tej Akcji Wisla?
zyja? zyja,
sa w polityce, w mediach, na uczelniach,
ludobójstwo naprawdę przeogromne,

Akcja Wisla była konieczna bo bandy UPA na podkarpaciu i w Karpatach od Nowego Sacza na wschod grasowaly a ludność proukrainska wspierala je logistycznie,
nie dalo się tych band rozbic bez wysiedlenia tej ludności,
jakie wielki ludobójstwo,

porównajmy to z tym co Ukraincuy Polakom zgotowali,

były tez akcje odwetowe polskiego podziemia,
zastrzelenie odwetowe pewnej liczby Ukraincow
fakt ze tragedia, ale jak inaczej wytlumaczyc Ukraincom
ze nie zycza sobie Polacy rezania Lachow?
no jak?
jak Polakow do negocjacji z nimi jakie polskie podziemie wyslalo w 1943, 10 lipca, (czyli dzien przed atakami na koscioly polskie podczas mszy sw.) prawdopodobnie zamordowali a cial nie odnaleźliśmy,

stawiamy się Rosji jako Polska,
dodatkowo ustępujemy na Ukrainie, na Bialorusi i na Litwie jeśli chodzi o pilnowanie polskich interesow,
no i co z tego mamy?
Polacy wszędzie w tych krajach na Ukrainie, na Bialorusi i na Litwie maja zla sytuacje,
jaka wdziecznosc?
nie widze, nie slysze,
ciagle pretensje do Polski i Polakow,

ja proponuje odwrotnie,
zacznijmy dogadywac się z Rosja,
wtedy polepszymy sytuacje Polakow w wyżej wymienionych krajach,
bo zobaczą ze Polska ma wybor,
nie musi być szantazowana przez te kraje
bo ponoc one (poza Boialorusia pod Rosja) sa buforem przed Rosja,
jakim znowu buforem?
takim wyimaginowanym buforem chyba,

zdaje sobie sprawę ze poki nie wyjasni się, nie osądzi i nie zamknie prawnie sprawy Smolenska to bardzo trudne,
normalne relacje Polski z Rosja,

O czym tu rozmawiac ?
Przeciez wiadomo,ze nie ma zadnych Zydow ,masonow ,ani banderowcow.
A jak sa to sa to wszyscy dobrzy polscy patrioci i katolicy,tacy jak Pilsudski.

Niech Pan redaktor nazywa tą organizację po imieniu. "Jak wiadomo, Piłsudski w jego mniemaniu to gorzej niż Żyd" - to międzywojenna endecja w swojej prasie nazywała Piłsudskiego żydem. Chodzi więc o ideowych potomków endecji: ONR, MW, RN. Po co ta wstydliwość redaktora? Mówmy otwarcie. A może to nie o nich chodzi redaktorowi? W takim razie też powinien powiedzieć otwarcie o kogo chodzi, żeby nie wprowadzać w błąd.

Od pewnego czasu zastanawiam się dlaczego wśród tak wielu Polaków panują nastroje antyukraińskie. Zaznaczę, że są to nastroje antyukraińskie, a nie antybanderowskie gdyż wg tych Polaków, których mam na myśli, Ukrainiec = banderowiec. Dla mnie jest to niepojęte z kilku powodów:
1. Jeżeli każdy Ukrainiec to banderowiec dlaczego ci sami ludzie nie piszą, że każdy Niemiec to hitlerowiec. Wprawdzie w Niemczech nie ma żadnego pomnika Hitlera, ale zapewniam Internautów, że wielu Niemców (zwłaszcza tych w wieku 80+) uważa, że Hitler nie był złym człowiekiem, że zawinili jego współpracownicy, ale sam Hitler był w porządku. Mówiąc o Niemcach mam oczywiście na myśli rdzennych Niemców, a nie np. Turków z niemieckim obywatelstwem.
2. Po wydarzeniach na Majdanie odbyły się na Ukrainie wybory prezydenckie (w maju 2014 r.) i parlamentarne (w pazdzierniku 2014 r.) Wyniki jednych i drugich wyborów świadczą o tym, że poparcie dla sił neobanderowskich jest znikome. Kandydat nacjonalistycznej partii Swoboda Tiahnybok otrzymał w wyborach prezydenckich trochę ponad 1 proc. głosów. Lider Prawego Sektora Jarosz uzyskał 0,7 proc. głosów. W wyborach parlamentarnych na Swobodę głosowało 4,7 proc., a na Prawy Sektor 1,8 proc. Skoro Ukraina jest tak "przeżarta" nacjonalizmem to dlaczego te nacjonalistyczne partie uzyskały tak marne poparcie?! Są też tacy, którzy określają prezydenta Poroszenkę mianem nacjonalisty, ale to kompletne nieporozumienie.
3. Ukraińcy rzekomo zabierają Polakom pracę. To też nieprawda, bo 99 proc. Ukraińców, którzy mieszkają w Polsce wykonują prace, które nie chcą wykonywac Polacy. Wielu polskich przedsiębiorców woli zatrudnic Ukraińców, gdyż nie stac ich na polskich pracowników lub chcą po prostu mniej płacic swoim pracownikom.

To nie jacys wyodrebnieni banderowcy,ale caly Narod Ukrainski poprzez wszystkie swoje partie reprezentowane w Parlamencie uchwalil panstwowy kult UPA i OUN.
Nie bylo ani jednego glosu sprzeciwu,ani wstrzymujacego sie.
A krytykow spenalizowal,i przeznaczyl na to,zeby zgnili rowniez w panstwowych wiezieniach.
Czyli np.wszystkich Polakow ukrainskich,albo turystow z Polski.
Zeby bylo smiesznie,i zeby nie bylo watpliwosci,ze to chodzi specjalnie o Polske i Polakow,a nie o Rosje,Parlament Ukrainy zrobil to w czasie oficjalnej wizyty Prezydenta RP.
Sa wiec dobre i naukowe dowody,zeby Ukraincow i banderowcow ze soba utozsamiac.
Sami chcieli,zeby nie bylo zadnych watpliwosci co do tego.

Akurat to, że się to stało w dniu wizyty Prezydenta RP to był prawdopodobnie przypadek. Zapewne ta uchwała była przygotowywana dużo wcześniej i nie łączono jej w jakikolwiek sposób z wizytą polskiego prezydenta. Twierdzisz, że ukraińskim parlamentarzystom specjalnie chodziło o Polskę (o upokorzenie Polski). Otóż nie! Chodziło im o Rosję, a nie o Polskę! Mówił o tym wiele razy m.in. wybitny politolog dr Jerzy Targalski.
Wyobraz sobie taką sytuację: w Polsce z wizytą gości kanclerz Niemiec, w tym czasie trwa posiedzenie Sejmu i jest głosowana uchwała potępiająca działanie Jugendamtów. Od dawna wiadomo, że ta instytucja potrafi odbierac dzieci obcokrajowcom (w tym Polakom) mieszkającym w Niemczech. W demokratycznym i cywilizowanym kraju jak Niemcy istnieje instytucja, która praktycznie jest "państwem w państwie" i niszczy życie wielu ludziom (w tym dzieciom). Uchwała przechodzi jednomyślnie przez Sejm. Kanclerz Niemiec w tym samym czasie przebywa z wizytą w Polsce, nawet nie wie o tym, że w Sejmie przechodzi ta uchwała. Dowiaduje się o tym następnego dnia z gazet, które twierdzą, że "wczoraj w Polsce miała miejsce antyniemiecka prowokacja"... Kłamliwe komentarze w niemieckiej prasie o tym jaki to zły jest PiS to przysłowiowy Pikuś w porównaniu z tym co by się działo po takiej uchwale...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl