niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Trzeba być gotowym na każdy scenariusz

Dodano: 27.07.2016 [14:42]
Trzeba być gotowym na każdy scenariusz - niezalezna.pl
foto: GP
Nie chcę nikogo straszyć, z natury jestem niepoprawnym optymistą, ale nad całą Europą zbierają się chmury i musimy być gotowi na każdy scenariusz. Musimy być gotowi, by minimalizować zagrożenia i ewentualne straty. Fala terroryzmu już dotknęła Polskę. Zginęły trzy nasze rodaczki zabite przez muzułmańskich ekstremistów. Kłamstwa europejskiej, a szczególnie niemieckiej propagandy o rzekomych szaleńcach niezwiązanych z islamistami tego nie zmienią. Oczywiście większość muzułmanów nie ma z tym nic wspólnego, ale to nie zmienia faktu, że w ich religii i w ich społecznościach rodzi się zagrożenie dla światowego pokoju i dla osobistego bezpieczeństwa każdego z nas. Po ich stronie jest więc największy obowiązek walki z terroryzmem. Musimy być gotowi na to, że ta straszna fala dojdzie również do naszych granic. Trzeba mieć w gotowości nie tylko służby, lecz także cały projekt zwalczania tej zarazy.

Drugim wielkim zagrożeniem jest rosyjska polityka imperialna. Jeżeli od lat nawołuję do porozumienia z narodami Europy Środkowej, to nie dlatego, że przestałem widzieć problemy czy nawet zbrodnie, jakie podzieliły nasze narody, lecz dlatego, że nie mamy innego wyjścia. Atomizacja Polaków, Ukraińców, Litwinów czy Węgrów doprowadzi do tego, że będziemy połykani przez moskiewskiego potwora bez możliwości obrony. Sprawę Wołynia trzeba było dawno wyjaśnić i potępić zbrodniarzy. To, iż robimy to dokładnie wtedy, kiedy jest to wygodne dla Rosjan, świadczy o słabości polskiej i ukraińskiej polityki. Rosjanie kawałek po kawałku przejmują narrację w polskich mediach, szantażując świeżo nawróconymi patriotami. Widzę, jak coraz więcej ludzi daje się nabierać na tę propagandę i dla świętego spokoju zachowuje się tak jak zachodnie elity wobec muzułmanów. Tamci, w imię politycznej poprawności, wpuścili do siebie islamski terroryzm, my, w imię ultrapatriotyzmu, wpuszczamy rosyjskich harcowników. Straty będą jeszcze większe niż na Zachodzie. Za głupotę zawsze płaci się krwią współczesnych i następnych pokoleń. Do obowiązków publicysty należy ostrzeganie, nawet jeżeli jest to wołanie na puszczy. To obowiązek wobec tych, którzy mu ufają. Jak zwykle w tych ostrzeżeniach jesteśmy samotni. Ostatecznie jednak tyle razy było tak, że rację mają ci, którzy mówią prawdę. Ile razy okazało się, że mieliśmy rację? Tym właśnie różni się „Gazeta Polska” od innych mediów, które czekają, czy prawda się opłaci.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

zmieniając temat,
co piątek bym kupowal "GPC" ale wtedy gdy wkladka program telewizyjny by zawierala wszystkie stacje DVBT, i każda stacja by miała wszystkie programy od rana do nocy, nie musi być omowien programowych,
może by to wymagalo 2 stron więcej - jestem skłonny dac 50 gr czy 1 zl więcej za gazete,

ale widocznie z jakiś wzgledow redakcja i wydawca uważa ze tak jak jest mu pasuje i po co zmieniac,
wiec kupuje TO&OWO,

Coś cicho się tu zrobiło na temat Ukrainy - czyżby ostatnie informacje (które przemilczacie) o tym co wygaduje na temat Polski i Polaków tamtejszy establishment przyprawiły pana o ból głowy i nie wiecie co z TYM zrobić?

Wychodzi na to, że po raz kolejny, największymi wrogami Ukrainy są sami Ukraińcy. Lepiej żeby w ogóle nie było państwa ukraińskiego niż miałoby być banderowskie.

kochają Ukraine ale musza tak stapac po linie aby z niej nie spaść,
chodzi o wiarygodność wśród Polakow etnicznych,
Kluby GP się wyludnia jak by wsparli banderowska Ukraine oficjalnie wiec oficjalnie delikatnie krytykują a nieoficjalnie pewnie wspierają,

gadka ze każdy krytyk banderowskiej Ukrainy to agent Rosji nie przejdzie bo jest naiwna do bolu,

zarówno srodowisko "warszawskiej gazety" jak rydzykowcy (Rodzina RM) jasno pokazuja czym był i jest banderyzm,

sytuacja wygląda tak ze jest Kukiz'15
wokół niego można budowac ośrodek polityczny z think tankami,
zatem PiS może stracic monopol na prawicy,
co prawda Kukiz'15 to konglomerat roznych nurtow politycznych ale zawsze jakiś punkt wyjścia jest,

wymusza to na pisowcach i sakiewiczowcach pewna elastyczność w polityce historycznej,
i tak Romaszewska w TVP INFO niemalże placzac opowiada ze mordowano przy kościołach itd., placzac ze musi o tym mowic a wolalaby składki finansowe dla Kijowa pewnie robic,
jak wiadomo tak nie było - spokojnie czekali az wszyscy Polacy zbiora się w kościołach, itd. itd.
po prostu przymuszeni oddolnym naciskiem opinii publicznej a nie ze chcieli sami z siebie,

Proszę się nie martwić.

Od czego mamy w końcu Międzymorze ?

Nie jestem pewien, czy Polacy nadążają, chyba nie ..

Np. kolega Fritz do tej pory nie rozumie, co się dzieje ha ha

http://www.defense.gov/News/Sp...

Spokojnie. Niech no się tu tylko pojawią, to zobaczą jak to jest na widłach wylatywać z Polski

W Polsce mamy praktycznie wybor miedzy dwoma taktykami wyboru polityki,wedlug kryterium definiowania jej zrodel..
Jeden,to podazanie droga tradycji narodowej,droga konktretnej empirycznej historii,oraz droga religii narodowej i jej etyki.
Wydawaloby sie ,ze na tym wystadzy,ale historia dostarczyla nam rowniez alternatywe,ktora jest bardzo silna i wplywowa.
Ta druga droga jest teoretyczna,to wymyslanie drogi metoda deduktywna,wyznaczanie za kazdym razem nowej mapy drogowej,i nowej geopolityki.
Problem w tym ,ze jest nieuchronne ,ze druga druga wchodzi regukarnie pod nogi drodze pierwszej.
XXX
Sprobujmy analizy historycznej.
Druga droga,Obozu Pilsudczykow,zdobyla w Dwudziestoleciu,monopol antydemokratycznej i antykatolickiej wladzy,i ona tylko byla w stanie wplynac na polityke polska i ja definiowac.
Kosciol byl jej calkowicie przeciwko.
Z kalkulacji geopolitycznych wynikalo popieranie Ukraincow,masonow i Zydow.
W praktyce zadna z tych mniejszosci nie zareagowala niestety pozytywnie.
Czego rezultatem byl upadek Polski i kilka ludobojstw.
Sowiecko-zydowskie,niemieckie,ukrainskie i litewskie.
Oraz koszmarne ludobojstwo niemieckie na Cyganach, na Zydach oraz na inteligencji polskiej.
Razem zamordowanie 12 milionow ofiar ,jak to wynika z porownania ludnosci miedzy 1939 a 1945 w rocznikach statystycznych.
Czy rachuby antyhistoryczne i antyreligijne nam sie oplacaja ?
Kto nas wlasciwie na arenie miedzynarodowej popiera ?
A kto nas bezlitosnie zwalcza ?
Co nam daje metoda zakladania istnienia stalych wrogow ?
Czy wszyscy wrogowie zachowuja sie tak samo ?
Polacy powinni wiecej czasu poswiecac na tematy myslenia i strategii polityki.

wymien tych wrogow/przeciwnikow narodu polskiego dla przypomnienia (czasem mi jakiś umknie a ty masz to dobrze poukładane), pod katem katolickim podchodzisz do kwestii - pamiętam,

Panie Tomaszu Sakiewicz nic sie pan nie myli,a jakie maja wyscie Bolszewiki-Islamisci=szkoleni przez PUTINA.Mieszaja na calym swiecie to cel Moskwy-sypie sie Ruska ekonomia,tana ropca i gaz.Car PUTIN walczy o przetrwanie uzywa do tego muzulmanow i pozytecznych IDIOTOW=TUSKA i jego PO=BANDE.

"Rosjanie kawalek po kawalku przejmuja narracje w polskich mediach" ?
Chyba w polskojezycznych niemieckich mediach dla Polakow.
Kolejeny powod ze "Fritz" monizej ma racje.
I to jak ameryka robi Polske w balona i ze to nie jest zaden wiarygodny ani przewidywalny sojusznik tego pan tez nie raczy widziec.
A brak spostrzegawczosci to tez glupota przed ktora pan ostrzega.
No i ta duma ze "ile razy mielismy racje"
Przewidywal pan ze ruscy zajma ukraine - i co? w spawie marszu niepodlegoci przewidywal pan PROWOKACJE i nawolywal zeby nie brac udzialu w narszu itd.......
Zaden z pana autorytet i zapewniam czy to Trump czy Kilary oducza pana milosci do ameryki.... zapewniam ze mam racje.
Zagrozenie muzulmanskie i ruskie to pan widzi ale porzeby uzbrojena Polakow to pan juz nie widzi.
Tak czy owak gratuluje samopozucia

Panie Sakiewicz, jedno w co bezkrytycznie mogę uwierzyć odnośnie Pańskiej wypowiedzi to w ten Pański niepoprawny optymizm;) Widać go na każdym kroku w Pańskim podejściu do USA i w Pańskim przekonaniu, że pod Pańską propagandą ogół Polaków będzie się ślepo podpisywał.
Dla mnie Pan jest reprezentantem amerykańskich neokonserwatystów. Taki wniosek wysnułem z obserwacji Pańskiej działalności na przestrzeni lat i z naprawdę bardzo wielu Pańskich wypowiedzi , które czytałem i których słuchałem. Pokaż mi Pan choć jednego ruskiego harcownika w Polsce tak jak w krajach na zachodzie bez kłopotów można pokazać fundamentalistów islamskich! Jak na razie to nawet nie byliście w stanie pokazać ruskiej armii w Donbasie... Zapewne , gdyby Pan się postarał , bez kłopotu wskazałby Pan banderowców w Polsce bo jest pewne , że znajdą się oni pośród milionowej czy nawet dwumilionowej rzeszy Ukraińców znajdujących się obecnie w naszym kraju.
Nawiasem mówiąc wspierając majdan, wsparł Pan równocześnie banderyzm.

Drugim wielkim zagrożeniem jest rosyjska polityka imperialna.

Trzecim wielkim zagrożeniem jest niemieca polityka imperialna.

Polityka imperialna juz oficjanie deklarowana przez Merkel w slynnej extremistycznej imparialistycznej wypowiedzi:
... "My Niemcy jestesm gotowi do przejecie odpowiedzialnosci"

Oczywiscie szczegolnie za Polakow. Jezeli Niemcy przejma odpowiedzialnosc, to ktos innym musi z tej odpowiedzialnosci za siebie zrezygnowac, bedzie wiec parowadzony jak bezwolne dziecko za raczke przez dobra Merkel np. do ekonomicznego czy etnicznego Auschwitz.

Nieprawdopodobne, ze ta deklaracja zamiaru zdegradowania innych narodow, a szczegolnie Polski przez Niemcy, wdeptanie doslownie calego narod w ziemie bo tym wlasnie byloby przejecie odpowiedzialnosci za Polakow przez Niemcy w porownaniu z ktora proby sklocenia przez Rosja sa naprawde czyms malo istotnym, jest przyjmowana jako cos absolutnie naturalnego na prawicy. Niedostrzegane, nie pojmowane.

Bezwgledny atak na Polske Niemiec przy pomocy KE trwa. Niemcy razem ze srodowiskami zydowskimi uzywaja do tego TK: taka proba obezwladnienia polskiego rzadu nie jest niczym innym jak proba puczu.

PS. Slynny plan Steinmeiera likwidacji de facto panstw nrodowych, wojsk narodowych, bankowych narodowych, podatkow narodowych zastapionych przze jedna wladze ogloszony nastepnego dnia po Brexicie pokazuje jak daleko planu do stworzenia niemieckiego neo-nazistowskiego imperium kolonialnego juz dojrzaly.

To może Pan Redaktor poprze projekt Korwina broń dla Polaków. Przecież trzeba czasu żeby kupić te pistolety i nauczyć się strzelać. Wchodzi taki muslim z nożem do polskiego kościoła i ma w siebie wycelowane 10 pistoletów. Nie piękna to wizja ?

Panie Redaktorze, nie można tak. Z banderowskiej Ukrainy, Polska nie ma i mieć nie będzie sojusznika. Obywatele tego przestępczego państwa osiedlani w Polsce, odgrywać będą w przyszłości tę samą rolę, jaką dzisiaj muzułmanie odgrywają w zachodniej Europie. Niestety to Pan nie wyciąga wniosków z historii. Popieranie banderowskiej Ukrainy, tylko po to, aby udowodnić USA swoją sojuszniczą przydatność to bardzo krótkowzroczne i dla Polski niebezpieczne a w dłuższej perspektywie również dla USA nie skuteczna, polityka.

tym bardziej Polska nie będzie mieć sojusznika z Putina mordercy, a tacy jak ty gracie w jego drużynie.....

Powtórzę jeszcze raz: banderowcy to nie jest sojusznik dla Polaków. Zostałeś wplątany przez propagandę w fałszywą alternatywę: albo zaakceptuję sojusz z banderowcami albo będę putinowskim pachołkiem. To pułapka. Obudż się!

Na dzień dobry filtrowanie adresu IP. Zabezpieczenie słabe, ale serwery proxy też mogą być odsiewane.

Po co? Boisz się swoich poglądów?

Wczesnie czy pozniej wszyscy zrozumieja- Starcie Cywilizacji.
Terroryste kazy rozpozna, pokojowy jihad zostanie skwitowany" wiekszosc muzulmanow nie ma z tym nic wspolnego." Jest to mantra powtarzana wszedzie: niemal jak dzien dobry i dowidzenia, lub jak sie masz. Fakt jest taki, ze jihadzisci mieszkaja w swoim srodowisku, wyrastaja nasiagnieci nietolerancyjna tradycja i wychwuja swoje dzieci w tej traycji - Allah jest nie wielki, Allah jest Najwiekszy. Wiec caly ten scenariusz, ze reszta jest ok jest oszukanczy. Jedynie mahometanie, ktorzy sa dobrzy sa ci ktorzy z abefacja
mojj allah jest najwiekszy walcza, jak J.Jasser.Ale tych jest niestety kilku.
Drugi temat laczy sie z pierwszym. Gdy Rosja upadnie, co p.redaktor im zyczy, na Europe rydzy mrowie, ktorego nikt nie jest w stanie policzyc.
Putin spelnia role, za ktora niewielu docenia.
Oby marzenia nigdy sie nie spelnily. Ba raz wypuszczona jinnie do butelki nie wroci; i raz rozpoczeta wedrowka ludow skonczy sie katastrofa. To nigdy nie mialo sie Rzymowi wydarzyc!

No dobrze, bije Pan w bęben na alarm. Ale pisząc o tym że Rosja przejmuje narrację w polskich (a może tylko polskojęzycznych) mediach, dobrze byłoby podać jakieś przekonujące przykłady. Osobiście mnie nie trzeba przekonywać ale wielu jeszcze ma bielmo propagandy na oczach i zbyt wielu nadal z nieustającą ufnością wierzy w mity rozsiewane przez propagandę. Wielu też chciałoby uciec nawet w świadomą ułudę, bo "przecież nie moźe być aż tak źle". Dlatego trzeba dostarczać mocnych argumentów, aby w dyskusjach z niedowiarkami i zwyķłymi głupcami można było się nimi posłużyć. Ale jeśli w prasie prawicowej pisze się ogólnikmi, jak Pan tutaj, to oni użyją tego argumentu przeciw nam. Powtarzam zawsze i wszędzie, że sytuacja jest wyjątkowa, na miarę tej z roku 1918 tylko znacznie lepiej załonięta propagandą politycznej poprawności oraz obawą rządzących przed mówieniem prawdy takiej jaką ona jest. A jest ona przerażająca i powinna nas skłaniać do tego samego co robili Polacy w przeddzień drugiej wojny światowej. Co także częściowo da się wyczytać z Pana tekstu. Naleźy sobie powiedzieć: Tak, Rosja szykuje się od dawna do wojny, tak chce napaść na pewno na nas, tak, w tej chwili jesteśmy niemal bezbronni i nie możemy liczyć na NATO. Taki jest stan, i musimy zrobić kolejny wielki wysiłek aby obronić się przed tym co nieuchronne.

sam tez piszesz ogólniki:

"Tak, Rosja szykuje się od dawna do wojny, tak chce napaść na pewno na nas, ..."

no dobrze, a teraz podaj dowody:
jakies podsłuchu, nasłuchy, dokumenty pisemne, zdjęcia z rozlokowywania wojsk rosyjskich, dane wywiadu, kontrwywiadu,

nie neguje twoich podejrzeń ze Rosja chce na Polske napaść,
ale zastanawiam się nad prawdopodobieństwem takiej tezy,

może być tak: Rosja napada na Polske a Chiny napadają na Rosje,
albo jakos inaczej, zawsze sa jakies implikacje,
jeżeli ... to ... .

napad historycznie jest prawdopodobny,
natomiast jaki jest stopien tego prawdopodobieństwa?
bo jak maly to mamy czas na budowę silnego państwa polskiego,

Ogólnie może i tak jest, ale z tezą że mamy czas nie mogę się zgodzić. W sytuacji braku dobrze uzbrojonej armii oraz sił nazwijmy to pomocniczych, każda minuta jest cenna. Ponadto, liczy się czynnik bierzącej sytuacji. Czyli co się komu opłaca w danym momencie na tle jego zamiarów. Jest niemal pewne że Putin dąży do konfliktu który w jakiś spsosób "załatwi" jego problemy wewnętrzne i nie jest wykluczone że kolejny etap eskalacji lub nowego konfliktu będzie mu potrzebne. Ale dla nas istotne jest czy jesteśmy na to przygotowani. A nie jestśmy. A sytuacja wskazuje że Putin może znacząco przyśpieszyć swoje działania wobec tego że NATO robi pewne kroki w celu odcięcia go od pewnych politycznych ruchów. Putin źle to znosi. Satrapia zwykle reaguje nerwowo na wiązanie jej rąk. Popatrzmy na to z innej strony. Oto mamy państwo o teoretycznie ogromnych możliwościach pójścia drogą postępu cywilizacyjnego albo wręcz przeciwnie. I to państwo gdy ma szansę na dobrowolny wybór (sam się dziwię że to npisałem) wybiera drogę destrukcji, agresji. I tak się dzieje od setek lat. To powinno dawać nam do myślenia. I odpowiedniego działania. Wyciągniemy wnioski? Czy znowu "zachód" nas dydutka? Ten komentarz kolejny raz udowadnia mi, jak trudno jest wyłożyć swoj osąd w kilku zdaniach.

taka jest historia Rosji,
panowanie mongolskie, potem carat, potem gensek, teraz 'prezydent',
ten kraj jest scentralizowany, tworzy się jeden silny ośrodek władzy i wszystko idzie odgornie,
nie ma on tradycji demokratycznych,
wladza jest wynikiem sily władcy i strachu poddanych,
bez tego caly ten kraj się rozpadnie na kawałki i zawali,
bo Rosjanie nie potrafią inaczej tworzyć panstwowosci,

to tak jak Irak Saddama Husajna,
USA rozwalila partie BAAS i mamy Daesh,

co się stanie jak się rozwali scenralizowana strukturę władzy w Rosji a kraj ma rakiety i bron atomowa?

Jeśli wątpisz w zamiary Putina to życzę zdrowia... Szkoda czasu na polemikę z kimś kto nie ma zdolności do własnej oceny sytuacji i nie widzi zagrożeń widocznych gołym okiem. Po prostu mamy tu osobę naiwną lub wręcz przeciwnie. Ale podam jeden przykład: Ukraina, Krym, Donbas - na przykład. Więcej moźna łatwo znaleźć w sieci. Polecam czytanie ze zrozumieniem serwisów informacyjnych, które ujawniają prawdę i porzucenie GazWybu i innych polskojęzycznych produktów dezinformacyjnych.
Pozrawiam. Acha! W polskiej perspektywie nie ma czegoś takiego jak trzecia droga. Po prostu nie ma takiej opcji z jednoczesnym zachowaniem suwerenności. To, tak dla przypomnienia tylko.

inaczej niż ty podchodzę do sytuacji na wschodniej Ukrainie,
Rosja tam wyslala skromne sily i koncentruje się na utrzymaniu Donbasu w swojej strefie wplywow, natomiast nie widze by szla na Kijow,
trzeba tez wziąć pod uwagę strach ludności zorientowanej prorosyjsko "leninowcy" która tam zamieszkuje przed banderowcami,

jeżeli USA da Ukrainie nowoczesna bron
to może tak się zdarzyć ze Rosja nie będzie walczyc z Ukraincami na wschodzie Ukrainy tylko uderzy na Polske,
żeby się nie rozdrabniac tylko odciąć Rosje od Zachodu
zajmując bądź niszcząc Polske, wtedy i Ukraina ladowo bylaby odcieta bo sily rosyjskie bylyby na zapleczu zachodniej Ukrainy,

pytanie jest takie:
czy Zachod ma naciskac na Rosje poprzez dozbrajanie Ukrainy,
czy Zachod ma odpuscic i dogadać się z Rosja i podzielić strefy wplywow,

To drugie mogłoby być korzystniejsze nawet. Ale rzeczywistość na ogół niesie zaskakujące rozwiązania.
Pozdrawiam.

czy Zachod ma odpuscic i dogadać się z Rosja i podzielić strefy wplywow,

na przykład Krym i Donbas wchodzą w skład Rosji,
a pozostala Ukrainy wchodzi do UE i NATO,

oczywiście ja tak tylko spekuluje bo wszystko w rekach Kijowa, Zachodu i Rosji,

można inaczej się ukladac,

Panie redaktorze - nazwiska, nazwiska proszę.
Stale się słyszy o jakichś salonach - nazwiska proszę.

wpuszczamy rosyjskich harcowników?
oszalal?
wpuszczamy Ukraincow do Polski spośród których nie wiadomo ile banderowcow a ile łatwych osob do zbanderyzowania,

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl