niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Sukces geopolityki Lecha Kaczyńskiego

Dodano: 13.07.2016 [14:45]
Sukces geopolityki Lecha Kaczyńskiego - niezalezna.pl
foto: GP
Trzy najważniejsze zadania geopolityczne Lecha Kaczyńskiego są właśnie realizowane. Pierwszym było pełne członkostwo Polski w NATO, czyli możliwość stacjonowania wojsk Paktu, ale przede wszystkim sił USA, w naszym kraju. Wiele wskazuje, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi się nad Wisłą około 10 tys. żołnierzy Sojuszu. To liczba na tyle duża, by odstraszać potencjalnego agresora. Tym bardziej że bazy zaopatrzenia umiejscowione w Polsce pozwolą przyjąć kolejne tysiące żołnierzy. Można mówić, że w tej dziedzinie w pełni powróciliśmy do programu Lecha Kaczyńskiego.

Bez wątpienia sukcesem jest uruchomienie gazoportu. To rządy PiS zainicjowały jego budowę i trzeba było odsunięcia PO od władzy, by gazoport wreszcie ruszył. Ok. 40 proc. potrzeb gazowych Polski można realizować przez tę instalację. Nic też dziwnego, że nowe władze uczciły gazoport imieniem poległego tragicznie prezydenta Polski. Na tym jednak nie kończymy walki o dywersyfikację dostaw paliw. Polska zwiększa możliwości własnego wydobycia i próbuje uruchomić gazociąg z Norwegii. To całkowicie uniezależni nas od dostaw rosyjskich.

Trzecim wielkim wyzwaniem polskiej geopolityki, która była wielką troską Lecha Kaczyńskiego, jest odbudowa koncepcji Międzymorza, obecnie nazywanej porozumieniem ABC: Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne. Z jednej strony aktywnie uczestniczą w tym projekcie kraje natowskie, z Polską i Rumunią na czele, z drugiej – widać wyraźnie potrzebę włączenia w ów projekt Ukrainy, Mołdawii i Gruzji. Wszystkie te państwa są ofiarą napaści bądź znajdują się w poważnym zagrożeniu militarnym ze strony Rosji. Odbudowa więzów regionalnych pod patronatem USA to było główne zadanie polityki Lecha Kaczyńskiego.

Na niszczeniu tych więzów koncentruje się obecnie prorosyjskie lobby w Polsce, na Ukrainie i w Europie Środkowej. Wystarczy poprzeć koncepcję Międzymorza, by usłyszeć, że jest się banderowcem. Dokładnie takie zalecenia wysyłały rosyjskie służby do swoich agentów i lobbystów w Europie, a nawet USA. Poparcie dla pronatowskiej polityki w myśl tych zaleceń oznaczać ma uległość wobec lobby żydowskiego. Ten stary repertuar rosyjskiej propagandy jest dzisiaj wyciągany jako główna broń przeciwko podstawowym interesom polskiej polityki zagranicznej. Tu wyraźnie chcę zaznaczyć, że jestem największym zwolennikiem wyjaśnienia i potępienia ludobójstwa na Wołyniu. Moja rodzina należała do ofiar ukraińskich nacjonalistów. Wystarczy choćby zapoznać się z historią męczeńskiej śmierci brata mojej babci, ks. Waleriana Raby. Nie życzę sobie jednak, by ich ofiara była obecnie wykorzystywana do szkodzenia Polsce. Ogromna aktywizacja środowisk podających się za patriotyczne ma na celu, używając sprawy walki z ukraińskim nacjonalizmem, zablokowanie realizacji najważniejszych geopolitycznych celów Polski. Rosjanie rękami pożytecznych idiotów chcą zablokować polskie ambicje na Wschodzie. Zauważyłem, że ostatnio sam stałem się ofiarą takiej nagonki. Mam zaszczyt być w dobrym towarzystwie, bo jedną z pierwszych ofiar tego typu działań był właśnie Lech Kaczyński. To jego politykę dzisiaj próbują podważać patrioci spod znaku Targowicy.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pan raczysz , panie Sakiewicz, czarny humor uprawiać.
Skoro polityka śp Lecha Kaczyńskiego miałaby być realizowana.
to; nie było SENSU go zabijać..

Ciekawe dlaczego nie można było zrobić promocji tej wspaniałej ksiązki w TVP Warszawa ? Panie Sobala? Czyżby wpływy pani Małgosi były tak wielkie? Zresztą wokół Sobali same komuchy i peselowcy! - kolegium przypomina dawne operatywki z czasów PZPR!

Tutaj pisze, że Ukraińcy wyeksportowali do Rosji w roku 2012
prawie 100 % swojej produkcji militarnej, za prawie 7 mld $ :

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obecnie tak samo eksportują prawie 100 % swojej produkcji militarnej
do Rosji.

Może pan wytłumaczyć, skąd pan wie, jakie są najważniejsze geopolityczne cele Polski ? Pan tak sam, czy może jest Was
tam cała grupa mędrców ?

A może pan odwiedził grób Józefa Piłsudskiego, i św.p. Marszałek
przedyskutował z panem ten problem ?

To, że pana rodzina należała do ofiar ukraińskich nacjonalistów
nie świadczy, że ma pan monopol na mądrość. Proszę się nie
ośmieszać.

Pana argumentacja jest identyczna jak takiego jednego, który pozjadał wszystkie rozumy, ponieważ siedział w więzieniu.

Jesteście całkiem podobni. Kto by to pomyślał ?

A tak inteligentnie wygląda pan na zdjęciu.

Ukraińcy zbroją Rosję ?

Ktoś zna j. angielski, żeby przeczytać i potwierdzić, że tam na tej podanej stronie znajduje się potwierdzenie podanych faktów dotyczących odbiorców broni produkowanej przez Ukraińców ?

Jeśli to prawda, jeśli ta strona nie stworzona została przez "środowiska
podające się za patriotyczne", przez ruskie trolle, przez ruskich
agentów, pożytecznych idiotów, to wypadałoby poprosić pana
Sakiewicza o wyjaśnienie, czy uważa, że zbrojenie Rosji to
większe bezpieczeństwo dla Polski ?

Także warto byłoby zapytać pana redaktora, czy to prawda, że
większość przemysłu ukraińskiego jest zlokalizowana we
wschodniej części kraju, obejmującej regiony, które zdecydowanie
głosowały na byłego prezydenta Janukowycza i silnie go
popierały i czy to prawda, że wschodnia część Ukrainy jest
pro-rosyjska ?

Panie Sakiewicz zejdz pan na ziemie.
To nie Polacy to Ukraincy!
25 lat udawania ze nie bylo wolynia ze Ukraincy to bracia i co? mamy banderwcow nie tylko w Kijowie ale i w Przemyslu.
Ukraincy sa wstanie wybaczyc wszystko Rosji czy to Donbas czy holomor, szwabow uwazaja za bogow a Polakow za wrogow. Tak jest od stuleci.
Trzeba sobie zdac sprawe ze Ukraina na dziesiatki lat bedzie antypolska somalia w europie i odpowiednio sie zabezbieczyc.
Jeszcze raz to nie Polacy to Ukraincy robia problem i panska milosc nic tu nie zmieni, jest tylko budowaniem geopolityki na glinianych nogach.
Zapomial pan wspomniec o podpisaniu traktatu lizbonskiego przez prezydenta Lecha Kaczynskiego pewnie tez sukcess?

A teraz uwaga! Lekcja geopolityki dla pożytecznych idiotów straszących Polaków morderczymi Ukraińcami:
Kiedy Ukraincy są groźni dla Polski? No kiedy? Wtedy kiedy są pod kuratelą Niemców lub Rosjan i akurat ci Rosjanie, albo ci Niemcy są wrogami Polski w danym czasie na przestrzeni historii. Ewentualnie w sojuszu z Tatarami Krymskimi w 1648 roku. Ukraina nie stanowi dla Polski zagrozenie sama z siebie bez sojuszników lub okupantów i to jest obiektywny fakt historyczny, którego nie da się podważyć. A zatem Ukraina sprzeżona z tymi samymi siłami zachodu co Polska, które nie stowarzyszają się z Ukrainą, po to by zniszczyć Polskę, tak jak Rosja i Niemcy robiły to w przeszłości, jest dla nas bezpieczna i pożądana. Na czas teraźniejszy najważniejsze jest to, żeby Ukraina nie wpadła ponownie w rosyjską strefę wpływów. Wszystko inne, to tylko drogi do tego celu. Każdy kto działa wbrew temu, działa wbrew interesowi Polski i jako taki powinien być strofowany przez polskie służby jeśli przegnie na maksa.

Dlaczego nie czyta Pan tego,co sam napisal ?
A Pan napisal,ze Ukraina wiaze sie zawsze ze wszystkimi wrogami Polski.
I ze nie gardzi zadnymi pieniedzmi,ktore dostaje na cel zniszczenia Polski, i wymordowania Polakow.

Nie wszyscy, którzy zarzucają Sakiewiczowi przymykanie oczu na pro-banderowskie sentymenty Ukraińców w imię wyższych celów geopolitycznych to pożyteczni idioci i ruska agentura. Rozumiem ich, że zbudowanie normalnych relacji z Ukrainą bez dogadania się w kwestii polityki historycznej jest niemożliwe. Perspektywa powstania silnej Ukrainy na takich założeniach ideologicznych, może w perspektywie iluś tam lat stać się niebezpieczne dla Polski. Oczywiście Ukraina jest kluczowym państwem w budowie koncepcji geopolitycznych Lecha Kaczyńskiego i zawsze jak będzie dochodziło do zbliżenia Polski z Ukrainą, nasi przeciwnicy będą podsycać te sentymenty, zarówno prowokując ostentacyjną gloryfikacje UPA na Ukrainie, czy ukazując w Polsce obraz Ukraińca jako mordującego siekierą polskie dzieci potwora.
Chodzi o to, aby się nie wyzywać nawzajem od przydupasów banderowców i ruskich agentów, bo to niczego nie załatwi, wręcz utwierdzi, lub pogorszy obecny stan rzeczy.
Siądźcie sobie ludzie w spokoju, ugaście rozpalone łby i zastanówcie się jak ten problem rozwiązać. Mowie zarówno do środowiska, które każdą krytykę kończy od wyzwanie od ruskiej agentury, jak również do tych co wyzywają od agentów amerykańsko-żydowskich, również do zacietrzewionych i opornych na argumenty Ukraińców.
Jak się nie dogadacie, to stracimy na tym wszyscy, a stawka jest ogromna.

A kto ci pwiedział, ze Ukraina ma być silna? Ukraina ma być po primo niezależna od Rosji! To jest Polska racja stanu, od 15 wieku niezmiennie taka sama.

No fakt, w interesie żadnego państwa nie leży posiadanie silnych sąsiadów a silniejszych od siebie w szczególności. Silna, czy słaba Ukraina z takim mitem założycielskim, niczym przyjemnym dla Polski nie będzie tak czy inaczej. Im słabsza będzie ty trudniej im będzie stworzyć taki fundamenty ideologicznie, gdyż będziemy mieli wpływ na nich. Cala gra idzie o to, abyśmy to my mieli na nich wpływ a nie Rosja.
pełna zgoda z Tobą.

Sa tutaj dwa rozne sukcesy.
1)Zwyciestwo amerykanskich generalow nad Obama.
Nieduze,ale polega to na wyczeniu zupelnie innej sciezki,w przeciwnym kieryunku.
2)Polskie zwyciestwo nad Niemcami.
Niemcy zmienily zdanie co do wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
Ale na jak dlugo zmienily ?
I w jaki sposob sie odegraja na Polsce,bo to jest pewne,nie wiadomo.
XXX
Wreszcie jeden Bog Jedyny wie,jak bedzie wygladala polityka amerykanska za Pani Clinton,albo za Trumpa.

Niemce, zmieniły zdanie względem flanki NATO..Oj , zmieniły..szczególnie , jako ; państwo >>RAMOWE<<
Litwa im przypadła "pod opiekę".
Co, "załatwi" nasze problemy w Wilnie , bez wątpienia.
>Niemy nas OKRĄŻAJĄ< i jeśli strategia NATO im w tym pomaga , to ją wesprą.
Taka hipoteza .. w ramach spiskowania dziejami..: Prof Girzyński i afera Hofmana (Madrycka) wyrzucenie uczestników owej..= planowe czystki w otaczaniu prezesa, dziedzicznymi -Dziedziczakami ..daje rezultat : twarz Jarosława polityka zagraniczna- Donalda..
I zobaczycie jeszcze jaki numer będzie z Smoleńskiem..
Bo Mirosławiec , "seryjny"....jak Wołyń, JUŻ zapomniany..
Not allowed, czytaj;- nie nada..

Ja wiem! Za rok ameryka zacznie sie wybierac na wojne z Iranem !!!!
A wtedy moze byc kolejny reset resetu.

Jedno wiem, że jak za rok obudzimy się cali i zdrowi, w całej i nie naruszonej Polsce, to odetchnę z ulgą. Czeka nas bardzo nerwowy rok.

Za rok bedzie nastepny rok,i tak dalej.
Nasza chata ,niestety,nie skraja.
Oj,nie.
Ale teraz mozemy miec przynajmniej pewnosc,ze z roku na rok bedziemy silniejsi.
Czyli tak samo ,jak przed wojna.
Ludnosc w koncu zaczela z tego wszystkiego zbierac sama pieniadze,i kupowac ciezkie karabiny maszynowe dla wojska.
XXX
Ale za rzadow Tuska i Kopacz mielismy coraz wieksze rozbrajanie wojska.
Co jest lepsze,to sie nawet nie ma co zastanawiac.
Ale czy to jest wytarczajace,to nie wiadomo.
Jedyny,ktory to wie,albo dopiero bedzie wiedzial, to jest niestety Putin.

Przewidywana ilosc wojsk NATO w Polsce to jest 1000,a nie 10 000.
Poza tym nikt poza redaktorem nie wpadl na calym swiecie na pomysl,ze to wystarczy,zeby obronic Polske.
To bylo nierealne do uzyskania,a byc moze juz nigdy nie bedzie.
Sukces polega na tym,ze sa to zolnierze amerykanscy,a oni nie lubia ,zeby nie szanowac ich zolnierzy.
Tylko,czy Putin tez z tym sie zgodzi,tego nie wiadomo.
A co wiadomo,ze to wariat i ryzykant.
XXX
Tam,gdzie Amerykanom naprawde zalezy na obronie regionu,to np.w Korei Poludniowj wystawiaja 52 tysiace zolnierzy.
XXX
Tez sie zgadzam,ze to polski sukces.
Ale podjelismy ogromne ryzyko,bo nie bylo innego wyjscia.
Putin otwarcie na Westerplatte mowil,ze nie uznaje niepodleglosci Polski.
I zaraz po tym byl Smolensk.
XXX
Jedyne ,co tu jest naprawde wazne to to,czy Amerykanom uda sie przy pomocy srodkow politycznych (te dwa oddzialy to nie jest srodek wojskowy,lecz polityczny!),uda sie zyskac dla Polski czas,zeby sie uzbroila.
Problem polega na tym,ze wie o tym tez Putin.
Kiedy Polska sie uzbroi ,nastapi zmiana geopolityki.
Czy Putin bedzie czekal ?
XXX
W 1939 sytuacja byla identyczna,i Niemcy z Rosja nie czekaly.
Roznica polega na tym,ze wtedy nie bylo Stanow w Europie.
XXX
Co bedzie,to mozna rzucac kosci.

Wojska amerykanskich w Polsce bedzie przynajmniej 6 000; 1000 w ramach 4 batalionow NATO plus amerykanska brygada pancerna w ramach porozumienia USA-Polska

Nie fantazjuj.
Liczebnosc amerykanskiej brygady pancernej nie jest na razie znana.
A ty podajesz liczebnosc malej dywizji.
A przede wszystkim nie zmienia to faktu podkreslanego na calym Zachodzie,ze nie sa to powazne sily zbrojne,ktore wnosza cos nowego na pole walki w Polsce.
Niemieccy ministrowie zaczeli juz z tego nawet robic dowcipy z Amerykanow..
XXX
Powtarzam,te oddzialy maja odgrywac role wylacznie polityczna.
I to jest bardzo wazne.
Natomiast to,czy decydujaca,Bog raczy wiedziec.
I Putin.

Dlaczego boicie się bezwarunkowego Chrystusowego wybaczenia?! Dlaczego odrzucacie hasło "w imię Boga, za wolność naszą i waszą!"?

polityka Lecha Kaczyńskiego poszła w odstawkę, fakt, że moskal zamordował na Kresach II RP 10x więcej naszych rodaków niż na Wołyniu oraz samą naszą ówczesną państwowość również,

żyjemy w chaosie informacyjnym Surkova, liczy się tylko PR - haniebne, Goebbelsowskie granie ofiarami i głośna akcja propagandowa kremlowsko-ormiańskiej 5tej kolumny rozpoczęta na pełną skalę od kryzysu 2014 się im opłaciła,

PIS to wyjdzie na złe, bo tylko ich rozochoci, dostali uchwałę, a i tak twierdzą, że "PIS zdradził", będą kontunuować swoją retorykę i rządać więcej,

głupia uchwała zamiast wzmocnić naszą pozycję pogorszy nasze relacje z Ukrainą, a także staniemy się mniej wiarygodni dla zachodu,

moim zdaniem tylko ustalenie 17.09. jako dzień Ludobójstwa Narodu Polskiego na Kresach RP oraz samej II Rzeczypospolitej, jest godny i odpowiada temu co realnie zabiło kresy i naszych rodaków.

2 cytaty:

„Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.” Piłsudski

"..po owocach ich poznacie.." Mt

wal się rezunofilu. Wszędzie cię pełno

chyba ciebie, ja już na prawy.pl nie wchodzę, bo mi kasowali posty, nędzne kanalie,

możecie się tam teraz kisić we swoim sosie, lizusy kacapskie

Panie Sakiewicz szkoda, ze na jakakolwiek krytyke panskiej "polityki uleglosci" wobec banderyzmu krzyczy pan argumentami ad hitlerum probujac zdyskretytowac oponentow. Czy nie widzi Pan jaka szkode procesowi budowy aliansu Miedzymorza przynosi taka polityka? Zamykanie oczu na fakty nie sprawi ze one znikna. Nazywanie ulic imionami mordercow, pomniki, elementarze, wychowywanie calego pokolenia Ukraincow na uwielbieniu Bandery, budowanie nowej tozsamosci ukrainskiej na klamstwie przynosi efekt w postaci pojawiania sie trwalej niecheci i wrecz nienawisci miedzy naszymi narodami. Udawanie ze nic sie nie dzieje poglebia tylko ten problem. Czy widzial Pan komentarze na portalach od lewa do prawa podczas majdanu? Powszechna byla w nich sympatia i szczera przyjazn wobec walki Ukraincow. Czy widzi Pan obecne komentarze pojawiajace sie juz po wzroscie tendencji banderowskich na Ukrainie? Mysle ze zgadzamy sie co do skutkow takich dzialan lecz zupelnie inaczej okreslamy ich przyczyny. Pan twierdzi ze nienawisc miedzy naszymi narodami bierze sie z powodu blednie rozumianej w Polsce skali i istoty problemu a takze udzialu elementu rosyjskiego. Ja twierdze ze to zamykanie oczu na problem i uciszanie domagajacych sie prawdy prowadzi do kleski projektu Miedzymorza. Coz, wkrotce kazdy sam sie przekona kto mial racje.

To, że jesteście zaczadzeni błędnymi ideami Giedroycia ws stosunków polsko-ukraińskich to jedno. Ale to, że jeżeli ktoś ma inne zdanie niż naczelny i z tej okazji od razu całe środowiska zostają oplute stwierdzeniem "podające się za patriotyczne" tym samym stawiacie się po po tamtej stronie barykady towarzyszu Sakiewicz, bo wszak... monopolu na rozum nie macie i jak dotychczas wielkie nic z waszego obłaskawiania czerni przez dziesięciolecia wychodzi (w Polsce kwiaty a w Kijowie Prospekt bandery - celowo z małej litery). Dziwnym trafem o dzisiejszym przypadku "cudownych relacji" polsko-ukraińskiej nie napisaliście słowa, a szkoda bo to przykład o wiele więcej mówiący niż pseudo analiza naczelnego. Polecam: Senator z Elbląga przetrzymywany w ukraińskim hotelu przez Automajdan
P.S. Mam nadzieję, że nie ocenzurujecie jak dzisiejsze wydarzenia na Ukrainie.

Dlaczego nie podajecie info, że banderowcy w Odessie przetrzymują w hotelu 2 polskich senatorów. Czyżby dlatego, że Odessą rządzi były prezydent Gruzji ?

żeby ktoś mądry wytłumaczył dlaczego Ukraińcy swoją suwerenność i państwowość muszą budować na bandytyzmie i na naszym zlekceważeniu pamięci o pomordowanych rodakach. Dlaczego my musimy?! Dlaczego np. żydzi nie machną ręką na te swoje Jedwabne, czy Kielce?

I co szanowny powie, jeśli za 15 lat odezwie się wnuk mordercy ks. Waleriana Raby i będzie się pysznił "dokonaniami" swojego dziadka, tego co zamordował nie tylko Waleriana Rabę, ale takich Rabów dziesiątki ?!

Uważałem i nadal uważam, że Lech Kaczyński prowadził zbyt agresywną kampanię medialną względem Rosji. Przy tak dużej dysproporcji potencjałów Polski i Rosji, wskazane byłoby, dyskontowanie jedynie zaszłości, zarówno do celów medialnych, oraz jako kanwy konkretnych ustaleń i sojuszy. Mniej negatywnych wizji, a więcej konkretnych faktów. Niemniej, nie można zaprzeczyć, że bracia Kaczyńscy mieli rację, wskazując na główne zagrożenia. W istocie, ich strategia nie wtrąca Rosji w otchłań barbarzyństwa, a polega na zablokowaniu imperialnych aspektów jej polityki. Samo NATO nie jest celem - bardziej narzędziem potrzebnym do osiągnięciu celu, którym jest stabilizacja europejskich granic Rosji. Jeśli Bruksela dąży do zbliżenia z rosyjskim niedźwiedziem, musimy być pewni, że nas nie zje - inaczej, dzieci z tego związku, nie będzie.

tak jasiu masz rację, "agresywna polityka Kaczyńskiego" to:
- powiedział, że nie będziemy kupować od rosji świńskiego mięsa, mebli, kiełbas ani żółtego sera i nabialu
- Kaczyński podciągnął do Olsztyna i wycelował w Moskwę i Petersburg nasz głowice jądrowe, oraz ustawicznie robił manewry wojskowe z Łukaszenką pozorujące napady na Moskali.
- Zimą zakręcał kurki z gazem i groził rosjanom, że odetnie im całkowicie dostawy a
- chciał wykupić od rosjan gazociąg jamalski
- wreszcie wysłał do Putina stratega Pawlaka i zmusił rosję do płacenia najwyższych cen w Europie za gaz sprowadzany z Polski.

ad absurdum....

Agresywny, nie znaczy napastliwy. Samym gadaniem nie obronisz, chyba że zagadasz napastnika, na śmierć. Co do problemów z przesyłem rosyjskiego gazu - to była awaria techniczna na Białorusi - mamy odpowiednie rezerwy, na taką okazję. Za postępowanie Pawlaka, nie ponoszę odpowiedzialności i Kaczyński także nie, bo obaj nie głosowaliśmy na Pawlaka.. Gazociągu Jamalskiego, Kaczyński nie musiał wykupywać, bo Polska jest współwłaścicielem. Drugie 50% ma Rosja. Naszym błędem, a właściwie - błędem premiery Suchockiej, było pominięcie Niemiec i Białorusi, przy podpisywaniu umowy tranzytowej. Wtedy, Jamał miałby czterech właścicieli i nie byłoby Nord-Streamu. Od początku podejrzewałem, że Suchocka jest pozbawiona wyobraźni. Inwestując w instalacje do pozyskiwania norweskiego gazu( sugestia ówczesnego prezydenta Wałęsy) , nie musielibyśmy martwić się o niemiecko-rosyjską zmowę gazową.

Nu Waniusza, Nie masz POjęcia o czym piszesz... Rosyjscy mordercy muszą odpowiedzieć za swoje zbrodnie, a mocarstwowa polityka musi być im wybita z głów!!!

Za jaką cenę ? Hunowie przegrali ostatecznie, z Rzymianami, a Bizancjum płaciło haracz Attyli. Zemsta ma gorzki smak, a mordercy i gwałciciele zdążyli poumierać do dzisiaj.
Nick | 13.07.2016 [17:10] - nie masz pojęcia co piszesz.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl