niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Miliony na portale dla gejów i kotów. „GP” ujawnia porażające fakty

Dodano: 07.06.2016 [21:44]
Miliony na portale dla gejów i kotów. „GP” ujawnia porażające fakty - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, Filip Błażejowski/Gazeta Polska, Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Prawie 700 tys. zł na portal, na którym można utworzyć profil własnego kota. 560 tys. zł na stronę internetową o planowaniu podróży na Karaiby. Prawie pół miliona zł na nieistniejący serwis dla turystów-gejów. Niemal 800 tys. zł na portal randkowy, prowadzony przez firmę byłego doradcy Elżbiety Bieńkowskiej. Tak za rządów PO wydawano fundusze z programu Innowacyjna Gospodarka - ujawnia „Gazeta Polska”.

Gdy wicepremier Mateusz Morawiecki mówił w sejmie, że środki unijne za rządów PO–PSL wydawano m.in. na horoskopy dla psów, wielu wydawało się to niewiarygodne. Niestety, słowa ministra Morawieckiego były zgodne z prawdą. Chodziło o projekt o nazwie: „Stworzenie platformy internetowej, która dostarczać będzie użytkownikom prognozy życia ich zwierząt domowych”. Został on dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a konkretnie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Sumy, jakie dostała warszawska spółka E-urope na swój absurdalny pomysł, porażają. Mowa o dofinansowaniu w wysokości 467,5 tys. zł! Portal kotdog.eu z horoskopami dla zwierząt istniał tylko kilkanaście miesięcy. Obecnie nie ma go w sieci – podobnie jak 467,5 tys. zł, które przepadły w ramach dofinansowania „innowacyjnej gospodarki”.

Niestety, według ustaleń „Gazety Polskiej” podobnych przypadków były dziesiątki.

Głównym celem unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa. Dofinansowanie przez polskiego i europejskiego podatnika konkretnych projektów ma służyć „zwiększeniu innowacyjności przedsiębiorstw”, „wzrostowi konkurencyjności polskiej nauki”, „zwiększeniu znaczenia roli nauki w rozwoju gospodarczym”, „zwiększeniu udziału innowacyjnych produktów polskiej gospodarki w rynku międzynarodowym”, „tworzeniu trwałych i lepszych miejsc pracy” oraz „wzrostowi wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w gospodarce”.

W latach 2010–2011 w ramach Innowacyjnej Gospodarki polskie władze wsparły m.in. „platformę e-usług dla hodowców i właścicieli kotów Świat Kotów”. Łączna kwota dofinansowania to 672 tys. zł! Na stronie internetowej, która powstała za tak kolosalne pieniądze, można „dołączyć do kociej społeczności” poprzez „stworzenie profilu swojego kota”. Wśród kotów, które zarejestrowano na portalu, są m.in. Zdenek, Morfeusz, Kłapouch i Tofik. Każdy zarejestrowany na e-platformie zwierzak ma oprócz imienia podaną datę urodzin, wiek, płeć i miejsce zamieszkania, a także cechy charakterystyczne, np. „czuły”, „psotny” czy „sprytny”. Zdjęcia kotów można „lajkować” tak jak na Facebooku, a właściciele w imieniu czworonogów mogą umieszczać na stronie „kocie zapiski”. To wszystko wydaje się oczywiście sympatyczne, ale dlaczego państwo dołożyło do tej zabawy niemal 700 tys. zł – i to w dodatku w ramach wspierania „innowacyjnej gospodarki”?

Równie zagadkowe było wydanie 559 tys. zł na „stworzenie innowacyjnego portalu oferującego planowanie podróży po Karaibach”. Beneficjentem dofinansowania była Aleksandra Ita Olszewska i jej spółka Coco Caribe. Na „innowacyjnej” stronie internetowej czytamy: „Coco Caribe z Brian Tracy International oferuje pośrednictwo oraz organizację wyjazdów na rejsy katamaranami po Karaibach (...). Podczas podróży można odwiedzić najciekawsze wyspy, zatoki i rafy koralowe Wschodnich Karaibów”. Portal, który kosztował podatników ponad pół miliona złotych, zaprasza m.in. na „rejsy rumowe, na których porównujemy rumy produkowane na różnych wyspach, poznajemy historię produkcji, uczymy się przygotowywać drinki rumowe i przy okazji się bawimy”.

Więcej w tygodniku „Gazeta Polska”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W następne wybory na PO będą głosowały tylko koty i geje.

q.., a na rodziny wielodzietne nie bylo! ChDiKK!

Po kolei obciążyć winnych od pierwszej do ostatniej osoby!!To nie ma nic wspólnego z innowacjami gospodarczymi!!Czy ktoś siśę więc dziwi,że opozycja tak zażarcie walczy z PIS-em?Przecież wiedzą jakie niewyobrażalne dla zwykłych ludzi robili przekręty zamiast wspierać rozwój Polski.

Czy ktoś jeszcze się dziwi,że opozycja z PO na czele chce obalić PIS??Przecież codziennie coś się dowiadujemy jak miliony złotych czy € wyparowywało z kasy państwowej,KTÓRE MY POLACY BĘDZIEMY TO SPŁACAć Z DWA POKOLENIA!CZAS ICH ROZLICZYĆ!

to by się zgadzało - parę skwerków, parę sypiących się dróg i parę przyzwoitych, a reszta kasy gdzie ? WYPAROWAŁA ! Na takie właśnie bezdety poszła kupa szmalu z której ani dziś ani jutro nic nie będzie, gdzie na byle podstawionego debila wypłacano setki tysięcy złotych, aby stworzył portal dla gejów jako super innowacyjna gospodarka. Ale osobom "spoza kolesi" robiono wszelkie możliwe trudności aby kasy nie dostali - znamy to z tysięcy opowiadań, felietonów itd.

To niech se tera UE zabierze te portale dla pedałów, zoofliów i innych zboków. MY TEGO ZWRACAĆ NIE BĘDZIEMY !

Polski podatnik zapłacił. Na biednego nie trafiło...

A jak o tym mowilem to sie ze mnie smiali. Miałem z kolega bardzo dobry innowacyjny pomysl. obydwaj mamy ponad 20 lat doświadczenia w IT. ale zrezygnowaliśmy przytłoczeni papierologia i opisami projektów które dostaly granty.

Przecież oni (PO) podstawiali słupy aby wydoić te miliony, to była świadomo i celowo zorganizowana akcja!

kazdy zlodziej, tak bedzie twierdzil,
kazdy kradnie, jak nie okradniesz to ciebie okradna, ty niby okradles innego itp

tak sankcjonuja dla swego ego przestepstwa

kiedy rozliczenie? przecież ktoś to musiał zaakceptować, ktoś odbierał i rozliczał te projekty? kiedy jakiś odpowiedzialny urzędnik odpowie? Nie widzę jak narzazie dobrej zmiany!!! jak głosi PiS!!! Dobra zmiana będzie wtedy gdy byli politycy i odpowiedzialni wysocy urzędnicy w końcu usłyszą wyroki za niegospodarność pieniędzy publicznych! tylko kiedy i czy to w ogóle nastąpi?????

a teraz daja na swiatynie, biznesmena ukrytego pod sutanna, podwyzki dla biurw i oslów, zlot mlodziezy. kazdy rzad kradl i bedzie kradl dalej. obojetnie czy bedzie czerwony zielony czy bialy.

człowieku o czym ty piszesz?porównywanie tych oszołomów z PO a Swiatowym Dniem Młodzieży w Polsce??Zacznij myśleć samodzielnie!!

nie kuma, że taki zlot młodzieży to promocja kraju. Przyjedzie więcej ludzi i z większej liczby krajów niż na EURO 2012. Czy oni dostają jakieś leki?

To jest wasz poziom, lemingowej holoty. Portal z horoskopami dla psow i kotow porownujesz ze Swiatowym Dniem Mlodziezy. Takie asocjacje moga sie rodzic tylko w mozgach przezartych alkoholem, koksem albo tvn-em. Serio nie widzisz roznicy miedzy 3-4 milionami glownie mlodych ludzi, ktorzy odwiedza Polske a 2-5 osobami, ktore sa zainteresowane horoskopem swojego czworonoga?.

Zasiadła w Brukseli egzekutywa,
Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
Tłusta jak oliwa.

Stoi i sapie, grozi i dmucha,
Karami z rozgrzanego jej brzucha bucha:
Uch – dawać więcej!
Puff – dawać więcej!
Uff – dawać więcej!

Agencji tysiące podoczepiali
Wielkie i ciężkie, z betonu, stali,
W biuruwach po uszy wszystkie urzędy,
W jednym debile, a w drugim mendy,
A w trzecim siedzą same kutasy,
Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy,
A czwarty urząd pełen tępaków,
A w piątym siedzi sześciu buraków,
W szóstym królewna - jaka „puszysta”!
Ciało i mózg – słonina czysta!
W siódmym rąbnięte osły i żłoby,
W ósmym imbecyl i dwa nieroby,
W dziewiątym - same tuczone świnie,
W dziesiątym – cymbał cię nie ominie.

Tych biur tysięcy jest sto czterdzieści,
Sam nawet nie wiem, co się w nich mieści.
Lecz choćby przyszło tysiąc geniuszy
I każdy siedział w ustawach po uszy,
I każdy nie wiem jak się wytężał,
To nie udźwigną, taki to ciężar.

Pochód

Idą, idą, idą, idą!...
Jeden z pałą, drugi z dzidą.
A ten trzeci nago leci;
To pedofil (kocha dzieci).
Idą, idą światłe tłumy;
Racjonalne ich rozumy.
Towarzyszka racę cisła,
No i proszę: Wisła błysła!

(...)

Idą, idą światłe tłumy
Pełne wyzwolonej dumy.
Wisła błyska, wolność błyska;
Przyłączajcie się ludziska!
Jest wesoło, wszyscy radzi;
Nasz legionik tłum prowadzi.
Gdy faszystów trzeszczą kości,
Brzmi więc .

Idą… Gołe cycki skaczą,
Gdy na haju coś majaczą.
Idzie więc ku wielkiej zmianie;
Darmo gardło drzesz, plebanie!
Ku wściekłości wszystkich księży
Nikt postępu nie zwycięży.
Szczytem jego i kultury
Jest zaś powrót do natury.

A w naturze, naturalnie,
Jest i homo i analnie.
I od żłóbka aż po rentę
Prawo do skrobanki – święte!
Nie powstrzyma nic antify,
Droga wolna dla manify!
Chmura gazu łzy wycisła,
Ale znowu Wisła błysła!

Nie zapłaci nikt mandatu
Jak nie będzie konkordatu.
Z drogi, bo złamiemy kości!
Pochód wolnej trwa miłości…
Naprzód, naprzód tolerancjo!
Precz dewocka arogancjo!
Oj, różańcem nie prowokuj…
A masz w pysk! – i święty spokój.

Idą, idą światłe tłumy;
Trzęsą się katolskie bzumy.
Wśród kościołów marsz się wije.
Multi-kulti niech nam żyje!
Nikt nie będzie pytał czemu?
Gdy nie będzie po Bożemu.
Los poprawi się kobiety,
Gdy tu staną minarety…

To przeżytek orzeł biały;
W tęczy nasze ideały.
No i w gwiazdach, oczywista…
Kto jest przeciw – ten faszysta!
Na paradzie już ruchoma
Jest platforma vel Sodoma.
Gdzie katolskich miast ostępy,
Postęp czyni więc postępy.

Znak odwróconego krzyża –
To Gomora też się zbliża.
Ciała z ciałem pomieszanie
To postępu szczytowanie!
Widać hasło pełne racji:
„Dać dotacje dla dewiacji!”
Słychać głosy z toalety:
Dać nam także parytety!

Chcemy dotowania bułek,
Sex-oświaty i pigułek! –
Krzyczy buzia pełna pryszczy.
A tam znowu Wisła błyszczy…
Burza mózgów i pomysły
Jakby wprost z błyszczącej Wisły;
Fajnie się pieniądze dzieli,
Nie pytając właścicieli…

Łatwiej zamiast zarabianiem
Zająć się podatkowaniem;
W końcu „neutralne” państwo
Zniesie „nierówności draństwo”:
Zaradnego zysk – dla lenia!
Cham w etyka się przemienia,
A chłop w babę, baba w chłopa…
Idą!... Prawie już Europa.

„Gender to nauka ścisła!”
Patrzcie! – znowu Wisła błysła;
Znowu nam się powieść może
Teraz w Wiśle jak w jeziorze…
Tłum jak stado znów się kładzie
Tak jak wtedy, w Tyberiadzie…
Czas jak woda szybko płynie;
Nie zmieniają się wciąż – świnie.

Wg internetowego service-u "Alexa" strona "cococaribe.pl" zajmuje w globalnym rankingu miejsce 20,642,056 a srednia osob odwiedzajacych wynosi 2 osoby dziennie, z tego ja raz wszedlem. Troche lepiej powodzi sie portalowi "kotdog.eu" - w rankingu miejsce 12,671,088 i 5 visitors daily. Z kieszeni podatnika wydano 1,2 miliona naszych pieniedzy, takze twoich lemingu !!!, po to, zeby 5-7 osob weszlo na jakas absurdalna strone. Te 5-7 to faktycznie zero, gdyz wchodzi tam pewnie administrator i ci, ktorzy znajduja sie na liscie plac. I co dalej, zawiadomienie do prokuratury?. Nie ma sensu, komuna ma sie dobrze a ORMO (rzeplinski) czuwa nad zgodnoscia "kot i pies i caribian-reisen" z konstytucja. Teraz wiecie drogie lemingi, dlaczego tak wazny jest TK.

wycieczka do gdanska, chyba w 2014, spacer ze starowki do muzeum , po drodze jakies slamsy, zaniedbane kamienice jak z trzeciego swiata, dzieci , trojka kilkuletni, bawiacy sie w sposob nieswiadomego lumpenproletariatu, przeklinanie... itp

a tam by sie przydalo pare groszy na remont, sprzatanie, opiekuna socjalnego

"Miliony na portale dla gejów i kotów."
Swój swojego POpiera, także kasą publiczną ?

I pomyśleć, że takie PO-kreatury i szkodniki mogli rządzić w POlsce ?!
Ale to świadczy o poziomie niektórych "Polaków" tzw. gorszego sortu, którzy mimo setek PO-afer, nadal głosowali na tych beznadziejnych aferzystów i złodziei i dlatego mamy to co mamy !

Czy ktoś personalnie odpowie za te przekręty ?
Jak długo jeszcze w Polsce złodzieje na państwowych posadach będą bezkarni ?

Rozliczyć to draństwo !!!

No to dlaczego oni nie są już w pierdlu za niszczenie Polski i Polaków.

To wszystko świadczy o całkowitej bezkarności za czasów PO-PSL. Im nawet nie chciało sie uprawdopodabniać pospolitego złodziejstwa. Wszyscy w tym utaplani winni ponieść kary polityczne i karne. Zawłaszczone pieniądze winny być zwrócone państwu. Ironią losu jest również to, że umoczeniu w ten proceder politycy PO zostali przyjęci w poczet wysokich urzędników UE. To wszystko wskazuje na fakt bardzo intensywnego zajmowania się UE sprawami woli SUWERENA i "demokracji" Polski. Zaznaczyć należy iż Traktat Lizboński takiego prawa urzędnikom UE nie daje. SUWEREN wspiera rząd i nie pozwoli na destrukcyjne niszczenie przez obcych i swoich targowiczan działań rządu zmierzających do uzdrowienia moralnego i uczciwego podziału wypracowanego dobra.

no cóż, debile tak mają

Ostatnio tego typu artykułów jest bardzo dużo, ale ja i innej beczki.
Oprócz koalicji PO i PSL w sejmie była jeszcze opozycja - PiS, Palikot i SLD. Zadaniem opozycji jest patrzenie władzy na ręce.
Pytam więc, co robiła ta opozycja, że o wszystkich przekrętach dowiadujemy się dopiero dziś? Spała, była na wyjeździe za granicą, czy była tak zastraszona, że bała się o tym mówić?
Za komuny, pod groźbą więzienia, Sybiru czy kary śmierci drukowano i kolportowano ulotki, które docierały do mas. Nawet wiedzieliśmy że Gierkowa czesze się w Paryżu.
Dziś mamy lepsze powielacze i skrzynki pocztowe, do których każdy może wrzucić niepostrzeżenie co chce. I co wielcy działacze opozycyjni z Solidarności, z KOR-u i innych- gdzie te wasze "bibuły"?
Gdzie byli ci wszyscy dziennikarze śledczy, którzy dziś opowiadają nam o przeróżnych aferach ostatnich ośmiu lat?
Gdzie były wszystkie niezależne i patriotyczne portale, które dziś "przegrzewają się" od tego typu artykułów?
Na prawdę nikt, od samej góry do samego dołu, niczego nie wiedział, nie widział i nie słyszał lub bał się o tym powiedzieć Polakom?
Dobrze że PiS wygrało ostatnie wybory, bo dalej pozostawalibyśmy w tej niewiedzy.
Skoro jestem przy sejmie, to Mniejszość Niemiecka jest opozycją czy koalicją? Proponuję jeszcze zostawić jeden mandat dla Mniejszości Radzieckiej.

jak chciałeś się o tym dowiedzieć? oglądając TVN ?:)

Kiedys pracowalem prawie 2 lata u facia ktory okazal sie notorycznym oszustem.
Na jego biurku walaly sie sterty roznych starych, niewaznych, niepotrzebnych i czasem w ogole nie jego dokumentow. Bylo to "tworzenie sztucznej mgly" na wypadek kontroli audytor musial sie w tym po prostu calkowicie pogubic. Lubil tez w rachunkach dla klientow wpisywac astronomiczne sumy jak np. tankowanie samochudu 8000 zlotych. Jak sie klient kapnal to mowil - o, pardon, musial mi sie przecinek zgubic, oczywiscie chodzi o 80,00 zlotych, to jasne, auta nie da sie przeciez zatankowac za 8000! A jak klient sie nie kapnal to facio zarobil 8 tysiecy za nic.
Tak robil tez POlski rzad, te wszystkie wydatki maja przykryc dzuuuzo wieksze przekrety i zrobic zaslone dymna do innych, duzo gorszych oszustw.

i portale dla bezdomnych hmm stocznie zniszczyli

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl