niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Jest lista gości tegorocznej Grupy Bilderberg. M.in. Radosław Sikorski i Anne Applebaum

Dodano: 07.06.2016 [18:48]
Jest lista gości tegorocznej Grupy Bilderberg. M.in. Radosław Sikorski i Anne Applebaum - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Radosław Sikorski będzie reprezentował Polskę w rozpoczynającym się wkrótce posiedzeniu Grupy Bilderberg. Jet to tajemnicza i wpływowa grupa, uważana przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy. Obok Sikorskiego w spotkaniu będzie uczestniczyć jego żona Anne Applebaum.

Tym razem Grupa Bilderberg zbierze się w Dreźnie. W spotkaniu weźmie udział kilkadziesiąt bardzo wpływowych osób z całego świata. Oto niektóre z nich:
- Paul M. Achleitner (Niemcy) - prezes rady nadzorczej Deutsche Banku
- Magdalena Andersson - minister finansów Szwecji
- Jose Barroso (Portugalia)- były przewodniczący Komisji Europejskiej
- Ben van Beurden (Holandia) - dyrektor naczelny Shella
- Ana Botin (Hiszpania) - zarząd banku Santander
- Benoît Coeuré (Francja) - Europejski Bank Centralny
- Mathias Dopfner (Niemcy) - koncern Axel Springer
- Thomas Enders (Niemcy) - grupa Airbus
- Kristalina Georgiewa (Bułgaria) - wiceprezes Banku Światowego, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej
- Timotheus Höttges (Niemcy) - dyrektor generalny Deutsche Telekom
- Ursula von der Leyen - minister obrony Niemiec
- Christine Lagarde (Francja) - dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego
- Thomas de Maiziere - minister spraw wewnętrznych Niemiec
- Charles Michel - premier Belgii
- Bill Morneau - minister finansów Kanady
- Mark Rutte - premier Holandii
- Mehmet Simsek - wicepremier Turcji

Grupa Bilderberg to nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi wywodzących się ze świata wielkiego biznesu, globalnych korporacji i polityki. Jej spotkania odbywają się raz do roku, począwszy od 1954 r. Podczas nich omawiane są najważniejsze sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki. Uczestnicy spotkań są zobowiązani do całkowitej dyskrecji. Współorganizatorem posiedzeń i stałym sekretarzem Grupy w pierwszych latach jej funkcjonowania (1954-1960) był tajemniczy polski dyplomata Józef Retinger. 

W 2013 r. oraz 2012 r. w spotkaniu Grupy Bilderberg wziął udział minister finansów w rządzie Donalda Tuska, Jacek Rostowski. Wcześniej Polskę reprezentował podczas imprezy także jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej, Andrzej Olechowski (1994, 2004, 2005). W 2008 r. naradzał się z najbardziej wpływowymi ludźmi świata – Aleksander Kwaśniewski, a w 1998 r. – Hanna Suchocka.

To nie koniec gości z naszego kraju. Polski biznes też był reprezentowany: w 2004 i 2005 roku na spotkaniach był Jacek Szwajcowski (prezes Pelion Helathcare Group, jednej z największych grup działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce) oraz w 2004 r. Sławomir Sikora – prezes zarządu Banku Handlowego, od 2005 r. członek rady nadzorczej spółki Agora.

W 2015 r. uczestniczyła w spotkaniu małżonka Radosława Sikorskiego, publicystka Anne Applebaum. Spotkanie odbywało się w Telfs-Buchen w Austrii. W tym roku dołączył do niej mąż.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie mozna tam jakis islamistów zamachowców nasłać?

A jeszcze trzy - cztery lata temu jak ktoś spytał o tą grupę to go wyśmiewano , że to teoria spiskowa;) Ewolucja w kierunku prawdy jednak zachodzi skoro doczekaliśmy się tutaj wzmianki na ten temat.
Tu jest nieco więcej: http://www.prisonplanet.pl/pol...
Ale ponieważ w powyższej wzmiance pada nazwa "Agora" a stałym bywalcem Grupy Bilderberg jest wszystkim nam znany "wielki filantrop" G.Soros to zaraz mnie uderzyło , że Niezależna zapomniała o pewnej ważne sprawie a mianowicie o tym , że filantropijna działalność Sorosa ujawniła się w naszym kraju ostatnio w całej pełni!: https://www.fronda.pl/a/swietl...
Aż się chce powiedzieć , że swój swojego zawsze wesprze;)
Ale nie tylko! Nas również chcą wspierać!! Na dowód tego przypomnę pewien nieco już zapomniany manifest:
https://wirtualnapolonia.com/2...

Jak Sikorski reprezentować Polskę jak tu jest zupełnie skompromitowany! Jego żona ?!? Nawet polskiego dobrze nie zna...

Kiedy polski rząd wystąpi do odpowiednich instytucji z wnioskiem o uznanie ,że na narodzie polskim dokonano ludobójstwa ? Chodzi o lata przedwojenne na terenie Sowietów , w czasie wojny i po wojnie.

Dzialalnosc takich grup, jak grupa Bildenberg, to dowod coraz mniejszej przejrzystosci pracy i intencji politykow, oraz ich odsuwania sie od spoleczenstw, wrecz tendencji do izolacji i wchodzenia w regule "my , oni". Lakonicznie , ale inaczej temat rzeka.

Zdradek został zaproszony bo ma dużo tajnych informacji które powinien zachować dla siebie wg przyrzeczenia i składanej obietnicy poufności, ale jak na zdradka przystało, on po prostu jedzie przekazać to wszystko w obce ręce. Polska prokuratura powinna zareagować. Wiadomo po co się jeździ na takie spotkania.

Ta baba jest po prostu za brzydka zeby reprezentowac kogokolwiek. Basta!

Mam nadzieję ,że Polska nie ma nic współnego z tym zgrupowaniem przestepców finansowych co okradaj świat,bo nazwiska takie zalatujące jedna nacja,nie mogę zrozumieć dlaczego uczciwi ,pracowici ,zdolni ludzie nie mogą uczciwie żyć i pracowac ,tylko musimy zności tych wyzyskiwaczy,ten co zaprosił ich do Polski niech będzie przeklęty na wieki!

Józef Retinger - jaki on tam "tajemniczy polski dyplomata". Zwykły zdrajca, kolaborant i sowiecki agent, który został zrzucony wraz z Cichociemnymi, jeszcze przez Powstaniem Warszawskim, do Polski w celu zmontowania prosowieckiego rządu. Został wtedy zdemaskowany a AK wydało na niego wyrok śmierci. Śmierć miała nastąpić przez otrucie ale miał kanalia szczęście, przeżył. Trucizna nadwątliła jednak jego zdrowie i do końca życia chorował. Diabelskie konszachty z komunistami miał już na długo przed II wojną - podczas rewolucji w Meksyku był doradcą reżimowego prezydenta Calesa. Po II wojnie kolaborował z globalistami i był współzałożycielem Grupy Bilderberg. Nigdy nie poczuwał się do odwdzięczenia się swojemu polskiemu dobroczyńcy hrabiemu Władysławowi Zamoyskiemu, społecznikowi i filantropowi za wykształcenie, który tenże mu sfinansował. Retinger jako dziecko był sierotą, którą hrabia objął swoją opieką. Reasumując - wyjątkowa kanalia a nie żaden "polski dyplomata"

Slusznie, dodam ze byl "cieniem" Sikorskiego, ale raz mu nie towarzyszyl. A to w czasie jego ostatniej podrozy, ktora sie zakonczyla po starcie samolotu na Giblartarze. Potem beszczelnie i cynicznie zauwazyl, ze gdyby i on lecial to nic by sie Sikorskiemy nie stalo. Wiadomo, byl cenny dla GRU i sluzb brytyjskich.

Wielu internautów jest oburzonych, że on i jego żona "reprezentują Polskę" - nic bardziej mylnego na tym spotkaniu mówi się jak do końca rozwalić nasz kraj i zaprasza się tych co mają dużo informacji nieraz tajnych aby opracować nowe strategie. Nasze służby powinny się poważnie zainteresować tą parą potencjalnie z zarzutem zdrady stanu i nie tylko!

O.Maciej Zięba też tam bywał onegdaj...

Który to urząd państwowy udzielił małżeństwu Sikorski/Apfelbaum plenipotencji do reprezentowania państwa polskiego ?
Nie przypominam sobie aby małżeństwo to wybrane zostało w jakichkolwiek wyborach powszechnych - samozwańcy ?
.
Przedszkolak w piaskownicy

Kto!!!!! Pytam kto! upoważnił tych ludzi do reprezentowania naszego kraju. To już lepszych Polaków nie mamy. Qwa mać! Co tu się dzieje? Może sobie jechać prywatnie.

Warszawie są do wysprzątania toalety publiczne to całe towarzystwo tylko do tego się nadaje z Sikorskim kutafonem na czele ta jego żonusia wygląd ma klozetowej z dworca centralnego .

W 2014 nie było nikogo polskojęzycznego, bo już myśleli że Polskę udupili na amen i nie ma ona znaczenia. Jednak kiedy wybuchła afera kelnerska, wezwali A. Appelbaum żeby złożyła raport jak to możliwe że tam jeszcze coś się rusza w tej "kamieni kupie".

Ten radek zdradek ze swoją żonusią Anne Applebaum to może najwyżej reperezentować na tym spotkaniu swoją rodzinę w Polsce to on jest nikim, zerem i nie ma żadnego mandatu aby nasz kraj reprezentować. Teraz to ten miglanc może tylko robić laski we własnym imieniu.

Grupa "Bilderberg" ośmiesza się, zapraszając ośmieszonych, nic nieznaczących ludzi, mających wpływ jedynie na zawartość własnej lodówki - np. żydowski tandem Sikorski-Appelbaum.

Taki to "rząd światowy".

Nie wiadomo: płakać czy śmiać się ... :-)

Inna sprawa że nalezy im patrzeć na ręce, bo już niejeden wariat pochodzący z takiego kółka wzajemnego obciągania podpalił świat.

Petycja w obronie niszczejącego obozu KL Gusen
Adresat petycji: Pan Wolfgang Sobotka - Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Austrii

Poruszeni bulwersującymi informacjami o niszczeniu miejsc pamięci w byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym KL Gusen solidaryzujemy się w pełni z postulatami środowiska byłych więźniów KZ Doppellager Mauthausen-Gusen oraz popieramy apel wybitnych przedstawicieli życia społecznego i naukowego zawarty w „Liście otwartym w sprawie zaprzestania degradacji i zachowania pamięci o obozie koncentracyjnym KL Gusen”.

My niżej podpisani wzywamy władze Republiki Austrii do podjęcia bezzwłocznych działań polegających na:
- natychmiastowym przerwaniu dewastacji terenu obozu koncentracyjnego Gusen wraz z placem apelowym, (...)

c.d. petycji po kliknięciu niżej na "Podpisz"

PODPISZ

Sz. P. Joanna Cieszkowska,

Szanowni Państwo,

w interesie każdej Polski i każdego Polaka jest pielęgnowanie pamięci o naszych bohaterach, a zwłaszcza o tych Rodakach, którzy za polskość zostali zamordowani. Z tego powodu nie możemy zgadzać się na niszczenie miejsc pamięci o tych zbrodniach. Petycja dotyczy dewastacji niemieckiego obozu zagładu Gussen w Austrii.

Jak pisze autor petycji, pan Konrad Gutkowski ze Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, "szczególnie bolesne dla Polaków jest niszczenie KL Gusen, w którym zginęły dziesiątki tysięcy głównie inteligencji polskiej."

Zachęcam Państwa do zapoznania się z petycją i podpisów:
http://www.citizengo.org/pl/34...

Autor wyjaśnia: "W naszej petycji wzywamy austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do zaprzestania i powstrzymania dalszej dewastacji, godnego upamiętnienia ofiar oraz zmiany nazwy planowanej instytucji kultury, tak, by uwidaczniała udowodnioną przez historyków i oczywistą dla wszystkich byłych więźniów nazwę „KL Mauthausen Gusen”, oraz poddania miejsc pamięci po niemieckim ludobójstwie nadzorowi międzynarodowego gremium ekspertów i przedstawicieli środowisk byłych więźniów, tak jak ma to miejsce w przypadku miejsc pamięci po niemieckich obozach zagłady tworzonych przez nazistów na ziemiach polskich."

Po kliknięciu na link można po lewej stronie zobaczyć tekst petycji w języku polskim, a po prawej, w języku niemieckim. Zachęcam do zapoznania się ze sprawą. Wiele mówi także fotografia dołączona do petycji. Ilustruje ona, jak dzisiaj wygląda miejsce zagłady polskiej inteligencji...
http://www.citizengo.org/pl/34...

Serdecznie Państwa pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Palikot tez byl, razem z Olechowskim

"Radosław Sikorski będzie reprezentował Polskę" komuś się chyba coś pomyliło jeśli myśli że ci ludzie reprezentują jakiekolwiek kraje, dostanie wytyczne, pan każe piesek robi, w tym przypadku będzie to tak uwielbiana przez niego laska za darmo, interes naszego kraju jest tylko w tym żeby te laskę sam robił i nas do niej nie namówił

Oni to mogą najwyżej naśladować kłamczuchę Hillary Clinton tak jak na tym filmiku - to już nie te czasy, ale te żydo-marksiści nadal są wczorajśi.

https://www.youtube.com/watch?...

Nie ma nikogo z USA? Nie wierze.

Wydaje się im, że mają większość bogactwa Świata i są najważniejsi. Niech robią tak dalej, przyjdzie Donald Trump da pałą w dupe i skończy się dzień dziecka.

Albo jeszcze gorzej, wkurzą się Arabusy albo ktoś zrobią im holokaust tylko tym razem tych bogatych a nie biednych.

Niech się spotykają tyle im zostało, może coś uradzą, zmądrzeją i uciekną z pod kosy.

Tym razem jako Polak to ja bym ich nie bronił, nie pomagał ale i nie przeszkadzał, ale z pewnością nie nadstawiał własnej dupy.

Światowa rada wpływowych lewackich Żydów konsekwentnie wprowadzających tzw Nowy Marksizm na Świecie.

Marzyciele i tak im się nie uda ...ludzie odrzucą, szkoda tylko będzie ludzkiej krwi.
Nie trzeba inteligencji aby wiedzieć, że utopia nie może się udać - było w szkole podstawowej na historię chodzić a nie na wagary. Zresztą dzisiaj jest internet wiec lud już nie taki głupi, więc się im nie da.

https://www.youtube.com/watch?...

Szykuje sie wiec nastepna niespodzianke z rodzaju Smolenska, napewno jakies g.

dzieki tak znamienitym reprezentantom masoneria zmienia sie w Klub Rolnika, to w sumie i swojsko i optymistycznie!

Co wy pleciecie!? Sikorski i Applebaum NIE reprezentują Polski!
To jakaś prywatna impreza, i Sokorski może najwyżej reprezentować na niej własnego wacka, a Applebaumowa swoją pochwę na radusiowego wacka - i to wszystko, co mogą oni tam "reprezentować".

Dobra nasza.Kontrwywiad powinien Sikorskiemu podesłać jakiegoś
agenta udającego majętnego i ustosunkowanego.
Niech raz, drugi zaprosi Sikorskiego na ichnie ośmiorniczki z
dobrym winem, to znając jego gadulstwo i chciwego na fundowanie jemu, to będą wiedzieli, co tam uknuli.

Nie wiem, jako kto oni tam wystąpią bo ani bogaci ani wpływowi w tej chwili, jednakże na pewno nie reprezentują Polski

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl