Maziarski z "Wyborczej" ma wizje... Porównał Kijowskiego do Jana Pawła II

Zbyszek Kaczmarek

  

O litości... Niektórzy to potrafią sami siebie ośmieszyć. Od dziś symbolem autokompromitacji może stać się dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Maziarski. Wprawdzie nigdy nie ukrywał sympatii do KOD-u i jego lidera, ale porównanie Mateusza Kijowskiego do świętego Jana Pawła II, wywołało śmiech w studio TVN24.

Ostatnio popularne stało się powiedzonko "samozaoranie". Brzmi koszmarnie, ale jest idealne dla opisu tego co dzisiaj zrobił Maziarski podczas programu "Loża prasowa" na antenie TVN24.

W tamtym momencie dyskusja dotyczyła konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego i wypowiedzi prezes Sądu Najwyższego. Kolejni dziennikarze powiedzieli kilka zdań. Do głosu doszedł w końcu przedstawiciel "Gazety Wyborczej".

- Takie wystąpienia jak to pani prezes Sądu Najwyższego i działania Komitetu Obrony Demokracji, który teraz organizuje spotkania w małych miastach, nie tylko w tych największych ośrodkach jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, ale też w takich miastach jak Wieliczka, Nowy Sącz, pokazują ludziom, że nie są sami. Z pewną przesadą można powiedzieć, że to jest to samo jak w dawnych czasach dyktatury komunistycznej przyjeżdżał do Polski papież i powiedział „nie lękajcie się” - stwierdził Maziarski.

I mówił to na poważnie. Pomimo to (a właściwie dlatego) naraził się na kpiny innych publicystów. Piotr Skwieciński dopytał czy Mateusz Kijowski jest nowym papieżem. Maziarski chyba nie zorientował się, że nabijają się z niego, bo kontynuował...

- Mateusz Kijowski i prezes Sądu Najwyższego są tymi, którzy przekonują obywateli „nie bójcie się”, jest was dużo - dopowiedział.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wpolityce.pl,TVN24,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Wojska Obrony Terytorialnej będą miały swoje święto. Podano już konkretną datę

/ By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62722587

  

Podjąłem decyzję o ustanowieniu dnia 27 września świętem Wojsk Obrony Terytorialnej - ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak, który dziś w Warszawie wziął udział w zakończeniu "Sztafety 100-lecia Niepodległości". W biegu liczącym 1100 km wzięło udział ok. 130 terytorialsów.

- Podjąłem decyzję o tym, aby ustanowić święto Wojsk Obrony Terytorialnej na dzień 27 września, a więc na dzień, w którym pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym w czasie drugiej wojny światowej

- ogłosił Błaszczak, który dziękował i gratulował żołnierzom i pracownikom WOT za sztafetę.

Uroczystość zakończenia "Sztafety 100-lecia Niepodległości", która odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, to element tegorocznych obchodów święta Wojska Polskiego.

W czterodniowej sztafecie od źródeł i ujścia Wisły do stolicy Polski biegli żołnierze i pracownicy WOT, którzy łącznie do pokonania mieli 1100 km. W roku 100-lecia odzyskania przez niepodległości - jak podali terytorialsi - był to wyraz ich hołdu dla tych, którzy wywalczyli Polsce wolność.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl