niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Targalski: Rachoń usunięty z TVP Info, bo realnie zagrażał ubekistanowi. Zamiast niego awansuje Sufin z TVN

Dodano: 10.03.2016 [23:58]
​Targalski: Rachoń usunięty z TVP Info, bo realnie zagrażał ubekistanowi. Zamiast niego awansuje Sufin z TVN - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Michał Rachoń przestał być szefem publicystyki w TVP Info. W tym samym czasie Kuba Sufin, były redaktor naczelny Agencji TVN i szef portalu tvn24.pl, został dyrektorem Ośrodka Mediów Interaktywnych w TVP. – Rachoń jako jedyny chciał zmienić cały zespół w TVP Info, skończyć z pozorowaniem zmian. Mamy obecnie do czynienia z kontratakiem rosyjskiej agentury – skomentował w Radiu Wnet dr Jerzy Targalski.

Michał Rachoń przestał być zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki. – Przykład Michała Rachonia jest klasyczny. On nie wyleciał z funkcji szefa publicystyki za to, że zapraszał niewłaściwe osoby, stawiał niewłaściwe pytania, tylko dlatego, że on jako jedyny chciał zmienić cały zespół, czyli zmienić wszystko od początku do końca. Jak pan ma nowy zespół, to może pan dopiero prowadzić nową politykę – komentował dr Jerzy Targalski, który był gościem Krzysztofa Skowrońskiego w Poranku Radia Wnet.

Zdaniem Targalskiego, usunięcie Rachonia ze stanowiska jest związane z faktem, że wkrótce może dojść do kontrataku rosyjskiej agentury. – Z jednej strony to frontalny atak, bo celem Rosji jest niedopuszczenie do szczytu NATO w Polsce. Ten szczyt NATO przypieczętował by obecność garnizonów amerykańskich. To jest niezgodne z interesem Rosji.  Żeby do tego nie doszło w Polsce trzeba wywołać chaos. Stąd manifestacje KOD-u, cały spór wokół Trybunału – wyjaśniał politolog. Według niego, kontrola na mediami jest warunkiem koniecznym tego niekorzystnego dla Polski scenariusza.

Zdaniem Targalskiego, dyrektor Michał Rachoń odgrywał najważniejszą rolę w zmianach w TVP. – O ile w pasmach informacyjnych, za które odpowiadają Mariusz Pilis i Grzegorz Adamczyk, nie zmieniło się prawie nic, o tyle w wieczornym paśmie publicystycznym zaczęli pojawiać się goście, których nie było w TVP Info przez wiele lat. Michał Rachoń jako jedyny zaczął tworzyć nowy zespół, czyli chciał wprowadzić do telewizji 30 nowych ludzi, nie z tej sitwy, gdzie się wszyscy znają od 30 lat i potrafią tylko być propagandystami. Dzięki otwartemu dla wszystkich castingowi chciał wpuścić do stacji nowych ludzi – mówił dr Targalski.

Jak tłumaczył, na prawdziwy kierunek zmian w TVP wskazuje fakt, że w stacji tej pojawiła się czołowa postać TVN – Kuba Sufin, były redaktor naczelny portalu tvn24.pl. – Powiedzmy jasno: portal TVN24 tuszował zamach smoleński. Był elementem kampanii w sprawie smoleńskiej, kampanii w interesie Rosji i to w moich oczach pana Sufina przekreśla. Ale moim zdaniem to również jest przyczyną jego przejścia do TVP w ramach tych rozgrywek personalnych Jacka Kurskiego, z którym ja się nie zgadzam. Bo uważam, że one nie prowadzą do głębokich zmian, tylko zatrzymują te zmiany na poziomie pozorowanym – stwierdził politolog.

Postawę szefów Telewizji Polskiej – prezesa TVP Jacka Kurskiego i dyrektora TAI Mariusza Pilisa – Targalski skomentował następująco: – Są ludzie, którzy myślą, że jak pójdą na układ z bezpieką, z resortem, to zostaną dłużej. Wygrają na tym swoje gry personalne. Otóż nie wygrają. Przegrają, ale wcześniej zostaną użyci jako instrument do zatrzymania prawdziwych zmian, od których nie byłoby już odwrotu.
 
Całą rozmowę, a nie wybrane fragmenty na Wnet, można odsłuchać: TUTAJ


LINK DO AUDYCJI W RADIO WNET

11 marca 201˛6 r. g. 15 min 39

Jacek Kurski zażądał by Michał Rachoń odciął się od tego co powiedziałem, bo inaczej go zwolni. Jerzy targalski

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Miałem dla niego szacunek za "Nocną Zmianę". Miałem.

Panie Targalski!Nie wiesz Pan co mówisz! Rachoń chciał dać programy wszystkim starym ubekom gnieżdżacym sie w TVP.Lansował siostrzenice Pawlaka i jej meża Tomasza M który latał ze Schetyna do Chin!No i myślał tylko o swojej karierze! Za młody człowiek na to stanowisko! Dlaczego np Jacek Sobala ze swoja wiedzą poszedł do TVP Warszawa? Przecież to on mógłby zająć sie publicystyką INFO!
Kurski zachowuje sie jak słoń w składzie porcelany- to wróg!!!

..dlaczego w TVP nie ma kabaretu Pana Jana Pietrzaka,dlaczego?

Taczka dla Kurskiego. TVP Info nie można oglądać.

Zgadzam się z poglądem ,że ktoś zatrzymał zmiany w TVP dalej króluje Żakowski,Wroński , Wielowiejska !!! Mnie się to ni podoba !!!Dlaczego pozbyto się Rachonia???/

Jeszcze Pitera do kompletu. A jakie farmazony pitolą! W co oni grają?

Zauwazyłam ,że ktoś coś zatrzymał.Co dalej robi Jacek Żakowski,Wielowiejska,Wroński --takiej TVP nie chcę !!!!Panie prezydencie i ZP czy nie widzicie,że macie g... do gadania bo audycje - komentarze i prowadzący zadaja pytania konfrontacyjne-trzymające racje POst a rządzący musza przjmowac wyłącznie boksowanie na szczęki.....TVP gdy pan Rachoń wszedł zaczęłła być inna....teraz coś zatrzeszczało...ulubieńcami TVP INFO to PO+ KODziarze+ byli oficerowie TK Safian i wroga AGORA.....apeluję o zatrzymanie tego ....zle sie skończy...nie można sie tłumaczyć bo to męczy elektorat a pan prezydent niech pilnuje pałacu a nie podróżuje ....wiadomo,że środki transportu dla opcji rządzącej szwankują.....PYTAM SIE KTO BY ODPOWIADAŁ ZA TRAGEDIĘ,KTÓRA JUŻ BYŁA BLISKO REALIZACJI ???? ZNOWU NIE MY ...RZECZY MARTWE ITP...I ZNOWU JENERAŁ JANICKI ???????????

są granice.... ,nawet PiS musi je respektowac, sa P0trzeby ...

P. Michał Rachon to bardzo przyzwoity i zdolny młody człowiek, który chyba ma świadectwo dobrego prowadzenia z domu rodzinnego. Podobnie jak p.Grzegorz Braun.

Oglądajcie dzisiejsze wiadomości
https://www.youtube.com/watch?...

Spokojnie Rachoń zostaje w TVP będzie prowadził Minęła 20 .

To, że M Rachoń pozostaje w TVP to nie cieszy, skoro nie może zapraszać gości według swojego planu. Program z np. Sierakowskim, Żakowskim, Piterą i innymi uczestnikami zdrady narodowej, jest dla mnie zdradą Kurskiego. Nie życzę sobie tych typów ani widzieć, ani słuchać. Pozostaje zatem znowu, jedynie TV Republika, a nie o to nam chodziło i jak sądzę także J Kaczyńskiemu. Nigdy Rząd B Szydło, ani Prezydent, nie przekona zdezorientowanych ludzi, zaczadzonych narracją zdrajców, jeżeli cyngle w mediach państwowych, nie pozwolą wytłumaczyć żadnej kwestii, spokojnie i do końca, przerywając i zakrzykując prawdę.

Zgadzam się wygląda na to , że PIS skręca w lewo!!!

Zgadzam się wygląda na to , że PIS skręca w lewo!!!

Co jest do cholery ? Kurski zdradziłeś ? To nic dziwnego, że na publicznej znowu szczucie na Rząd.

ruskie dali kurskim ostateczne ultimatum?

No to pięć miesięcy po przejęciu władzy mamy początek rozpadu i kłótni. Myślałem jednak, że dłużej ta sielanka potrwa...

,,Stare PO nowemu,,wraca.Dzisiaj w TV INFO będziemy znowu słuchać zaproszonych S.Sierakowskiego i J.Żakowskiego. Mamy te,, dobre zmiany,,które w/g słów p.poseł Bubuli miały być widoczne i odczuwalne dla widzów.Zamienił stryjek siekierkę na kijek.P.M.Rachoń zdegradowany w Jego miejsce przyjęty TVN cyngiel.J.Kurski zawiódł.Bracia Kurscy idą POd rękę,,,kruk krukowi oka nie wykole,,

Panie Kurski, co pan robi nam TVNbis???

Ujawniamy! Most szpiegów: Oficer wojskowej "bezpieki" w MSZ

I co dalej panie Prezesie ,widac ze g...o nie tylko w TV.Opamientaj sie pan i .......

Piotr Puchta - funkcjonariusz wojskowych służb specjalnych PRL, którego karierę w Zarządzie II Sztabu Generalnego WP, poprzedniczce WSI, wspierali generałowie Kiszczak i Jaruzelski został postawiony na czele ważnego departamentu MSZ. Jego ojciec Janusz Puchta był wiceszefem WSI i wieloletnim agentem II Zarządu Sztabu Generalnego WP w PRL.

Ojciec i syn specjalizowali się w stosunkach polsko-izraelskich. Jako to możliwe, że rząd Beaty Szydło pielęgnuje takiego dyrektora w tak ważnym resorcie? Chcemy wierzyć, że to jedynie wypadek przy pracy.

Biogramu Piotra Puchty darmo szukać w Internecie. Oficjalne notki biograficzne podają jedynie lakonicznie, że pracę w MSZ rozpoczął w... 1985 r. Jak ustaliliśmy przez wiele lat Piotr Puchta (syn wiceszefa Wojskowych Służ Informacyjnych) pracował w Izraelu i był oficerem spec służb wojskowych kierowanych przez gen. Kiszczaka w słynnej później z czasów WSI jednostce 3362 (pod takim samym numerem co Zarząd II funkcjonowały potem WSI). Teraz jest szefem Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w MSZ kierowanym przez ministra Witolda Waszczykowskiego z PiS, co potwierdziło nam biuro prasowe ministerstwa.

Historia Puchty juniora, a tym bardziej jego ojca, zapisana na kartach w IPN balansuje pomiędzy tym, co prawdziwe, a tym, co niedopowiedziane. Chociaż sam zainteresowany dla systemu IPN nie istnieje, "Warszawskiej" udało się go znaleźć tam, gdzie się jego biogramu spodziewaliśmy...

Dziennikarskie śledztwo "Warszawskiej Gazety" wprost od Ahmada Sameha Abu Mizera opisanego w tekście "Mossad na serwerach" doprowadziło do dzisiejszego dyrektora w MSZ.

W czasach PRL Piotr Puchta pomagał w Tel Awiwie niekryteryjnemu dla bezpieki Abu Mizerowi załatwić stały pobyt w Polsce Ludowej. Palestyńczyk rozpracowywany był zarówno przez polską jak i prawdopodobnie palestyńską służbę bezpieczeństwa pod kątem współpracy z wywiadem izraelskim. Choć był "niepożądany" ze względu na "bezpieczeństwo państwa", Puchta zdecydował, że napisze z prośbą w jego imieniu do polskich bezpieczniaków w PRL.

To właśnie w tych teczkach z zasobów IPN "Warszawska" po raz pierwszy natrafiła na obecnego podwładnego ministra Waszczykowskiego.

Magdalena Myk

Waszczykowski chyba upadł na głowę aby zatrudniać wieloletniego agenta WSI na stanowisku dyrektora ważnego departamentu MSZ.To po to głosowaliśmy na PIS aby hołubili przestępców z WSI ? Toż to chore.

http://polskaniepodlegla.pl/kr...

Zgadzam się całkowicie z panem doktorem Jerzym Targalskim! Uważam że pan Jacek Kurski to była zła kandydatura na prezesa TVP. On jest po prostu mało poważny. Jedyna jego dobra rzecz którą pamiętam to filmik nakręcony wspólnie z panem Piotrem Semką o tym jak Urban z Michnikiem i resortową Stokrotką jadą samochodem na jakąś balangę.

Panie Kurski... nie tego oczekiwała Polska! Z kim Pan gra?!

Q..a, Kura opamiętaj się. WALCZ!

Michał Rachoń na prezesa TVP ! To jedynie możliwa alternatywa jeżeli TVP ma być telewizją polską,

a nie polskojęzyczną sowiecką gadzinówką tak jak TVN czy Polsat. J. Kurski niestety dał d...,

okazał się "Bolkiem" i poszedł na współpracę z żydo-komunistycznymi gebelsami z TVN.

Ten fatalny błąd trzeba szybko naprawić ! jeszcze przed szczytem NATO i przed "trybunałową" rozróbą

w PE i KE przygotowywaną przeciw Polsce przez IV-rzeszę i qrvę rassiję z pomocą hybrydowych zielonych

ludzików putina - PZPR-owskiego gnoja żeplińskiego, KOD-upków GRU-Pedrula i PO-PSL-SLD-Nowociasnej

swołczy na smyczy Gejrlina.

tak jak bylismy za tym, aby J. Kurski czyscil TVP, tak teraz ..

WON i to natychmiast.

NIE tylko za MiRa, ale za przyjecie tego cyngla z WSI/WSI24, za obecna dalej w TVP Wielowiejska i cala reszte zdrajcow RP.
Za to, ze nie czysci bezwzglednie TVP z ubecko/esbecko/komuszo/zydowskiej holoty.

Gdy dowiedzielismy sie, ze Michal Rachon (MiRa) przechodzi do "panstwowej" TVP nie bylismy tym zachwyceni. Kim byl w RepubliceTV kazdy wie.

Bylismy pelni obaw, czy tam (w TVP) pozwola mu na samodzielnosc, a jako przyklad mozna podac zaproszenie przez MiRa do Republiki Grzegorza Brauna i pozwolenie mu na swobodna wypowiedz i to jaka !!!
G. Braun mowil wowczas, co bylo tematem tabu we wszystkich "naszych" mediach, ze brak jest dowodow na to, ze na polance pod Seviernyj (XUBS) leza szczatki polskiego tupolewa 101. Krotko mowiac o "maskirowce" FYM-a (zwana rowniez teza "2m" czyli dwoch miejsc).

Do czasu dopoki w TVP nie bedzie opcji zerowej - wszyscy WON, tak dlugo nie ma tam miejsce dla MiRa i jemu podobnych.

Jak bylo wczesniej, taki i obecnie w TVP jest miejsce tylko dla "ukladowcow" z plecami i tych z miekim kregoslupem.

MiRa, jak to wielokrotnie udowodnil na jaja i "sztywny" kregoslup, i na uklady ze zdrajcami i wszelka bolszewicka holota nie idzie.

MiRa .. pozdrowienia z parkowej laweczki

Zaczynam podejrzewać, że słabnie w Kurskim nadzieja na utrzymanie się Rządu PIS, wobec szaleńczego ataku zdrajców. Może chce się zabezpieczyć przed rozwaloną oponą. Dzisiaj w TVP Info, plejada super "bezstronnych' gadajacych głów, jak Sierakowski, Żakowski. Po co Kurski ich zaprasza? Chce nas wkurzyć już tak do końca, żebyśmy go sami wywieźli z tej telewizji? Nie mozna tego zostawić bez naszej odpowiedzi, zaróno do Kurskiego, jak i do Premier i do v-ce Premiera Glińskiego, któremu podlega kultura, a więc i media.

No a nie można by tak Kurskiego awansować np.na ambasadora w Zimbabwe?

Panie Kurski odejdz precz daj ludziom robic porzadki.

A może do Kurskiego przyszedł sobotni samobójca i dał ofertę nie do odrzucenia. Kto pamięta adwokata od smoleńska chyba nazywał się Rogalski.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl