niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Co dalej z prokuraturą? ZOBACZ

Dodano: 03.03.2016 [17:47]
Co dalej z prokuraturą? ZOBACZ - niezalezna.pl
foto: linusb4/SXC
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, 4 marca 2016 r. następuje połączenie urzędu Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej premier Beata Szydło wraz z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro przedstawili główne założenia ustawy reformującej prokuraturę. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl, przedstawiamy szczegółowy plan zmian w prokuraturze.

- Wprowadzamy zmiany instytucjonalne do których zobowiązaliśmy się wobec Polaków, żeby przywrócić poczucie tego, że wymiar sprawiedliwości jest wymiarem, który daje poczucie bezpieczeństwa, poczucie sprawiedliwości i pełne zaufanie Polaków do tego jak funkcjonują sądy, jak funkcjonuje prokuratura. To jest niezwykle istotne dla sprawnego, skutecznego funkcjonowania państwa prawa. Te zmiany, do których zobowiązaliśmy się wobec wyborców, stają się w tej chwili faktem (…) Prokurator Generalny, ta funkcja wraca pod jurysdykcję Ministerstwa Sprawiedliwości – mówiła premier Beata Szydło w trakcie dzisiejszej konferencji. Zmiany w prokuraturze mają przywrócić Polakom wiarę i zaufanie do wymiaru sprawiedliwości, dać poczucie, że państwo należycie wywiązuje się z obowiązku dbania o swoich obywateli – zaznaczyła Pani Premier.

Z kolei minister sprawiedliwości podczas konferencji mówił, że rozwiązania przyjęte w nowej ustawie o prokuraturze wzmacniają odpolitycznienie prokuratury w stosunku do stanu jaki był do dziś.

- Chcemy, aby prokuratura stała się na nowo narzędziem skutecznym i sprawnym, aby nie działała tak, jak widzieliśmy to w sprawie Amber Gold, czy SKOK Wołomin. Chcemy, by prokuratura stała na straży bezpieczeństwa Polaków i wszystkich traktowała równo – mówił Zbigniew Ziobro.

Jakie zmiany wprowadza nowa ustawa o prokuraturze?
ZOBACZ PREZENTACJĘ MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI

W miejsce Prokuratury Generalnej zostanie powołana Prokuratura Krajowa, którą kierować będzie I zastępca Prokuratora Generalnego - Prokurator Krajowy. Prokuratura Krajowa obsługiwać będzie Prokuratora Generalnego. Stworzone zostaną stanowiska zastępcy prokuratora generalnego ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji oraz zastępcy prokuratora generalnego ds. wojskowych.

Współczesne wyzwania i globalne zagrożenia wymagają dostosowania prokuratury do obrazu rzeczywistości, tak by mogła reagować sprawnie i efektywnie. Dlatego utworzone zostaną w Prokuraturze Krajowej w Departamencie do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji wydziały zamiejscowe do prowadzenia najpoważniejszych i międzynarodowych postępowań przygotowawczych. Będą one wykorzystywane do ścigania przestępczości zorganizowanej i najpoważniejszej przestępczości korupcyjnej. Utworzony zostanie także Wydział właściwy w sprawach terroryzmu, którego zadaniem będzie koordynowanie spraw prowadzonych w wydziałach zamiejscowych o czyny o charakterze terrorystycznym. Wydział ten zajmować się będzie także utrzymywaniem bieżącego kontaktu ze służbami odpowiedzialnymi za operacje antyterrorystyczne.

Na szczeblu Prokuratury Krajowej zostanie utworzony Wydział Spraw Wewnętrznych, w którym będą prowadzone postępowania przygotowawcze w sprawach najpoważniejszych czynów przestępczych popełnionych przez sędziów, prokuratorów i asesorów, co pozwoli na ujednolicenie praktyki ścigania i karania w tych bulwersujących opinię publiczną sprawach.

Prokuratury Regionalne powstałe na miejsce Prokuratur Apelacyjnych staną się wyspecjalizowanymi centrami prokuratury, zwalczającymi najpoważniejszą przestępczość finansowo-skarbową oraz skierowaną przeciwko obrotowi gospodarczemu względem mienia wielkiej wartości, a nadzór służbowy przybierze formułę doradczo-konsultacyjną. W prokuraturach Okręgowych powstaną wydziały właściwe w sprawach ścigania poważnej przestępczości kryminalnej oraz gospodarczej.

Nowa ustawa przewiduje nowatorskie rozwiązanie w zakresie wskazania jednostki organizacyjnej uprawnionej do prowadzenia postępowania przygotowawczego. Pozwala Prokuratorowi Generalnemu zarządzić przejęcie i prowadzenie na poziomie Prokuratury Krajowej (niezależnie od właściwości miejscowej i rzeczowej prokuratury), sprawy o obszernym materiale dowodowym, zawiłej pod względem faktycznym lub prawnym.

Zniesione zostaną wojskowe jednostki organizacyjne prokuratury: Naczelna Prokuratura Wojskowa, wojskowe prokuratury okręgowe i wojskowe prokuratury garnizonowe, które staną się częścią prokuratury powszechnej. Zostanie stworzone stanowisko zastępcy Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych, utworzony będzie Departament do Spraw Wojskowych w Prokuraturze Krajowej oraz odpowiednio wydziały i działy do spraw wojskowych na poziomie prokuratur okręgowych i rejonowych. W tych jednostkach prokuratury powszechnej prokuratorami będą mogli być zarówno prokuratorzy cywilni, jak i żołnierze zawodowi. Prokuratorzy wojskowi będą również prowadzić postępowania w sprawach powszechnych. W obecnym modelu funkcjonowania, prokuratorzy wojskowi prowadzili średnio 17-krotnie mniej spraw niż prokuratorzy powszechni. Zmiana ta pozwoli więc na zwiększenie szybkości działania prokuratury.

Ustawa zakłada także likwidację kadencyjności oraz likwidację Krajowej Rady Prokuratury. Spowoduje to, że Prokurator Generalny oraz Prokurator Krajowy będą mogli bezpośrednio kształtować politykę kadrową w podległych im jednostkach prokuratury oraz mieli możliwość nagradzania wyróżniających się prokuratorów śledczych, w tym wynagradzania nagrodami pieniężnymi lub wcześniejszym awansem. Jednoznacznie zostanie przez to określona odpowiedzialność kierownictwa prokuratury za jej działanie. Zgodnie z przepisami nowej ustawy oświadczenia majątkowe prokuratorów z zasady będą jawne.
 
Postępowanie dyscyplinarne będzie jawne i prowadzone w sprawniejszy sposób, co ma zapewnić transparentność działania prokuratorów wobec opinii publicznej. Rozszerzono również samorząd prokuratorski poprzez stworzenie Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym oraz Zgromadzenia prokuratorów Prokuratury Krajowej a także zwiększono udział w zgromadzeniach prokuratorów przedstawicieli Prokuratur Rejonowych, zgodnie z postulatami środowiska.

Rozwiązania zawarte w nowej ustawie o prokuraturze dużo lepiej i sprawniej zagwarantują realizację zadań państwa w zakresie gwarantowania bezpieczeństwa Polaków – wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Znieść możliwość dla 'sądowych chuliganów', którzy robią karczmę z instytucji sądowej i zawłaszczających sobie prawo i wyroki sądów...!

Ci aferzyści niczym tonący będzie się brzytwy chwytał a jutro zacznie się Taniec Chochoła i wszyscy skorumpowani urzędnicy układu mafijnego PO-ZSL-PSL-SLD co mają na bakier z prawem będą sprawiedliwe osądzeni i nie będą mogli spać już spokojnie w leśnym zaciszu bo zobaczą na własne oczy jak spadają na ostatnią pozycje swojej kariery zawodowej

Dziękuję za te zmiany, co na to ProCivili?

PANIE MINISTRZE - DZIĘKUJĘ WIELKIE BRAWA COŚ SIĘ WRESZCIE ZMIENIA. Drżyjcie złodzieje i oszuści z amber gold , Finroyal.
Skończą się NAGDODY W DZIESIĄTKACH TYSIECY zł. za nic nie robienie. Skończą się AFERY typu hazardowa informatyczna taśmowa autostradowa itd.itd.itd. ŻYLIŚMY OD AFERY DO AFERY.

Znieście w końcu przymus szczepień małych dzieci, przecież to zbrodnia farmaceutów.... chyba że udajecie, że nie wiecie kto stoi za przemysłem farmaceutycznym, a w internecie od tego aż uszy bolą.
Każdy ma prawo do szczepień jak chce, ale nie żeby przymuszać rodziców do szczepienia wątpliwym specyfikiem za który żaden lekarz głowy nie da sobie uciąć, ani nawet ręki, gdy spowoduje nieodwracalne skutki uboczne w organizmie małego człowieka. Szczepienia to przeżytek mijającego systemu marksistowskiego. Jeśli jest choroba należy ją leczyć, choroby należy też unikać zapobiegać jej, mądrą polityką, ale nie szczepić jak nie ma choroby. To jakaś wykoślawiona logika, jakaś sofistyka na rzecz przemysły farmaceutycznego.
Organizm ma się bronić, a jak się nie broni oznacza, że jego układ immunologiczny jest słaby. Czy nasze społeczeństwo ma być słabe? Jest tyle wirusów, które mogą zostać wprowadzone w wojnie biologicznej, ze zaszczepienie się na nie byłoby samo w sobie zabójcze.
Jak sie popatrzy na wykaz szczepień obowiązkowych dla dzieci to się człowiek za głowę łapie. Ci farmaceuci i lekarze to większość z nich w 86% to tłuki do kwadratu. Uwierzcie w to, jak nie macie praktyki z lekarzami. 86% lekarzy i farmaceutów to konowały jakich mało. Popukajcie się w czoło z tymi szczepieniami. Jakbyście chcieli zapobiec wszystkim chorobom świata to musielibyście codziennie szczepić dzieciaka nową szczepionką. Popukajcie się wszyscy w głowę. Farmaceuci nie biorą za to odpowiedzialności bo jest przymus szczepień. Jakby musieli stworzyć szczepionkę na potrzeby wolnorynkowe to musieliby dobrze się napracować, żeby ludzie zechcieli jej użyć i brać oczywiście odpowiedzialność, a oni tylko biorą kasę. To samo jest w kwestii robienia USG i uszkadzania tym płodów. To są fakty. Trzeba z tym skończyć. Ludziom wciska się ciemnotę, a potężny przemysł farmaceutyczny robi kasę. To łamie podstawowe prawa Konstytucyjne taki przymus. Ten kto się boi epidemii, niech się na własne ryzyko zaszczepi, ale przymus to ociera się o Trybunał.

Jak nowi prokuratorzy zaczną działać to pierwsze niech się zajmą korupcją na styku biznesu i żerowania na socjalu tego biznesu z lekarzami i farmaceutami. To trzeba wycinać jak wyrostek robaczkowy, chociaż i to ponoć można leczyć dietą, więc raczej złe porównanie, ale wycinać i wypalać gorącym żelazem te powiązania lekarzy z farmaceutami i polityków lobbujących na rzecz przymusu szczepień. Niech to przewrócą do góry nogami, bo to łajno nad łajnami.
P.S.
Przypadek prof. Chazana.
Niech sprawdzą czemu ta pacjentka tak poraniała w tej klinice "leczenia" in vitro zwanej Novum... czy przypadkiem konowały nie robiły tego in vitro przy pomocy USG, które uszkadza zarodki. Ile razy przechodziła USG, że jej ostatnie dziecko, nie miało połowy mózgu? Ponoć trafiło do prof. Chazana w okresie zbliżającego się 22 tygodnia po którym aborcja może być nielegalna.
Niech się prokuratorzy wezmą za ten przemysł farmaceutyczny z USG na czele, bo mam wrażenie, że się tak rozbestwili, że więcej szkodzą niż pomagają.

Którą częścią mózgu to wymyśliłeś ?

A co z lustracją??? W tym środowisku przede wszystkim potrzebna jest lustracja!!!

Zbigniew Ziobro jest ok.

Zamienić prokuratury w kreatury , i wysłać na emerytury . bez prawa powrotu .!

GRATULUJĘ Panu Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro. Ciężką pracą stworzył Pan narzędzia do sprawnego funkcjonowania Prokuratury. Teraz czekamy na efekty funkcjonowania tego aparatu władzy państwowej. Następnym krokiem musi być reforma Sądownictwa aby praca Prokuratury nie poszła na marne.

To największa reforma systemu od 60 lat . i Bogu niech będą dzięki

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl