Nie było zielonej wyspy za rządów Donalda Tuska

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Wbrew temu, co wmawiali nam przez ostatnie lata politycy Platformy Obywatelskiej i PSL, Polska nie przeszła suchą nogą przez kryzys gospodarczy. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w IV kw. 2012 r. i I kw. 2013 r. mieliśmy recesję techniczną i ujemny wzrost gospodarczy.

Posłowie Platformy Obywatelskiej wielokrotnie przekonywali Polaków, że Polska to jedyny kraj, który w czasach ogólnoświatowego kryzysu mógł się pochwalić stałym wzrostem gospodarczym. Mieliśmy być zieloną wyspą na czerwonej mapie Europy. – To był największy kryzys od lat 30. ubiegłego wieku. Dzięki rządom Platformy i PSL przeprowadziliśmy Polskę suchą nogą przez ten kryzys. Teraz pokazują nas jako przykład dla całej Europy – mówiła podczas ubiegłorocznej konwencji wyborczej partii Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca PO. Propagandę sukcesu eksportowano też za granicę. „W ostatnich pięciu latach większość państw europejskich to popadała, to mozolnie wydobywała się z recesji, a kłopoty wręcz zalewały ich gospodarki. Tymczasem Polska w tym okresie nie zaznała żadnej recesji i wygląda na to, że teraz wskaźniki jej wzrostu gospodarczego będą rosnąć coraz szybciej” – można przeczytać na stronie Platformy Obywatelskiej, która powołuje się na „Financial Times”. News pochodzi z listopada 2013 r. Problem jednak w tym, że według GUS mieliśmy wtedy do czynienia z półroczną recesją. Na przełomie 2012 i 2013 r. PKB Polski malało. Statystycy dopiero po trzech latach zrewidowali swoje dane.

„Rewizja danych wyrównanych sezonowo dotyczących IV kw. 2012 r. i I kw. 2013 r. związana jest przede wszystkim z procedurą wyrównania sezonowego. Dołączenie do szeregu nowych danych zawsze powoduje konieczność ponownego przeprowadzenia analizy sezonowości dla całego szeregu. Analiza taka może powodować rewizję oszacowań efektów sezonowych dla przeszłych okresów”

– tłumaczą bełkotliwie urzędnicy GUS, dodając, że w rewizji danych nie ma niczego nadzwyczajnego i w przyszłości mogą one się zmienić.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Kompromitacja służb Putina. Wbiegły na boisko podczas finału mundialu

/ @Roman_Yhnovec

  

Podczas finałowego meczu mundialu doszło do incydentu - skompromitowały się służby, których obowiązkiem były zapewnienie bezpieczeństwa i na murawę zdołała wbiec grupka osób. Okazało się, że były to działaczki Pussy Riot.

Do zdarzenia doszło podczas dzisiejszego finału piłkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane były na stadionach w Rosji.

Podczas meczu Francja - Chorwacja uwaga kibiców koncentrowała się na grze piłkarze, ale w 52 minucie. wydarzyło się coś zaskakującego.

Na boisko wbiegły cztery kobiety w ubraniach stylizowanych na mundury - wprawdzie kamery telewizyjne nie pokazały całej sceny, ale w internecie bez problemy można znaleźć nagrania.

Jednoznacznie pokazują kompromitację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 

Niektóre kobiety - zanim zostały obezwładnione przez ochroniarzy - zdążył przybić "piątki" z piłkarzami.

Później na Facebooku pojawiło się oświadczenie działacze Pussy Riot, że to ich akcja i w ten sposób chciały zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Rosji.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl