Nie było zielonej wyspy za rządów Donalda Tuska

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

Wbrew temu, co wmawiali nam przez ostatnie lata politycy Platformy Obywatelskiej i PSL, Polska nie przeszła suchą nogą przez kryzys gospodarczy. Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w IV kw. 2012 r. i I kw. 2013 r. mieliśmy recesję techniczną i ujemny wzrost gospodarczy.

Posłowie Platformy Obywatelskiej wielokrotnie przekonywali Polaków, że Polska to jedyny kraj, który w czasach ogólnoświatowego kryzysu mógł się pochwalić stałym wzrostem gospodarczym. Mieliśmy być zieloną wyspą na czerwonej mapie Europy. – To był największy kryzys od lat 30. ubiegłego wieku. Dzięki rządom Platformy i PSL przeprowadziliśmy Polskę suchą nogą przez ten kryzys. Teraz pokazują nas jako przykład dla całej Europy – mówiła podczas ubiegłorocznej konwencji wyborczej partii Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca PO. Propagandę sukcesu eksportowano też za granicę. „W ostatnich pięciu latach większość państw europejskich to popadała, to mozolnie wydobywała się z recesji, a kłopoty wręcz zalewały ich gospodarki. Tymczasem Polska w tym okresie nie zaznała żadnej recesji i wygląda na to, że teraz wskaźniki jej wzrostu gospodarczego będą rosnąć coraz szybciej” – można przeczytać na stronie Platformy Obywatelskiej, która powołuje się na „Financial Times”. News pochodzi z listopada 2013 r. Problem jednak w tym, że według GUS mieliśmy wtedy do czynienia z półroczną recesją. Na przełomie 2012 i 2013 r. PKB Polski malało. Statystycy dopiero po trzech latach zrewidowali swoje dane.

„Rewizja danych wyrównanych sezonowo dotyczących IV kw. 2012 r. i I kw. 2013 r. związana jest przede wszystkim z procedurą wyrównania sezonowego. Dołączenie do szeregu nowych danych zawsze powoduje konieczność ponownego przeprowadzenia analizy sezonowości dla całego szeregu. Analiza taka może powodować rewizję oszacowań efektów sezonowych dla przeszłych okresów”

– tłumaczą bełkotliwie urzędnicy GUS, dodając, że w rewizji danych nie ma niczego nadzwyczajnego i w przyszłości mogą one się zmienić.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Kucharczyk przesunięty do rezerw Legii Warszawa

Michał Kucharczyk / screen z Youtube, autor: sporttvp.pl, https://www.youtube.com/watch?v=q5PAiGMUXoc

Zaskakująca roszada w zespole Legii Warszawa. Trener Romeo Jozak zdecydował o przesunięciu do drużyny rezerw Michała Kucharczyka. Decyzja owiana jest tajemnicą i jest dość zaskakująca, bo w ostatnich trzech meczach Wojskowych dwie bramki strzelił właśnie ten zawodnik.

Internauci spekulują co mogło być powodem przesunięcia Kucharczyka do drużyny rezerw. Na pewno nie była to postawa sportowa, gdyż "Kuchy" w tym sezonie zagrał w 25 spotkaniach ekstraklasy, strzelając 5 bramek. Nie jest to może zbyt imponujący bilans na zawodnika ofensywnego, ale ambicji Kucharczykowi nie można było odmówić. W komunikacie Legii czytamy, że decyzja trenera Jozaka została podjęta z powodów pozasportowych, a u jej przyczyn leży dbałość o dobro drużyny.

Rozumiemy decyzję trenera. Najważniejsza jest jedność szatni i wspólny cel.

- mówi kapitan Legii Miroslav Radović, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa występuje od 2010 roku. W jej barwach pięciokrotnie zdobywał Puchar Polski oraz cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium ekstraklasy, świętując mistrzostwo Polski.

Źródło: legia.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl