niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 stycznia 2017

„Wałęsa, donosiłeś!" Ofiara „Bolka” chce 100 tys. zł

Dodano: 02.03.2016 [11:09]
„Wałęsa, donosiłeś!" Ofiara „Bolka” chce 100 tys. zł - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant / Gazeta Polska
Henryk Jagielski – według akt IPN ofiara donosów TW „Bolka” - postanowił zareagować na słowa Lecha Wałęsy. Były prezydent nazwał działacza opozycji w PRL agentem SB. Ten czuje się pokrzywdzony i w wywiadzie dla „Super Expressu” powiedział, że zamierza o swoje dobre imię walczyć w sądzie. Dodatkowo były pracownik Stoczni Gdańskiej nie przebiera w słowach, mówiąc o Lechu Wałęsie: – To taki wół i prostak – mówi.
 

Z opublikowanych akt IPN wynika, że Lech Wałęsa miał donosić na swojego kolegę z pracy, Henryka Jagielskiego.

Robił wszystko, żeby dowiedzieć się, co nasz wydział planuje zrobić na 1 maja. Mieliśmy iść wtedy z grupą z czerwonymi flagami i rzucić nimi pod trybuną. Pamiętam, że osobiście z nim o tym rozmawiałem. I co się później okazało? Nasz plan się nie powiódł, bo służby były na niego przygotowane

 – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Jagielski, współorganizator strajku w Stoczni Gdańskiej.

Lech Wałęsa po ujawnieniu akt IPN powiedział, że Henryk Jagielski, był agentem SB. W archiwalnych dokumentach Jagielski widnieje jako TW „Rak”. Opozycjonista mówi, że nie wiedział o tym, że był zarejestrowany.

Na nikogo nie doniosłem i nie brałem pieniędzy

– mówi.
 
Jednocześnie nie kryje złości na Wałęsę za jego słowa i zapowiada, że prawdopodobnie pójdzie do sądu.

To przez donosy Wałęsy zarabiałem dwa razy mniej i zostałem przeniesiony na inny wydział. Będę żądał od niego 100 tys. zł odszkodowania. Koledzy mi mówią, żeby go nie ruszać, ale ja mam już 84 lata. I jak patrzę na czerwoną mordę Wałęsy, to nie pozwolę, żeby mnie opluwał. To taki wół i prostak!

– powiedział, zaznaczając, że decyzję w sprawie pozwu ma podjąć do soboty.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W ostatnim liście który widziałem w telewizji pokazano podpis tego oszusta Wałęsy cienkiego bolka można wywnioskować tylko jedno żę jest tym Bolskie na 100 procent broni swoich ubeków czy sbeków ponieważ boi się że mogą mieć na niego jakieś lepsze dokumenty z jego działności jako Bolka to samo Hetyna z Kopaczką zrobili gabinet cieni i zbierają sie o 13 w południe nie wieczorem a dla tego że wtedy by ich nie było widać tego Bolka już dawno powinni postawić przed sądem i osądzić nie ważne że był prezydentem on cały czas był dobrym aktorem i oszukiwał wszystkich w koło do czasu aż Kiszczakowa chciała sobie dorobić sprzedając te akta do IPN biedny myślał że wszystko zniszczył a tu wyskoczyło kukułcze jajo

Szanowny panie Henryku.Co to jest 100 tys odszkodowania,Pan ma małą emeryturę i dla Pana 100 tysięcy to bardzo dużo,niech Bolek płaci milion.
To nasze pieniądze,on na oszustwie nas - narodu,zbudował sobie mit,a potem na bazie tego mitu trzepał w świecie kasę.To milioner.

Właśnie w ten sposób trzeba z tym wołem i prostakiem postępować bo dla niego każda strata pieniędzy jest nie do zniesienia.

Szczesciarz Walesa

Walesa "Walensa potomek" z Popowa,
Co wygra szczesliwie, w skarbonce swej chowa.
To zlosci fanow toto-lotka!
Tym bardziej, ze jak glosi plotka,
Szczesciu Informacja pomaga Wojskowa...

panie Jagielski ... 100tysPLN to grubo zamalo za donosy Bolka ... conajmniej 1mlnPLN ... to minimum jakiego pan powinien sie domagac....

Wszyscy poszkodowani przez tego łotra Wałęsę "Bolka",
powinni wystapić o spłacenie odszkodowań! On dysponuje
dużą flotą za ludzkie krzywdy,więc nie będzie pokrzywdzonym.

Wszyscy poszkodowani, ich dzieci i swiadkowie tamtych dziejów powinni wesprzec pana Jagielskiego i zeznac prawdę .
zresztą teczki same nakieruja na poszkodowanych

ludzie wiecie co się robi z donosicielami !!!!!!!!!!!!!

To najlepszy sposób na całą aferę. Poszkodowani do sądów i zażądać odszkodowań. Już sądy (po ziobrowych zmianach)wyświetlą, jak to było. Przecież wystarczy,żeby zaistniałe fakty pokrywały się z tym, co napisane w wykrytych dotychczas donosach. I tyle....A kary pieniężne najbardziej są dotkliwe.

Bolek na 100 osób doniósł i one wszystkie poniosły straty, odebrano im zdrowie i powinny wystapić do sadu przeciwko szpiclowi i żądać odszkodowania, 100 tysięcy to jest mało.

Zrujnować dziada sprawami sądowymi. To były hasła PO dotyczące Kaczyńskiego. Teraz koło się odwróciło i przyszedł czas na POstkomunistów.

Jagielski, to ten, który skarżył się, że nie dostał mieszkania a Wałęsa tak. No, prawdziwy kombatant.

Wystarczy z uwagą czytać posty. Wtedy wiedziałbyś ja "pomógł" Jagielskiemu twój pupil Bolek.

to ten, który miał stracic mieszkanie z pomocą Bolka

Osa czy szerszeń-cholera wie jak cię zwać-Twój pupil z Popowa jest przegrany jak Antka trampki i wpisy przydupasów nic tu nie zmienią.Według mnie to Pan Jagielski i inni pracownicy Stoczni Gdańskiej są ofiarami tego sqrwysyna,kapusia Bolka.Za pomówienia powinien odpowiedzieć przed Sądem i zapłacić sowite odszkodowanie.Ma z czego,bo za opowiadanie za granicą bajek o swoim bohaterstwie dostawał niemałe honoraria. Zastanawia mnie tylko co u jego boku do tej pory robi kpt.Mieczysław Wachowski,który ma zezwolenie na posiadanie krótkiej broni palnej?

Przed tym, należy oczyścić sądownictwo z czerwonych
kanalii!! Inaczej będzie bardzo trudno sądownie uzyskać
taki wyrok odszkodowawczy.Tyyyyylllle laaaaattt KOMUNY
spowodowało zapaćkanie komuchami wszystkich dziedzin
polskiego życia z oświata na czele. A przecież szkoły -
obok procesu nauczania realizują proces wychowania
młodych ludzi.Przebudowa naszej zdruzgotanej Ojczyzny
to ogromnie trudne zadanie!! A czerwoni przegrańcy
wywołują awantury i fałszywe donosy na Polskę w zachodniej
Europie.Zrujnowali i okradli kraj i drą pyski jakby ich
ktoś chciał wieszać! A jak widać, na rozrachunek z nimi za
zrujnowanie Polski nie zanosi się! I mimo tego ryczą!!!

święta prawda!!!

Oj, Bolus zobaczysz wkrotce co to znaczy nieslawa, prymitywny szmaciarzu.

L.Wałesa, jako tajny szpicel PRL i ZSRR powinien być
oskarżony o odszkodowania przez wszystkich,na których
donosił.Ci ludzie stracili wiele zdrowia!!!

Bolek Wałęsa jest zwykłym psem prowadzonym przez SB do dziś na smyczy i w kagańcu.

Polacy oczywisci procz komuchow agentow czerskich I Kliki Obrony Donosiciela, powinni upomiec sie o 100.000.000 milionow na ktore TW Bolek nabral ludzi, obiecal zalatwic kase ale do dzis nici niech dzieli sie dzis swoja kasa I dolcami ktore dostawal na Solidarnosc .co zrobil z ta kasa? upominajmy sie masowo, az gnida przeprosi Polakow I naprawi im wyrzadzone krzywdy.

A od kiedy to Walesa ma wiedze na temat TW "RAK" ???
Ciekawe

akurat to zaden dowod. Kazdy mogl byc donosiciele, a SBcja miala wielu szpicli, nie tylko Walese (zakladajac ze nim byl).

Pewnie tupczesz w KODzie razem z SBecja. Grafolog stwierdzi na 100% że to bohater ha ha ha szpiclował i zarabiał kasę. Żeby mu ta kasa wylazł ślepiami i jęzorem. Tacy jak ty odbierali i odbieraja honor Polsce, a może ty potomek też jakiegoś szpicla, cos mi tu waniajet ostro.

To jest mocny dowód, bo SBe zapisywała na kogo szpicel donosi. Wszyscy na których ten had donosił powinni wystapić do sądu. Ten had miał co żreć, kupował telewizor a temu na którego doniósł mówił 'wygrałem w totka'. A lodówka, pralka = to kolejne ofiary Bolka. Co za podła rodzinka z tych Wałęsów aż ciarki przechodzą. Niech oni lepiej wyniosą się z naszego kraju. Oni są wszyscy niebezpieczni dla otoczenia. Te potomki które stale robia wypadki drogowe, ile osób ucierpiało? Kobieta którą potrącił ani grosza nie dostała odszkodowania. Niech ich piorun strzeli z takimi ludzmi.

bolek to podly, bezwzgledny bolszewicki szpicel. niecierpliwie czekam na dokumenty ktore zaswiadcza o tym, ze ten zaprzedany komunie łajdak w 80 przyczynil sie do smierci tadeusza szczepanskiego.

„Wałęsa był potrójnym agentem”: spotkanie z prof. Sławomirem Cenckiewiczem nie pozostawia wątpliwości!!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4345

Moje poparcie panie Henryku. Nie odpuszczać kapusiowi. Jakby jeszcze paru przez niego skrzywdzonych się znalazło, to puścicie go "w skarpetkach" jak sam obiecywał bolszewickim cwaniaczkom, do których jak widać się zalicza:)))

Bo to są tacy "postepowi" "katolicy" Tacy wykreowania przez UBecje

Brawo ! Wszyscy składać pozwy na tego zawszonego kapusia i domagać się bardzo wysokich odszkodowań za wszystko,za utracone zarobki wraz z wysokimi odsetkami,za straty moralne,za zdrowie zniszczone jego donosami !

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl