niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Wyklęci przez władze Warszawy i Mińska. Burza wokół upamiętniania Niezłomnych

Dodano: 01.03.2016 [08:14]
Wyklęci przez władze Warszawy i Mińska. Burza wokół upamiętniania Niezłomnych - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Dziś w całej Polsce organizowane są uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W wielu miastach w organizację obchodów włączają się władze samorządowe, ale są i takie, które skupiają się na rzucaniu kłód pod nogi społecznikom upamiętniającym Niezłomnych. W tym roku Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgodziła się na wywieszenie 90 proporców w kształcie husarskich skrzydeł, upamiętniających żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

W Polsce toczy się ideologiczny spór o to, do których wartości się odwoływać. Jedna strona kultywuje tradycję Żołnierzy Wyklętych, którzy bezkompromisowo walczyli o pełną niepodległość Polski, druga czci Wojciecha Jaruzelskiego, który z nimi walczył – mówi nam Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS-u i wiceprzewodniczący parlamentarnego zespołu tradycji i pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego zdaniem podziały widać na każdym szczeblu władzy.

Podziały widać zresztą gołym okiem w przeddzień Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak ujawnił portal wPolityce.pl, władze Warszawy nie zgodziły się na umieszczenie na Krakowskim Przedmieściu proporców upamiętniających Żołnierzy Wyklętych.

„Ustalenia z urzędem miasta trwały od wielu dni, opinie służb miejskich były pozytywne, nikt nie widział żadnych przeszkód. Proporce miały być mocowane dzisiaj, w sobotę 28 lutego. Ale w przeddzień, wczoraj tuż przed godziną 15, urzędnicy miejscy wysłali do autorów instalacji faks informujący, że »decyzja będzie odmowna«. Z naszych informacji wynika, że owa decyzja odmowna zapadła w Urzędzie »na najwyższym szczeblu«” – czytamy w wPolityce. Wczoraj rzecznik prasowy m.st. Warszawy nie odpowiedział na nasze pytania.

Podobnie jest w Mińsku Mazowieckim, gdzie burmistrz Marcin Jakubowski postanowił wszcząć wojnę o plakat, bo obraził się na część patronów medialnych uroczystości. Urząd miasta umieścił wprawdzie informację o uroczystościach, ale wyciął z plakatu stowarzyszenia i media udzielające wsparcia organizatorom. Wśród niechcianych przez urząd znaleźli się przedstawiciele Strefy Wolnego Słowa, a także m.in. fundacja Wolność i Demokracja oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

– Na plakacie znalazły się portale, które piszą nieprawdę o mieście – mówi nam burmistrz Marcin Jakubowski, który osobiście podjął decyzję o cenzurze na stronach urzędu.

Jak się okazuje, plakaty zniknęły również ze słupów ogłoszeniowych należących do miasta. Tym razem jednak burmistrz, który na profilu umieścił swoje zdjęcie z kartką „Jestem TW Bolek”, twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego.

– To skandal, że zamiast pomagać w społecznym upamiętnianiu Żołnierzy Wyklętych, władze miasta utrudniają działania – mówi nam Adam Zawadzki, prezes Fundacji Dziękujemy za Wolność, organizatora uroczystości.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum
Morus: Zgodnie z regulaminem nie wpuszczamy postów pisanych Caps-Lockami. Sorry

W ubiegłym roku podczas uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzu w Kozienicach przy pomniku tzw. „utrwalaczy”, jak co roku paliło się dużo zniczy. No cóż – na wsi wiedzą sąsiedzi, na czym kto siedzi. Dla jednych ten sam „niezłomny” czy też „wyklęty” był bohaterem, dla drugich – bandytą.

ale tak to się dobrze czujesz?

Trochę katar mi dokucza ...

w czym problem?
Odebrać hołocie polskie obywatelstwo i deportować na Kamczatkę lub gdzie indziej.
A pierwszą bufetową, niech tam biega z kanapkami i daje zupy chazarom.

Oni tylko stawiają pomniki oficerom Armii Czerwonej i czczą ich składając kwiaty i paląc znicze kupowane z kasy miejskiej... Budowa pomników Armii Czerwonej też jest finansowana z budżetu miast.. rządzonych przez ZLS/PO

Kod wychodzi na ulice,
Czyż nie widać,
Kogo bronią?
Oczywiście że kapusi!
Zapamiętajcie ich twarze,
Jaki klub oni worzą,
Jaki teatr odtwarzają,
Kto naczele tego teatru stoi!
To Bolek,bohater tej roli!

Wstydzę się za Jakubowskiego. Ten człowieczek to nie burmistrz Mińska Mazowieckiego, tylko tej jego części, która głosowała na PO. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wybory samorządowe.

jak taki małpiszon może o tym decydować, przecież to nie jej podwórko. Gdzie jest rząd I prezydent aby zrobić porządek z tymi polszewickimi małpiszonami ?

Kiedy w końcu to POwskie chamstwo zniknie z życia publicznego..od 26 lat moim marzeniem było,żeby prawda o J i L Kaczyńskim w końcu wypłynęła,żeby ludzie zrozumieli w końcu kto jest prawdziwym patriotą,a kto wrogiem Polski i Polaków.Teraz moim marzeniem jest,żeby te POczwary POwskie zniknęły z życia puplicznego,żeby nie trzeba było słuchać i widzieć te zakapiorskie,fałszywe mordy..

Drodzy Posłowie i Senatorowie RP,
Kiedy wreszcie doczekam się zapowiedzianej zmiany w Kodeksie Karnym i ścigania wszystkich tych którzy szkalują Polskę jej dobre imię i bohaterów narodowych? Dziś jest święto PAŃSTWOWE i takie kanalie powinny być natychmiast ścigane przez prokuratorów z urzędu

HGW nie zgodzila sie na wywieszenie proporcow....
Ciekawe czy proporce zgadzaja sie na wywieszenie HGW?

Stara lafirynda hajke ksywa bufetowa znowu zaistniala w polityce3. Zydokomuchy trzymaja sier raze,mm, ale my Polacy przepedzimy te zydokomusza cholote!

Gronkiewicz Waltz to osoba bez poglądów, karierowiczka, której jest wszystko jedno. Jej celem jest władza, dlatego w latach'90 tak ochoczo kolaborowała z postkomunistami, stając się prezesem Banku Narodowego. Wałęsa widząc jej skłonność do fraternizowania się z towarzyszami, zaakceptował nominację bez sprzeciwu, wszak i on widzi patriotów wśród esbecji.Co do dzisiejszego święta Żołnierzy Niezłomnych, którzy byli ramieniem Armii Krajowej i nie pogodzili się z rozlewającą się po kraju bolszewią przywiezioną przez Berlinga, Jaruzelskiego i im podobnych, to sprzeciw władz miasta Warszawy wynika z bolszewickich poglądów, których emanacją jest ich Gazeta Wyborcza. Skoro ta gazeta zdystansowała się od tego Święta państwowego, to dla władz miasta było oczywiste, że należy poprzeć linię Michnika. Mamy do czynienia ze sprzeciwem pani Prezydent Warszawy wobec władz Polski.

Hmm, a moze warto napisac uczciwie ze warszawska komunikacja miejska jezdzi dzis oflagowana. Ale uwaga, wylacznie pojazdy miejskich spolek MZA i Tramwajow Warszawskich, czyli jakies 95 procent.. Ajencyjne spolki nie oflagowaly autobusow. Szkoda ze miejskimi rzadza ludzie HGW, a jesli chodzi o wlascicieli ajencyjnych to jeden zgrywa wielkiego patriote - tak tej tez nie sa oflagowane. Wiec nie pasuje zbyt do tezy...

Bufetowa to kojena maciora z ukladu i ja tylko pytam jak mozna bylo oddac glos na to babsko i pozwolic zeby byla po raz kolejny prezydentem Warszawy.Jej wybor to kolejny dowod na to jakim oglupialym i otumanionym narodem jestesmy.
Tego wyboru nalezy sie wstydzic, a we mnie sie gotuje jak tylko zobacze zaklamany falszywy pysk tej prostaczki.Ona uczy studentow, co ona ma do przekazania mlodych ludzi i nikt z tym nic nie zrobil.Wstyd.

Ale szmata na co tygodniowe przemarsze KODów daje zgodę.

pomalu zaczynam tracic cierpliwosc i dlatego zapytam:

Qr..a, jak jeszcze dlugo te ubecko/esbeko/komuszo/zydo/WSIowe
scierwa i wszelkiej masci zdrajcy/sprzedajne q..wy (obu plci)
beda zatruwac Polske?

Kiedy zrobicie z nimi porzadek?

ps: moze na poczatek nalezy robic to, co robili nasi dziadkowie .. golic lby wszelkiej masci zdrajcom

najwyzszy czas

Chwala Niezlomnym !!!

Dlaczego pytacie tego ZGNIŁKA. Trzeba było umieścić proporce koniec kropka.

tak postapiliby Niezlomni! I takim zachowaniem uhonorowalibysmy ich bardziej niz kwiatami i szopkami w TV. A pierwszym zatykajacym flagi powinien byc prezydent lub p. Kaczynski. Howgh!!!

nastepcow Niezlomnych nie bedzie, bo nikt d... nie ruszyl, by zatknac nawet zwykle flagi. A politycy maja to w d..., bo wola pokazywac geby przed kamerami.

wyprodukowanie 90 proprcow kosztuje. Jezeli to truchlo zmienilo zdanie to nie =ch teraz placi ze swojej kieszeni. Mozna chyba wystawic rachunek za niepotrzebnie wydane pieniadze tylko te ratusze nie maja wzgledu na pieniadze.

Nie macie kogo pokazywać ? Won z tym truchłem na zdjęciu!

Pani Gronkiewicz Walc zachowuje się jakby Warszawa była jej własnością. Chciała tęcze symbolizującą związki homoseksualne i miała. Niszczyli ją. Ona za grube pieniądze państwowe odbudowywała. Teraz nie chce skrzydeł symbolizujących Niezłomnych. Ja się pytam . Czy w Warszawie rządzi tylko ta Pani.? Gdzie są inni? Dlaczego jej jeszcze nie rozliczono??????

Dokladnie! Warszawa jest wszystkich Polaków, precz z tą napuszoną babą!Nie reprezentuje Polaków tylko swoją partię antypolską jak widać.

Stolico co ty na to, a może bez urazy czas by przenieś stolicę do początków Naszych ,czyli do Gniezna?

Czy ta pańcia spogląda czasem w lustro?

hajka buduje sobie tunel dojazdowy pod torami SKM za 80 mln zl

Jak słyszę wystąpienia Nowackiej z byłego "ruchu palikmiota", Pichowicz z "nowośmiesznej", Gronkieicz Waltz z "peło" to nic nowego. Płomienne wystąpienia aparatczyków z PZPR ZMP Komsomołu. Lepszy język słychać BAZARZE RÓŻYCKIEGO , dołącza do nich alimenciarz kodziarz Kijowski. OTO ELYTY OPOZYCJI.

No i dobrze. Z taką opozycją PiS będzie rządzić 100 lat.
Wyczyści Polskę ze zdrajców lepiej niż bomba atomowa.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl