Wałęsa był u Olejnik. I zaatakował Morawieckiego oraz Solidarność Walczącą

YouTube

wg

Kontakt z autorem

Lech Wałęsa tłumaczył się dziś u Moniki Olejnik ze swojej agenturalnej przeszłości. Znów plątał się w zeznaniach i opowiadał niestworzone historie. Ale gdy dziennikarka zapytała go o Kornela Morawieckiego i Solidarność Walczącą, przeszedł samego siebie.

Podczas dzisiejszego występu w "Kropce nad i" Lech Wałesa skłonił do wątpliwości chyba nawet samą Monikę Olejnik. Pytany o to, czy namawiał Czesława Kiszczaka do zniszczenia jego akt - jak twierdzi wdowa po generale - zaczął lawirować. W końcu stwierdził, że namawiał Kiszczaka i Jaruzelskiego, by zniszczyli jego akta, bo były to... fałszywki:

Ja mówiłem tak, słuchajcie, wajcha zakończona.. no walczyliśmy... no zrobiliście na mnie papiery... skończmy z tym, wypieprzcie to. To tak mówiłem i to nie raz. I Jaruzelskiemu mówiłem, i Kiszczakowi. Walka zakończona, robiliście... wyrzućcie to.

Wałęsa zagotował się najbardziej, gdy Monika Olejnika przytoczyła słowa Kornela Morawieckiego. Były lider Solidarności Walczącej wezwał kilka dni temu Wałęsę do "stanięcia w prawdzie".

Co na to były prezydent? U Moniki Olejnik powiedział:

Panie Morawiecki, to wy w swojej Solidarności Walczącej opluwaliście na papierach bezpieckich opluwaliście Wałęsę... Dałem te dowody, dokumenty, coście wyprawiali, żeście mi nogę podkładali, jak żeście mnie oskarżali na papierach ubeckich. To pan sprawdź, gdzie ma pan agentów.


Potem Wałęsa kontynuował:

Bezpieka więcej, bardziej się zachowuje lojalnie aniżeli moi koledzy. Z przykrością stwierdzam.
 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Chcą dekomunizacji na uczelniach

Polacy coraz częściej kupują przez telefon

Polacy coraz częściej kupują przez telefon

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Marcin P. przed komisją śledczą. „Jest…

Rusza akcja „Silent Hero”. Jonny Daniels…

Rusza akcja „Silent Hero”. Jonny Daniels…

Nieuchwytny pełnomocnik Berlina

/ Andreas Trojak; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Pełnomocnik niemieckiego rządu Kurt Beck za nic ma problemy polskiego przedsiębiorcy. Zamiast jak najszybciej załatwić sprawę odszkodowania dla Ariela Żurawskiego, właściciela ciężarówki ukradzionej, a następnie wykorzystanej do zamachu terrorystycznego w Berlinie, wciąż unika spotkania z poszkodowanym.

Przypomnijmy. Do zamachu doszło 16 grudnia podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Terrorysta wjechał w tłum, zabijając 11 osób, a kolejnych 50 raniąc. Pierwszą ofiarą był Łukasz Urban, kierowca ciężarówki, który przed zamachem został zamordowany. Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie, które nazwało terrorystę „żołnierzem ISIS”. Zamachowiec, Tunezyjczyk Anis Amir, został zastrzelony kilka dni później w Mediolanie przez włoskich policjantów. 

40-tonowa ciężarówka była własnością firmy transportowej należącej do Ariela Żurawskiego z województwa zachodniopomorskiego. Po zamachu niemiecka policja przetrzymywała samochód przez wiele miesięcy. Choć przedsiębiorca poniósł z tego tytułu poważne straty, do dziś nie dostał odszkodowania. Interesy poszkodowanego reprezentuje berliński adwokat Stefan Hambura. – Mieliśmy problem, aby pełnomocnik niemieckiego rządu Kurt Beck wyznaczył nam spotkanie – mówi adwokat. – Okazuje się, że pan Kurt jest także przewodniczącym należącej do SPD Fundacji Eberta i brakuje mu czasu na spotkanie z poszkodowanymi. Uważam, że rząd federalny nie wywiązał się do końca ze swoich obowiązków, bo pełnomocnik powinien być osiągalny codziennie, a nie pracować jedynie z doskoku. Nie jest to najlepsza forma pomocy ofiarom zamachu – podkreśla Hambura.

Ostatecznie udało się prawnikowi ustalić termin spotkania. Odbędzie się ono w berlińskim biurze pełnomocnika w środę.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl