niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Były minister sportu Andrzej B. usłyszał zarzuty!

Dodano: 29.02.2016 [19:50]
Były minister sportu Andrzej B. usłyszał zarzuty! - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Były minister sportu w rządzie PO Andrzej B. usłyszał zarzuty prokuratorskie. Śledczy postawili mu sześć zarzutów za podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych oraz jeden za uchylanie się od podatku.

Andrzej B. zataił w pięciu oświadczeniach majątkowych, które składał jako poseł między 2011 a 2013 r., ważne fakty. Nie wspomniał, że ma samochód, peugoeota, wartego więcej niż 10 tys. zł oraz - co chyba ważniejsze - zaniżył posiadane oszczędności. To "zaniżenie" było spore, bo wynosiło w zależności od oświadczenia od 16 tys. do 85 tys. zł.

W innym oświadczeniu, które B. złożył w 2013 r. jako minister sportu, polityk PO zaniżył posiadane oszczędności aż o 31 tys. zł. Tego właśnie dotyczy szósty zarzut.

I wreszcie ostatni, siódmy zarzut: B. uchylał się w okresie 2012-2013 r. od zapłacenia podatku dochodowego i nie ujawnił skarbówce źródeł przychodów. Skarb Państwa poniósł przez to stratę na ponad 10 tys. zł. 

Dziś rano funkcjonariusze CBA weszli do domu Andrzeja B. Biuro wydało wówczas komunikat:

Były minister sportu Andrzej B. stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Dziś agenci CBA przeszukują jego dom pod Łodzią, przesłuchują ważnych świadków. Wszystkie czynności CBA wykonuje na zlecenie i pod nadzorem prokuratury. Andrzej B. nie został zatrzymany. (...) CBA ustaliło w trakcie kontroli, że badane oświadczenia majątkowe złożone przez Andrzeja B. mogą być nieprawdziwe. Łódzka Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęła własne dochodzenie w sprawie oświadczeń majątkowych za lata 2010-14  złożonych przez ministra.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A cwaniak rudy siedzi w Brukseli

ale jego dzieciaczki jeszcze są w Polsce...

Za oszustwa podatkowe, w Kanadzie i USA, kuja w kajdanki i za kraty!...A w Polsce odpowiedzialnosc z "wolnej stopy"...?
A Bury za lapowki i...tez z "wolnej stopy"!?

Panie ministrze Ziobro! Do wiezienia tych oszustow i zlodziei!

na pal złodzieja i zdrajce narodu, tak dla przykladu

Uwaga uwaga stara sprawa z przekrętami wartymi miliardów nie została jeszcze rozwiązana, dawni oszuści oscylatora ekonomicznego ukryli się przed organami ściągania i kręcą lokalny biznes...

Nie mam pewnosci,czy A.Biernat uslyszal zarzuty.Spojrzcie
na jego zakryte uszy.Caly czas nabijam sie z idiotyzmu.

Przyjdą czasy
gdzie wszyscy ci którzy nie będą w stanie wytłumaczyć jak zdobyli swój majątek
lub zdobyli go nielegalnie i nieuczciwie
będą uciekać ale nie biedzie gdzie

i nie chciałbym być wtedy w ich skórze.

......jezeli PO iPSL , SLD robili przekrety.......na miliony....zastanowmy sie gdzie mogli ulokowac te pieniadze !!!!???.....no przeciez nie zlorzyli do banku....!!!!! W domu ??? Zakopali????? Oczywiscie nie ......ale zastanowmy sie .....kto zostal miliarderem....w krotkim czasie no powiedzmy 20 lat... I kto mogl miec w tym interes!!!!!!
Ja sie pytam ? Czy tak zwane " holdings" nie sa przypadkiem ukrytymi kontami tych osob......bo jak mozna dorobic sie miliardow jezeli jest sie ekspertem ...doradca...ale w konkretnych sprawach sprzedazy mienia Polskiego po obnizonych cenach.......
Mnie interesuja np. ITI Holdings, LTE Holdings, Kulczyk Holdings I wiele innych instytucji .....
Ineresuje mnie rowniez kogo zatrudniaja I ile placa ...tym znanym politykom ...bo jak mozna zarabiac miliony I nie robic nic.... oni poprostu odbieraja swoje pieniadze.....

.....ale wymyslilem....

A co z finansami swetru? Co z tym, że nie płacił manifestującym?

O co tutaj chodzi??? Kosiniak-Kamysz robił portal internetowy dla bezdomnych za 50 mln, nie mówiąc o innych Amber Goldach, a tu wywlekają byłego ministra, co 10 tys. podatku nie zapłacił?

Cały majątek, na który nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach powinien być skonfiskowany, jako, że powstał w wyniku dokonanego przestępstwa. Taka powinna być zasada.

100/100! Tak powinno być!

e tam jakieś nędzne 10 tys. Bądźmy poważni - jeden dobry zegarek Nowaka jest grubszym przekrętem!
Powinni łapać grubsze szczuki a nie jakieś nędzne , niemiarowe okonki. No przecież jest niedokończona sprawa z Sawicką i HEL'em !- ile to było tysi?

już nie mówiąc o 800mln *3
A)
http://wpolityce.pl/spoleczens...
B(
http://forum.pomorska.pl/mafia...
C)
http://kontrowersje.net/dlacze...

Zarzuty, na pierwszy rzut oka wyglądają śmiesznie ...

Ale "zwykłemu Kowalskiemu" komornik zająłby konta, a prokuratura robiła swoje łącznie z aresztem ...

A tu - będzie krzyk, że to przecież, minister, że zapomniał ...

że to represje polityczne

Ta POwsko PSLowska banda czula sie juz tak bezkarna ze robili co chcieli.Lacznie z remontami gabinetow na 1 mln zl. Ja czekam na audyt i ja chce widziec gdzie szly nasze podatki. To widac kogo bronia KODowcy. Zlodzieji,donosicieli. Dziwie sie tym agresywnym starym babom. A wracajac do manifestacji KOD Schetyna podzielil polakow na dobrych ludzi tzn. KOD PO i Nowoczesna i niedobrych tzn caly oboz niepodleglosciowy. I kto dzieli.Ja jestem dumna,ze zaliczam sie do niedobrych hahahah

Czy kupiony na allegro i niepłacący alimentów herszt kodów planuje marsze w obronie Andrzeja B.?
Prezydent Gdańska Paweł Adamaowicz 'zapomniał' w zeznaniu podatkowym o 7-mym mieszkaniu. Oczywiście prokuratura nie widziała w tym problemu i umorzyła sprawę. Teraz Ty szaraku nie zapłac 5 złotych podatku...

Politycy wymyślają podatki dla Polaków a są pierwsi żeby tych podatków nie płacić.

Ta mafia po i psl to typowe stalinowskie niszczenie Polski,

Ta mafia po i psl to typowe stalinowskie niszczenie Polski,

***** KTO Z *KOD-u* NASTEPNY DO LUSTRACJI? ***** Lustrujący muszą pamiętać, że komuchy mają konta bankowe w Szwajcarii, Austrii, Cyprze czy na Malcie . Sprawdzić także należy członków Rodziny którzy NAGLE wzbogacili konta banko we (sic?).

Podoba mi się to.

Co na to mentorka karatasinska i przyjaciel niesiolkowski.Kiedy marsz?

Pewnie z rozpaczy razem z basenowym w sztok się uchleją.

A który to rząd wprowadził podatki od posiadania samochodów i oszczędności w banku? Ile razy trzeba płacić podatek od tej samej rzeczy? Czy to już nie przesada płacić podatek przy zakupie samochodu i dochodzie i jeszcze raz za oszczednosci i posiadanie auta? Co za komuna!

Ludzie,

Top przeciez tylko dzisiatki tysiecy zl.
Koszta beda wielokrotnie wieksze, a minister zaplaci pewno tylko kare !!!

Gdzie sa te wielkie malwersacje, zwlaszcza w wojsku ???

To jest właśnie metoda !!! Niech PO wscy złodzieje robią w gacie ze strachu! I jeszcze palikmiota !

Dobrze byłoby, tzw. rzutem na taśmę, sprawdzić rzetelność
oświadczeń majątkowych wszystkich polityków PO i PSL, a także tego, co złupili dla siebie w okresie 8-letnich grabieżczych rządów.
Przecież nie na darmo wrzeszczą, że PiS zagraża ich "bezpieczeństwu".

teraz pora na tego cinkciarza od zegarkow - wyluskac ich jednego po drugim jak orzechy laskowe

Bronisław K., Donald T., Aleksander K., Michał.B..... - stwórzcie nowy komitet,

Śmierdziel z podatków żyje a podatków nie płacił. Zamiast więzienia cięzkie prace bo szkoda znów na niego podatki płacić a tak zarobi na swoje utrzymanie w pierdlu. Uważam, że to oszczędności i dobra nauczka.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl