Były minister sportu Andrzej B. usłyszał zarzuty!

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Były minister sportu w rządzie PO Andrzej B. usłyszał zarzuty prokuratorskie. Śledczy postawili mu sześć zarzutów za podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych oraz jeden za uchylanie się od podatku.

Andrzej B. zataił w pięciu oświadczeniach majątkowych, które składał jako poseł między 2011 a 2013 r., ważne fakty. Nie wspomniał, że ma samochód, peugoeota, wartego więcej niż 10 tys. zł oraz - co chyba ważniejsze - zaniżył posiadane oszczędności. To "zaniżenie" było spore, bo wynosiło w zależności od oświadczenia od 16 tys. do 85 tys. zł.

W innym oświadczeniu, które B. złożył w 2013 r. jako minister sportu, polityk PO zaniżył posiadane oszczędności aż o 31 tys. zł. Tego właśnie dotyczy szósty zarzut.

I wreszcie ostatni, siódmy zarzut: B. uchylał się w okresie 2012-2013 r. od zapłacenia podatku dochodowego i nie ujawnił skarbówce źródeł przychodów. Skarb Państwa poniósł przez to stratę na ponad 10 tys. zł. 

Dziś rano funkcjonariusze CBA weszli do domu Andrzeja B. Biuro wydało wówczas komunikat:

Były minister sportu Andrzej B. stanie przed prokuratorem i usłyszy 6 zarzutów podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Dziś agenci CBA przeszukują jego dom pod Łodzią, przesłuchują ważnych świadków. Wszystkie czynności CBA wykonuje na zlecenie i pod nadzorem prokuratury. Andrzej B. nie został zatrzymany. (...) CBA ustaliło w trakcie kontroli, że badane oświadczenia majątkowe złożone przez Andrzeja B. mogą być nieprawdziwe. Łódzka Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęła własne dochodzenie w sprawie oświadczeń majątkowych za lata 2010-14  złożonych przez ministra.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

/ Telewizja Republika

  

W niedzielę o 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich grup zasiadających w parlamencie. Będą rozmawiać na najważniejsze tematy mijającego tygodnia. Zmierzą się również z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Niedziela, 9.06 - Telewizja Republika i Polskie Radio 24. Zapraszamy!

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl