4-latek skazany za potrójne morderstwo

Gigi Ibrahim/wikipedia.org

  

Wymiar sprawiedliwości Egiptu skazał 4-letnie dziecko na dożywocie za zabójstwo trzech osób. Sąd nie wziął jednak pod uwagę zbieżności nazwisk z inną osobą. Prawdziwy poszukiwany ma ponad 50 lat.

Chłopczyk miałby dokonać zbrodni nie mając ukończonych dwóch lat.

Ahmed Mansour Sharara został oskarżony o potrójne zabójstwo i niszczenie mienia w trakcie antyrządowych protestów w Egipcie dwa lata temu. Po dramatycznym apelu ojca rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych powiedział, że dziecko nie trafi do więzienia.

Do sądu nie dotarł na czas akt urodzenia, 4-latek został więc uznany za winnego. Adwokat chłopca zarzucił w rozmowie z jedną z gazet, że sędzia niedokładnie zapoznał się z aktami sprawy. 
Źródło: se.pl,onet.pl,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Koniec bezkarności lichwiarzy! Ziobro: Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o szereg przestępstw

/ pixabay.com/CC0

  

Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o przestępstwa związane z udzielaniem lichwiarskich pożyczek i wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska - poinformował dziś minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku minister podkreślił, że zatrzymani popełnili przestępstwa "niezwykle naganne i moralnie obciążające sprawców".

- Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o szereg przestępstw związanych z wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska - i nie tylko - przez grupy przestępcze, które parały się udzielaniem lichwiarskich pożyczek, a tak naprawdę w ukartowany sposób przejmowały od nieświadomych tego pokrzywdzonych dorobek całego życia pod pretekstem udzielanych pożyczek

 - wskazał Ziobro.

Minister dodał, że sprawą od dłuższego czasu zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

- Były też zatrzymania i realizacje. Po raz pierwszy zastosowano w tym śledztwie wprowadzoną instytucję konfiskaty rozszerzonej

 - zaznaczył Ziobro.

Jeszcze dziś prokurator ma postawić zatrzymanym łącznie 120 zarzutów, dotyczących głównie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz oszustw. 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl