niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Partia Petru złożyła projekt ustawy. Co za bubel! – uznał Sąd Najwyższy

Dodano: 24.02.2016 [22:15]
​Partia Petru złożyła projekt ustawy. Co za bubel! – uznał Sąd Najwyższy - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Politycy partii Ryszarda Petru zapowiadali, że będą składać własne projekty ustaw. No i w końcu złożyli. Tyle że ich nowelizacja kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych okazała się bublem, któremu „nie powinien zostać nadany dalszy bieg legislacyjny”. Taką opinię o projekcie wydało Biuro Analiz Sądu Najwyższego.

Przez pierwsze czterdzieści dni zasiadania w Sejmie posłowie Nowoczesnej nie wystąpili z ani jedną inicjatywą ustawodawczą. Byli wtedy jedynym takim klubem w parlamencie. Po fali krytyki zapowiedzieli, że będą działać i w styczniu złożyli projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy – Kodeks pracy. Nowoczesna chciała zniesienia części praw przynależnych związkom, np. pokrywania przez pracodawców kosztów stworzenia etatów związkowych czy obowiązku zapewniania przez pracodawców pomieszczenia do działalności związkowej.

Właśnie okazało się, że nowelizacja przygotowana przez Nowoczesną nadaje się wyłącznie do kosza. Opinia Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego na jej temat – która wpłynęła do Sejmu – jest dla „fachowców” z partii Petru miażdżąca.

Proponowane zmiany są wybiórcze i nie składają się w określoną całość, która byłaby oparta na ogólniejszych założeniach” – czytamy w niej. Prawnicy idą jednak jeszcze dalej i zalecają: „Przedłożonemu projektowi ustawy nie powinien zostać nadany dalszy bieg legislacyjny”.

Poniżej pełna opinia Biura Studiów i Analiz SN, a w niej jeszcze więcej ciekawych uwag:

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Petru, polityczny Piotrus Pan, ktory nie ma pomyslu na nic, tylko potrafi negowac wszystko, nawet zdrowy rozsadek. Jest smieszny w swoim zacietrzewieniu. Juz nie mozna jego i tej jego znerwicowanej 'agresorki' Kamili Gasiuk-Pichowicz
s l u c h a c.

przeciez to tylko opinia czym tu sie podniecac zwykla opinia ktora mozna brac pod uwage lecz nie trzeba.

UWAGA Petru chce zgłosić ustawę, mówiącą, że następnym prezydentem Polski ma zostać Donald TW Oscar Tusk. Nie trzeba będzie robić żadnych wyborów, o!

Dla mnie Petru to jest głupek i na 100% też go ktos prowadzi na smyczy...

Petru chce aby Tusk był prezydentem Polski. Ha ha ha czyli wspierają się dawni TW z obecnymi TW. Tak, TW Oscar człowiek esbecji na prezydenta Polski, Bolek na ministra sprawiedliwości, Petru na ministra finansów,a Bronek na ministra edukacji. Palaczki już robimy huuurrraaaaa.

tak to jest jak ustawy pisze się w ekspresowym tempie już nie na przysłowiowym kolanie ale na dupie gacik-krętacik przez bolszewika radzieckiego petru-swetru.Kto to ścierwo wybrał POwinien ze swoiej pensji utrzymywać.I tak to POwinno funkcjonować.

Rysiek i jego kury-czyli kury szczać prowadzać a nie do polityki. To nie korporacja, że dadzą pod nos i wykonać. Rubikoń w święcie 6 króli, król Kamerun I.

"CHCIAŁO BY SIĘ WIELKICH RZECZY A TU POSPOLITE SKRZECZY!!!"
POnowoczesna POwróć do Szkoły Podstawowej.

Ludzie z wyższym wykształceniem są podobno za Petru, ale widać ci z licencjatami. I dziennikarze po zasadniczej.

Oho, widzę mocna spinka na Petru i Nowoczesną XD Najbardziej śmieszy fakt jak wszyscy krytykują "bubla" i to jak niewykształceni są posłowie NW, bo "nawet najprostszej ustawy napisać nie potrafią" XD Takie typowe babce pie*dolenie od rzeczy, bo 70% z komentatorów nawet nie przeczytała 1 strony opinii o tej ustawie.

Także drogą wyjaśnienia, błędem tej ustawy jest tylko i wyłącznie nie ustosunkowanie jej do wyroku TK i ew. zmiany kosmetyczne, a reszta podpunktów (strony 3 - dalej) obejmuje tylko i wyłącznie opinię Sądu Najwyższego na jej temat. Tzn. jest to konstruktywna krytyka podpierana tylko i wyłącznie "przekonaniami" sędziów, a nie podpunktami prawa polskiego i tego jak Ustawa kłóci się z nim.

Także następnym razem Panie i Panowie komentujący proszę przeczytać treść artykułu zamiast gadać głupoty, a redakcję strony Niezależną proszę o zmianę podejścia do tytułowania artykułów. Rozumiem że treść jest bezstronna, ba tylko informuje, ale nazywanie czegoś "bublem" jest spowodowane tylko rozbieżnymi przekonaniami politycznymi. Mimo że samo słowo jest niewinne to działa opiniotwórczo na czytelników/komentujących, którzy potem gadają głupoty na temat ustawy bez przeczytania jej. Takie zachowanie jest odrobinę niemoralne i skutkować może np. jeszcze większym podzieleniem polskiego społeczeństwa na tle popieranych partii politycznych i generalnie powoduje spadek poziomu wiedzy samych czytelników na temat programu politycznego/założeń poszczególnych partii, a nawet wrogość do nich "bo internet mi tak powiedział".

Tl:dr

Ustawa do poprawki, komentujący przeczytajcie ustawę zanim zaczniecie gadać głupoty, redakcjo proszę działajcie na korzyść społeczeństwa, a nie by zdobyć jak najwięcej kliknięć, bo to po prostu pomoże i społ. i Wam jako że oderwiecie od Sb łatkę stronniczych.

P.S.
Nie lubię NW i Swetra, a KOD to kupa i płacz o atencję po przegranych wyborach, ale szlag mnie trafia jak ktoś wypowiada się na temat, gdy ma materiały przed sb a i tak pisze głupoty.

Jedno tylko: Kodeks Pracy powinien reprezentować i pracodawców i pracowników - jak tego nie realizujemy to nie ma sensu żadna zmiana - nawet "dobra".

Oho? kolejny ekszpert ! Tam nie ma co czytać nawet! -ani logiki w tym ani składu! Nowoczesna-pseudo to tylko zbieranina totalnych kretynów z inteligencją nie mająca nic wspólnego kompletnie -jak cynicznie próbowała się powoływać. Powyższa kolejna ich 'akcja' jest tylko na to kolejnym dowodem . A najbardziej denerwuje fakt że grono takich nieudolnych baranów będzie się żywić jeszcze przez parę lat z naszych podatków.A już miałem na nich głosować zmanipulowany TVpropagandą

hohoho troche odstajesz, za duzo ohnetu czytasz, a kabarecik jedzie dalej!
P.S.
przeczytaj ustawe, no!!! i dla kogo to jest tworzone???!

" [ustawa] wymaga wprowadzenia ISTOTNYCH i OBSZERNYCH
ZMIAN .."

A "oho" pisze :

"70% z komentatorów nawet nie przeczytała 1 strony opinii o tej ustawie"

przeczytała przeczytała KOD-owcu, nie kłam, że nie lubisz NW
i Swetra

ile Ci Petru płaci za godzinę uprawiania propagandy ?

https://www.youtube.com/watch?...

Krowa, która ryczy daje mało mleka.
I Petru i jego krzykliwe kobiety wypowiadają lawinę słów.
ale treści brak.

To nawet nie Palikot. To są szczególne przypadki medyczne.

na tym zdjeciu mocno zapatrzeni w siebie i nawet 'ruki' tak samo zaciskaja!

Petru to Palkot BIS

Tylko Palikot to był chamski cham, a Ci z Nowoczesnej to są inteligentne chamy.

Hmm a jak prawnicy krytykowali chociażby ustawę dot. TK to się nie znali… Jak z nami to ok, jak przeciw nam to be.

Bo oni złożyli to dla picu.Złożyli,żeby móc pokazać jakikolwiek ślad swojej pracy,a tak naprawdę to skupiają się na wzniecaniu niepokoju,na debatowaniu o pracy innych,na podważaniu słusznych rozwiązań.To jest wrogi Polsce odłam gnijącej Platformy.

Ekonomiści i tyLe. Petru jest ich godnym przedstawicielem. Oni rzadza w Polsce i to dramat.

Niedawno Petru wychwalał tą swoją pyskatą dziewoję od znakomitych prawniczek. No i błysnęła bublem co nie jest zaskoczeniem dla rozsądnego człowieka, bo z kilometra widać że głupie toto.

https://www.youtube.com/watch?...

Rysiu kochany, a może teraz zajmiemy się budownictwem ?

Chodź, zaprojektujemy jakieś skrzyżowanko

https://s-media-cache-ak0.pini...

Przecież wiadomo od dawna ,że petru i jego banda nazywająca sie partia,to bubel III RP.To sami niedouczeni ma mający się nie wiadomo za kogo.To są nawiększe OSŁY w sejmie RP

Z .Nowoczesnej zostanie wkrótce kropka. I o to chodzi, pożegnajmy neokomuchów ozięble.

A co debile mogą zrobić sensownego?

Soros zwolennik swiatowej dyktatury, zobacz, link;

https://www.youtube.com/watch?...

Mamy więc pełny obraz tego Petru/facia z wystrzyżonym trawnikiem na pustej głowie/i jego smrodliwej bandy N I E U K Ó W !!!!Ci ignoranci karłowaci politycy chcieli objąć władzę!!!Śmiechu warte mości panowie I TO BY BYŁO NA TYLE głupki JEDNE!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl