W Polsce wszyscy mówią o „Bolku”, a tymczasem Wałęsa... baluje w Miami

wykop.pl/ludzie/lechwalesa/

W Polsce polityczna burza po ujawnieniu teczki TW „Bolka”. Tymczasem Lech Wałęsa wydaje się nic sobie z tego nie robić i w najlepsze objeżdża Zachodnią Półkulę. Był w Chile, Wenezueli, a w Stanach Zjednoczonych tańczył poloneza na balu w Miami.

Były prezydent na bieżąco publikuje zdjęcia ze swoich wojaży na mikroblogu w portalu wykop.pl. Sporo tam fotografii z hotelowych wnętrz, widoków na baseny, panoram z balkonów. Są też zdjęcia z pewnymi ważnymi postaciami. Niektóre dość zaskakujące.Kim jest pan z lewej i pani w środku? Wyjaśnił to Sławomir Cenckiewicz na Twitterze.

Mieczysław Wachowski od 1990 do 1995 roku był szefem Gabinetu Prezydenta RP Lecha Wałęsy, a od 2014 prezesem Instytutu Lecha Wałęsy. Z kolei Monika Dukaczewska, prywatnie żona byłego szefa WSI Marka Dukaczewskiego, była tłumaczką rozmowy pomiędzy Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem w Smoleńsku, 10 kwietnia 2010 roku (czytaj tekst Dukaczewska wie co mówił Tusk z Putinem. Hambura: musi zostać przesłuchana).

Bareja by tego nie wymyślił.

Tu widok z hotelowego pokoju:

Już w USA. Trening poloneza:

I bal. W pierwszej parze, obok byłego prezydenta, ambasador Polski w USA z małżonką:

Na imprezie byłego prezydenta nie trzeba było chyba szczególnie namawiać na pozowanie do zdjęć:

I jeszcze pamiątkowa fotka z gwiazdą TVN:
Źródło: twitter.com,niezalezna.pl,wykop.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Kolejne BMP trafią do indyjskiej armii

/ flickr.com

Ministerstwo Obrony Indii zatwierdziło w tym tygodniu zakup od indyjskiego przedsiębiorstwa Ordnance Factory Board (OFB) 156 bojowych wozów piechoty (BMP-2/2K) za kwotę 173.5 mln dolarów.
Indyjska Rada Zakupów Obronnych (Defence Acquisition Council - DAC) w opublikowanym dokumencie przewiduje zakup 156 liczby bojowych wozów piechoty w wersji podstawowej BMP-2 i Sarath wersji dowodzenia BMP-2K. 
W fabrykach OFB w latach 1987-2007 na podstawie udostępnionej przez stronę rosyjską licencji wyprodukowano około 1 250 egzemplarzy BMP-2 pod nazwą Sarath .
Kontrakt ten ma zwiększyć mobilność wojsk lądowych Indii na polu walki. Obecnie Indyjska Armia ma w posiadaniu 980 bojowych wozów piechoty BMP-2 Sarath, 125 wozów dowodzenia BMP-2K oraz aż 350 BMP-1 wyposażonych w półautomatyczną armatę 2A28 kal 73 mm. 
BMP-2/K jest bojowym wozem piechoty w wariancie dowodzenia. Napędzany silnikiem o mocy 300 koni mechanicznych dzięki czemu może osiągnąć prędkość 65 km/h  a jego zasięg wynosi 600 km. Uzbrojenie stanowi armata 2A42 kal. 30-mm oraz karabin maszynowy 7.62-mm. Wyposażony jest w dwie standardowe anteny oraz jedną  IFF a także radiostacje R-173 bądź R-126. Załogę pojazdu stanowi sześciu wojskowych.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl