niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Co godzina, to nowina. Wałęsa twierdzi, że nigdy nie zgodził się na współpracę z bezpieką

Dodano: 20.02.2016 [22:05]
Co godzina, to nowina. Wałęsa twierdzi, że nigdy nie zgodził się na współpracę z bezpieką - niezalezna.pl
foto: printscreen: tvn24.pl
Jeszcze raz powtórzę: nigdy nie zgodziłem się na współpracę. Nigdy nie napisałem żadnego tekstu, ani żadnej mojej wypowiedzi nie można zaliczyć jako donos. Nie brałem żadnych pieniędzy. I to są fakty. Natomiast udowodniłem, że na mnie podrabiano dokumenty - mówił dziś Lech Wałęsa na antenie TVN24. - Wiem, co zrobiłem. Byłem stuprocentowo oddany walce, poświęciłem wszystko, swoją rodzinę, żonę, wszystko. A oni mi zarzucają że brałem pieniądze? - pytał.

Były prezydent zdecydował się wystąpić przed kamerą i odnieść się do burzy po ujawnieniu dokumentów z tzw. szafy Kiszczaka.

- Wiem, co zrobiłem. Byłem 100-procentowo oddany walce. Poświęciłem rodzinę, żonę, wszystko dla walki. A oni mi mówią, że jakieś pieniądz?! Pani! No żarty - oburzał się Lech Wałęsa.

To jest wojna. Chcą osadzić jakiegoś innego bohatera, który był tchórzem. Chcą zająć miejsce w historii

- powiedział były prezydent. Nie chciał jednak wyjaśnić, kogo ma na myśli, jako „innego bohatera”.

Ja zrobiłem tak, jak potrafiłem. Ile mi siły i mądrości starczyło. Każdy mógł zrobić to lepiej (...) Czy ja im broniłem?

- tak Lech Wałęsa skomentował oskarżenia, że mógł być marionetką w rękach służb bezpieczeństwa.

Przy okazji zwymyślał Krzysztofa Wyszkowskiego, opozycjonistę z Trójmiasta.

Chcą zająć miejsce i w historii, i dzisiaj. Niektórzy są zawistni, niektórzy chorzy. Wyszkowski to chory człowiek

- stwierdził.

Przypomnijmy, dziś prezes IPN Łukasz Kamiński ujawnił, że w pierwszej partii dokumentów znalezionych w willi szefa komunistycznej bezpieki Czesława Kiszczaka znalazła się m.in. teczka personalna TW „Bolka” licząca 183 strony oraz teczka pracy tego agenta składającą się z 576 kart (wraz z okładkami). Z dokumentami tymi będzie można zapoznawać się od poniedziałku.

W 2011 roku Lech Wałęsa w programie Moniki Olejnik przyznał, że podpisał zobowiązanie do współpracy z SB. Miało się to stać na krótko po wydarzeniach na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. - Podpisałem nie z myślą, że kiedykolwiek przejdę na tamtą stronę, że zdradzę, tylko z myślą „jak was ograć?” - mówił wtedy były prezydent.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polacy to jest taki Narod ze wszystkich naokolo nienawidzi a na koncu samego siebie i tak sie kotluje w wielkim diabelskim kotle udajac katolikow a zapominajac o wybaczaniu i milosierdziu szczegolnie w Wielkim Poscie Jesli zdradzil to powinien sie przyznac i przeprosic nikt z nas nie jest wolny od bledow zdrad i zlych czynow to jest tylko ludzkie

ale jaka nienawiść?? Jak na razie to Wałęsa pluje jadem. JEŻELI DONOSIŁ to mógł nawet zniszczyć tym czyjeś życie, a konkretnie życie któregoś kolegi lub koleżanki. Pro. Kieżun też współpracował co zostało dokładnie w taki sam sposób udowodnione. Zaraz później przyznał się i wszyscy zapomnieli. Koniec tematu. Tutaj chodzi jedynie żeby dojść do prawdy nic poza tym. Przecież nic nikomu nie chce robić. Wałęsa boi sie o brak zaszczytów i chwały a może i kasę?

Spadaj na onet

Najwyższy czas zamknąć tę farsę z Bolkiem Wałęsą w temacie,bo na to wygląda ,że będzie się to ciągnąć w nieskończoność już wiadomo przecież,że był agentem i nic to nie zmieni,a że idzie w zaparte to może to już tylko psychiatra mu pomóc.Wałęsę nic już nie usprawiedliwi prezydentem był beznadziejnym chodzącym na pasku bezpieki i Kremla działał przeciw Polsce mając na uwadze "Nocną zmianę",a także układy z komuchami,które ciągnie do dzisiaj popierając antypolską opozycję PO-PSL rodem z PRL-u jak i wytwór obrony utraconych stołków KOD.

demencja starcza u tego kapusia i niedouczonego cwaniaczka postepuje z zastraszajaca szybkoscia.

To zgnilizna konfidencka.

Jeden będąc wyższym oficerem wojska polskiego na koniec przekazuje ściśle tajne tajemnice obcym służbom i jest bohaterem narodowym, drugi będąc na początku pozyskanym agentem odmawia współpracy,staje na czele strajku, doprowadza do pozytywnej zmiany ustroju i jest na koniec zdrajcą. Ktoś tu z pewnością kwalifikuje się do wariatkowa ( albo ja jeden, bo tego nie ogarniam, albo kilka milionów "zakręconych" rodaków). A było w miarę normalnie. Szkoda, bo normalnie już NIGDY nie będzie.

Do 1992 roku wałęsa miał sznse na wybaczenie za działalnośc w latach 1970-1976. Historia pokazuje że nie chciał z tego skożystać! w 1992 roku wybrał braci starszych w wierze i komunistów ! Zdradził "SOLIDARNOŚĆ" i Naród POLSKI ! NOCNEJ ZMIANY prawdziwi Polacy i Patrioci oraz członkowie SOLIDARNOŚCI jemu nie wybaczą ! Doko0nał ZAMACHU STANU na pierwszym Polskim Rządzie ! Gdyby nie ta zdrada to dzisiaj bylibyśmy w całkiem innym miejscu ! Precz ze ZDRAJCĄ nic go już nie tłumaczy BUFONA i ZDRAJCY SOLIDARNOŚCI ORAZ NARODU POLSKIEGO !!!!! PRECZ Z NIM I JEGO POPLECZNIKAMI !!!
UWAGA!!! Moja opinia jako "jasnowidza"!!! W najbliższych dniach zgłsi się oficer prowadzący "BOLKA" i oświadczy że to on podpisał zobowiązanie do współpracy z SB jako Wałęsa, i że to on pisał donosy (raporty) w imeniu Wałęsy.Oraz w porozumieniu z Wąłęsą pobierał za to w jego imieniu wynagrodzenie którym się dzielił z Wałęsą !!!że była to skuteczna osłona Wałęsy przed innymi oficerami SB !W ten sposób Wałęsa stanie się 100% BOHATEREM a przy okazji oficer znajdzie się też na liście walczących z komuną i też stanie się BOHATEREM.!!!

Wałęsa powiedział, że 60% SBeków była patriotami.... a ja pisze Internauta 'na swojej drodze napotkałem te 40% nie patriotów esbeków, ale wielbicieli ZSRR i Breżniewa. A może to własnie wg Wałęsy jest patriotyzm".

ten gosciu to karykatura nadetej wznioslosci, jego ego niedlugo rozsadzi mu czszke

Powtarzam
Ja nie dziwię się tym wszystkim którzy umniejszają wagę dokumentów, którzy stosują wybiegi słowne,którzy bezczelnie nazywają Wałęsę symbolem,którym potrzebny jest grafolog, a najlepiej gdyby nim został Niesiołowski bądź jakaś inna kanalia, no bo jak mogliby sobie spojrzeć w lustro w którym patrzy na nich morda zdrajcy swojej Ojczyzny!

SCIERWO pokonalo komune, cha cha cha

Bo tak chciala Moskwa, cha cha cha

Nie wciskaj kitu Lechu Wałęso, jakbyś nie był "TW-Bolkiem" to niewspierałbyś tak bardzo tej "lewej nogi" w czasie swojej prezydentury, Zdrajco!

A bolek WCIAZ "TRZYMA SIE ROZKAZOW SB BY ISC W ZAPARTE" BO INACZEJ NIE WYBRALI BY GO NA PREZYDENTA I PLANY BANDYTOW Z SB LEGŁY BY W GRUZACH! WIDAC TAK SIE PRZYZWYCZAIL DO KLAMSTWA ZE SAM W NIE WIERZY..?! BOLEK ZACHOWUJE SIE JAK BY SKLADAL PRZYSIEGE NA LOJALNOSC WOBEC SB I MOSKWY I WCIAZ DOTRZYMYWAL JEJ..!Morus: Na naszym portalu nie wolno pisać Caps-Lockami. Ostrzeżenie!

pajac

wystarczy zatrudnić dobrego psychologa aby odczytać z gestów wałęsy czy on kłamie

Wałęsa to taki pijaczek,który z kolegami z POM-u wino na rowie
sobie pił,jak sobie wypił to bzykać sobie szedł,aż raptem dowiedział się,że zostanie tatusiem i uciekł do stoczni.Taki
zwyczajny gnojek,który szybko pokumał jak można sobie dorobić.
Teraz w mediach tylko o Wałęsie,był nie był,brał kasę,nie brał
a problem tkwi w tym komu to na rękę.To jest nachalne wprowadzanie w przestrzeń społeczną tematów zastępczych.Dla
mnie to zawsze był menel,od początku.Jego prezydentura to było
nieporozumienie i wstyd dla Polaków,którzy utożsamiali sobie
urząd prezydenta z osobą wykształconą,kulturalną i mężem stanu
a ten menel był całkowitym przeciwieństwem.Prostak zostanie
prostakiem do końca życia,dlatego z ust tego błazna będą płynąć kłamstwa i obrzucanie błotem,tych,którzy są świadkami
tamtych czasów.

Wałęsa świadomie wytwarza chaos informacyjny. On nie jest głupi, na jakiego wygląda. To zdolny ściągacz cudzych pomysłów. W tym przypadku SBeckich. Zawsze tak robił.

Proszę nie myśleć,że w tej aferze o BOLKA chodzi o osobę prymitywnego kundla chodzącego na POstronku WSI.
Jego sprawa jest już od niepamiętnych czasów wyjaśniona i parafrazując słowa pewnej blondi inteligentnej inaczej tylko idiota albo złodziej...no i może lemingi sktretynizowane lekturą GóWna Michnika mogą wierzyć w jego niewinność w tej sprawie...

Tu chodzi o konsolidację targowickiego obozu zdrajców i zaprzańców,beneficjentów PO_okrągłostołowych.
Salon sowieckich agentur rządzący Polską przez prawie cały okres tzw. wolności chwieje się w POsadach i grozi całkowitą katastrofą czytaj utrwaleniem władzy Obozu Patriotycznego skupionego wokół Prawa i Sprawiedliwości na całe dziesięciolecia...

Jeszcze słowo o zacnej pani Kiszczak i jej heroicznemu aktowi przekazania akt dotyczących Bolka...
Ona zrobiła to na pewno za radą rodziny,a może na polecenia samego Kiszczaka...to zapewnia jej bezpieczeństwo,bowiem prędzej raczej niż później ktoś przyszedłby po te haki...samo ich zniszczenie nie gwarantowało niczego.Dlatego potrzebna była głośna akcja medialna z udziałem IPN,który jakoś dziwnie nie spieszył się z nawiązaniem kontaktu z panią generałową i przejęciem akt co wydaje się nie tylko dziwne,ale i wielce podejrzane...jakby dano komuś czas na podjęcie decyzji o przejęciu ubeckich akt,które beż wątpienia były używane jako straszak przez całe dziesięciolecia.

lechu wtedy duzo piłeś z ubekami ,może durnia naciagnęli i podpisałęś,tak lepiej sie tłumaczyć,pijany nie wie co robi.Dzieci ci narobili ,pismo ci podpisali i teraz szczur sie miota w żelazie,ogon zwisnięty i wypic tyle się nie moze.
Gdzie litwin i Leopold czemu cie Dukaczewski nie broni,jakoś o jego aktach przez Wałęsę ucichło,IPN robi swoje,szea IPN powołało peło,to robi nieprofesjonalnie i pudła otwiera sam ,a tam rózne rzeczy,to brak wiarygodości,gdzie świadkowie z drugiej strony i dlaczego nie spisano u Kiszczaka tylko teraz w IPN,to mnie smierdzi.

Zwłaszcza żonę chyba wtedy jak esbecki kapitan kapciowy sprowadzał panienki i wtedy kiedy sz----ł do chrzcielnicy,jak długo bolek tak może ,przeciez gdyby się zamknoł,to byłoby po sprawie ,Polacy od zawsze wiedzieli ,że to bolek,że nie było zadnej bramy,że odrazu dostał esbecka obstawę...Panie W.zlituj sie nad nami i przestań bredzić/a tak aprospos ksywka bolek ,to podobno imię Ojca,żeby zapamiętał ,taki był tłuk,ale nic nie sugeruję,bo o Ojcu Matce nie wolno mowić żle,bo nieetyczne,ale znajomy działacz "S" tak stwierdziła!

Dla Wałęsy są to naprawdę ciężkie chwile.Myślę nawet,że on z trudem to przeżyje.Jest winny i są na to dowody,ale on dzisiaj jest sam i nikt nie chce mu udzielić dobrej rady.Bo tu tylko potrzeba jednego i spokój duszy wróci,ale on woli zaprzeczać,a co najsmutniejsze,atakować.

ach te FAKTY! zastanawiam się czy jednak nie prościej byłoby stanąć przed Polakami i powiedzieć - tak donosiłem, brałem pieniądze, mam nadzieję, że zechcecie mi wybaczyć, przekażę równowartość nagrody Nobla na rzecz ludzi w potrzebie.
Koniec i kropka. Następnie wyjechać na te ryby.
To co aktualnie pisze, mówi i robi wałęsa jest żenujące.
Nigdy nie był mocny w przyjmowaniu krytyki zresztą jak większość ludzi.
Jakoś nikt się nie zastanawia z tych, którzy donosili i donoszą na Polskę w unii jewrospejskiej, że to dopiero nas kompromituje w oczach świata. A może właśnie o to chodzi???

Kończ Waść, wstydu oszczędź. Nie sobie, bo go nie masz, ale Polsce.

Najgorsze jest to , ze ten zdrajca bedzie teraz sobie podrozowal zagranice tylko po to zeby nasz nowy demokratycznie wybrany rzad opluwac . Bo przeciez kto sie na swiecie az tak nasza historia wspolczesna interesuje ze zna fakty . Bolek to na swiecie jest znany jako polski bohater . I mu wierza . Teraz przed oenzetami przyjdzie nam sie tlumaczyc. Az mam odruch wymiotny na sama mysl . Targowice nam po swiecie robia !

Tak sobie jeszcze myślę, skoro Wałęsa jest taki pewien swojego to na pewno zniszczył jakieś ważne dokumenty. Już dawno słyszałam,że poniszczył swoje akta. A tu niespodzianka bo pewnie nie spodziewał się jakie sprawy wyjdą dzięki pomocy Kiszczaka zza grobu.

Im dluzej Bolek bedzie powtarzal, ze jest niewinny, to

liczy ze ludzie mu uwierza!

Niestety!

Beszczelnie idzie w zaparte!

Boluś, ja Ci wierzę, tylko powiedz jak obstawić numery w totolotku żeby wygrać!!!

Dziś od rana w TV-info dziennikarze Rosiak i Siezieniewski sugerują że te materiały w IPN mogą być nieprawdziwe.
Przypomnę że na podstawie świadków i tysięcy dokumentów napisano już 4 książki o Bolku.
http://www.videofact.com/zyzak...
Pan Wyszkowski wygrał też proces w sadzie o Bolku.
III-RP oparta jest o agenturalność Bolka.
http://autorzygazetypolskiej.s...

Kto nie zna:
niech sobie " HEJ SŁONECZKO" w wykonaniu Smolenia z kabaretu TEY w programie "z tyłu sklepu"- puści..Istna prawda o Bolku a nawet słońcu Peru..Polecam..Uśmiech poranny - polecam!!

Wałęsa doszedł do takiego rozdwojenia jaźni..
że : w parzyste to on za Bolka robi
a w nieparzyste - temu zaprzecza..
Podobno GWAŁTOWNIE szukają szczepionki na jego durnotę
z obawy aby lekarzy nie pozarażał..

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl