niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Gdzie się podziała opozycja?

Dodano: 19.02.2016 [00:02]
Gdzie się podziała opozycja? - niezalezna.pl
foto: GP
To pytanie tylko w pierwszej chwili brzmi bezsensownie. Nie oznacza też ogłaszania jako pewnik, że PiS nie ma z kim przegrać, choć chwilowo byłoby mu trudno. Mimo zgodnego ujadania z zewnątrz od wewnątrz Polacy w swojej masie wydają się zadowoleni z obecnej władzy, a przynajmniej dają temu wyraz w sondażach. Mimo nawoływań „autorytetów” nie zamierzają umierać za Lisów czy Kraśków, zrzucać się na alimenty lidera KOD czy rozbijać majdanu przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Zamiast obrony demokracji chętniej wezmą się do prokreacji, by otrzymać po pięć stów na dziecko.

A opozycja – z wyjątkiem egzystujących na głęboko pozaparlamentarnym marginesie socjalistów Czarzastego czy Zandberga i korwinistów od Mikkego – nie ma partii, która mogłaby zaprezentować jakikolwiek program. Zarówno Partia Obrony Banków (Nowoczerska), Partia Obrony Gminnych Układów (PSL), jak i Partia Obrony Własnej Skóry (PO) są jedynie rozpisanym na głosy anty-PiS.

Za czasów Tuska przy medialnym monopolu jakoś to funkcjonowało. Dziś już nie wychodzi. Rzekome marionetki „Kaczora” – Duda i Szydło – uwijają się po świecie, walcząc o obronę polskich interesów, osławiony Macierewicz traktowany jest jako ceniony partner przez globalnych speców od Obrony, wre praca w rządzie, parlamencie, stąd miotane na oślep oskarżenia, a to o lenistwo, a to o nadgorliwość, znoszą się nawzajem.

W dodatku oszołomione politycznym przyśpieszeniem społeczeństwo widzi, że zwycięscy wzięli władzę po to, żeby coś zrobić, a nie wyłącznie się nachapać, stąd trudno brać serio  skowyty w wykonaniu ryjów odrywanych od kryta. 

Mam nadzieję, że czeka nas „wiosna dentystów”, czas precyzyjnego usuwania zębów dotychczasowego układu. Polacy wiedzą, że nie mają się czego obawiać, co innego sędziowie na telefon, żurnaliści zamroczeni własną propagandą i złodzieje, którzy przywarowali w bruzdach, licząc, że ich Ziobro z Kamińskim nie znajdą. Znajdą, znajdą!

Tylko że to są zwyczajne łachudry, a nie żadna opozycja, która, jak wiem z historii, winna być polityczną i personalną alternatywą władzy. Tyglem koncepcji, zbiorem świeżych pomysłów i zdrową konkurencją w aktywności, a nie negacji.

Niestety takiej opozycji u nas nie ma. I wiele wskazuje, że długo nie będzie!
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sytuację wyjasnia:http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3586;
A co to "Zamiast obrony demokracji chętniej wezmą się do prokreacji, by otrzymać po pięć stów na dziecko."- nie sądzę.Te 500+ to dobre posunięcie, które przekonuje ludzi do PiS, bo ludzie w większości myslą tylko o pieniądzach. Ale w sumie prokreacją zajmą sie głownie rodziny patologiczne, bo nikt z odpowiedzialnych ludzi dla paru stówek nie będzie dodatkowo płodzic dzieci. Głosowałem na PiS i popieram obecny rząd; zobaczymy jak rozwinie sie sytuacja.

pięknie
serdeczności
dobrze że jest Pan wśród nas

z moich obserwacji wyłania się obraz, niestety wcale nie taki optymistyczny jak pański; opozycja ciężko pracuje nad wyprowadzeniem ludzi na ulice! proszę zobaczyć co dzieje się w górnictwie, jakie tytuły, co prawda brukowcach, ukazują się w prasie: "ile dostaniesz, ile nie dostaniesz, ile ci zabiorą, już ci zabierają, obiecali i nie dają, ile oni zarabiają, znowu cię okłamują, znowu cię okradają, itd, itp.; wszystko po to, żeby w ludziach wzbudzić strach i niepewność, żeby zaczęli się zastanawiać czy rzeczywiście ta zmiana coś zmieni w ich życiu, czy będzie chociaż tak samo jak było, czy znacznie gorzej, tym zajmuje się teraz opozycja i należy na to uważać!!!

Panie Aleksandrze, mam taką samą opinię na temat samowoli samorządów w małych miastach. Tu są takie układy, sitwy i powiązania, że utworzyła się mocna sieć ochraniająca burmistrza. A ten /były SLD-owiec/, zadłuża gminę w katastrofalnym tempie, bo przecież jest przyzwolenie prawne do zadłużania gmin ponad miarę, czyli 60%, a z takiej granicy gmina może się nie "podnieść" Myślę, że obecna władza przyjrzy się rozpustnej działalności samorządów.

Zawsze z przyjemnoscia Pana czytam i slucham.
Pozdrawiam z Toronto.

Czegoś mi brakuje w tej analizie. I zastanawiam się czy to celowe działanie. Gdzie w tym wszystkim RUCH, który skupia środowiska od prawa do lewa? Ruch, który jest trzecią siłą w sejmie. Ruch , który zajmuje się merytoryczną PRACĄ na rzecz Polski. Ruch, który ...... Gdzie Kukiz'15 ??? Czyż od tak można pomijać 10-20% społeczeństwa (potencjał z wyborów prezydenckich i sondaży) I co najciekawsze - tam wiek jest siłą, która wkrótce będzie decydująca. On tak naprawdę jest jedyną alternatywą dla pozostałych DWÓCH obozów. W powyższej analizie można by chociaż zaznaczyć jego istnienie. Popatrzeć można na internetowe sondaże...

Jak w mendiach będzie mniej bolszewików i o bolszewikach, to może i Kukiz15 się przebije, na razie zmiany niewielkie , kwik ryjów odrywanych od koryta, głuszy wypowiedzi innych.

Trzeba mieć świadomość , że złodziejska III RP trwa na wszystkich szczeblach funkcjonowania państwa.
Samorządy otrzymały zbyt duże uprawienia.
Działania nieodpowiedzialnych i równocześnie chciwych na władzę i pieniądze burmistrzów , prezydentów , wójtów spowodowały zadłużenie wielu samorządów na pokolenia, przy równoczesnych zaniedbaniach co do infrastruktury i realizacji innych podstawowych potrzeb społeczeństwa.
Wystarczy spojrzeć w metryki tychże urzędników i samorządowców i już wszystko jest jasne , co do ich pochodzenia i orientacji politycznej.
Nie można w nieskończoność zwiększać zatrudnienia w podległych sobie instytucjach.
Czas na rozbijanie tych skamieniałych układów.

Dokładnie. Są gminy, gdzie nadal jakby nic się nie zmieniło i rządzi układ IIIRP. Gdzie wybory wygrał kandydat Nowoczerskiej a drugie i kolejne miejsca zajęli kandydaci z PO.

Super napisane.

Znakomicie napisana analiza.

100/100

Brawo Panie Marcinie - nic dodać nic ująć.

święta racja i tak trzymać :-)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl