niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Tak wyglądało zatrzymania Kajetana P. Maltańskie media pokazały zdjęcie

Dodano: 18.02.2016 [00:09]
​Tak wyglądało zatrzymania Kajetana P. Maltańskie media pokazały zdjęcie - niezalezna.pl
foto: policja.pl
Dziennik „Times of Malta” opublikował na swojej stronie internetowej zdjęcie z zatrzymania Kajetana P. Informację o ujęciu mężczyzny opatrzono tytułem „Najbardziej poszukiwany w Europie – zatrzymany”. W samym artykule pojawiła się również informacja o fascynacji zatrzymanego postacią Hannibala Lectera.

Jak już informowaliśmy, podejrzany o zabójstwo Kajetan P. został zatrzymany w stolicy Malty – Vallettcie. Mężczyzna kontaktował się z urzędnikami konsulatu Tunezji i chciał przemieścić się do Afryki. W zatrzymaniu Kajetana P. oprócz maltańskich policjantów brali udział także polscy policjanci – policyjna grupa pościgowa z Poznania oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Nasi funkcjonariusze śledzili drogę ucieczki mężczyzny, która wiodła przez Niemcy do Włoch, a następnie promem na Maltę.

P.o. komendanta głównego policji mł. insp. Andrzej Szymczyk powiedział, że podejrzewany o brutalne zabójstwo w Warszawie był zaskoczony zatrzymaniem. Ujawnił, że poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez maltańskich funkcjonariuszy, którym asystowali funkcjonariusze z Polski w czasie, gdy P. wysiadał z autobusu. – Do zatrzymania doszło w sposób bezpieczny dla osób postronnych. Był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem, posiadał przy sobie rzeczy osobiste, w tym nóż  – dodał Szymczyk.

Zdjęcie z zatrzymania Kajetana P. opublikował maltański dziennik „Times of Malta”. Na fotografii widać leżącego na ziemi mężczyznę, a przy nim grupę policjantów bez mundurów. Gazeta podkreśliła, że P. był jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Europie i wspomniała o jego fascynacji postacią Hannibala Lectera.


fot. twitter.com/TheTimesofMalta

Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna chciał dalej kontynuować ucieczkę. – Doszło do wymiany informacji z urzędnikami konsulatu Tunezji, bo według posiadanych informacji Kajetan P. chciał opuścić Maltę i udać się do Afryki. Nie wiemy, czy ktoś mu pomagał w ciągu podróży przez Europę – powiedział p.o. Komendanta Głównego Policji dodając, że szczegóły wyjaśni śledztwo. Dodał również, że policja prowadziła w tej sprawie szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową. – Wykorzystywaliśmy dostępne metody operacyjne i procesowe – zapewnił Szymczyk, nie ujawniając jednak szczegółów.

Policji sukcesu gratulował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. – Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie i ofiarność, że przez pół Europy tropili człowieka podejrzanego o wstrząsającą zbrodnię. Dziękuję polskim policjantom, za to, że są profesjonalni, że świetnie współpracują z policją innych państw, że potrafią być skuteczni i że dbają o bezpieczeństwo polskich obywateli. To świadectwo, że policja nie zajmuje się sobą, tylko stoi na straży bezpieczeństwa kraju  – powiedział minister.

27-letni Kajetan P. jest podejrzewany o zabójstwo kobiety, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku rozczłonkowane zwłoki młodej kobiety. 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

„masło maślane"
......."Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że mężczyzna chciał dalej kontynuować ucieczkę"........

Ciekawe czy pomagal mu ktos taki jak fundacja Batorego, albo mial kontakty z ludzmi Sorosa.

nie ulega to najmniejszej wątpliwos

Robili mu w mediach klakę jakoby był tak nadzwyczajnie inteligentny. Okazuje się, że to bałwan, którego namierzyli kiedy logował się na swoje adresy Skype i Facebook.

to syn zydowki z PO, arcydebil, kto normalny wiezie cialo przez pol miasta taksowka? moim zdaniem tak dluga ucieczka obrzezanego arcydebila z po swiadczy o nieudolnosci polskiej policji.

To mogła być po prostu swoista "zasłona dymna' - dezinformacja w mediach, mająca na celu upewnienie się przestępcy, że nic mu nie zagraża w ucieczce, bo policja poszła błędnym tropem.

"To świadectwo, że policja nie zajmuje się sobą, tylko stoi na straży bezpieczeństwa kraju – powiedział minister."

Ostatnio pisali że niby policja zajmuje sie sobą. Taka akcja, owszem - propsy. Ale 3 dni temu mowiono ze zajmuja sie sobą, jeden sukces a tu już są the best.
Zabójców niech łapią, bezwzglednie!! Ale zwykłym chłopakom z osiedli dajcie żyć! My nikogo nie mordujemy, a jestesmy nieraz bardzo źle traktowani ;)

Wczoraj miałam okazję zobaczyć dziennikarza na tle sumbolu Poznańskiej policji, ze zdziwieniem ujrzałam wronę jako symbol, nic wspólnego z goem Polski. Oczywiście bez korony . Cały cas ta sama wrona jak za dawnych lat. Sprawa Kajetana P jest niesłychanie smutnym wydarzeniem dobrze że został zatrzymany. To ciekawe że nikt nie zauważyl u osobnika swoistych przyzwyczajeń i hobby nikt nie zauważyl tak strasziwego zaburzenia. Jest to niewątpliwie wielka osobista tragedia. Ciekawa jestem cz osobnik miał dostęp do niezwykle osobliwych akt podobnych osobników. Jest to naprawdę tragedia urodzić i wychować takiego osobnika.

To uszczerbiony Orzeł, czyli herb Ziemii Wielkopolskiej.
Disce puer heraldyka...

W jednej ze stacji Tv dziennikarka powiedziała,że Kajetan powiedział policji ,że chce się skontaktować ze swoim prawnikiem skąd wiedział że ma takowego słyszałam to na własne uszy

Jeśli choć rudymentarnie zna język Polski
i jeśli ma smartfona z netem...
to może wyczytał w internecie? .... Podobno da sie...

skoro tu trąbi się o tym adwokacie od tygodnia?

No przecież wiadomo skąd. Po co ten "ktoś" by mu wynajmował prawnika gdyby mu nawet o tym nie powiedział ;)

"Nie wiemy, czy ktoś mu pomagał w ciągu podróży przez Europę" - ale każdy myślący człowiek wie kto.

Policja zapewniająca bezpieczeństwo obywatelom.. hahaha dobre. Powiedzcie to ofierze tego mordercy, jakie bezpieczeństwo jej zapewnili. Niestety tylko broń osobista może zapewnić bezpieczeństwo komukolwiek. Policja jest tylko od karania sprawcy, nie ratowania ofiary.

Patrząc na tego typa mam pewność, że jakiś arab musial się wmieszać w niedalekim pokoleniu.

Byłeś blisko, bo też Semita, ale jednak nie Arab a wręcz przeciwnie.

brawo Policja

Rankiem w tv powiedziano, ze będą go transportowa specjalnym konwojem do Polski. Czy nie będzie taniej zapakować delikwenta w aluminiowa skrzynie, zaplombować i nadać kurierem?

-czy to prawda że próbowal uciec do Izraela ?
czy to jest następca "slynnego" Kuby Rozpruwacza który po badaniach genetycznych okazal się być Żydem niemieckiego pochodzenia ?

Koniecznie przywrócić karę śmierci! Ten zwyrol może wyjść za 10 lat na wolność!

jeżeli psychiatria uzna ze w chwili popełnienia przestępstwa niepoczytalny to za 6 m-cy bo teraz nie jest niebezpieczny

Ciekawe kto będzie oskarżycielem, sędzią i obrońcą ?
Tak pytam, bo ten rzeźnik prokuratora w rodzinie.

A młodzi tak kochają smartfony, tablety, laptopy ...zawsze je mają przy sobie włączone, dzięki tej swojej miłości nigdzie na świecie się nie ukryjecie. Ten zbrodniarz też miał smartfon włączony przy sobie, stary a głupi, i dobrze, już nikogo więcej nie poćwiartuje tym bardziej, że nóż też miał przy sobie.

Teraz,gdy mamy wspaniały Rząd to policja staje na wysokości zadania. Miejmy nadzieje,że wszystkie sprawy będą tak sprawnie załatwiane. A przynajmniej nie będę bała się policji. Bo niestety tak było jeszcze nie dawno. Strach było ich spotkać bo nigdy nie było wiadomo co im strzeli do głowy. Nieraz czytałam jak zachowywali się, jak zwykli bandyci a nie jak stróże prawa.

Mnie bardziej interesuje co się dzieję w sprawie "samobójstwa" płk. Berdychowskiego. Dlaczego nie mamy żadnych informacji ?

... i powiedział minister co wiedzial!
"...To świadectwo, że policja nie zajmuje się sobą, tylko stoi na straży bezpieczeństwa kraju ...."

Policja to jest od stania na strazy bezpieczenstwa obywateli, a od bezpieczenstwa kraju to moze powinna byc ARMIA, drogi gadu-gadu panie Blaszczyk

Ajajaj, jaki sukces, dać im ordery za to.
A bandyci z byłego WSI a dzisiejszej ProCivili, mordują ludzi na okrągło, kradną miliardy, i nie ma silnych, aby ich złapać, nie mówiąc już skazać.
Złapali jakiegoś dupka i wrzeszczą, jakby zlikwidowali całą mafię.

Maltańskie media pokazały zdjęcie. No dużo ich pokazaliście album zapełniony

Przynajmniej jednego "uchodzce" udalo sie zatrzymac. hi hi

Do Afryki! ha ha ha

...."że mężczyzna chciał dalej kontynuować ucieczkę."...Naprawdę Szanowna Redakcjo?

Policjanci bez mundurow to goli policjanci,tylko w majtkach
Oni byli w ubraniach cywilnych,lub jak kto woli po cywilnemu.Moze nie?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl