niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Co zabezpieczono u Kiszczaka? Gmyz: Całą teczkę "Bolka" i 50 kg innych akt

Dodano: 17.02.2016 [12:45]
Co zabezpieczono u Kiszczaka? Gmyz: Całą teczkę "Bolka" i 50 kg innych akt - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
"Pilne. Zabezpieczono całą oryginalną teczkę personalną "Bolka" - ponad 90 kart. Poza tym około 50 kg innych dokumentów" - ujawnił na Twitterze dziennikarz "Do Rzeczy" Cezary Gmyz.

Jeśli to prawda, to Lech Wałęsa może mieć poważny problem. Oryginalna teczka "Bolka" - w całości - rozwieje wszelkie wątpliwości.

Co znajduje się w pozostałych 50 kg akt? Można domyślać się, że są tam również inne teczki "w całości".

Cezary Gmyz dodał także:

Są to oryginały donosów i pokwitowań TW Bolka, a nie kopie. Prócz tego duża ilość zdjęć z Magdalenki


Wczoraj przez kilka godzin - do późnego wieczora - policjanci dokonywali, w obecności prokuratorów Instytutu Pamięci Narodowej, przeszukania w warszawskim domu Marii Kiszczak. Wyniesiono stamtąd kilka kartonów dokumentów.

Przeszukanie to efekt wizyty wdowy po Kiszczaku w IPN. Przedstawiła ona zapisaną obustronnie odręcznie kartkę papieru zatytułowaną "Informacja opracowania ze słów T.W. "Bolek" z odbytego spotkania w dniu 16 XI 74 r." datowaną: Gdańsk, dn. 16.11.74, opatrzoną w lewym górnym rogu nagłówkiem "źrodł. T.W. "Bolek", przyj. rez. "Madziar", wpłyn. 16 XI 74 r., odeb. kpt. Z. Ratkiewicz" - jak podał IPN w oświadczeniu.

Rzeczniczka IPN podała dziś, że Maria Kiszczak żądała za dokumenty 90 tys. zł. Teraz to, co znaleziono u niej w domu, jest w dyspozycji prokuratorów. Mają oni odnieść się do zawartości akt na dzisiejszej konferencji prasowej.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wielu z nas też ma rodzinne archiwa.Ja też odziedziczyłem pewien dokument który był tzw.hakiem rodzinnym.Po śmierci bohaterów owego dokumentu postanowiłem go spalić.Nie chciałem obarczać kolejnego pokolenie tą tajemnicą! Czy zrobiłem dobrze ?Nie wiem! Szafa Kiszczaka może jednak okazać się dobrym halnym co wywieje skrywane emocje.A Polska potrzebuje solidnego wietrzenia! Idzie wiosna! A z nią niech zakwitnie nowa radość z bycia Polakami!

Jestem DUMNY z moich archiw rodzinnych.

U mnie nikt się nie ześwinił!

wdowa nie chciała siedzieć na bombie z zapalnikiem ustawionym na "zmienna losowa".
"przyjaciele" męża na pewno wiedzieli co posiada w szafie.

Mało?Policzmy.1-kryza=ok.1kg.W kartonie jest 5-cryz,czyli plus minus 10-ć kartonów kartek papieru do kopiarki,mało?.

Tak mi się wydaje, że generał Kiszczak chciał choćby zza grobu, wywołać wojnę polsko – polską.

Oj Bolek trzęsie ze strachu portkami. Żeby tylko sobie czegoś złego nie zrobił. Wszak seryjny samobójca wciąż jest na wolności.

Ej bolek drzewo rośnie jeszcze i jest mocne.

A system przeciwpozarowy w IPN-ie jest?

A przed chwilą w wydarzeniach Polsatu Gugała mówił, że znaleziony dokument na Bolka przez niektórych historyków uważanego za Wałęsę, przez niektórych!
Czego oni jeszcze tak bronią i za wszelką cenę ratują tą postkomunę.

Niedawno Wałęsa chciał debaty o tw. "Bolek", która miała odbyć się w Gdańskim IPN, i z której się wycofał. Może właśnie to jest powód jego dezercji, może w jakiś sposób dotarła do niego informacja co szykuje Kiszczakowa?

Mit "magdalenki" zdycha. Mam nadzieję, że BEZPOWROTNIE a kundle w nim umoczone pójdą na hak!

Odebrać złodziejowi tytuł generała.

Wałęsa gdzie jest moje sto milionów !?
Wałęsa ja chce moje sto milionów !
Wałęsa dawna moje sto milionów !!!

Moje też! Pamiętam. W kampanii wyborczej Wałęsa obiecał mi 100 milionów starych złotych. Przeliczając po kursie denominacji to będzie 100 x 100 = 10.000, ale mówimy o roku 1995. Do dzisiaj żaden Polak nie dostał ani złotówki z obietnic, a doliczyć trzeba inflację i odsetki ustawowe. Nie chce mi się kalkulować. Z kłamcą nie chcę mieć nic do czynienia.

BOLEK jej nie pomógł to teraz ma za swoje.

Piekne i jakze wymowne byly slowa Kiszczakowej w RMF FM, ze "dzieki memu mezowi Walesa dostal Nobla, gdyby te dokumenty ujrzaly swiatlo dzienne, to o Noblu moglby pomarzyc ..."(czy cos w tym stylu)
- luuuuuuuuudzieeeeeeeeeeeeee, czy wiecej trzeba dowodow na potwierdzenie, kim byl i jest "autorytet" / "bohater narodowy" ???????
Ciekaw jestem, czy "niezalezna" prokuratura i tym razem dopusci do tych dokumentow Szechtera z G...a Wyb...czego????

A ja wnioskuje, aby na budynku Lotniska w Gdansku do nazwiska patrona dodac po myslniku..Port Lotniczy im. Lecha Walesy-Bolka.

I szafa gra :-))))

Kto awansowal szefa IPN ?No kto ?

Cos mi sie nie chce wierzy w przypadki ...Albo kobiecina sie zestrachala ze po nia przyjda jak po Jaroszewiczow ,albo seryjny .Albo jest to zwykla prowokacja zeby np dowalic Panu Kaczynskiemu lub komus z otoczenia .Czy to aby nie sprawka mafi PO KOD i Szechtera ?

W Sobotę w Warszawie o godz 14:00 planowany jest marsz KOD przeciwko publikacji teczek. Jest to zamach na demokrację te teczki nigdy nie powinny zostać znalezione. Jeśli do piątku w IPN nie pęknie rura która zaleje wszystkie akta na ulice wyjdą w weekend tysiące. Koryto jest najwazniejsze

To niech demonstrują pod domem Kiszczaka bo to jego żona wydala teczki.

Dlaczego nie sprzedała tych dokumentów Wałęsie za kilka milionów? W jakim stanie psychicznym jest Kiszczakowa? Dlaczego ma problemy finansowe? Dlaczego nie dosięgnął jej seryjny samobójca? To są pytania do dziennikarzy śledczych. Czy Pan Wojciech Sumliński coś o tym wszystkim wie?

Będzie bal"Na 100 fajerek.Niejednemu strach dupę ściska.Wiele "autorytetów" zejdzie z piedestałów.Będzie to czego nie chciał ujawnić śp.L.Kaczyński,który w tamtym czasie miał przeciw sobie tę całą zgraję sprzedawczyków i obawiał się,że może dojść do"Wojny Domowej." teraz jest inaczej-Prezydent ma za sobą Naród i PiS.Odtajnienie akt to tylko kwestia czasu.Oj,będzie się działo!!! PO,PSL,Sekta Drakuli i marionetkowy KOD będą wyć,ujadać,zadawać kłam wszystkim oczywistym faktom.Już to widzę."Akta będą odtajnione oj będzie bal,oj będzie bal.(Jak śpiewał Z.Laskowik.)

Do tej pory Wałęsa mógł się śmiać, ponieważ kopia, a nawet odpis nie jest dowodem w sprawie. Słusznie zauważył Pan Cezary Gmyz, jeżeli są to dokumenty oryginalne, to Wałęsa może mieć problem. Problem ten dotyczy wydania przez IPN świadectwa lustracyjnego, dla Wałęsy jako osoby pokrzywdzonej, które zostało wydane przed objęciem urzędu prezydenta. Na podstawie oryginalnych ujawnionych przez wdowę Kiszczak, dokumentów, prokuratura IPN, powinna podjąć śledztwo w sprawie cofnięcia tego oświadczenia. Co to oznacza? - wtedy sąd po przedstawieniu nowych dowodów, nie tylko cofnie świadectwo IPN dla Wałęsy jako osoby pokrzywdzonej, ale były prezydent powinien odpowiadać za matactwa na szkodę państwa polskiego w temacie tej sprawy. A więc, to dopiero początek!!!

Dać kobicie pieniądze, może przyniesie więcej z działki czy z ogródka.

Powinni jej zapłacić. Ciekawe co jeszcze by się "znalazło". A jeśli nie chcą płacić to wsadzić do więzienia.

Generał broni ? Czego broni ? Układu Boleq-Kaszczuk ? Najpewniej

Tak... skoro to oryginały to co w takim razie zniszczył Lesiak? Z całym szacunkiem, kupy się to nie trzyma w ogóle - nagle magicznie odnaleziona teczka, wydana przez 90-letnią staruszkę która chciała za nią jeszcze 100 tyś zł... Absurd.

Co ty powiesz, "przez 90-letnią staruszkę" to mnie zabolało, 90 letnia babcie nachodzić z rana w skórzanym płaszczu. I jeszcze kupy się nie trzyma, no to Bolek już jest niewinny.

W archiwach esbecji były tylko kserokopie akt bolka. Nigdy nie odnaleziono oryginałów Poczytaj a później pisz

eee tam proponowała Wałęsie ale odmówił, albo pokazała dzięki temu co ma. Pomyśl czego nie pokazała, ale zainteresowani dowiedzieli się co może zrobić. Zarobi na tym czego nie przekazała. Przypominam, że IPN dziwnie nie zarządził przeszukania wszystkich posiadłości

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl