niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Niemcy walczyli z Hitlerem, a II wojnę światową wywołali naziści. Tuba propagandowa w akcji

Dodano: 16.02.2016 [17:20]
Niemcy walczyli z Hitlerem, a II wojnę światową wywołali naziści. Tuba propagandowa w akcji - niezalezna.pl
foto: mat. pras.
Na trwającym właśnie festiwalu filmowym w Berlinie pokazano obraz Vincenta Pereza „Alone in Berlin”. Wyprodukowany wspólnie przez Niemcy, Francję i Wielką Brytanię film zrealizowano na podstawie powieści Hansa Fallady z 1947 r. To oparta na faktach historia małżeństwa Otto i Elise Hampelów, którzy przez dwa lata napisali ponad 200 kartek pocztowych z hasłami wymierzonymi w wodza Trzeciej Rzeszy i rozrzucili je po Berlinie. Złapano ich i skazano na śmierć w 1943 r.

Film, w którym jedną z głównych ról zagrała Emma Thompson, ma szansę stać się przebojem kin europejskich, a jest niczym innym jak kolejną tubą propagandową ukazującą wspaniałych Niemców walczących z Hitlerem w samym sercu III Rzeszy.

Te wszystkie filmy wojenne o Niemcach, które oglądałam dorastając, pokazywały tylko, jacy byliśmy wspaniali i jak pokonaliśmy nazistów. Teraz zdałam sobie sprawę, że one kompletnie wyprały mój mózg

- powiedziała na konferencji prasowej Emma Thompson.

W zagranicznej prasie już ukazują się recenzje, w których pojawia się zaduma nad trudną sytuacją „zwykłych” Niemców zmuszonych do służenia Hitlerowi. W filmie możemy obserwować też przemianę jednoznacznie złej postaci policjanta ścigającego dzielne małżeństwo, który z sadystycznego funkcjonariusza staje się wrażliwym i skrzywdzonym przez system człowiekiem. Oczywiście krytycy filmowi piszą wyłącznie o nazistowskiej ideologii i nazistach. Nasuwa się tylko pytanie, dlaczego przygotowując się do swojej roli Emma Thompson uczyła się niemieckiego akcentu?

Od wielu lat trwa nieuzasadnione obarczanie Polski i narodu polskiego za zbrodnie dokonane w trakcie II wojny światowej przez III Rzeszę niemiecką. Zagraniczne media, a także niektórzy politycy coraz częściej powielają określenia „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy zagłady”. To wprowadza w błąd opinię publiczną, a co gorsza, jak powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Patryk Jaki – „z ofiary czyni się sprawcę”.

Naszym obowiązkiem jest dbanie o dobry wizerunek i o dobre imię Polski za granicą. To również wielkie zobowiązanie wobec naszych przodków. Nie możemy pozwolić na przypisywanie Polakom i Rzeczypospolitej Polskiej odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za zbrodnie, których  sami byliśmy ofiarami

– dodał Patryk Jaki.

Ministerstwo sprawiedliwości opracowało projekt zmian w Konstytucji oraz w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej, aby stworzyć narzędzia do dochodzenia na drodze prawnej ochrony dobrego imienia Polski.

Projektowane zmiany dają narzędzia prawne nie tylko państwu, ale także organizacjom społecznym zajmującym się obroną dobrego imienia Polski. Muszę powiedzieć, że ten dzisiejszy dzień jest dniem wielkim dla polskich organizacji pozarządowych, bo widzimy, że rząd słucha obywateli w tych sprawach, w których obywatele zgłaszali swój głos

– powiedział Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

Propozycja Ministerstwa Sprawiedliwości składa się z 3 filarów:

1. Dodanie do Konstytucji art. 28a, który dotyczy zapewnienia ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodu Polskiego.
2. Wprowadzenie ochrony na drodze cywilnej. Powództwo o ochronę dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego w związku z jego naruszeniem może wytoczyć Instytut Pamięci Narodowej lub organizacje pozarządowe w zakresie swoich zadań statutowych.
3. Wprowadzenie ścieżki karnej w stosunku do osób, które publicznie i wbrew faktom przypisują Narodowi Polskiemu udział, organizowanie, odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnienie zbrodni przez III Rzeszę niemiecką. W propozycji Ministerstwa Sprawiedliwości osoby takie podlegałyby karze pozbawienia do lat 5, a osoby, które dokonały takiego czynu nieumyślnie podlegałyby karze grzywny lub ograniczenia wolności.
 
Opracowany projekt zostanie przekazany podmiotom uprawnionym do składania projektów zmiany Konstytucji.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Liczę się z tym, że wielu nie spodoba się to, co napiszę, ale krzywdzącym jest twierdzenie, że WSZYSCY Niemcy byli nazistami. Nie chcę przez to powiedzieć, że naziści nie byli Niemcami, nie o to mi chodzi. W Niemczech również istnieli przeciwnicy nazizmu, więc nie zgadzam się z opiniami o tym, że film ukazujący Niemców walczących przeciwko Hitlerowi, to "tuba propagandowa".
Zupełnie inną kwestią jest używanie sformułować "polskie obozy" itp.; to jest po prostu podłe i trzeba z tym jak najbardziej walczyć. To zawsze były, są i będą niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne! To przerzucanie odpowiedzialności jest nie do zaakceptowania.

a mi się podoba! 10/10 sto procent racji.

Historia pierwszej połowy XX wieku za kilkadziesiąt lat: Niemcy walczyli z nazistami, Polacy zabijali żydów w 'polskich obozach koncentracyjnych', Rosjanie odzyskiwali ziemie białoruskie, ukraińskie i litewskie(czyli rdzennie rosyjskie) z rąk zbrodniarzy polskich, a w Katyniu Polacy popełnili zbiorowe samobójstwo perfidnie zwalając wszystko na dzielnych Rosjan, a wszystkich uratowali amerykanie... ciekawe czy prawda kiedyś zwycięży czy będzie tylko pisana przez zwycięzców. 'Nieszczęśni którzy wzięli autorytet za prawdę miast prawdy za autorytet'...

Deutsche = Nazi. Tyle w tym temacie

Lewacy z Niemiec,lewacy z Hiszpanii-jako aktorzy-chcą zakłamać historię II wojny światowej i wojny w Hiszpanii.

Niemcy - ograniczony naród, wykonujący ślepo, każde polecenie rządzących, jak stado baranów.
Przypominam, że w 1939 roku, 80 % społeczeństwa należała i czynnie brała udział w różnych organizacjach i formacjach faszystowskich zaczynając od NSDAP poprzez SS, gestapo i wielu innych. Do dzisiaj na Bawarii patrz Monachium i Norymberga żywe są wspomnienia o Hitlerze.
Norymberga - muzeum nazizmu, tam dopiero jest zakłamanie historii. Kto był chociaż raz to wie o czym mówię.

Niemiec jak był na wojnie to obierał ziemniaki w garkuchni lub grał w orkiestrze i coś tam słyszal o tych złych nazistach, ale tak de facto nigdy z nimi nie miał do czynienia. Wszyscy niemcy byli antynazi. A Angela tak naprawdę nie chę "uchodźców" z arabowa i żadnych nordstreamów!! Kocha Polaków i Elbląg!! Zresztą cała rodzina Angeli była antynazi i walczyła z tymi kosmitami-nazistami oraz broniła Żydów przed tymi rasistami ałs Polen!!

Kolejny gebelsowski, szwabski "międzynarodowy" film załguje historię niemieckiej, ludobójczej, ohydnej III-Rzeszy.

Nie mają wstydu i umiaru te gnojki - potomkowie hitlerowskigo bydła co wymordowało 6,5 mln Polaków oraz ograbiło

Polskę na 1000 miliardów dolarów. Bezczelnie i zuchwałe są te posthitlerowskie qrvy ! tak samo jak ich powieszeni

w Norymberdze dziadowie ! Niech lepiej to posthitlerowskie badziewie zamiast załgiwać swoje zbrodnie, weźmie

się za robienie filmów o ludobójczym nacjonaliźmie swoich rodaków, którzy zmasowanie popierali psychopatę Hyclera!

Niech wreszcie zaczną głosić swoim braciom niemcom prawdę o ich niemieckiej historii i o ich ludobójczym i

złodziejskim narodzie, który 70 lat temu wymordował 6,5 mln Polaków i okradł na 1000 mld dolarów Polskę i do

dzisiaj nie zadośćuczynił za tę zbrodnię i za tę grabież ! i dlatego boi się podpisać z Polską traktat pokojowy !

PS
Niemcy panicznie boją się gigantycznych odszkodowań (1000 miliardów dolarów za straty materialne, bez odszkodowań

za zamordowanie 6,5 mln Polaków - wg. norm USA 1 mln $ za zamordowaną osobę) winnych Polsce i dlatego zmasowanie

szkalują na cały świat Polskę wyłgując się ze swoich gigantycznych ludobójczych zbrodni dokonanych na Polakach

w niemieckich obozach koncentracyjnych i w masowych egzekucjach dokonywanych przez niemieckie, powszechne, zbrodni-

cze organizacje jak wermaht, eses, gestapo, grencszuc itp. Naród Polski to najbardziej wymordowany i okradziony

naród podczas II-WŚ przez giga-złodziejskich niemców i to na 1000 miliardów dolarów ! - co stanowiło 85 %

Majątku Narodowego Polski ! Dlatego dzisiaj to szwabskie badziewie żyje w dobrobycie i znów podstępnie ograbia

Polskę i Europę. Polska ma moralne prawo do patrzenia złodziejskiemu szwabstwu na łapy i powinna żądać dymisji

każdego szczekającego na Polskę szwabskiego hitlerowca w ich rządzie ! A w Unii trzeba zawierać sojusze przeciwko

szwabskiej hegemonii, która doprowadziła do totalnej ekonomicznej i moralnej zapaści Europy. Korzystne jest to,

że międzynarodowa pozycja IV rzeszy i jej sojuszniczki rassiji spada gwałtownie na pysk co daje szansę Polakom

szybko przywrócić w Polsce demokrację i oczyszczyścić ją z PO-kacapo-szwabskiego złodziejskiego badziewia.

Aż szkoda tego autentycznego niemieckiego małżestwa ale
Piątego dnia festiwalu przyszedł czas na największe do tej pory rozczarowanie tegorocznego Berlinale. Osadzony w czasie II wojny światowej "Alone in Berlin" Vincenta Péreza został wygwizdany podczas poniedziałkowego pokazu prasowego. Znacznie lepiej przyjęty został "Plan Maggie" Rebeki Miller, urocza i bezpretensjonalna komedia romantyczna z Gretą Gerwig, Ethanem Hawke i Julianne Moore w rolach głównych.

Rzeczywiscie Niemcy walczyli z Hitlerem. Ramie w ramie.

Ludzie czytajcie inne portale też , film kiepski wybuczany w Berlinie , przejdzie bez echa , a takie teksty zachęcą tylko do próby obejrzenia go . darmowa reklama

Biedne hitlerowskie Niemcy napadnięte przez faszystowską Polskę musiały bronić się przed wrednymi nazistami, którzy spadli z kosmosu wraz z meteorem Tunguskim.
Qurva czego te lewactwo jeszcze nie wymyśli!!!

mamy 2 dobrych niemców (byli tacy) i parę milionów wiernie służących hitlerowi, strzelających do cywili z samolotów, walących dzieciom kule w łeb, palących żywcem w domach, itd itd. Niezły stosunek - jedne na 2 mln tak mniej więcej był dobry.

A faszyzm i bolszewizm sponsorowali masoni. Tego jednak nigdzie się nie przeczyta ani filmu nigdy na ten temat nie zrobi.

Raczej żydzi z USA, którzy doprowadzili do wojny. To oni są pośrednio sprawcami pogromu swoich europejskich, biedniejszych rodaków, a także tragedii tylu narodów.

Ależ jesteś głupi... masoneria była zabroniona w III Rzeszy i w państwach komunistycznych... troche wiedzy głupolu.

Teoretycznie. Troche wiedzy cymbale. A kto finansowal
III Rzesze po dojsciu Fuhrera do wladzy ? Krasnoludki ?
Gratuluje "wiedzy" . A niejakigo Rotschilda ty znajesz ?
A ojca, zbrodniarza wojennego P.W. Busha ty znajesz ?

I co z tego że była zabroniona? Myślisz, że opłacali faszystów w Niemczech albo koministów w Rosji osobiście? Rewolucja francuska to też ich dzieło, konkretnie iluminatów. A Rotschild dzisiaj to jak działa? Ma swoich kolesi, którym płaci a oni w jego imieniu opłacają eurokratów, żeby wpuszczali dalej uchodźców. Głupi to ty jesteś. Przeczytaj sobie książkę "Spod znaku skorpiona - powstanie i upadek imperium rosyjskiego" Jiriego Liny. Nie wierz w bajki jakie ci wciskają.

Jak ja współczuję Narodowi
Sto lat nie wyjdzie z tamtej traumy
Całować dupę Hitlerowi
Lub jak kto woli sex oralny

Gdy sędzia pytał podczas procesu
Niemiecką „panią śmierci lub życia”
Czy zabijając nie czułaś stresu
Nie..... wypełniałam rozkaz Heinricha

Dziś dzięki Polsce znów są razem
Już ich nie dzieli berliński mur
I tak jak wtedy kochają władzę
„Ordnung muss sein”...karikatur

Czy Firma Mercedes-Benz AG chcialby aby scigac kogos za okreslenie rosyjskie czy chinskie Mercedesy? Problem w niskim poziomie nauczania historii i zjawiska odchodzenia od studiowania powaznych ksiag o czyms tam na rzecz skrotow w Wikipedii czy streszczen przesylanych s-msami albo testow w szkolach gdyz to zrodzilo SPLYCENIE rozumowania a to doprowadzilo do spylcenia rozmienia zjawisk. A PRAWDA o czyms tam jest tylko jedna choc interpretacji moze byc i milion. Polacy ucza sie INTERPRETACJI a nie Prawdy i dlatego tyle szumu i klotni. Prawda jest jedna a wiec II wojne swiatowa OSOBISCIE wywolal pan Hitler i to dzieki geniuszowi pana Hitlera i jego zelaznej woli oraz wybitnym i rzadkim talentom Aktorskim, Oratorskim a takze umiejetnosci dobierania argumentow w dyskusji zdolal przekonac do siebie Miliony Niemcow, ktorzy majac przed soba zamiast Niego jakiegos Jelope NIGDY by sie nie przekonali do pseudonauki typu teorie rasowe Ludzi ( wzroowane na rasach krow i cielat) teroria Darwina, eugenika itp. a wiec nie powstalby zawodowy Apparat Nazistow liczacy max 6 milionow Niemcow i bez tego aparatu pan Hitler nie pozyskalby 80,- milionow Niemcow do swoich oblednych koncepcji. Jesli w Polsce wmawia sie, ze II wojne wywolal pan Stalin to powstaje kociokwik i Polacy juz nic nie rozumieja i daja sie nabierac na plewy. Tu dziala tez psychologiczne prawo,, dynamiki Grupy,, ze porzadny Niemiec bedac w grupie zawodowych mordercow tez strzela do Ludzi nad rowem i to co w przypadku Niemcow jest najbardziej neibezpieczne a wiec: Polaczenie niemeickiej dyscypliny, konsekwencji, przydku, pracowitosci z intelektem i przekonaniem ze nalezy to wykonac. Gdyby to Niemcy wdrazali komunizm to nie bylby to taki bardak jak w Rosji czy Polsce a pan Hitler to tak naprawde gardzil Niemcami podobnie jak Fryderyk Wielki a kadzil im bo to bylo nosne politycznie i sam decydowal za nich.

moze czlowieka szlag trafic jak slyszy o DWOCH dobrych niemcach, o ktorych trzeba film nakrecic,a o calej reszcie niemcow hajlujacych na ulicach miast wsi jakos cicho

tych przecietnych niemcow pieknie opisuje Leopold Trymad w swoich ksiazkach Byl tam na robotach w czasie II WS I ich bacznie obserwowal
Wlasnie takie przecietne hansy I berty.......to byl fanatyzm jakiego nie mozemy sobie wyobrazic

jeszcze troche a caly swiat bedzie wiedzial o polskich antysemitach,polskich obozach koncentracyjnych,paskudnych AKowcach,a niemcy znikna zupelnie z historii II WS w miejsce grupy jakis nazistow

Czy nie możemy po prostu Niemców ignorować? Traktować ich tak jak powietrze? Nie rozmawiamy z nimi, nie utrzymujemy kontaktów, nie handlujemy, nie kupujemy niemieckich produktów, nie obsługujemy Niemców w sklepach i restauracjach. Pozostajemy głusi na ich szwargotanie. Stopniowo wprowadzamy tę politykę wobec całego zgniłego Zachodu. Rozwijamy się w naszym kręgu kulturowym, z daleka od obcych.

Filmu nie widziałem - czytałem natomiast książkę H.Fallady pod tytułem "Każdy umiera w samotności" - stanowiącą kanwę scenariusza. Dlatego nie chcę (póki co...) wypowiadać się na temat wymowy filmu, zgodności z duchem książki i ewentualnych poważniejszych odstępstw od fabuły.

Co do książki, to trzeba uczciwie stwierdzić, że stanowi ona dość unikalne studium obyczajowe szarych ludzi wojennego Berlina. "Stawia kawę na ławę" odnośnie sprawstwa zbrodni: agresywnej wojny i ludobójstwa. Mówi otwarcie o niemieckich zbrodniach na Polakach w okupowanej Polsce. Słowo nazizm, czy też naziści - nie pada w książce bodajże ani raz (co prawda dotyczy to edycji bodajże z 1987 r., nakładem MON-u; ocenzurowanej, a jakże....).

Książka czyta się dobrze, ale osobom wrażliwym stanowczo odradzam...

Przed chwilą oglądałem Onet.pl. Napisano, że film był wybuczany.

Ostatnio oglądałem film na temat narkotyków wśród żołnierzy niemieckich. Wynikało z niego, że Hitler przejął od Rosjan tajny narkotyk który podawał Niemcom, a po zażyciu z Niemca stawali się Nazistami!

Zastąpcie dzieci kretynami, a otrzymacie to samo lub nawet coś jeszcze gorszego, niż Niemcy.
Polityka niemieckich „postępowców” w kwestii wielokulturowości i gender jest niczym zabawianie się demografią radzieckich komisarzy ludowych do spraw narodowości.
Jest to nie tylko naganna forma moralnego znęcania się nad ludźmi, którzy cenią inne konkurencyjne wartości, takie jak sprawiedliwość, wolność, przywiązanie do tradycji, kultury, języka i historii, lub prawa do krytyki, ale też stygmatyzowania tych, którzy mogą faktycznie cenić wielokulturowość i różnorodność rasową.
To niemiecki darwinizm społeczny stał się teorią, zgodnie z którą społeczeństwa, klasy i rasy podlegają prawom naturalnej selekcji Darwina. Pojęcie darwinizmu społecznego narodziło się w Anglii a wprowadzono do praktyki w Niemczech, gdzie używano go zwykle w odniesieniu do paskudnej i zniekształconej nietzscheańskiej filozofii rasy z jej walką silnych ze słabymi. Niemiecki darwinizm społeczny kojarzony jest z radykalnymi liberalnymi indywidualistami.
Problem z obsesją niemieckich „postępowców” na punkcie wielokulturowości i różnorodności polega na tym, że powszechnie stosują pojęcia jedynie w bardzo wąskim ich rozumieniu. Wielokulturowość i różnorodność nie jest jedynie pożądanym dodatkiem do wszechstronnego wykształcenia. Newton, Galileusz lub Kopernik nie mieli okazji, aby przyjaźnić się z Azjatami lub Afroamerykanami.
Celem Niemiecko-Unijnych „postępowców” jest znalezienie uzasadnienia dla utrwalenia preferencji ze względu na muzułmańską rasę. Równanie islamskiego radykalnego człowieka do kultury i zasobności Europejczyka nie polega na tym, aby uczynić ich wykształconymi i inteligentnymi, ale na tym, aby stworzyć z Europejczyka obywatela intelektualnie ograniczonego, wyrównać go intelektualnie do poziomu naturalistycznego radykalnego kanibala islamu.

Panie Premierze Gliński. Natychmiast należy zastąpić w całej Polsce wszystkie napisy i informacje ze słowami: hitlerowcy, naziści na NIEMCY.

Myśle ze możemy pójść dalej.. skoro Niemcy i Hitlerowcy to zamiennik to możemy smiało pisać "A.Merkel Kanclerz Rzeszy", ewentualnie zamiast "Niemcy protestują" na "Hitlerowcy , Nazisci protestują."

Albo:
"Niemcy, p0tomkowie hitlerowskich nazistów - protestują"

niemcy chyba zatęsknili za norymberskimi trybunałami

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl