niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Projekt „Rodzina 500 plus” z potężnym poparciem. Tego właśnie boi się PO

Dodano: 10.02.2016 [00:52]
Projekt „Rodzina 500 plus” z potężnym poparciem. Tego właśnie boi się PO - niezalezna.pl
foto: tvp.info/print screen
1,3 - tyle statystycznie dzieci rodzi w Polsce kobieta. Jeżeli nie podejmiemy żadnych kroków, to Polaków w 2050 roku może być mniej aż o sześć milionów. Program „Rodzina 500 plus” ma to zmienić. Czy odniesie sukces? - zapytali autorzy programu „Debata”, emitowanego na antenie TVP1.

- Nie zakładamy, że środki będą kontrolowane. Wierzymy, że to rodzina najlepiej wie, jakie są potrzeby dziecka. Pracownicy socjalni znają swoje środowiska. Mamy taki mechanizm, który mówi, iż gdyby wystąpiły sytuacje marnotrawienia, złego wykorzystania tych środków, to pracownik socjalny ma możliwość przeznaczenia pomocy pieniężnej na pomoc rzeczową, albo zamianę na usługi, np. edukacyjne - mówiła dziś w programie Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Tymczasem w TVN Grzegorz Schetyna zaklinał rzeczywistość. PO podczas dzisiejszej dyskusji w Sejmie starała się przelicytować rząd, proponując, by 500 zł przyznawane było na każde dziecko w Polsce.

- Wiemy, że to bardzo trudny projekt, ale on jest oczekiwany przez Polaków, bo Polacy PiS-owi uwierzyli. I  z naszej strony to oferta dla PiS-u - stwierdził lider największej opozycyjnej partii.

Program w TVP1 pokazał przy okazji, jakie są prawdziwe nastroje społeczne w tej sprawie. Można to było dostrzec dziś wieczorem na twitterze. Hasztag #debata utrzymywał się wśród najbardziej popularnych.

Okazało się, że 84 proc. telewidzów, którzy wzięli udział w głosowaniu popiera program „Rodzina 500 plus”.


Internauci podkreślali, jak ważna jest demografia.


Przypomnieli też obietnice PiS z ostatniej kampanii wyborczej.


Można też było usłyszeć głos zwyczajnych ludzi.

Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

dajcie na każde dziecko!

no tak PO boi się że Pis komuś pomoże , no tak

Generalnie jestem za programem, ALE:

kasę dostanie złodziejka i przemocowczyni (zła przemoc psychiczna w postaci Alienacji Rodzicielskiej), która ukradła dzieci, odizolowała je od ojca i rodziny ojca, w ten sposób krzywdzi dzieci i rozwiodła się. Państwo polskie nadal KUSI ŻONY DO ROZWODÓW !

A lepiej by było już tak:

zasądzone alimenty pomniejszyć automatycznie o 250 zł, a rodzicowi wychowującemu - dać 250 zł.

Przepraszam, pomyliłem się - oczywiście chodziło mi o danie rodzicowi wychowującemu 500 zł (jak teraz to właśnie jest). To spowodowałoby pomoc zarówno dla matki wychowującej oraz ojca, sprowadzonego do roli bankomatu.

Mój sąsiad który popiera PO I NOWOCZESNĄ chodzi ostatnio zły bo dostanie 1000 zł na dzieci mając niskie dochody jest zły bo ma konto w PEKAO BP i teraz zapłaci 1,3 złotego za przelew CZYNSZ DO SPÓŁDZIELNI i tu cytat i już mnie PIS zaczął okradać .....LEKARZA !!!!!!

Kilka faktów, żeby nie było, ze nikt nie wiedział.

- dzietność z wyliczeń PISu ma się zwiększyć o 30 tysiecy dzieci, czyli z dzietności 1.3 skoczymy na 1.5, czyli program nie rozwiązuje problemu, ale za to tworzy nowy w postaci rozwalenia budżetu
- w ministerstwie finansów , budżet socjalny prawie się podwoi (to do pamięci, kto był w Polsce największym socjalistą)
- program jest ukierunkowany dla wszystkich, czyli dla tych co go nie potrzebują też, czyli ktoś kto potrzebuje by dostał więcej, ale i tak się podzieli z bogatym
- pieniądze, które nam "dają", są nasze, ale będą okrojone o biurokracje
- PIS chce wziąć te pieniądze z dodatkowych podatków, czyli oberwie się wszystkim (już i tak z optymistycznych wyliczeń oddajemy państwu od 40 do 60% naszych dochodów, będziemy więcej). Czyli prosimy się, żeby oddali nam to co nasze.
- program w takiej postaci lub podobnej nie sprawdził sie nigdzie, po za Francją, ale to dzięki imigrantom, którzy na nim żerują. Jaki to wpływ będzie miało na Francję w przyszłości, nie wiem.
- koszt "wyprodukowanie" jednego dziecka z tych 30 tysięcy, przewyższa kilkukrotnie to co odłoży na emerytury innych osób
- jest wiele innych bardziej wydajnych programów zwiększające dzietność, które zostały sprawdzone i działają (np. w Izraelu).

A co powiesz na to,że PO-PSL wyprowadziła ok.25 mld przy budowie autostrad(w/g FORBES),że każda instytucja dostawałą ogromne pieniądze,ale PO-wcy nimi zarządzający niewiele robili tylko defraudowali,sztuczne koszty wytwarzali i bogacili się.Ministrowie na razie muszą męczyć się z tym PO-wskim budżetem na 2016 rok,bo to dopiero rozdawnictwo ale kolesiom.Widzieliście listę najbogatszych Polaków-to na nią trafili PO-wcy,którzy zbili fortuny z naszej kasy.

Co ma piernik do wiatraka?

Ludzie czy wy kiedyś przeprowadzaliście dyskusje na argumenty?

Nie obchodzi mnie PO, nie jest u władzy i tez nie uważam, że jest lepszą partią od PISu.

Trzeci komentarz do mojej listy zastrzeżeń i żaden nie na temat... smutne.

Wojciech, mam nadzieje ze nie Jaruz... Czyli lepiej jest kilka razy wiecej wydac na migrantow - ktorzy zaludnia Polske, probowali swoich sil na ulicach Niemiec , Szwecji, Norwegii itd.. To co was PO PZPR-owcow boli to fakt ze pieniedzy nie mozna zgarnac na wlasne cele tylko daje sie je Polakom do reki. Anty-Polacy!!

Gdzie się podziali ludzie czytający ze zrozumieniem!

Gdzie ja piszę o imigrantach w ramach zastępstwa za Polaków?
Piszę, ze we Francji się sprawdza ich 500+, ale zbyt wysokim kosztem.
Też nie jestem za islamskimi imigrantami, no i co z tego?

Bardzo mi sie podoba, że PIS się zajmuje sprawą dzietności Polaków, w porównaniu do PO, które przez 8 lat nic nie robiło, ale sądzę, że można to zrobić o wiele lepiej i mądrzej. Stąd moje obawy, które wypisałem. Odwołaj się do nich, albo ośmieszaj się dalej.

Tak po za tym, czy was juz nie powaliło z tym, ze jak ktoś nie jest za PISem, to już nie jest Polakiem?

Panie mądraliński, wszystko wiesz lepiej, dlaczego więc nie jesteś w rządzie?

Powiem ci szczerze, że ja oczekuje jakiś kontrargumentów pod moim postem, bo mnie cholernie przeraża, ze Polska po raz kolejny sobie strzela w stopę, a ja planuje tutaj spędzić swoje życie.

Tak po za tym ,jeżeli chcesz zadawać głupie pytania, bądź świadom, że będziesz traktowany jak idiota.

pensje o te 500 a nie jakieś dziwne rozdawnictwo po prośbie od urzędników to tak samo jak z MOPSem żeby uzyskać pomoc to trze ba być alkoholikiem lub narkomanem inaczej urzędnicy ci robią łaskę lub mówią wprost że pieniądze to oni mają dla PatOlogi u zresztą czyją twarz ma ten program minister której kanapki do pociągu musiała przynośić policja

Moim zdaniem program 500+ tylko pogorszy sytuacje państwa. planuję założyć rodzinę ale prawdopodobnie nie zdecyduje sie na dziecko bo utrzymanie dziecka jest bardzo kosztowne a państwo nie daje mi realnych propozycji bym chciał mieć chociaż to jedno. jak mam wychować dziecko za nieco ponad 1400 miesięcznie? mając 2 dzieci dostane na rok 6tys. a gdybyście zdjęli ze mnie podatki, vaty i akcyzy z paliw to dojeżdzał bym do pracy 2 razy taniej, płacił mniej za prąd wode i zywność, tym sposobem miał bym w kieszeni w granicach 1000 zł więcej na miesiąc. co daje mi 2 razy więcej niż wy mi chcecie dać. dajcie nam więcej wolności i ograniczcie podatki a nie będziecie musieli sie martwić o niski przyrost.

Nie pisz wiec ze decydujesz sie zalozyc rodzine, bo co to za rodzina bez dzieci? (niewazne czy rodzone czy adoptowane np) Piszesz o dziecku jak o psie, albo drogocennej rozrywce. siegnij glebiej. W posiadaniu dzieci nie chodzi o pieniadze i to nie powinien byc ZADEN argument. Nie musisz dziecku fundowac najdrozszych ciuchow, nie musisz go posylac na ekskluzywne wycieczki i zajecia dodatkowe. Dziecko potrzebuje jedzenia(to az taki wydatek makabryczny nie jest) i wysilku wychowawczego, ktore nie jest obciazony zadnymi kosztami finansowymi, tylko nasza madroscia i checiami i umiejetnoscia poswiecen i pracy nad samym soba rowniez. Gdyby przez ostatnie stulecia ludzie tak mysleli, to podejrzewam, ze czlowiek bylby juz na wyginieciu. A jak widac dzieci rodzily sie czesto w biedzie i wychodzily na ludzi.

Jak masz 1400 zł na miesiąc to na pierwsze dziecko będziesz miał 500 zł i to przy założeniu że będziesz je sam wychowywał. No ale dla Ciebie to nadal MAŁO, ty chcesz jeszcze więcej. Tylko niby za co? Liczyć nie potrafisz ale łape po kase ciągniesz

Dzieci są dla ciebie kosztowne ale samochodzik zalewasz kosztownym paliwem i jakoś żyjesz.Nie decyduj się na dzieci,bo po prostu nie nadajesz się na ojca.

Trzeba być głupią babą by kompromitować się publicznie dywagując pierduty. Jak na razie to boicie się ,że wam na emerytury w przyszłości zabraknie kasy nie będą mogli wam wypłacać i dlatego tak skupiacie się tylko na narodzinach dzieci jak najwięcej . BŁĄD !! dokładnie taki sam jak makrela zrobiła z 'uchodżcami " licząc ,że podtrzymają dalszy rozwój gospodarczy kraju bo w Niemczech jeszcze niższy przyrost naturalny . Baby nie kompromitujcie się !! wystarczy dla wszystkich gdy podatkami nie będą naród wyniszczać i wyganiać na poniewierkę .

dawidku, widzę, że jako chłopek-roztropek dajesz sobie świetnie radę w życiu! Dasz radę i bez tego twojego mędrkowania!

Polacy ze strony ogupiałoKODowej i postmagdalenkowej też mają chyba jakiś instynkt samozachowawczy ...

Nie sądzę, żeby ten program wpłynął ZNACZĄCO na podwyższenie wskaźnika dzietności w Polsce - Niemcom nie pomógł a mają socjal na wszystkie dzieci i to jeszcze bardziej rozbudowany.
Ludzie muszą lepiej zarabiać ale niestety w tym profilu jaki swego czasu przyjęła Polska nie będzie to możliwe - nasze produkty MUSZĄ być tańsze od Zachodnich a udział kosztów pracy w cenie produktu jest znaczący.
Nie mamy w zasadzie żadnego polskiego produktu, który byłby na tyle innowacyjny żeby Zachód mógł się z nami liczyć czyli bylibyśmy w stanie go sprzedać w cenie, która pozwoli na wyższe pensje pracowników go wytwarzających.
Mamy niższe ceny i tylko to powoduje, że Niemiec, Francuz, Szwed kupuje to co w Polsce jest produkowane.

Ale Polacy maja inną psychikę niz Niemcy i deklarują chec posiadania dzieci, a niemcy nie deklarują. Juz rozumiesz czego nie rozumiesz?

Brawo! Dziękujemy Prawu i Sprawiedliwości za 500 zł na dzieci polskie! Tak trzymać!

Jestem pełen podziwu, iż po rządach PO-PSL i pustej kasie, a nawet mocno zapożyczonej kasie, gdzie jest więcej pasywów niż aktywów, PiS jest w stanie w ogóle uruchomić ten program. Jest on niedoskonały, ale jestem przekonany, że na tyle pieniędzy ile mają dobrze, że jest. W Europie do, której należymy, jest to normalna rzecz socjal na dzieci. My dopiero zaczynamy. PO-PSL powinni się zamknąć bo oni rodziców tylko okradali, podwyższając m.in. Vat na ubranka, dowalając podatek na śmieci uderzający w duże rodziny oczywiście, niby darmowa edukacja, a szkoły na nic pieniędzy nie mają i najlepiej jakby rodzice za wszystko dodatkowo płacili. Tyle pieniędzy rodzicom zabierali, że taka rekompensata jest potrzebna. Jeśli Polska ma być socjalistyczna, to niech te pieniądze idą na dzieci, a nie na ośmiorniczki. Wolałbym minimum podatków i nic nie dostawać, ale skoro większość Polaków opowiada się za takim systemem to trudno.

Dlaczego uzależniamy 500 od zarobków? Dzieci "bogatszych" są gorsze? Duża część mniej zarabiających pali dużo papierosów i korzysta z innych używek. Dlaczego memy im je finansować?

2 tanie piwa dziennie to 108 zł miesięcznie
Pół paczki papierosów dziennie to 180 zł miesięcznie

Razem 288 zł miesięcznie. Czyli ponad połowa 500 zł

W ponad 60 miejscowościach w całej Polsce odbywają się marsze dla życia i rodziny ignorowane przez POPSL.
Kolejne marsze będą z transparentami "Rodziny dziękują za wsparcie 500+".

Dla mnie zachętą do trzeciego byłoby 1000 zł netto na dziecko.
Jeżeli system ma zachęcać to do tego dołożyłbym preferencje zatrudnienia dla rodziców oraz ochronę stosunku pracy.
Do tego ulgi(nalicza administracja skarbowa),przedszkola darmowe,tanie podręczniki, szczepienia "darmowe" po urodzeniu w standardzie europejskim, a później potrzeba jakiegoś wsparcia dla uczących się do 26 roku życia.
Narzuciłbym górny pułap dochodowy. Tu nie trzeba osobno kontrolować dochodów, bo informacje ma skarbowy (tak pani Rafalska,tak!). Widzą zeznanie, ilość dzieci i dochody rodziców.
Raport z przypadków wydania rzeczy materialnych zamiast pieniędzy p. minister powinna otrzymywać cyklicznie w ramach jej nadzoru nad wykonaniem zadań zleconych.

Na koniec dodam,ze dzięki wsparciu rodzin można zyskać tak zniszczone zaufanie ludzi do swojego państwa. Tego zaś nie da się wycenić. Zaufanie społeczne tez wzrośnie, zwiekszy sie poczucie wspólnoty.

Czy którzy plują na ten program 500+ nie wstydzą się samych siebie innych nie muszą bo nie mają honoru ale siebie,jestem wdzięczny że coś takiego Prawo i Sprawiedliwość wprowadza to da efekt za kilka lat mnie to nie dotyczy ale wielkie dzięki za ten program,uważam że po czasie będzie on rozszerzony i na pierwsze dziecko,od czegoś trzeba zacząć BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO.

Panie KURSKI!!!!!!! Obejrzyj sobie, szczególnie dopołudniowe TVPInfo!!! To skandal! Co tam jeszcze robią rudnik, osica itp????? Cały czas pokazujecie opozycje i ich plugawe komentarze!!! Co włączę INFO, to na sejmowym korytarzu relacje osicy z plucia PO, Nowociasnej, PSlowców i prawie nigdy nie udaje mi się trafić na kogoś z PIS!!! Mam was dość!!!

Może to jakiś kompromis wobec opozycji

A po za tym słyszałem że w Wiadomościach pokazywane są zmyślone informacje. Skąd to jest ? Tzn kto tak powiedział ?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl