niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Rzepliński wycofuje się rakiem? Po wizycie Komisji Weneckiej: Nie ma sporu wokół TK – WIDEO

Dodano: 09.02.2016 [19:09]
Rzepliński wycofuje się rakiem? Po wizycie Komisji Weneckiej: Nie ma sporu wokół TK – WIDEO - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Przebywający w Polsce przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się dzisiaj tylko z niektórymi sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Prezes TK Andrzej Rzepliński, dopytywany przez naszą dziennikarkę, dlaczego wybrał jedynie tych sędziów, którzy reprezentują jedną stronę sporu wokół TK, odpowiedział zaskakująco: „Nie ma żadnego sporu wokół Trybunału”.

We wtorkowym spotkaniu wzięli udział – poza prezesem Rzeplińskim – prof. Leon Kieres, prof. Sławomira Wronkowska, prof. Marek Zubik i prof. Piotr Tuleja. Czyli wszyscy sędziowie wybrani przez poprzedni rząd PO-PSL. W rozmowach nie uczestniczyło pięciu sędziów zaprzysiężonych w grudniu przez prezydenta Andrzeja Dudę, choć wcześniej wystąpili z wnioskiem o udział w spotkaniu.

W ten sposób Komisja Wenecka została pozbawiona możliwości wysłuchania stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego zaprzysiężonych w grudniu 2015 r. przez prezydenta RP, co może wpłynąć na kształt przyszłej opinii” – napisali w oficjalnym liście kierowanym do Andrzeja Rzeplińskiego sędziowie, których nie wpuszczono na spotkanie. Pod listem podpisali się Lech Morawski, Julia Przyłębska, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski.

Rzepliński pytany o to, dlaczego nie zaprosił na spotkanie mianowanych w grudniu sędziów, stwierdził: – Nie widziałem potrzeby, żeby wszyscy sędziowie brali udział w rozmowach, to by je utrudniło, nie ma takiego zwyczaju.

Nasza dziennikarka chciała również dowiedzieć się, dlaczego wybrał tylko tych, którzy reprezentują jedną stronę sporu wokół TK, odparł: – Nie ma żadnego sporu wokół Trybunału.

Zobacz wideo:


Ciekawa była też odpowiedź Rzeplińskiego na pytanie innego z dziennikarzy o to, jaka może być treść opinii Komisji Weneckiej. – Cholera go wie – odpowiedział prezes TK.

Pod koniec spotkania na korytarzu Trybunału Konstytucyjnego pojawili się sędziowie – m.in. sędzia Julia Przyłębska i Piotr Pszczółkowski.

Zapoznamy się z obiema stronami sporu, sędziowie, którzy nie brali udziału w spotkaniu, przekazali mi swoje stanowisko na piśmie – zapewnił przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio.

Swoje stanowisko dotyczące niektórych przepisów zawartych w nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przekazali członkom KW także przedstawiciele instytutu badań nad prawem Ordo Iuris, którzy zwrócili uwagę na nietrafność szeregu zastrzeżeń prawnych wobec przepisów ustawy w sprawie TK. W spotkaniu z Ordo Iuris wzięli również pracownicy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Delegacja Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo, nazywanej Komisją Wenecką, przybyła do Polski na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A Rzepliński, ku czci Komisji Weneckiej, ponownie łamie prawo!..Nie dopuszczając do spotkania z przedstawicielami KW sędziów TK, wybranych przez PIS. Nawet tych, których wcześniej "dopuścił" do orzekania. Ciekawe, co na to jego weneccy kumple? Ale przed wszystkim, jak długo jeszcze?
Dane OECD - Odsetek obywateli ufających krajowemu wymiarowi sprawiedliwości: Dania 83%, Niemcy 67%, Japonia 65%, USA 59%, Meksyk 39%, Polska i Rosja 36%. To o czymś świadczy! Czyżby Rzepliński uznawał tylko "swoich" sędziów? Może czas zrozumieć, że ten platformersko-donosicielski żydowski pomiot żadnego kompromisu nie chce. Chcą żeby było jak było-widzi ktoś pole kompromisu? Rzepliński, jak taki tępy szlachciura z najgłupszych i najbardziej załganych opowiastek o "szlacheckiej samowoli", co to Rzeczpospolitą zgubiła, uznaje wyłącznie "swój" Trybunał Konstytucyjny i jego boską omnipotencję. Chcąc chyba przy okazji udowodnić, że coś w tym, antypolskim bełkocie, sponsorowanym setki lat, aż po dziś dzień, przez zaborców, było na rzeczy. Czasami zastanawiam się, czy on się tym jego prowadzącym nie zerwał ze smyczy, bo od dłuższego już czasu bardziej im szkodzi, niż pomaga. Rzepliński koncertowo rozwala TK, sam własnymi rekami go rozwala...pracuje na dyscyplinarkę! Mnie cały czas dręczy pytanie, czy na sławetną fetę za milion, którą TK organizuje w maju, zaproszono czlonków KW? Moim zdaniem - oczywiście. I to jest zwykła korupcja. A jeśli już mówimy o korupcji, to na pewno nie w milionie złotych na tłum czy w ośmiorniczkach ona się kryje.

W sobote pod TK z taczkami - trzeba wywiezc gnoj i padline.
Trzeba nareszcie zrobic porzadek w domu - w Polsce.
Stajnia augiaszowska smierdi nie tylko na Warszawe, Polske ale smrod niesie sie po calej Europie po wizycie przedstawicieli Komisji Weneckiej

Towarzysz Rzepliński to jest stara komunistyczna zdzira..
Jak go nauczyli na przyspieszonych lub spowolnionych prymitywizmem jego umysłu kursach..GRU...

On w pojedynkę to: ciuchusia i serdeczniusia odgrywa CAŁOM BEMBOM.. Glizda o takich się mówi, Potulny był u prezydenta Andrzeja Dudy..ale , jak urośnie w siłę, ma okazję ..to KĄSA wybranych w grudniu 4-rech sędziów nie wpuści.
ON - towarzysz Rzepliński wie ; że jak mu ktoś łeb by urwał to i on i CAŁA SPRAWA leży i kwiczy..problem TK i tow Rzeplińskiego -znika!!!
Dlatego ON tow Rzepliński chce doczekać czasów kiedy to ON będzie ŁBY URYWAŁ a wtedy pokaże swoje wielkie -wielgachne możliwości.

TEGO DUPKA OBCIĄŻYĆ ZA PENSJE WYPŁACANE NIEZAPRZYSIĘŻONYCH
SĘDZIÓW TRYBUNAŁU.BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE.JAK TAKI PRZYMUŁ NIE WYKONUJE POLECEŃ SEJMU.?

Dlaczego to czerwone, bolszewickie ścierwo nie zostanie wywalony z TK na zbity czerwony ryj ?!
A należy się choćby za niezaproszenie sędziów zaprzysiężonych przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i oszukiwanie tej całej komisji weneckiej !
Dokąd to czerwone ścierwo będzie uzurpował sobie prawa do rządzenia Polską, tak, jakby nie było Prezydenta i Rządu ?!

Rzeplinski dalej rznie glupa

on i jemu podobni to niech lepiej usiądą na tych starych d... i zastanowią się nad tym (wraz z rodzinami!), że wszyscy na nich patrzą i oceniają ich zachowania i decyzje no chyba że już mają spakowane walizki i nie zamierzają tu do NAS wrócić Polska to taki kraj że coś nas łączy i zespala pomimo ciągłych przeciwności losu od przeszło tysiąca lat a my ciągle jesteśmy Polakami nie jakimiś tam wydumanymi "europejczykami" tylko Polakami i żeby uruchomili wszystko przeciwko nam to tym gorzej będzie dla nich

Dlaczego ten niby sędzia Rzepliński jest jeszcze na wolności ??? Aresztować drania i postawić przed plutonem za działania przeciwko Polskiej Racji Stanu.

ten facio jeszcze na wolności i nawet nie w psychiatryku ?

Na video wyraźnie widać kto jest zwyczajnym burakiem i chamem. Ten kto trzyma łapy w kieszeniach rozmawiając i udzielając wywiadu. Ot kultura!

Dalej o Rzeplinskim :

Apelujemy do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby zlecił odszukanie tych materiałów, które mają znajdować się w kierowanym przez niego resorcie.
Pytamy wprost: Czy prof. Rzepliński przez lata krył zbrodniarzy?
Prezentujemy całe wystąpienie posła Wrzodaka:
Sejm, 4 kadencja, 107 posiedzenie (stenogram str. 329) , 3 dzień (07.07.2005)
28 punkt porządku dziennego:
Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208 i 4257).
Poseł Zygmunt Wrzodak:

Zostaliśmy zhańbieni i w kraju i na arenie międzynarodowej.I to przez jakby się wydawało naszych współbraci.Bo przecież mieliśmy rząd złożony z Polaków!Poprzedni rząd oczywiście.I co się okazało?Hańba, hańba, hańba!!! Czy jest jeszcze na świecie taki cywilizowany kraj , który na swym łonie piastuje takich "patriotów"????Tfu, ze wstydu powinni zapaść się pod ziemię!!!

Ciag dalszy o Rzeplinskim:
Prezentujemy całe wystąpienie posła Wrzodaka:
Sejm, 4 kadencja, 107 posiedzenie (stenogram str. 329) , 3 dzień (07.07.2005)
28 punkt porządku dziennego:
Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208 i 4257).
Poseł Zygmunt Wrzodak:
Dziękuję, panie marszałku.
Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej?

Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński?
I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?
Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia.
Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to.
Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo. (Oklaski)

Warto wiedziec kim jest Rzeplinski !!!!!
Publicysta tygodnika Warszawska Gazeta – Mirosław Kokoszkiewicz – odszukał bardzo ważne i szokujące wystąpienia posła na Sejm IV kadencji Zygmunta Wrzodaka, który z trybuny sejmowej zadał pytanie dotyczące obecnego prezesa Trybunały Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.
Zdaniem byłego już posła w ministerstwie sprawiedliwość są zeznania płk. Pietruszki, który miał w obecności prof. Rzeplińskiego zeznawać nt. zleceniodawców mordu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz miał mówić kto chciał zabić biskupa Gulbinowicza!
W kontekście obecnej postawy prof. Rzeplińskiego, ujawnienie tych informacji, będzie bardzo cennym dowodem z jakim człowiekiem mamy do czynienie. Prof. Rzepliński – według posła Wrzodaka) miał należeć do PZPR. Poseł pytał o tą część życia obecnego prezesa TK, jednak nie uzyskał odpowiedzi.

<>> tak to mogę powiedzieć ja prosty człowiek, ale nie on.Boi się????

facet kłamie!!! jeśli ktoś kłamie to nie pamięta co komu opowiada - nic nowego. facet bez Honoru, a powinien odpowiadać przed sądem, anie przed komisją wenecką

P0 prostu burak.

Patrząc na tego dziada prezesa Rzeplińskiego to wywołuje moje zgorszenie. Tacy ludzie mają mnie reprezentować? Mają reprezentować Polskę? To hańba, wstyd. Rzepliński się nie nadaje na żadne urzędowe stanowisko, podważył zaufanie do siebie i do sprawowanego przez siebie urzędu. My Polacy boimy się jego decyzji i nie chcemy go więcej oglądać. Nie chcemy, żeby miał wpływ na decyzje dotyczące nas Polaków i nie chcemy , żeby mial wpływ na decyzje dotyczące całej naszej ukochanej Ojczyzny

>>Cholera go wie

Tacy ludzie odpowiadają za najwyższe prawo w Rzeczpospolitej. Po takiej publicznej wypowiedzi powinien natychmiast złożyć dymisję.

Rzeplinskiemu to jeszcze dac kabure i rewolwer. To byloby juz od razu jak w 1945. Chociaz ... , tym razem ogolil morde. Widac narady z lewakami z Komisji Weneckiej byly dobre.

Tępi naiwniacy go popierający.

obojętne czy jestem za czy przeciw ten człowiek w trybunale nie będzie, nie będzie zaprzysiężenia trzech i nie będzie 18 stu, nie może być targowania, konsensus to przed wyborami a teraz to "tak jest" i czekać do następnych wyborów, może wybiorą

Nie trzeba nic robić tylko czekać aż zacznie wysychać a potem aż uschnie całkiem, wtedy się wykruszy i będzie po wszystkim.

Eunuch zazdrosnie strzeze wstepu do haremu, aby mogly tam sie znalesc tylko same wybranki POczwary.

demo.. hi...hi...hi...kracja

i kto tu lamie zasady demokracji, co??? tej calej Komisji Weneckiej to powinno juz wszystko wyjasnic. Cala ekipa powinna rozmawiac, a nie odsuwac czesc od mozliwosci rozmowy.Hanba

Tuleja, Kieres - wspaniali ludzie! Przypomnę, że Kieres, to były szef IPN-u, który niemalże wymusił na kolegium pomimo sprzeciwu kilku osób rozgrzeszenie Wałęsy ze współpracy z SB, które to świadectwo cnoty osobiście w zębach zawiózł do Gdańska Wałęsie!

Bardzo niekorzystne wrażenia zostawia obraz z tymi sędziami/z całym szacunkiem dla zawodu sędziego/Trybunału Konst.Myslę,że trzeba poważnie się zastanowić nad rozwiązaniem tego organu i powołania na nowo ludzi godnych najwyższego zaufania.A ci?.......Szkoda słow.

Tak wygląda DEMOKRACJA w wykonaniu Prezia Rzępoły. Oby "cholera"go wzięła.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl