niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Serce dla "Inki"... ze srebra

Dodano: 06.02.2016 [19:27]
Serce dla "Inki"... ze srebra - niezalezna.pl
foto: Archiwum
Serce dla "Inki'' - to pilska akcja, która ma na celu pamięć o wielkiej bohaterce powstania antykomunistycznego. "Zbieramy wszelakie srebro... Każdy z nas posiada w domu pojedyncze kolczyki, czy zerwane łańcuszki. Jeśli zalegają Wam w szufladzie i chcecie przyczynić się do symbolicznego serca dla "Inki", które wraz z ziemią z Jej grobu będzie wkomponowane w tablicę oddającą Jej cześć - to macie doskonałą okazje" - informują organizatorzy Pilscy Patrioci. Akcja trwa do 29 lutego br.

"W ramach pilskich dni pamięci Żołnierzy Wyklętych mamy zaszczyt ogłosić akcję ''Serce dla Inki''. Chcemy upamiętnić Danutę Siedzikównę ps. Inka w naszym mieście. O zasługach oraz wielkim zaangażowaniu w walke o niepodległość Polski nie będziemy pisać bo każdy z nas o tym doskonale wie. A więc krótko: Zbieramy wszelakie srebro... Każdy z nas posiada w domu pojedyncze kolczyki, czy zerwane łancuszki. Jeśli zalegają Wam w szufladzie i chcecie przyczynić się do symbolicznego serca dla Inki, które wraz z ziemią z Jej grobu będzie wkomponowane w tablicę oddającą Jej cześć to macie doskonałą okazje. Każdy mieszkaniec Piły oraz regionu może mieć swój własny udział w upamiętnieniu tej młodej dziewczyny, która oddała swoje życie dla naszej ojczyzny. Tablica pamiątkowa będzie wisiała na terenie parafii p.w. Świętej Rodziny w Pile. Projekt zawiera srebrne serce, dlatego potrzebujemy różnej wielkości biżuterię. Jest to świetna okazja do włączenia się w akcję wszystkich naszych mieszkańców. Zmieniajmy razem naszą Piłę, naszą Polskę ! Zbieramy do końca lutego. Czasu jest naprawdę mało, więc liczymy na wielkie zaangażowanie! Mobilizacja !!!"- zachęcają Pilscy Patrioci. 

Srebro z hasłem ''Serce dla Inki'' można wysłać na adres:

- ks. Jarosław Wąsowicz SDB ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła


albo przynieść do:
Kancelarii parafialnej kościoła pw. Świętej Rodziny, 
- Kolejowego Sklepu Sportowego przy ul. Buczka w Pile.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

kupa z nas ma tak jak ja w szufladach srebrne monety 200 zł na XXX lat PRL-u. Nasi rodzice i dziadkowie zbierali to w latach 70-tych wtedy dwa takie pieniążki to była uczciwa tygodniówka. dziś jeden jest wart ...30 zł.

Zbierali je przekonani że to świetna lokata kapitału. Myślę że jeśli wyślemy taką monetę na ten cel - uratujemy choć część ich poświecenia sprzed 40-tu lat!

Też się nad tymi monetami zastanawiałam ale one mają kiepską próbę. Dorzucę najwyżej nie dodadzą.:-)

14,47 grama próba faktycznie taka sobie - 625

lepsze sa te z żołnierzami (rocznica zwycięstwa nad faszyzmem) - próba 750

myślę że i tak liczy się głównie idea.

Piękna akcja wielkie Podziękowania dla pomysłodawców.

tak sie ciesze. wysylam jutro ,,moj udzial,,. Brawo mieszkancy Pily.
pozdrawiam
dziecko stanu wojennego

Piękny pomysł tym bardziej,że akcja ta zmienia wizerunek Piły jako miasta niezmiennie "komuszego" i cieszę się niezmiernie,że właśnie bohaterska Inka,właśnie ONA została wybrana.
Właśnie szperam po szufladach ale numer konta nie zawadziłby w tej sprawie,bo zawsze można dokupić kruszcu.

Piła miło zaskoczyła,brawo młodzi Pilanie!Czas na Słupsk miasto o podobnym "przekroju",do dzieła młodzi Słupszczanie!

POWIEDZCIE ŚWIATU

Powiedzcie babci że nie zdradziłam
Choć tak bolały razy i słowa
Powiedzcie Polsce że gdybym żyła
Chiałabym o nią walczyć od nowa

Powiedzcie ludziom że tak kochałam
Białe stokrotki - maki czerwone
We włosy swoje zapleść je chciałam
Zanim zostały we krwi zbroczone...

https://www.youtube.com/watch?...

Powiemy, Malutka.

/"Teraz śpij wiecznym snem,
teraz już nikt nie zbudzi cię.
Jesteś Aniołem pośród gwiazd,
a w naszych sercach świeci Twój blask.
Teraz śpij wiecznym snem,
teraz nikt nie zbudzi cię.
Jesteś Aniołem pośród gwiazd,
a w naszych sercach nadal trwasz.

Ja wciąż wierze, że jeszcze spotkamy się,
ale to już po drugiej rzeki stronie.
Wiem, że tam jesteś, wiem to na pewno, na pewno...
Byłaś jak gwiazda, która rozjaśnia drogę.
Teraz odeszłaś by spotkać się z Bogiem."/

ja takze wespre te akcje i uwazam ze powinno byc znacznie wiecej takich i podobnych.Niech zyje Wolna i Niezawisla Polska!Pozdrawiam patriotow!

Niechaj grzmią dzwony,
na to zło truchleje,
dziś rodzą się ONI,
którzy tworzyli Dzieje,
o Dumnej POLSCE,
Wielkiej i Silnej, Tej w
"kwiecie jabłoni gałązce",
europejskiej, ale jakże innej.
Niech Drzewo Nasze przetrwa,
bo dziś rodzi plony - zobacz,
jak wciąż JEJ mało i mało,
POLSKO, Tobie Świata KORONY !

...a tutaj przykład traktowania INKI na jej rodzinnym Podlasiu:
http://www.blogmedia24.pl/node...

piękna akcja dla pięknej postaci! Z szacunkiem i przyjemnością wesprę! Uwaga na zakodowanych potomków morderców! To oni oblewają jej pomnik farbą i niszczą Polskę!

<><><>
Piękna sprawa, ale nie spodziewam się, żeby czytelnicy Niezależnej byli "aż tacy hojni" Zresztą zobaczymy jaki będzie odzew i ile wpisów zamieszczą na tej stronie. To przykre, ale tak niestety jest...
Pozdrawiam ks. Jarosława Wąsowicza i innych organizatorów tej akcji.

Ty się tak nie martw o czytelników niezależnej. Nie wszyscy muszą się z tym tu obnosić i głosić wszem i wobec, że dali.

Stwierdzono, że pond 85% posługujących sie nickiem "gość" ma coś do ukrycia..."gościem" może być każdy, a częstotliwość wpisów, intencje - jak choćby trollowanie - czy praca na zlecenie są trudniejsze do zweryfikowania, ale nie niemożliwe...

to nie jest żaden gość, to jest Gość_01 !

Szanowna Pani Anaconda,
Jestem na niezależnej od początku i stwierdzam że zgadzam się i popieram Pana pod nickiem Gość_01, którego serdecznie pozdrawiam za celne wpisy od wielu lat. A Pani powinna, zwrócić uwagę na wpisy "gość", które są po prostu zwykłymi anonimami, tak nie można działać Pani (Panie) Anaconda jest to nie tylko obłudne ale i bardzo fałszywe.

<><><>
Panie Jakob42
Strasznie się pan napracował zmywając mi głowę i przywołując do porządku przy pomocy epitetów "fałsz" i "obłuda", które łatwo i bez żenady popłynęły z pańskich szlachetnych ust retora i moralisty.
Niestety muszę zauważyć, że miałałam w 100 procentach rację stwierdzając, że niewielu pochyli się nad apelem kś. Wąsowicza, a pan jesteś tego najlepszym przykładem, gdyż ani słowem nie zająknął się na temat proponowanej zbiórki.

Dla pana ważniejsze jest wywołanie awntury, obrażanie innych i wchrzanianie się do dyskursu niezapraszanym, niż pochylenie się nad meritum sprawy, opisanej w artykule...Ale ponoć mamy demokracje i skoro panu moderator przepuszcza jego radosną twórczoś, używaj pan ile możesz. Ponoć, skoro się upuści trochę żółci - prostata nie rozrasta sie ponad miarę...

A pani rzeczywiście pochyliła się nad meritum? Pani wpisy są żenujące i wyraźnie szukają zaczepki, a do tego chamskie.Nikt nie domaga się wręczenia medalu za taki drobiazg jak wzięcie udziału w akcji(ciekawe czy pani taką chęć już zgłosiła i przesłała zdjęcie ze swoim darem). Proszę więc nikogo do tablicy nie wywoływać bo to strasznie dziecinne chwaląc się krzyczeć głośno, że się dało.To zbyt piękna akcja by takimi wpisami psuć innym radość iż po tak długim czasie wreszcie możemy składać hołd tym dla których Polska była droższa od ich życia. Niech każdy ma możliwość na swój sposób to zrobić, jedni w ciszy inni ciesząc się w grupie choćby tu na forum, proszę dołączyć do którejś grupy a nie strofować.

Gość_01 normalnie wyraził odmienną opinię, bo niektórzy zanadto mają tendencję do pilnowania innych. Insynuowanie komuś, że jest trollem tylko dlatego, że ma inne zdanie jest trollingiem. Anaconda strollowała i nic tu nie da, że niektórzy odwracają kota ogonem. Pewnie z tej samej bandy, bo tylko oni widzą wszystko na odwrót niż reszta ludzi. I zawsze jedno broni drugie na przekór logice i faktom. Dzięki Kaśka za obronę normalności.

Spadaj UB-cki trollu i nie zaśmiecaj portalu...Tak wam parzy wasze bolszewickie sumienia imię narodowej Bohaterki?

Pierwsza moja myśl właśnie taka była - lewactwo ruszyło do boju. Ale nie sumienie, a strach i nienawiść nimi kierują. Młodziutka Inka wygrała z nimi choć oddała życie, nie ulękła się i nie ugięła przed ich zbrodniczą machiną, pokazała jakimi ludźmi dysponuje nasz kraj. Jak strasznie musieli być wściekli, gdy to zrozumieli? Wygrała wtedy i wygrywa teraz. Stała się symbolem, jest na ustach i w sercach nie tylko ludzi pamiętających tamte czasy ale przede wszystkim młodych dla których jest wzorem patriotyzmu. I stąd taki furiacki atak farbą i pogardą, ich idole z piedestałów spadają a Inka budzi co raz większy szacunek. Strach wokół nich gęstnieje, więc jedyne co odczuwają to nienawiść oby się nią udławili.
Wklejajmy gdzie się da link http://swietarodzina.pila.pl/2... czasu mało.

Co do treści wpisu czeremcha całkowicie się zgadzam. Z małą uwagą. Pojawia się ich tutaj (truboli)coraz więcej i coraz częściej. A to oznacza, że niezależne media mają coraz większy odzew. To oni przychodzą do nas, nie my do nich.
Niech przychodzą. Damy sobie z nimi radę.

Jestem ciekawa czy demokraci z KODu rowniez wespra te piekna akcje?
No,i chyba pierwszy patriota tego kraju-Jurek Owsik-sypnie obficie srebrnikami ze swojego zlotego rogu?
Oraz obaj wielcy krakowscy patrioci-artrysci,ojciec i syn,dorzuca cos rowniez?
Aby juz NIE wstydzic sie wiecej za POLSKE,i JEJ BOHATEROW!?

A Serce JEJ biło dla POLSKI do końca i
Myśli Dumne na małość wzleciały, do
chwili ostatniej, do " śmierci słońca ",
wciąż werble zwycięstwa w JEJ Duszy Grały !

I Przyszła Victoria, bo Prawda zwycięża,
są bitwy wygrane bez wojsk i oręża, tą
siłą jest Naród, Ojczyzna i Pamięć...,-
INKA dzisiaj Żyje !

zło szczezło....... AMEN .

Dzięki Ci,Boże,za Polskę,za św.JPII,za ś.p. prof.L.K. i za te miłe,młode,patriotyczne serce Inki.Jeszcze Polska nie zginęła...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl