niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Mocny wywiad Ziobry dla niemieckiej gazety. "Gdzie wtedy byli Niemcy?"

Dodano: 06.02.2016 [00:12]
Mocny wywiad Ziobry dla niemieckiej gazety. "Gdzie wtedy byli Niemcy?" - niezalezna.pl
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaapelował do Niemców o większą wrażliwość historyczną w relacjach z Polską. W wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zaznaczył, że agresywne uwagi niemieckich polityków są dla Polaków krzywdzące.

Ziobro podkreślił, że w stosunkach polsko-niemieckich nasi zachodni sąsiedzi często zapominają o "historycznej wrażliwości". Minister powołał się na słowa przewodniczącego europarlamentu Martina Schulza, który mówił o możliwości użycia "siły" wobec państw sprzeciwiających się przyjmowaniu imigrantów, a także określał zmiany w Polsce mianem "zamachu stanu".

- To nie są słowa, jakich powinien używać europejski polityk - zwłaszcza niemiecki polityk szanujący Polskę - powiedział Zbigniew Ziobro. - W Polsce miały miejsce demokratyczne wybory, a nie zamach stanu - dodał.


- Jeśli spojrzymy na ogromne straty, jakie ponieśliśmy w wyniku działań hitlerowskich Niemiec, to widać, dlaczego jesteśmy wrażliwi, jeśli ktoś nam coś narzuca. A było więcej takich słów. [...] Pojawiały się groźne tony w mówieniu o rzekomym zagrożeniu dla wolności prasy w Polsce. A przecież niemieckie media wstrzymywały publikację ważnych wiadomości na temat seksualnych napaści na kobiety w Kolonii. Czy polscy politycy domagali się sankcji wobec Niemiec? Były minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich określił to jako "zmowę milczenia", mimo to ja nie śmiałbym się pouczać niemieckich polityków

- argumentuje Ziobro w wywiadzie.

Mówiąc o wolności słowa w Polsce, minister sprawiedliwości przypomniał też:

- Gdzie był pan Oettinger, kiedy w ostatniej kadencji parlamentu koalicja Donalda Tuska wyrzuciła 500 dziennikarzy z mediów publicznych? [...] Gdy Tusk był jeszcze premierem, tygodnik "Wprost" został przeszukany przez władze, tak jak to było w aferze "Spiegla" w Niemczech. Jednak żaden europejski czy niemiecki polityk tego nie skomentował.


Zbigniew Ziobro wyraźnie odżegnał się przy tym od antyniemieckości:

- Mój dziadek został zraniony jako polski żołnierz przez niemiecką bombę, a jednak żywię ciepłe uczucia wobec Niemiec. Na mundialu w 2010 r. trzymałem kciuki w niemieckim pubie za niemiecki zespół. Faktem jest jednak, że niektóre brutalne, agresywne uwagi bolą nas. Ja nigdy nie użyłbym tak mocnych słów, mówiąc o Niemczech.
 

Ale minister powiedział też o rządzie PiS: "Bliżej nam do Budapesztu niż do Berlina".

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do Ziobry mam sporo pretensji, ale tutaj zachował się tak jak powinien. Za ten moment-szacun.

I takim cię Zbigniewie,chcemy widzieć!

.... Panie Nawrot prosze zauwazyc,ze ci komentarzysci
nawet nie czytaja artykulu,wiec nie nawiazuja do jego
tresci.To taka miernota od plota doplota.Siedzi to to
na emeryturze i popisuje sie z nudow tym,co tu widac.

Pan Ziobro bardzo dobrze mówi! Za to go uwielbiam i podziwiam, nie owija w bawełnę, a mówi wprost jak jest i jak powinno być zawsze. Przykład prawdziwego patrioty! Cieszę się, że doczekaliśmy czasów, w których mamy prawdziwy polski rząd, który dba o godność i honor swojego Narodu i jego obywateli :)

https://www.youtube.com/watch?... Niemiecki urzędnik do Niemców: jak nie chcecie uchodźców, sami wyjedźcie!https://www.youtube.com/watch?v=Iebv7JCSEDQ

Po treści i argumentacji większości komentarzystów,
widać mizerniuchny poziom wiedzy na temat Niemców
i tego,co oni poczynili z Polską po napadzie w 1939r.
Wczoraj z całą uwagą Polaka przeczytałem świetny
komentarz Pana poety Jana Orawicza,który swoją treścią
pokazał autentyczne oblicze obecnych Niemców,którzy do
tej pory nie spłacili nam tego,co zrabowali wtedy,spalili
i zbombardowali - głównie z naszą Warszawa. Nie podziękowali naszej Solidarności za to,że padła NRD i MUR Berliński.
Nie przeprosili za miliony Polaków, zamordowanych w różnych
obozach śmierci. A teraz - jakby na złość wydali Hitlera
Mein Kampf.Poeta ma rację,że ta potworna ksiażka A.Hitlera
powinna - w obecnym wydaniu zostać skazana na spalenie
publiczne na stosie! Widac gołym okiem,co wskrzeszają
Niemcy.To rzecz przerażająca!!! Do czego znów dopuszczają
dookolne narody, strasznie pokrzywdzone w II wś przez HITLEROWSKIE NIEMCY! Brawo Panie Orawicz!! Bo reszta to
pisze takie ele-pomele jakby do szkół nie chodzili!!

Cudowna przemiana!Pan Ziobro ministrem,ochroniarka złodziej komórek-oskarżoną,ja-status poszkodowanego,rozprawa za miesiąc.Oby też tak było w sprawie smoleńskiej.

w Polsce wystapi zagrozenie islamizacja wiec DLATEGO religia katolicka powinna być nauczana w szkołach państwowych,
Polacy musza odeprzeć zagrozenie dla cywilizacji europejskiej, dolacza do nas inne narody, damy rade,

caly czas jest walka dobra ze zlem,
taki mail dostałem:

"Szanowny Panie Wiesławie!

Piszę do Pana z radosną wiadomością. Niedawno do stałego zespołu Fundacji Pro - Prawo do życia dołączyła bardzo szczególna osoba. Profesor Bogdan Chazan został członkiem Rady Fundacji i zdecydował się pracować razem z nami nad wielkim zadaniem - obudzeniem sumień Polaków.

Obecność profesora to dla nas bardzo wartościowe wsparcie, zarówno merytoryczne, jak i psychologiczne. Mając na pokładzie osobę, która wszystkimi swoimi czynami daje świadectwo prawdzie, jesteśmy o wiele silniejsi. Profesor swoją niezłomną postawą daje nam wszystkim przykład, jak należy postępować. Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni..

28 stycznia w Łodzi odbyło się spotkanie z Profesorem. Przybyło prawie 150 osób, w tym wielu studentów medycyny. Trzeba pamiętać, że środowisko medyczne jest bardzo trudne, a świadectwo Profesora ma wielkie znaczenie dla formowania młodych lekarzy. Frekwencja przerosła możliwości sali. Obecni siadali na podłodze i schodach, a nawet odbyła się teletransmisja w sąsiednim pomieszczeniu. O spotkaniu napisały takie media jak Gazeta Wyborcza, Fronda i Tygodnik Niedziela.

Profesor w czasie spotkania powiedział bardzo ważną rzecz:

Obrona życia wymaga heroizmu. To trudne zmagania z cywilizacją śmierci. Zaangażowanie się w tę obronę wskazuje na poziom naszego człowieczeństwa. Na fundamencie ochrony życia, obrony jego godności, opieramy swoje powołanie i swoją misję.

Panie Wiesławie! Cieszę się, że mogłam przekazać Panu tę dobrą wiadomość. Dziękuję też, że jest Panu z nami. Rośniemy w siłę. Nadzieja na zwycięstwo cywilizacji życia jest coraz większa.

Pozdrawiam
Kinga Małecka-Prybyło
Fundacja Pro - Prawo do życia"

toczy się walka dobra ze zlem,
w Niemczech rzadza lewicowcy i libertyni,
chcą zniszczyć cywilizacje europejska poprzez uderzenia z kilku flanek: m.in. libertytnizmu, islamu itd.

tylko Europa oparta na wartościach judeochrześcijańskich i cywilizacji lacinskiej oraz greckiej da rade pomoc sobie i swiatu, zniszczenie cywilizacji europejskiej byłoby zagrozeniem dla przyszłości całej ludzkości,

Nie mogę się doczekać kiedy kończy się kadencja Seremeta.

Zbigniew Ziobro jest słaby a jego sukcesy to ujawniania korupcji w rodzaju lekarza przyjmującego od pacjanta koniaczek albo nauczyciela przyjmującego od ucznia drogi bukiet kwiatów albo bombonierkę w stylu Mona Liza. Natomiast wielkie sukcesy odnosi, można powiedzieć nowicjusz, minister Błaszczak. Minister Błaszczak na dniach bardzo celnie uderzył w mafię Aleksandrów Kujawski. Szczegóły przedstawię poniżej

4 lutego dwóch funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej policji zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej, pod zarzutem korupcji.
O zatrzymaniu i zarzutach postawionych policjantom poinformowała komisarz Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji.
Z każdą chwilą przybywa w sprawie szczegółów. Wiadomo na pewno, że 4 lutego zatrzymano naczelnika wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej w Aleksandrowie Kujawskim - Krzysztofa M. oraz Roberta M. - policjanta z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy, z wydziału do walki z korupcją.
Obaj zatrzymani policjanci noszą takie samo nazwisko, ale nie są ze sobą spokrewnieni. Łączy ich natomiast ta sama sprawa dotycząca korupcji, w efekcie której agenci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej w Warszawie zatrzymali kujawsko-pomorskich policjantów.
Zatrzymano również szefową agencji detektywistycznej. Cała trójka usłyszała już zarzuty.
Jak informuje prok. Przemysław Nowak - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie - policjanci usłyszeli zarzuty dotyczące nieuzasadnionych sprawdzeń w systemach informatycznych i przekazywania danych Justynie Z.
W zamian za korzyść majątkową - jak informuje prok. Nowak nie mniejszą niż 21,5 tys. złotych - funkcjonariusze mieli dokonać kilkuset sprawdzeń w okresie od lutego do czerwca 2015 roku.
Justyna Z. prowadziła działalność związaną z usługami detektywistycznymi. Usłyszała zarzut udzielania korzyści majątkowej. Kobieta miała płacić policjantom za udostępnienie zastrzeżonych danych. Justyna Z. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.
Do stawianych zarzutów nie przyznali się z kolei podejrzani funkcjonariusze. Jeden z nich złożył wyjaśnienia.
Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich zatrzymanych.

Panie ministrze Ziobro tak po ludzku to trzeba trzymać fason w imię spokoju i dążyć do zgody . Nie można pozwolić na to co robili z byłym rządem pomazańców co na kolanach klęczeli. Po za tym trzeba pamiętać Niemiec nigdy nie będzie przyjacielem Polski i Polaków NIGDY ! nie kryją się z tym i nie mają zamiaru wstrzymywać. Wspomnicie moje słowa i innych ludzi co znają historię i mają poukładane w głowie .Spokojnie, zdecydowanie i dyplomatycznie jest Pan naprawdę kimś ! życzę zdrowia i szacunek wielki .

Wczoraj wylaczylam telewizor gdy zobaczyłam zestaw gości w programie TV INFO Minela dwudziesta. Dlaczego jest cala opozycja a tylko jedna osoba z Prawa i Sprawieddliwosci. Przeciez w Rzadzie sa ministrowie z całej Zjednoczonej Prawicy. Kiedy wreszcie będzie to uwzgledniane?

Tak trzymać panie ministzre,z Niemcami trzeba krótko ,jak Rosjanie,ale tak naprawdę to na codzień rozmawiam z Niemcami , oni są oburzeni wystapieniami tego lewaka,zwłąszcza ci z zachodnich Niemiec ,enrdówko bylo i będzie zawsze agenturą wiadomej opcji!

Powtarzam to ciągle.Wystawić Niemcom rachunek strat po II wojnie światowej.Zrobić to profesjonalnie z uwzględnieniem strat moralnych i konsekwencji na lata powojenne.Nie wystawienie rachunku określa nas jako naród zakompleksiony i bojący się reakcji Niemców.Tym bardziej mnie to dziwi,że tak bardzo podkreśla się ciągłe mówienie o prawdzie w stosunkach międzynarodowych a szczególnie przez partie prawicowe.Prawda i tylko prawda.Jestem przekonany,że w relacjach polsko-niemieckich da nam to olbrzymi atut.Niemcy zamiast" martwić "się naszą demokracją będą zmuszeni do zajęcia stanowiska tym problemem.Ja mówię tylko o II wojnie światowej choć podobnym problemem są np.zabory.Milczenie na ten temat jest dla mnie bardzo niezrozumiałe.

żydzi w naszej sytuacji nie zwlekaliby jednego dnia.

Brawo Panie Ministrze. Oby takich ludzi jak Pan było więcej.

Panie Kurski! Program "Minęła 20". 4 na 1 i jeden z Kukiz15 w miarę neutralny. I to ma być po równo????? Jak tak dalej będzie TV wyglądała, to nie mam zamiaru tego oglądać! Jasne? Jak zapraszacie 3 z opozycji plus 1 dziennikarz Czyż, to domagam się zapraszania 3 z drugiej strony (PIS+reszta partii pisowskich). Zróbcie coś z tym, bo coraz bardziej wkurzacie ludzi!!!

Spójż co wypprawiał twój guru lis.Kto śledzi dokładnie co piszą media niezależnie,nie ma problemu.TVN to gebels p0.

Szacunek panie Ziobro.
Czekamy na procesy gazet , które zakłamują polską historię.

I ja to popieram, ale do zrobienia pozádku w POLSCE, do wymierzenia odpowiedniej kary za zdradé , pomówienia, głupoté, złodziejstwa i przewały polityków, dla dobra nas wszystkich POLAKÓW konieczne jest wyjs'cie z tego bolsewicko-liberalnego łajna jakim jest Europejska Uniia. Polska Musi stac' sié krajem Prawym , Wolnym i NIEZALEZNYM i zadych zblizen' z NATO, SRATO które w razie jakiegokolwiek konfliktu, latami bédá polemizowac' czy rzeczywis'cie wazna by była ich pomoc czy nie. NATO - to tylko skorumpowana i biurokratyczna organizacja pod wpływem bolsewicko- liberalnej polityki.

Ziobro dobrze im cisnie a wlasciewie to tylko prawde mowi za to szacunek choc goscia nie lubie w sumie jak i 3/4 PiSu.

Nie lubisz , a chociaż wiesz dlaczego?
Jeśli nie , to ci powiem:
Bo jest inteligentny , oczytany , zawsze wie
jak zareagować i co powiedzieć , w przeciwieństwie do
zaprzaństwa reprezentowanego przez
tzw. dziennikarzy mediów nazwanych przez siebie "głównym nurtem", a których ty chyba rozumiesz.

Brawo, Panie Zbigniewie ! Jesteśmy z Pana dumni !!!

...No, na taki ton PO-owskie CIOTY NIGDY!!! by się nie odważyły...PO-wski ściek zawsze płynął w niemieckim rynsztoku do brukselskiego szamba!!!...Widok tych PO-wskich ryjów zawsze wzbudza u mnie odruch wymiotny zresztą nie tylko u mnie!!!...Nareszcie mamy w rządzie prawdziwych mężczyzn a nie bez-jajowe CIOTY !!!...

"niemiecki general jest przeciwko bazom NATO w Polsce"..(?) TO CHYBA CHODZI O "NIEMIECKIEGO GENERALA" KEITELA.. PODPISUJACEGO ROZKAZY BY NIEMCY DOKONYWALY ZBRODNI BEZ SKRUPOLOW BO NIEMCY POTRZEBOWALY PRZESTRZENI ZYCIOWEJ.." JAK WIDAC TAMTE ROZKAZY HITLERA WCIAZ AKTUALNE!! ZBRODNICZE NIEMCY WCIAZ DYKTUJA CO KTORYM PANSTWOM WOLNO LUB NIE WOLNO..! JAK WIDAC III Rzesza WCIĄŻ GROZNA..!!

Ziobro the best... Facet z jajami ! wielki szacun

Tak i jeszcze raz tak,Panie Ziobro.Niech Niemcy zaczną myśleć,
ich buta musi być redukowana takimi wypowiedziami.Jak powiedział Onufry Zagłoba,Polacy z podogonia nie wypadliśmy.
U polityków niemieckich stwierdzono chroniczny brak pokory.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl