niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Prezydent Duda odznaczył ostatniego żołnierza oddziału „Ognia”

Dodano: 05.02.2016 [19:12]
​Prezydent Duda odznaczył ostatniego żołnierza oddziału „Ognia” - niezalezna.pl
foto: Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w piątek Zbigniewowi Paliwodzie Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski nadany postanowieniem 6 listopada 2015 r. za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

Zbigniew Paliwoda, ps. „Jur” był żołnierzem 6. krakowskiej kompanii należącej do zgrupowania Józefa Kurasia „Ognia”.

Jest jednym z ostatnich żyjących uczestników akcji rozbicia więzienia św. Michała w Krakowie w 1946 r.


fot. Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl

Po 1989 roku Zbigniew Paliwoda zajmował się sprawami kombatantów z okresu podziemia wojennego i powojennego. Brał udział w spotkaniach z młodzieżą.


fot. Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jest niebywale ważną rzeczą, to że dziś uhonorowani zostają ci patrioci , którzy na to w pełni zasługują. Równie ważne jest to , że Pan Duda pamięta o nich. Nie mniej jednak ważne są błędy a te, przemilczane , zwykle się mszczą i mogą zniszczyć wizerunek człowieka, na którego tak wielu Polaków liczy. Wszyscy , którzy dobrze Polsce i Panu Dudzie życzą powinni prosić go by naprawił błąd , który mu się przytrafił: http://wolnemedia.net/prawo/cz...
Polska bardzo potrzebuje autorytetów moralnych i etycznych. Potrzebuje ich polski Naród. Po wynurzeniach prostaczka Wałęsy, po pijackich ekscesach Kwaśniewskiego i nieustającej błazenadzie Bronka Pan Duda ma szansę stać się prezydentem z prawdziwego zdarzenia. Szkoda by było to zmarnować a należy pamiętać , że świadomi rodzice będą swoich dzieci bronić za wszelką cenę.

Wolność

,,Wolność z krwi wojny wyrosła.
Kwiatami które w ogródkach pachną.
Zamożność z pracy się odkłada.
Pokoleniom młodym które patrzą.,,

alkoan 05-02-2016
Prawa autorskie zastrzeżone.

I tak niestety dopiero obecny Prezydent RP docenia prawdziwych patriotow!chwala mu za to!szkoda ze dopiero teraz doczekalismy prawdziwego Prezydenta RP,Panie prezydencie 100 lat zycia w dostatku zycza Panu patrioci!

Wspaniałe jest to zdjęcie z tym małych chłopcem podglądającym z boku. On tego nigdy nie zapomni. Tak rodzi się patriotyzm.

Cześć i Chwała Bohaterom !
Z Ich krwi wzrosła niepodległa Polska .

dolaczam się,Chwala Bohaterom!

Pan Paliwoda aż 70 lat czekał na to wyrózżnienie.Wielki szacunek!!!

Chwała Bohaterom!
Serdecznie pozdrawiam Pana Zbigniewa Paliwodę i życzę Mu zdrowia i mnóstwa słonecznych, ciepłych chwil.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl