niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Rosja planuje inwazję na Europę. Kreml grozi atomowym uderzeniem na Turcję

Dodano: 05.02.2016 [08:24]
Rosja planuje inwazję na Europę. Kreml grozi atomowym uderzeniem na Turcję - niezalezna.pl
foto: You Tube
W wywiadzie dla „Rossijskiej Gaziety” sekretarz Rady Bezpieczeństwa FR Nikołaj Patruszew ostrzegł, że w wypadku ewentualnej wojny z Turcją Rosja może zdecydować się na użycie broni jądrowej. Polityk przyznał również, że jakakolwiek pomoc dla Ankary ze strony państw NATO spotka się z gwałtowną reakcją Kremla, która doprowadzi do wybuchu wojny w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nikołaj Patruszew, generał armii, były szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) oraz bliski przyjaciel prezydenta Rosji Władimira Putina z czasów wspólnej pracy w KGB, udzielił wywiadu „Rossijskiej Gaziecie” na początku tego tygodnia. Tematem rozmowy była strategia bezpieczeństwa FR na lata 2016–2020. Dyskusja szybko przerodziła się jednak w kierowanie gróźb pod adresem NATO oraz władz Turcji, które od listopada ub.r. pozostają w napiętych stosunkach dyplomatycznych z Rosją.

– Strategicznym celem Zachodu jest zniszczenie Rosji. Aby to zrobić, otacza się nasze bazy wojskowe żołnierzami i wdraża systemy zdolne do przechwytywania naszych rakiet – stwierdził Nikołaj Patruszew. Dodał, że takie działanie może przynieść Zachodowi skutek odwrotny do zamierzonego. – Prędzej czy później wojna jest możliwa. Pokazał to niedawny incydent w Turcji, gdzie zdradziecko zniszczono nasz samolot – powiedział rosyjski polityk.

W dalszej części wywiadu jeden z najbliższych współpracowników Putina próbował przekonywać, że NATO obawia się potencjalnej wojny z Rosją.

– Sojusz nie ma środków na walkę z nami w Europie Wschodniej. Niech nie pokłada nadziei w swoim lotnictwie, gdyż mamy bardzo silną obronę przeciwlotniczą – zagroził Patruszew.

Dodał, że gdy dojdzie do ewentualnej wojny Rosji z Turcją, a pozostałe kraje NATO będą wspierały Ankarę, wówczas rosyjskie wojska przeprowadzą inwazję na państwa bałtyckie.

– Zajmiemy je całkowicie, szybko i bez żadnych strat, by stworzyć na tych terenach ogromną strefę zmilitaryzowaną – ostrzegł szef Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Nie wykluczył, że w wojnie z Turcją Kreml zdecyduje się wykorzystać broń atomową.

– Doktryna wojskowa FR upoważnia nas do tego, by w razie zagrożenia ze strony państw posiadających broń nuklearną użyć atomu do obrony – ostrzegł Patruszew.

W rozmowie z „Codzienną” Jakub Palowski, ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z portalu Defence24.pl przekonuje, że to kolejna próba zastraszenia NATO.

– Tego typu zapowiedzi Kremla to kolejna próba zastraszenia NATO, a nie zapowiedź bezpośredniej inwazji – przekonuje w rozmowie z „Codzienną” Jakub Palowski.

Dodał, że podobnie jest w wypadku rzekomego użycia broni atomowej.

– Deklaracje o użyciu atomu przez Rosję nie są niczym nowym. Już wcześniej, po aneksji Krymu, szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow sugerował, że można użyć broni nuklearnej wobec Ukrainy – mówi Palowski.

Z kolei Marek Bućko z portalu Kresy24.pl zwraca uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół.

– Ciekawe jest to, że tak brutalne groźby kierowane są nie przez Putina, ale przez Patruszewa. Nie wiadomo, czy prezydent Rosji specjalnie wystawia do takiej retoryki kogoś bardziej niebezpiecznego od siebie, czy jest to samodzielna inicjatywa Patruszewa, związana z szykowaniem sobie schedy po Putinie – mówi „Codziennej” Bućko.

Tymczasem władze Pentagonu oraz prezydent USA Barack Obama dali zielone światło na zwiększenie finansowania oddziałów amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Europie.

„Stany Zjednoczone podjęły zdecydowane kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym sojusznikom i wzmocnić zdolności obronne NATO w Europie. Z tego powodu zdecydowaliśmy się podnieść czterokrotnie wzrost finansowania projektu European Reassurance Initiative (ERI) w 2017 r. do poziomu 3,4 mld dol.” – czytamy na stronie Białego Domu.

Warto przypomnieć, że w ramach ERI rotacyjnie stacjonują w Europie liczące 3–3,5 tys. żołnierzy brygady pancerne US Army. Z kolei amerykański dziennik „Stars and Stripes”, zajmujący się tematyką obronności, donosi, że do Europy może trafić niedługo m.in. 250 pojazdów bojowych, w tym czołgi i haubice, przeznaczonych dla amerykańskiej brygady.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

tak po prawdzie, Europa ma się czego bać. Dlaczego ? Bo jeśli dziś byle tępy muslim z siekierą czy tasakiem, albo ciężarówką zabija do blisko setki europejczyków, TO TAKIE CIOTY BYLE RUSKI ŻOŁNIERZ Z KAŁACHEM WYMIECIE W TYSIĄCACH O ILE MAGAZYNKÓW DOŚĆ UDŹWIGNIE. I taka prawda o rozlazłych, ciotowatych europejczykach, co to na gwałt na swoich tradycjach, kobietach, córkach, odpowiadają wkładaniem spódniczek, dziecięcymi bazgrołami na ulicy i "wyrażaniem ubolewania", nieomal nadstawianiem d...y.

porazajacy belkot informacyjny.

na pewno nie tylko == dla rosjan bedą walczyli bialorusini --jeszcze też ktoś inny!!!! heeeeeeeeeee

Rosja ściemnia w sprawie Bałtyku. W zasadzie Rosja toczy już teraz wojnę w sprawie utrzymania baz w Syrii i na Krymie. W przypadku wojny tak wjadą bardzo łatwo gdzie będą chcieli tylko jedyne pytanie na jak długo? Jeśli zrobią tak jak twierdzą że zaatakują państwa bałtyckie "bo tak" to przeciwko nim zostaną rzucone ciężkie znacznie lepiej uzbrojone dywizje NATO i USA. Rosjanie swoje główne siły kierują na Krym na wypadek wojny z Turcją, Iran raczej nigdzie się nie wybiera, Arabia z przyjemnością zajmie Syrię i zaatakuje Iran, który to będzie też chciał zbombardować Izrael (który w tym przypadku nie będzie miał już żadnych realnych wrogów w tym rejonie jeśli do tego sojuszu dojdzie). Rosja będzie chciała głównie walczyć o bazy na południu, w Europie będzie raczej prowadzić wojnę defensywną w sensie wejdą gdzieś na kilkaset kilometrów, po czym zostaną wyparci bo nie mają doborowych jednostek wszędzie no niestety i będą robić za gąbkę dla pocisków nato do czasu aż wystrzelone zostaną rakiety strategiczne

Ale dlaczego Rosja straszy wojną w Europie środkowo wschodniej a nie w Europie zachodniej.
Niech Rosja napadnie na Niemcy a my zrobimy im korytarz.
Jak się chcą bić to niech się biją awanturnicy.

Dla mnie błędem jest zaufanie do USA. Przecież to im zależy na konflikcie i to oni doprowadzili do destabilizacji na bliskim wschodzie- przez co mamy te wielomilionowe migracje.

Ceny ropy i bankructwo może zdecydowanie ich popchnąć do wojny!

Myślę, że Putin nie jest samobójcą, chociaż nigdy nic nie wiadomo.

Sądze ,ze Putin w sytuacji pogarszajacej sie w szybkim tempie gospodarki i grożcego mu upadku zdecyduje się na duży konflikt.Widać to po majacych niejsce częstych potężnych manewrach i ciągłej gotowości bojowej oddziałów rosyjskich.Nikt tego nie robi dla zabawy.Rosja szykuje się do wojny !!!Teraz jest odpowiedni moment-UE osłabiona,NATO w trakcie reorganizacji strategii,USA przed wyborami zajęte soba.

Putin ma wszystko i wszystkich w d..ie więc wojna mu nie straszna.

No nie jest. Przecież wojna się nikomu nie opłaca w tych czasach. Wojna miękkimi środkami to np. przejmowanie spółek innych krajów, wojna informacyjna. Dlatego my tu się kłócimy, obsadzamy najważniejsze spółki w gospodarce jakimiś miernotami z PiS'u, a na wschodzie tylko czekają, żeby tu wjechać i wykupić co się da. I dopiero będzie płacz o sprzedarzy majątku narodowego...

Po pierwsze to zmień nick z "racjonalny" na "debilny"...
Jakimi fachowcami obsadzała spółki PO wszyscy widzieli (min. Nowak chciał gaz składować na paletach), nie ma problemu ze sprzedaŻą (sprzedarzą) majątku narodowego bo majątku nie ma... Twoi wybrańcy wszystko rozkradli, rozdali i zniszczyli, pozostały lasy aby było gdzie wieszać twoich wybrańców jak sprowokują zajścia uliczne...

BRAWO ! Tak właśnie, a propos jeszcze tego fryzjera co to z dnia na dzień, jak Nikodem Dyzma został ministrem czy dyrektorem czegoś tam zupełnie innego :) PO to pełnia (nie)kompetencji tzn. kompetencji w obsadzaniu kolesiami, ale to nie dziwne - Makrela spóźniła się z prikazem, to tymczasem wsadzili fryzjera bo był pod ręką i pewnie ładnie się do kogoś z PO uśmiechał a całkiem możliwe że i zalotnie.

rozkradli to zabawne bo jednak wszystko nadal płaci te same podatki co i przedtem niezależnie od tego kto tym właścicielem jest.

Nikołaj Iljicz Iwanowicz Patruszew to sobie może babuszki w Rasiji straszyć . Chłop sobie chyba za dużo Moskovskaya napił i wali głupoty , Rasija się sama wykończy finansowo a z turkami lepiej niech nosa nie zadziera bo ją zmiotą .

„Kreml grozi atomowym uderzeniem na Turcję”
Rosjanie chcą po prostu wybić Turkom z głowy, zamiar zbrojnej interwencji w Syrii. Ciekawe, że Turcja i Stany Zjednoczone (wiadomość z serwisu PAP sprzed dziesięciu dni) postanowiły (wyraziły zamiar?) interweniować zbrojnie w Syrii jak raz wtedy, gdy wojska wierne Asadowi zaczęły odnosić znaczące sukcesy w walce z dżihadystyczną rebelią. Oznacza to, że celem ewentualnej operacji lądowej będzie armia syryjska, a nie dżihadyści z tzw. „Państwa Islamskiego”. No to Rosjanie straszą Turków, którzy nota bene zabierają się do tej interwencji od kilku lat, jak przysłowiowy pies do jeża.

na obszarze Bliskiego Wschodu Rosja jest slabsza od Zachodu, jesli chodzi o Litwe, Łotwe i Estonie to Rosja jest silniejsza od Zachodu,
taktyka jaka oglosil Kreml jest logiczna,

nie sadze żeby Rosja parla do starcia z Turcja, jeśli Turcja zachowa się spokojnie to nie będzie wojny Rosja-NATO,
Rosji taka wojna się nie oplaca, jest slabsza,

to prawda to taki szantaż cieniasa, że jeśli dostaną sromotny w.... to się zemszczą przez zabranie Estonii i Łotwy może części Finlandii czy czego obawiają się amerykanie przesmyku Suwalskiego. W sensie oni chcą tutaj szybko wjechać możliwe jak najpłycej coś szybko zabrać i się umocnić, podobnie jak na Ukrainie czy Gruzji-Abchazji. Chodzi nie tyle o to że tu są silni co o to że tutaj mają takie siły na granicy że w Estonii np. nie ma się kto im przeciwstawić przez co po prostu te kraje zajmą bez walki większej.

Stale zagranie Putina - chce jasno przekazac wiadomosc - poki ja bede Prezydentem to w bedzie Pokoj. I to wlasnie ja musze hamowac Patruszewa cy Zyrynowskiego w ich dzialaniach. Jak mnie zabranie to nie wiadomo co sie moze wydarzyc !!!

Rosja była i niestety wciąż jest dzikim krajem o wątpliwym człowieczeństwie,Ja niestety w 100% wierzę ze w razie czego Putin nie zawaha się użyć arsenału nuklearnego, czy to na Turcję czy prewencyjnie na którąś ze stolic Europy środkowo-wschodniej.

Piszesz kompletne bzdury, a Niemców to się nie boisz?? ZSRR co miał nam zabrać już zabrał w 1945. Jaruzelski w 1981 prosił ich o interwencję ale nawet on się NIE DOPROSIŁ. Dopóki Polska Rosji nie zaatakuje (i nie popełni samobójstwa) - będziemy bezpieczni.

to jakiś żart? Nikt się nie bał Niemców przez ostatnie co najmniej 20 jak nie 50 lat a ty teraz grozisz że co że Niemcy nas zaatakują?

skaczecie jeden do drugiego a Polska de facto nieistnieje

DO ROBOTY ROSYJSKIE TROLLE, BO NA TYM FORUM POLACY JADĄ Z MATUSZKA JAK CHŁOP Z FURĄ GNOJU!!!!!

Putin tupie i przebiera nogami, ale stoi cały czas w miejscu.

i niech ktoś POwie, że Rosja pod panowaniem obecnego reżimu nie jest państwem bandyckim... Nikt przyzwoity nie zastrasza, by sondować jak daleko może się zamierzyć...

Jak powiedzial stary goral Polska bedzie az po Ural,za Uralem beda China,was nie bedzie s-syny.A ja slyszalem ze Rosja ma byc jeszcze mala ,taka jak kiedys czyli Ksiestwo Moskiewskie.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Rosja jest pograzona w biedzie. Wlasnie upadaja najwiesze rosyjskie banki.Za 1 dolara placa juz 77 rubli (najnize w historii). Dewaluacja nadciaga. Wschod rosji z rosjanami ma tyle wspolnego co rosyjski paszport. Chiny tylko czekaja...
Wojna rosji z Turcja by ich tyle kosztowala ze normalni obywatele FR by zarli gruz. Juz to widze jak rosja kontroluje polowe europy. Putin ja pytam sie za co.

no tak, ale po co mamy bronić turcję która wspiera psycholi ucinających głowy chrześcijanom? oczywiście polaczki pierwsi polecą w obronie muzułmańskich przyjaciół, niech sobie ruscy robią co chcą z tymi schizolami, wcale im się nie dziwię, mają czarno na białym co tam się dzieje, ten cały amerykańsko żydowski spisek niszczy wszystko co niezależne od nich

Pomimo tego,że jesteś propagandzista kremlowskim to w tym co piszesz jest dużo racji

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl