niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Komisja Europejska będzie się tłumaczyć. Z wtykania nosa do polskich mediów publicznych

Dodano: 27.01.2016 [14:36]
Komisja Europejska będzie się tłumaczyć. Z wtykania nosa do polskich mediów publicznych - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska
Jadwiga Wiśniewska, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg i Janusz Wojciechowski wystosowali interpelację. Pytają w niej, dlaczego Komisja Europejska podejmuje dziś działania w związku ze zmianami w mediach publicznych w Polsce, skoro jeszcze niedawno KE sama przyznała, że zarządzanie i wybory strategiczne w tym zakresie są wyłączną kompetencją państw członkowskich.

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości przytaczają w tym miejscu odpowiedź KE na pytanie Mirosława Piotrowskiego w związku z przekazaniem w 2014 roku części pracowników telewizji publicznej zewnętrznej firmie.

Komisja powołała się wówczas na protokół nr 29 w sprawie systemu publicznego nadawania w państwach członkowskich załączony do TUE i TFUE, który „stwierdza jasno, że zarządzanie i wybory strategiczne w sprawie radiofonii i telewizji publicznej należą do państw członkowskich”.

Komisja przykłada szczególną wagę do roli dwoistego systemu nadawców publicznych i komercyjnych w zachowaniu pluralizmu mediów i promowaniu wartości europejskich. Komisja nie może jednak nakazać państwom członkowskim, w jaki sposób powinny zorganizować usługi swojego nadawcy publicznego” – czytamy w odpowiedzi ówczesnego komisarza Laszlo Andora.

W wysłanej dziś interpelacji europosłowie PiS przypominają tę odpowiedź w związku z wykazywanym w ostatnich tygodniach przez KE wzmożonym zainteresowaniem sytuacją mediów publicznych w Polsce. „Czy ten pogląd Komisji zachowuje aktualność, a jeśli nie, to z jakiej podstawy faktycznej i prawnej wynika zmiana?” – pytają europosłowie PiS.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dopuki im pasowało, gdy tańczyliśmy, jak nam grali, to pisali, że nie mogą się wtrącać, jak im przestało psować, to nagle mogą...

Wydaje mi sie ze Unia Eurpeiska to nie tylko Niemcy.Moze ktos bedzie tak odwazny i powie glosno i dobitnie ze ten chaos jest przez Niemcow.Przymusowa Islamizacja.Prawie wszyskie media Niemieckie ktore robia antypolska propagande.A jak nie to wyisc z UE
jak Anglicy bo tego jest za duzo.Wywolalii IV Wojne Swiatowa.Doprowadzili do rujny Grecje Portugalie,Hiszpanie,Kraje nad Baltyckie do nedzy i nas chca tez polozyc na kolana.
Ciekawe kiedy Kopaczowa osadza za tych imigrantow wstretny babsztyl.

Ten kwik jest jak labedzi spiew....brawo chirurdzy co odrywaja dupy od stolkow
http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/76995-jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod%EF%84%AAzgłoś

Brawo, UE to eurobzdury i eurobełkot, więc trzeba te bzdury i ten bełkot przepisów wykorzystywać do walki, a samemu tymczasem na swoim podwórku czynić konkrety :)

"...Komisja sama przyznała, że zarządzanie i wybory straategiczne w tym zakresie sa wyłączną kompetencją państw członkowskich".
Mam pytanie.
Nie jestem prawnikiem. Proszę o odpowiedż w oparciu o konkretne zapisy prawne KE, UE, PE - Czy w innych dziedzinach i w jakich powyższy cytat ma zastosowanie?
UE,PE, KE jest tworem, który nie ma idealnego prawa.
Uważam, że jeżeli odpowiedż na moje pytanie będzie pozytywna, nalęży skrupulatnie to prawo wykorzystywać. Jeżeli nie, to na wniosek można to prawo zmieniać, jeżeli nie zabezpiecza ono należycie wartości demokratycznych krajów, które z woli i dla potrzeb narodu tą demokracje realizują przebudowując struktury totalitarne

Brawo nasi europosłowie! Błyszczycie w UE jak brylanty albo gwiazdki na niebie. Wspaniała inicjatywa prof. Legutki, teraz znów kolejni. Na tle tego, co słyszeliśmy na KE jesteście jak z innej nieskażonej planety... i tak trzymać! Jesteśmy z Was dumni. Teraz widać jaka opcja, jaka partia naprawdę dba o interesy Polski. Chwała Wam za to i na zawstydzenie pozostałym partiom z Polski.

Brawo posłowie PIS-u. Trafny , permanentny odpór obcej ingerencji ,jak również rodzimej lewackiej manipulacji jest obecnie niezbędny.

Pięknie wpadli we własne sidła. Trzeba tę sprawę mocno nagłośnić. Niech ludzie widzą hipokryzję unijnych instytucji. Tymczasem kwestia jest polityczna i bynajmniej nie o żadne prawa demokracji tu chodzi ale o to, że ideologia jaką przyjęto nakazuje wyłączną aprobatę rządów lewicowo-liberalnych. Tak więc obywatele nie mają prawa wybierać demokratycznie w/g własnych przekonań bo narażą się na kłopoty, jakie dziś są udziałem Polski i Węgier.
Pod hasłami ochrony swobód demokratycznych czai się narzucanie narodom jedynie słusznych rządów i jedynie słusznych idei. W przeciwnym razie za pęd ku wolności i suwerenności niepoprawnych wolnościowców czekać będą represje polityczne i gospodarcze. Takie nowe zniewolenie, nowa dyktatura. Debata w KE o rzekomym łamaniu prawa w Polsce za rządów PiS mówi wiele. Wystarczy zauważyć kto ganił a kto nie widział u nas żadnego problemu.

Po 8 latach nieustającego powiększania długu publicznego przez ekipę Platformy Obywatelskiej i PSL, eurokraci z Brukseli wyrazili zaniepokojenie jego aktualnym poziomem. Powstaje pytanie - dlaczego tak późno?! Dlaczego Komisja Europejska nie interweniowała już kilka lat temu, kiedy Tusk z Rostowskim "skokowo" powiększając zadłużenie, zdecydowali się dokonać grabieży środków zgromadzonych w OFE? Dlaczego "niepokój" pojawił się dopiero teraz, kiedy odsunięto od władzy partię skrajnych euroentuzjastów?

Ostatni Spot Warty 4mln Modesta Amaro zablokował minister środowiska, jak się klika ustawiła za rządów PO-PSL a teraz szczeka i narzeka i przekupuje. Petru jest z tej samej krwi co Tusk i Kwaśniewski... by żyło się lepiej komu Petru

Sekta satanistyczno -masonska nie popuszcza !
Lewicowe władze Częstochowy chcą wprowadzenia islamu do szkół!
http://gloria.tv/media/kBfQMaT...

Trzeba być konsekwentnym i upierdliwym aż do bólu! To jedna z nauk którą warto naśladować od Żydów. Oni na tym dobrze wychodzą, czasami ...

szkoda,ze ta interpelacja nie miala miejsca PRZED przesluchaniem (bo to nie byl dialog) naszej Pani Premier przez upierdliwych lewakow

ale lepiej pozno niz wcale, min.Szymanski spec od UE powinien sie wykazac szybszym refleksem I lepsza znajomoscia unijnego prawa

To starsi w wierze bracia PO i Nowoczesnej. Jezeli beda sie tlumaczyc, w co watpie, to slowami Kamili Gasik. Pokretnie, obludnie i klamliwie. Ich nie obchodzi demokracja LIBERALNA, ani media, ani trybunal ze zblatowanym Rzeplinskim. Ich obchodzi obalenie PiSu bo to jest w interesie nie tylko naszych koryciarzy ale Niemiec, Zydow i Rosji, ktora ma roznych zachodnich politykow w kieszeni.

Bardzo się mylisz. Obchodzi ich tylko demokracja liberalna, czyli wszelka możliwa wolność dla dupy.

Przy okazji zapytajcie czy Europedofil Bandit często odwiedza przedszkola?

Brawo PiS. Ci specjaliści od prostowania banana, uważali, że mają do czynienia z idiotami pokroju MATOŁA Donalda T., na którego wystarczy, że spojrzeli, by ten miał pełne gacie.

Właśnie należy rozważyć czy opłaca nam się należeć do tej zadłużonej i żle zarządzanej a przede wszystkim skompromitowanej UE, jakim dla nas przykładem czy wzorem do naśladowania może być ta Merkel była pracownica Komunistów Niemieckich Wschodnich albo ten szwab przewodniczący PE czy tej półgłupek gej komisarz z Holandii kolega tego żyda rumuńskiego szkolonego przez GRU -Petru,teraz piszą że największy oszust i złodziej IIIRP Lewandowski ścigany przez prawo został przewodniczącym posłow oszustów PO w PE on już dawno powinien siedzieć w pierdlu tylko Tusk wysłał go do PE by uniemożliwić prokuraturze -przesłuchanie śmiecia?Referendum i wychodzimy z tego burdelu a złodzieje do pierdla?

Wystąpienie Pani premier Beaty Szydło, wykazało że w UE siedzą "dupki" o niskiej inteligencji. Nie znają historii Europy, a nawet nie pamiętają o swoich dawnych decyzjach prawnych. Jest to gromada hochsztaplerów, którym do zarządzania dano Europę - kompromitacja!. nalezy ich punktować, jasno wykazując uchybienia, a nie wchodzić w tyłek i mówić - ..sorry, mamy taki klimat...

Zasypujcie ich bez przerwy konkretnymi pytaniami, na które będą zmuszeni odpowiadać ,sprzykrzy im się.

Wysłać im protokoły przesłuchań dziennikarzy zatrzymanych pod PKW, wysłać protokoły przesłuchań kibiców, zgarniętych przez ludzi Schetyny, niech zobaczą, jaka to była wtedy demokracja i dlaczego coś trzeba było zmienić.

Ostro im po plerach!

Bo zdrajcy i sprzedawczyki donoszą niestworzone rzeczy!! Wyciągnijcie ich afery i przekręty i uciszcie to przeklęte towarzystwo!!

tu masz racje ,
tych donosicieli trzeba wziąć pod lupę
i to zrobic co prawo nakazuje

Bravo! Niech sie tlumacza. trzeba kontratakowac. Bez dwoch zdan!

Nie spoczniemy i dojdziemy, nie zwalniamy do przodu, dla POLSKI, jestem Polakiem, jestem z tego dumny, wielki szacunek dla Pana Prezydenta i naszego rzadu

A do jasnej cholery, czemu my sie tak kurczowo trzymamy tej Unii ? Podajcie do wiadomosci jaki jest zysk netto dla Polski. I czy w ogole jest to zysk czy strata ? Bo ja podejrzewam ze doplacamy do Unii. I jakie poniesiemy straty w zwiazku z wyjsciem, a jakie zyski wynikajace z ograniczen jakie nam zafundowala Unia ? I czy doplaty unijne to nie byly przypadkiem wirtualne pieniadze ? A jezeli nie to gdzie sie one podzialy.? PiS-aki macie w swoich szeregach sporo osob z zydowskim rodowodem, wiec nie wierze ze nie potraficie liczyc. Zrobic ten bilans , podac do publicznej wiadomosci i zagrozic Unii przeprowadzeniem referendum w sprawie opszczenia jej szeregow. Przeciez to takie proste ! Wiec nie ma co kombinowac.

Szanowny Panie strit,
Niestety, ale UE zniszczyła nasze stocznie nie zgadzając się na ich dofinansowanie z budżetu państwa, wybudowała linie kolejową E20, zamiast tak ważną dla nas E10 z północy na południe. Wybudowała autostradę A2, która omija Warszawę, ale za to łączy się z Królewcem, a teraz chce zniszczyć polskie kopalnie i udaremnić wydobycie gazu ziemnego z rejonu Wielkopolski, nie mówiąc o zablokowaniu portu LPG przez rosyjską rurę gazową. Myślę, że obecnie UE nie jest nam potrzebna, niech się sama dusi z milionami imigrantów, którzy zawojują Europę, nawet nie terroryzmem, ale brzuchami swoich kobiet!

Nareszcie calkowita zgoda.
NIE MA OBECNIE WAZNIEJSZEJ RZECZY NIZ WYJSCIE Z UNII !
Nalezy zaczac zbierac podpisy do referendum.
I zalozyc organizacje popierajaca wyjscie.
Precz z NIEMIECKA UNIA !
Niech zyje Polska !

Grecja zrobiła próbę wyjścia z Unii. Ciekawe jak im udało i jak wyszła na tym Grecja wyszła?

A co ty przyrownujesz malenka Grecje do Polski. Poza tym Grecy byli przyzwyczajeni do luksusow. Polska jest w stanie to wytrzymac. Zobaczymy jak to wytrzymaja Niemcy, Francja glowni zlodzieje. Kiedy rybacy zaczna lowic jak dawniej tania rybe -takze na export. Rolnicy nie krepowani kwotami, zarzuca rynek takze eksportowy tania zywnoscia i to niemodyfikowana. Polski przemysl , wprawdzie rozwalony ale nie do konca zarzuci tanim eksportem rynki zachodnie ? Chiny nie sa w Unii i to Unia zebrze u nich o kredyty. Unia jest skonczona gospodarczo. Jest zadluzona po uszy i zyje na kredyt.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl