KOD w Australii przestraszył się demonstracji poparcia dla polskiego rządu i prezydenta

arch.

  

23 stycznia sympatycy Komitetu Obrony Demokracji próbowali zwrócić na siebie uwagę w Australii. Kilkanaście osób z biało-czerwonymi flagami Polski oraz niebieskimi flagami UE próbowało prowadzić demonstrację, aby następnie chwalić się w mediach społecznościowych organizacja manifestacji w Melbourne. Tymczasem Monika Wiench z Komitetu Obrony Polski w Australii w niezwykle emocjonalnej relacji z Melbourne opisuje, jak rzeczywiście wyglądał cały protest środowisk KOD i jak jego uczestnicy wystraszyli się liczebnej przewagi manifestacji poparcia dla polskiego rządu i prezydenta organizowanej przez Komitet Obrony Polski w Australii i Klubów „Gazety Polskiej,

- I znów, jak w czasach głębokiej komuny poszliśmy demonstrować. Znów jak wtedy, założyliśmy koszulki z napisem „Solidarność”, wyjęliśmy z miejsc z polskimi pamiątkami flagi, w ciągu kilku godzin przygotowaliśmy plakaty i ulotki, znów w sercach naszych zapanował niepokój i gniew. A wydawało się, że nie nastąpi to już nigdy więcej. Że tutaj, w Australii będziemy mieli wreszcie spokój - relacjonuje Monika Wiench z Komitetu Obrony Polski w Australii.

Jednocześnie Monika Wiench opisuje kulisy demonstracji KOD.

- Ustawili się do zdjęcia, postali i po trzydziestu minutach, widząc naszą kolosalną przewagę, poszli. Swoje zdjęcie, takiej małej, a zgodniej rodzinki, pewnie przekażą swoim mocodawcom w Europie, pochwalą się komuś, głównie Gazecie Wyborczej, że ponoć demonstrowali w Melbourne – tłumaczy przedstawicielka Komitetu Obrony Polski w Australii.

(Demonstracja KOD)

Uczestnicy manifestacji poparcia dla Polski i rządu Beaty Szydło śpiewali hymn Polski, a pod adresem grupki demonstrantów KOD wznosili wznosili okrzyki: „Zdrajcy”, „Targowica”, „Precz z komuną”.

- Było nas czterokrotnie więcej; z naszymi flagami, hasłami [...]. Niektórzy z nas krzyczeli do nich „czy wam nie wstyd?”. Bo wśród nas byli więźniowie polityczni, ze Stowarzyszenia Więźniów Politycznych w Australii,  byli działacze Klubu Gazety Polskiej w Melbourne, aktywni działacze pierwszej „Solidarności”, członkowie niedawno powstałego Komitetu Obrony Polski w Australii, szereg znanych w Polonii melbourneńskiej osób. Byli ci, którzy jeszcze nie tak dawno siedzieli w więziennych celach, walcząc o Polskę właśnie demokratyczną, wolną i niezawisłą – relacjonuje Monika Wiench z Komitetu Obrony Polski w Australii.

  (Demonstracja poparcia dla polskiego rządu i prezydenta)
Doszło również do incydentu i ostrej wymiany zdań między uczestnikami obu manifestacji. W pewnym momencie jedna z uczestniczek demonstracji sympatyków KOD, członkini Australijskiego Instytutu Spraw Polskich wołała... łamaną polszczyzną: „My jesteśmy quality”.

- Z ponurymi minami, zadziwiająco szybko poszli do domu, żegnani na odchodne gwizdami i buczeniem. A my, wracaliśmy zadowoleni, zjednoczeni i silni – relacjonuje Monika Wiench.


(Demonstracja KOD)
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Komenda brzeskiej policji zyskała nowy wygląd

Komenda policji w Brzesku / malopolska.policja.gov.pl

  

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Brzesku doczekał się modernizacji. Dzięki funduszom pozyskanym od lokalnych samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie możliwe było odnowienie elewacji obiektu.

Zakończyły się trwające przez ostatnie dwa miesiące prace nad odnowieniem elewacji budynku brzeskiej jednostki. Elewacja frontowa i boczna zyskały nowy wygląd i są utrzymane w kolorystyce zbliżonej do tej, która widnieje na większości obiektów policyjnych. Trzeba podkreślić, że nie byłoby to możliwe dzięki wsparciu lokalnych samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W kosztach remontu partycypował Urząd Gminy w Dębnie i Urząd Gminy w Szczurowej.

15 listopada 2018r. wójtowie obu gmin odwiedzili brzeską jednostkę i wraz z jej szefem mogli obejrzeć rezultaty prowadzonych prac remontowych. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz podziękował im za wsparcie finansowe przedsięwzięcia. Podkreślił, że odnowienie elewacji było inwestycją konieczną do przeprowadzenia nie tylko ze względów estetycznych i wizerunkowych, ale przede wszystkim ze względu na znaczne ubytki i pęknięcia, które wymagały zabezpieczenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl