niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 maja 2016

​TYLKO U NAS Dorota Kania odpowiada na zarzuty lidera Nowoczesnej: „Bajdurzenie Ryszarda Petru”

Dodano: 22.01.2016 [23:04]
​TYLKO U NAS Dorota Kania odpowiada na zarzuty lidera Nowoczesnej: „Bajdurzenie Ryszarda Petru” - niezalezna.pl
foto: "Gazeta Polska"
„Najpierw lider Nowoczesnej kłamie, mówiąc, że w Dubnej był Zbigniew Romaszewski, a teraz powtarza, że jego historia jest podobna do dziadka z Wermachtu Donalda Tuska. I zapewnia, że Dubna to był super ośrodek badawczy, w którym pracowali znani polscy naukowcy” - pisze w odpowiedzi na zarzuty lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru autorka tekstu w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej” pt. „Petru wychowany pod okiem GRU” publicystka Dorota Kania.

„Kwiecień 1982 r., trwa stan wojenny. Do kontrolowanego przez GRU Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej w Związku Sowieckim wyjeżdżają wrocławscy naukowcy: Zygmunt Petru i jego żona Danuta Potoczna-Petru. Dwa lata później przyjeżdża do nich 12-letni syn Ryszard. Późniejszy uczeń Leszka Balcerowicza spędzi w ZSRS dwa lata” - tak zaczyna się wspomniany tekst dostępny w tygodniku „GP” w kioskach i w wersji elektronicznej na stronie gazetapolska.pl.

Dziś do publikacji „GP” odniósł się sam Ryszard Petru. Z kolei poniżej publikujemy w całości odpowiedzi Doroty kani na tezy lidera Nowoczesnej.

„Najpierw lider Nowoczesnej kłamie, mówiąc, że w Dubnej był Zbigniew Romaszewski a teraz powtarza, że jego historia jest podobna do dziadka z Wermachtu Donalda Tuska. I zapewnia, że Dubna to był super ośrodek badawczy, w którym pracowali znani polscy naukowcy

Tymczasem sprawa jego pobytu w Związku Sowieckim ma się nijak do dziadka Tuska. Wiadomo, że Petru, sprzyjające mu media i jego promotorzy chcą go wykreować na Tuska – bis, ale to się nie uda. Brak talentu politycznego nie zastąpi miły wygląd; wygadywanie publicznie bzdur też temu nie sprzyja.

Nasz artykuł „Ryszard Petru wychowany pod okiem GRU” pokazał nieznane fakty z życiorysu człowieka, który jest kreowany na lidera opozycji. I to właśnie było celem publikacji – opisać fakty, o których Petru nie mówił i nie chciał mówić.

Nie mówił, że jego rodzina pracowała w Związku sowieckim i to nie tylko rodzice – ciocia była pracownikiem ambasady PRL w Moskwie. A tam nie wysyłano „wybitnych naukowców” ale ludzi, na których władze PRL-u mogły całkowicie polegać.

Podobnie było z wyjazdami naukowców do Sowietów w stanie wojennym. Jedni – jak Zbigniew Romaszewski – szli do więzienia, inni – jak Zygmunt Petru i jego żona Danuta Potoczna-Petru – wyjeżdżali do ZSRS jako pracownicy ośrodka naukowego w Dubnej. Bo daty mają kluczowe znaczenie - zwłaszcza w czasach PRL-u.

I nie jest prawdą, że naukowcy z Polski Ludowej mogli jedynie wyjeżdżać do ZSRS a czasem do innych krajów socjalistycznych. Przeczy temu chociażby teczka paszportowa ojca Ryszarda Petru, Zygmunta, który rzadko, ale jednak wyjeżdżał na Zachód.

Ryszard Petru w publicznych wypowiedziach nawiązuje do historii Hansa Klossa. Po pierwsze informuję, że Kloss pisze się przez dwa „s” a nie jak tak jak napisał lider Nowoczesnej przez jedno „s”.

Po drugie – Hans Kloss był podmieniony, był po prostu matrioszką – nie wiem, jak to się ma do historii pana Petru.

Ale biorąc jego dotychczasowe publiczne wypowiedzi, trudno jest zrozumieć i pojąć, skąd lider Nowoczesnej czerpie posiadane przez siebie informacje. Jak na przykład słynny już przewrót majowy Piłsudskiego w 1935 r.

Dorota Kania”

 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Petru to alternatywa bankierów i wielkiego biznesu ,częściowo zawiedzionych rządami koalicji PO/PSL.Epizod z Dubnej to ciekawostka,bez jakiegokolwiek znaczenia.Ważne jest prześwietlanie życiorysów polityków,lecz wyciągane wnioski powinny być merytoryczne,nie abstrakcyjne.

Ile w tym artykule jest prawdy? Bo jakoś nie ufam IPN, który dowolnie tworzy historie byle tylko dowalić oponentom politycznym, ani reżimowym sądom. Nie ma konkretnych dowodów i w takim świetle wygląda jak słynny dziadek Tuska z Wermachtu, a ciemny lud to kupi.
Inna sprawa, że niemówienie przez Petru o swojej rodzinie i brak o niej informacji tylko stwarza pole do takich insynuacji.

Masz rację ja też nie ufam IPN już nawet do Lecha Wałęsy się czepiaja .
Chcą zniszczyć Petru bo ma za duże poparcie.
Spodziewam się że niedługo na Mateusza Kijowskiego coś wymyśla.
Chociaż do Petru też zaufanie już trace bo kolaboruje PO a obiecywał że żadnej współpracy z tymi złodziejami nie będzie !

Powtarzam wciąż . Nie tylko GRU i Dubną trzeba sprawdzić. Trzeba sprawdzić maturę i dyplom tego osobnika. Jego zachowanie cechuje się cwaniactwem, sprytem i chamstwem ale żadnego wykształcenia ja tam nie widzę . Od noszenia teczki za Frasyniukiem i za Balcerowiczem dyplomu się nie nabywa. Jeśli jakowyś /włącznie z maturą / to nabyty w kiosku ruchu!!!!

I to na dodatek w stanie wojennym.Trzeba bylo naprawde zasluzonym dla PRL-u.

A dzisiejszy poseł Piotrowicz co robił w stanie wojennym? Najpierw proszę zlustrować wszystkich współpracujących z obecnym rządem, a potem zabrać się za opozycję - taka jest naturalna kolej rzeczy.

Pozdrawiam

Oczywiście, że poseł Piotrowicz też ma niechlubne elementy w swojej biografii. Tylko, że poseł Piotrowicz dziś jest "po jasnej stronie mocy", działa w naprawie Rzeczypospolitej.
Poza tym praca w specjalistycznym ośrodku w Związku Sowieckim, ochranianym przez GRU to jest coś gorszego niż członkostwo w PZPR i wymiarze sprawiedliwości PRL. W tym ośrodku w Dubnej naukowcy pracowali nad bombą mezonową.

Gdy Tatus z mamusia oddawali swoją wiedzę i siły dla budowy kraju raju , mały Petru zwany Pietru paszoł w komsomoł.Chłonął Lenina , stalina by przebudzony nam Polakom fundować nabytą wiedzę o szczęściu wolności jak w kraju gdie tak wolno dyszyt czełowiek

ponieważ nie wszyscy Polacy mają dostęp do internetu, a tym samym do Niezależna, tv republika,w telewizji polskiej - publicznej powinno się oficjalnie przedstawić "korzenie", fakty z funkcjonowania tego KOD-u i wszystkie postaci, łącznie z życiorysami, które są tak bardzo, w to coś zaangażowane.

... pierdu , pierdu - na rubi-koniu !

Ludzie ten Petru glupi jak but.Nie ma zadnyvh wiadomosci na temat histori. To jest przedstawiciel finansjery nastawiony tylko na zysk. Jego nie interesuje demokracja,wolnoc.Ja nie moge sie dowiedziec dlaczego po wyborach kiedy ta NOWOCZESNA weszla do sejmu dokonal rozdzielczosci majatkowej z zona? CO UKRYWA PAN PETRU??????

1982 - stan wojenny - ojciec z jakimiś straszliwymi perypetiami zdobywa pozwolenie, by pojechać na pogrzeb dziadka, do sąsiedniej miejscowości - zaledwie 30 km! Pomyślałem dzisiaj - nieprawdopodobne - a jednak fakt.
Tymczasem państwo Petru, w tym samym czasie, do Sowietów wyjeżdżają - jakie musieli mieć zaufanie władz!

Ojciec służył Moskwie za awanse,
A on służy za finanse,
On lepiej na tym wychodzi,
Bo ma awanse i finanse,
A dotego zdrade kraju,
Wiencej ja już nie znaju!

Moi drodzy.Pamietacie jak kiedys ZRSRR w wyscigu pokoju liczylo czas?.Byl taki wyscig gdzie liczono strate do lidera x3.Wygrali ten etap rosjanie a mysmy stracili do nich okolo 4 minut.4 minuty razy 3 rowna sie 12 minut.Rosjanie juz do konca wyscigu nie pedalowali bo mieli taka przewage ze nie musieli.Taki wlasnie wyrosl nam wielki ekonomista Pierdu.Teraz wiecie skad jest Pierdu?.

"Miły wygląd"? Niech Pani będzie poważna!

Nawet nie wiesz ilu ludzi się na to nabiera, na tzw. miłą powierzchowność, "a bo on się modnie ubiera to na niego zagłosuję" - wierz mi znam osobiście takich ludzi

Jeeeeest! Pan Petru...
Ostatnio Pan Petru jest obśmiewany, że plecie niczym Piekarski na mękach... Że z historią to on na bakier... Pan Petru... Że to tak nie wypada, by poważny polityk o historii tak niepoważnie...
Pan Petru nie jest ignorantem, on jest Wernyhorą!
Proszę bardzo, oto, co chciał Pan Petru ostatnio powiedzieć:
Na czele orszaku Sześciu Króli cwałuje Rubikoń! I ta grupa, jako Siedmiu Jeźdźców Apokalipsy, wiedzionych Gwiazdą Czerwoną zmierza ku Trybunałowi Konstytucyjnemu! Co by ratować! Co? To się dopiero okaże! Albowiem miał się tam narodzić Bucefał (względnie Kasztanka - czemu nie?), by w maju, około roku 35 dokonać zamachu! Na co? To się dopiero okaże.
Objaśnienie: Pan Petru chce powiedzieć, że i tak nie ma co się wysilać, bo skoro koło roku 2035 czy 2037 (w maju być może), na Ziemię zamachnie się planetoida Apophis... Stanie się jasność a potem ciemność i nastąpi koniec historii... To po co się wysilać i kuć na blachę datę bitwy pod Grunwaldem? Tym bardziej, że była to bitwa tak bardzo ksenofobiczna z polsko-litewskiej strony... Antyeuropejska wręcz...

To kto to jest Petru skoro podmieniono go wzorem Klossa?

swetru

Kwadrato-głowy, banksterski żydo-komunista tow. Pedrul jest za często promowany w TVP !

co w dalszym ciągu zakłóca równowagę medialnego przekazu w Polsce ! Wielka prośba do Jacka Kurskiego !

Niech Pan nie przesadza z tym neofickim "super-poprawnym" pluralizmem ! Ten Perdul-ony jest tak nachalnie,

bezustannie promowany w rosyjskich łże-mediach TVN, Polszmacie i GWnie, że dla równowagi TVP powinno

dać Polakom wytchnienie od tego bezustannie szczekającego kwadrato-łbiastego wypierdka GRU i WSI. Który

jest Paligłupem-Bis PO-ruso-żydokomuny! Przejmować się zagranicą też nie ma co bo w szwabskich głównych

mediach króluje partyjna cenzura szalonej hitlerowsko-marksistowskiej islamizatorki Makreli i gebelsowska

polakożercza propaganda posthitlerowskiego Alexa Sprenglera. Dajmy Polskiemu Rządowi i jego zwolennikom

więcej antenowego czasu na przedstawianie Polakom Polskiej Racji Stanu !

naprawdę warto zobaczyć
http://solidarni2010.pl/32557-styczniowe-memowisko.html?PHPSESSID=3a9ab30e2c0b0e49064a4bde294b735a

Kiedy słyszymy z ust polityków „oświeconych”, niczym Petru, że ktoś jest za mądry by uwierzyć w Boga, słyszymy wypowiedź wewnętrznie sprzeczną. Zupełnie jakby chodziło o gwóźdź, który jest za dobry, by posłużył blatowi, albo zasuwę, która jest za mocna, by podtrzymywać drzwi zamknięte.
Dziś człowiek wykształcony z dużego bądź pomniejszego miasta na prawach wioski, to nowoczesny agnostyk, niejednokrotnie homoseksualista, który ma nader mgliste pojęcie o słuszności jakiejkolwiek teologii. Wyraża dobitną opinię, że katolicyzm Dantego był błędny, a jako przeciwnik Kościoła Rzymskiego z ferworem dowodzi, że z Kościoła tego wyszły rzeczy straszliwe i haniebne.
Nowoczesny agnostyk dziś, to ograniczony makler giełdowy, który nie zna historii i nie wierzy w żadna religię, jest przeświadczony, że wszyscy księża to naciągacze. To Członek Armii Zbawienia agitujący pod różową tęczą, który może być bigotem, ale nie na tyle, by ze zwykłego poczucia ludzkiej więzi nie próbował skaptować wytwornego dandysa, który jest ultrabigotem.
Lewicowy „oświecony” intelektualista lub polityk, który odrzuca jedną doktrynę za drugą w akcie wyszukanego sceptycyzmu, kiedy oświadcza, że nie pozwoli się uwiązać do jednego systemy filozoficznego, kiedy twierdzi, że wyrósł z definicji, kiedy mówi, że nie wierzy w ostateczny cel i kiedy w swojej wyobraźni zasiada niczym Pan Bóg we własnej osobie, nie wyznając żadnej religii, lecz spoglądając na wszystkie i wszystkich ludzi z góry, w miarę jak ów proces u niego się posuwa, człowiek ten na powrót roztapia się w nieokreśloności zwierząt wędrownych i nieświadomości trawy. Twierdzi ponadto, że drzewa nie posiadają dogmatów, a trawa lub warzywa są wybitnie dla niego tolerancyjne. Petru, człowiek ów, nawet nie wie, że jego oportunizm jest bardziej doktrynalny od czyjegokolwiek idealizmu.

Żeby pracować w Rosji sowieckiej w czasie, kiedy obecny Petru miał 12 lat, trzeba było być absolutnie wiarygodnym wobec władzy sowieckiej, trzeba było być absolutnie sprawdzonym towarzyszem przez GRU. Takimi ludźmi byli właśnie rodzice Rycha. Małoletni Rycho wzrastał więc obok - oddanych władzy radzieckiej - rodziców a towarzysze radzieccy czuwali nad jego edukacją, aby - kiedy będzie potrzeba - wykonał każde zadanie postawione przed nim. Dziś ten czas przyszedł, bo rządy w Polsce sprawuje PiS i to bez przystawek. Ten rząd jest zagrożeniem dla polskich zdrajców, złodziei i innego autoramentu lewackich osobników. Petru wykonuje więc zadanie, powołując kodowany oddział dywersyjny (KOD), który nie ma programu dla Polski ale za to ma dyrektywy od towarzyszy radzieckich. Czyż to nie jest jasne?

Nie rozumiem, czemu wchodzić politykowi z butami w rodzinę, gdy brak jest jakiegokolwiek powiązania z jego działalnością polityczną. Gdyby rodzice Petru byli w zarządzie jakiejś spółki, której cele biznesowe są zbieżne z projektami ustaw Petru, to dziennikarskie śledztwo byłoby wręcz obowiązkiem. A tutaj? Petru był w wieku 12-14 lat w ZSRR z rodzicami, któzy pracowali jako naukowcy. No i co z tego, chciałoby się zapytać. Jest Pani dziennikarką, proszę więc wyłożyć, jakie wnioski Pani z tego wyciąga, zamiast przemycać je między wierszami, tworząc atmosferę jakiejś tajemnicy, "niewygodnej prawdy", sugerując że bycie naukowcem, które wymagało oczywiście współpracy z rządem PRL, było kolaboracją na miarę SB. To nie są dobre standardy dziennikarstwa. Porównanie z dziadkiem z wehrmachtu, czyli nagonką na rodzinę wykreowaną przez prawicę po to żeby łatka się "przylepiła" do polityka mimo braku faktycznych zarzutów wobec niego, jak i wobec jego rodziny, jest jak najbardziej na miejscu.

Re~ kartka
Możesz podać przykład rodziny (nie komuchów) którzy będąc naukowcami również wyjechali do pracy w ZSRR z całą rodziną?
Po to aby ich dzieci po latach pełniły ważne role jako polityk w Polsce ?!
Bo wyobraź sobie że ja znam drugiego takiego samego agenta GRU czy KGB - FSB czy innej sowieckiej służby ! A jest nim nie kto inny tylko sam Bronisław Komorowski vel Szczynukowicz! Podobnie jak Jaruzelski i jeszcze kilku by się znalazło !
A żeby to udowodnić ,wystarczy pierwszego z brzegu nauczyciela polskiego ze szkoły średniej spytać czy jest możliwe aby ze znajomością języka polskiego jaką posiada B.Komorowski zdać maturę ?! Nie wspominając ukończenia studiów wyższych ?!
To tylko potwierdza że sowieckie służby kładły główny nacisk na znajomość historii Polski ,mniej zważając na znajomość ortografii ,co jak wszem wiadomo sprawia wiele trudności obcokrajowcom !
Obecna prowadzona przez nich polityka (Petru,Kwaśniewskiego, Jaruzelskiego i inni) również potwierdza po której stronie się opowiadają ci zaprzańcy ! Stąd też u każdego przeciętnego Polaka wywołuje wewnętrzny bunt po którym każdy zdolny jest rozpoznać fałszywego polaka podającego się za polaka lecz nie patriotę .Który każdy z nich posiada awersję do kościoła,do wzorów niepodległości tym samym do środowisk niepodległościowych

Mówisz mi, że wiesz iż znasz Komorowskiego? Nie wierzę że go znasz. Powiedz skąd? Mówisz że wiesz że jest agentem, ale nie potrafisz wskazać której konkretnie służby? To też nie brzmi wiarygodnie, gdybyś wiedział że jest agentem to wiedziałbyś której służby. Mówisz że Jaruzelski był agentem radzieckiego wywiadu? Nie masz pojęcia o historii PRL.

Moj ojciec byl "kiedys - 53r" dyrektorem drukarni, ktora nazywala sie LUDOWA. Wywalili go na zbity pysk / z tzw. wilczym biletem/ bo nie chcial sie zapisac do PZPR. Musial gdzies pracowac zeby utrzymac rodzine i pracowal jako kierowca na autobusach.Dopiero w 73r mogl zostac instruktorem jazdy w MZK. O czym ty piszesz " ciemniaczko ".

A mój ojciec siedział za kolportaż, w piwnicy miał drukarnię. No i co z tego wynika? Absolutnie nic. Ot, mogę się pochwalić że mam takiego ojca. Gdyby był w partii, to pewnie bym się wstydził, na pewno też bym to usprawiedliwiał - w końcu rodzica się nie wybiera. No i co z tego, gdyby był w partii? Też nic. O to mi chodzi. Z tego kim są nasi rodzice, nie wynika nic, co by usprawiedliwiało wchodzenie dziennikarzy z butami w historie naszych rodzin. Co innego gdybym to ja był w PZPR, i gdybym jako sędzia, uczestniczył w szykanowaniu Solidarności - jak nowomianowany przez rząd prezes PKP na przykład. Wtedy wypominanie tego faktu byłoby na miejscu.

Nie lubię pana Petru i uważam go za wielkiego "szkodnika" i hipokrytę, ale całkowicie zgadzam się z Twoją opinią w temacie "artykułu". To nie rzetelne i obiektywne dziennikarstwo, to dość prymitywna zagrywka [wynikająca z braku argumentów] obliczona na wywołanie zamierzonego efektu... Media prawicowe zarzucają tym "lewackim" uległość wobec byłego już [całe szczęście] rządu i wspieranie sił niechętnych rządowi PIS, ale tak naprawdę postępują podobnie wobec swoich adwersarzy. Wiele tu hipokryzji niestety.

Jaja sobie robisz?Czy z KODu jesteś?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl