niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

​TYLKO U NAS Dorota Kania odpowiada na zarzuty lidera Nowoczesnej: „Bajdurzenie Ryszarda Petru”

Dodano: 22.01.2016 [23:04]
​TYLKO U NAS Dorota Kania odpowiada na zarzuty lidera Nowoczesnej: „Bajdurzenie Ryszarda Petru” - niezalezna.pl
foto: "Gazeta Polska"
„Najpierw lider Nowoczesnej kłamie, mówiąc, że w Dubnej był Zbigniew Romaszewski, a teraz powtarza, że jego historia jest podobna do dziadka z Wermachtu Donalda Tuska. I zapewnia, że Dubna to był super ośrodek badawczy, w którym pracowali znani polscy naukowcy” - pisze w odpowiedzi na zarzuty lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru autorka tekstu w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej” pt. „Petru wychowany pod okiem GRU” publicystka Dorota Kania.

„Kwiecień 1982 r., trwa stan wojenny. Do kontrolowanego przez GRU Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej w Związku Sowieckim wyjeżdżają wrocławscy naukowcy: Zygmunt Petru i jego żona Danuta Potoczna-Petru. Dwa lata później przyjeżdża do nich 12-letni syn Ryszard. Późniejszy uczeń Leszka Balcerowicza spędzi w ZSRS dwa lata” - tak zaczyna się wspomniany tekst dostępny w tygodniku „GP” w kioskach i w wersji elektronicznej na stronie gazetapolska.pl.

Dziś do publikacji „GP” odniósł się sam Ryszard Petru. Z kolei poniżej publikujemy w całości odpowiedzi Doroty kani na tezy lidera Nowoczesnej.

„Najpierw lider Nowoczesnej kłamie, mówiąc, że w Dubnej był Zbigniew Romaszewski a teraz powtarza, że jego historia jest podobna do dziadka z Wermachtu Donalda Tuska. I zapewnia, że Dubna to był super ośrodek badawczy, w którym pracowali znani polscy naukowcy

Tymczasem sprawa jego pobytu w Związku Sowieckim ma się nijak do dziadka Tuska. Wiadomo, że Petru, sprzyjające mu media i jego promotorzy chcą go wykreować na Tuska – bis, ale to się nie uda. Brak talentu politycznego nie zastąpi miły wygląd; wygadywanie publicznie bzdur też temu nie sprzyja.

Nasz artykuł „Ryszard Petru wychowany pod okiem GRU” pokazał nieznane fakty z życiorysu człowieka, który jest kreowany na lidera opozycji. I to właśnie było celem publikacji – opisać fakty, o których Petru nie mówił i nie chciał mówić.

Nie mówił, że jego rodzina pracowała w Związku sowieckim i to nie tylko rodzice – ciocia była pracownikiem ambasady PRL w Moskwie. A tam nie wysyłano „wybitnych naukowców” ale ludzi, na których władze PRL-u mogły całkowicie polegać.

Podobnie było z wyjazdami naukowców do Sowietów w stanie wojennym. Jedni – jak Zbigniew Romaszewski – szli do więzienia, inni – jak Zygmunt Petru i jego żona Danuta Potoczna-Petru – wyjeżdżali do ZSRS jako pracownicy ośrodka naukowego w Dubnej. Bo daty mają kluczowe znaczenie - zwłaszcza w czasach PRL-u.

I nie jest prawdą, że naukowcy z Polski Ludowej mogli jedynie wyjeżdżać do ZSRS a czasem do innych krajów socjalistycznych. Przeczy temu chociażby teczka paszportowa ojca Ryszarda Petru, Zygmunta, który rzadko, ale jednak wyjeżdżał na Zachód.

Ryszard Petru w publicznych wypowiedziach nawiązuje do historii Hansa Klossa. Po pierwsze informuję, że Kloss pisze się przez dwa „s” a nie jak tak jak napisał lider Nowoczesnej przez jedno „s”.

Po drugie – Hans Kloss był podmieniony, był po prostu matrioszką – nie wiem, jak to się ma do historii pana Petru.

Ale biorąc jego dotychczasowe publiczne wypowiedzi, trudno jest zrozumieć i pojąć, skąd lider Nowoczesnej czerpie posiadane przez siebie informacje. Jak na przykład słynny już przewrót majowy Piłsudskiego w 1935 r.

Dorota Kania”

 
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ile w tym artykule jest prawdy? Bo jakoś nie ufam IPN, który dowolnie tworzy historie byle tylko dowalić oponentom politycznym, ani reżimowym sądom. Nie ma konkretnych dowodów i w takim świetle wygląda jak słynny dziadek Tuska z Wermachtu, a ciemny lud to kupi.
Inna sprawa, że niemówienie przez Petru o swojej rodzinie i brak o niej informacji tylko stwarza pole do takich insynuacji.

Masz rację ja też nie ufam IPN już nawet do Lecha Wałęsy się czepiaja .
Chcą zniszczyć Petru bo ma za duże poparcie.
Spodziewam się że niedługo na Mateusza Kijowskiego coś wymyśla.
Chociaż do Petru też zaufanie już trace bo kolaboruje PO a obiecywał że żadnej współpracy z tymi złodziejami nie będzie !

Powtarzam wciąż . Nie tylko GRU i Dubną trzeba sprawdzić. Trzeba sprawdzić maturę i dyplom tego osobnika. Jego zachowanie cechuje się cwaniactwem, sprytem i chamstwem ale żadnego wykształcenia ja tam nie widzę . Od noszenia teczki za Frasyniukiem i za Balcerowiczem dyplomu się nie nabywa. Jeśli jakowyś /włącznie z maturą / to nabyty w kiosku ruchu!!!!

Gdy Tatus z mamusia oddawali swoją wiedzę i siły dla budowy kraju raju , mały Petru zwany Pietru paszoł w komsomoł.Chłonął Lenina , stalina by przebudzony nam Polakom fundować nabytą wiedzę o szczęściu wolności jak w kraju gdie tak wolno dyszyt czełowiek

... pierdu , pierdu - na rubi-koniu !

Ludzie ten Petru glupi jak but.Nie ma zadnyvh wiadomosci na temat histori. To jest przedstawiciel finansjery nastawiony tylko na zysk. Jego nie interesuje demokracja,wolnoc.Ja nie moge sie dowiedziec dlaczego po wyborach kiedy ta NOWOCZESNA weszla do sejmu dokonal rozdzielczosci majatkowej z zona? CO UKRYWA PAN PETRU??????

1982 - stan wojenny - ojciec z jakimiś straszliwymi perypetiami zdobywa pozwolenie, by pojechać na pogrzeb dziadka, do sąsiedniej miejscowości - zaledwie 30 km! Pomyślałem dzisiaj - nieprawdopodobne - a jednak fakt.
Tymczasem państwo Petru, w tym samym czasie, do Sowietów wyjeżdżają - jakie musieli mieć zaufanie władz!

Ojciec służył Moskwie za awanse,
A on służy za finanse,
On lepiej na tym wychodzi,
Bo ma awanse i finanse,
A dotego zdrade kraju,
Wiencej ja już nie znaju!

Moi drodzy.Pamietacie jak kiedys ZRSRR w wyscigu pokoju liczylo czas?.Byl taki wyscig gdzie liczono strate do lidera x3.Wygrali ten etap rosjanie a mysmy stracili do nich okolo 4 minut.4 minuty razy 3 rowna sie 12 minut.Rosjanie juz do konca wyscigu nie pedalowali bo mieli taka przewage ze nie musieli.Taki wlasnie wyrosl nam wielki ekonomista Pierdu.Teraz wiecie skad jest Pierdu?.

To kto to jest Petru skoro podmieniono go wzorem Klossa?

swetru

Kwadrato-głowy, banksterski żydo-komunista tow. Pedrul jest za często promowany w TVP !

co w dalszym ciągu zakłóca równowagę medialnego przekazu w Polsce ! Wielka prośba do Jacka Kurskiego !

Niech Pan nie przesadza z tym neofickim "super-poprawnym" pluralizmem ! Ten Perdul-ony jest tak nachalnie,

bezustannie promowany w rosyjskich łże-mediach TVN, Polszmacie i GWnie, że dla równowagi TVP powinno

dać Polakom wytchnienie od tego bezustannie szczekającego kwadrato-łbiastego wypierdka GRU i WSI. Który

jest Paligłupem-Bis PO-ruso-żydokomuny! Przejmować się zagranicą też nie ma co bo w szwabskich głównych

mediach króluje partyjna cenzura szalonej hitlerowsko-marksistowskiej islamizatorki Makreli i gebelsowska

polakożercza propaganda posthitlerowskiego Alexa Sprenglera. Dajmy Polskiemu Rządowi i jego zwolennikom

więcej antenowego czasu na przedstawianie Polakom Polskiej Racji Stanu !

naprawdę warto zobaczyć
http://solidarni2010.pl/32557-...

Kiedy słyszymy z ust polityków „oświeconych”, niczym Petru, że ktoś jest za mądry by uwierzyć w Boga, słyszymy wypowiedź wewnętrznie sprzeczną. Zupełnie jakby chodziło o gwóźdź, który jest za dobry, by posłużył blatowi, albo zasuwę, która jest za mocna, by podtrzymywać drzwi zamknięte.
Dziś człowiek wykształcony z dużego bądź pomniejszego miasta na prawach wioski, to nowoczesny agnostyk, niejednokrotnie homoseksualista, który ma nader mgliste pojęcie o słuszności jakiejkolwiek teologii. Wyraża dobitną opinię, że katolicyzm Dantego był błędny, a jako przeciwnik Kościoła Rzymskiego z ferworem dowodzi, że z Kościoła tego wyszły rzeczy straszliwe i haniebne.
Nowoczesny agnostyk dziś, to ograniczony makler giełdowy, który nie zna historii i nie wierzy w żadna religię, jest przeświadczony, że wszyscy księża to naciągacze. To Członek Armii Zbawienia agitujący pod różową tęczą, który może być bigotem, ale nie na tyle, by ze zwykłego poczucia ludzkiej więzi nie próbował skaptować wytwornego dandysa, który jest ultrabigotem.
Lewicowy „oświecony” intelektualista lub polityk, który odrzuca jedną doktrynę za drugą w akcie wyszukanego sceptycyzmu, kiedy oświadcza, że nie pozwoli się uwiązać do jednego systemy filozoficznego, kiedy twierdzi, że wyrósł z definicji, kiedy mówi, że nie wierzy w ostateczny cel i kiedy w swojej wyobraźni zasiada niczym Pan Bóg we własnej osobie, nie wyznając żadnej religii, lecz spoglądając na wszystkie i wszystkich ludzi z góry, w miarę jak ów proces u niego się posuwa, człowiek ten na powrót roztapia się w nieokreśloności zwierząt wędrownych i nieświadomości trawy. Twierdzi ponadto, że drzewa nie posiadają dogmatów, a trawa lub warzywa są wybitnie dla niego tolerancyjne. Petru, człowiek ów, nawet nie wie, że jego oportunizm jest bardziej doktrynalny od czyjegokolwiek idealizmu.

Żeby pracować w Rosji sowieckiej w czasie, kiedy obecny Petru miał 12 lat, trzeba było być absolutnie wiarygodnym wobec władzy sowieckiej, trzeba było być absolutnie sprawdzonym towarzyszem przez GRU. Takimi ludźmi byli właśnie rodzice Rycha. Małoletni Rycho wzrastał więc obok - oddanych władzy radzieckiej - rodziców a towarzysze radzieccy czuwali nad jego edukacją, aby - kiedy będzie potrzeba - wykonał każde zadanie postawione przed nim. Dziś ten czas przyszedł, bo rządy w Polsce sprawuje PiS i to bez przystawek. Ten rząd jest zagrożeniem dla polskich zdrajców, złodziei i innego autoramentu lewackich osobników. Petru wykonuje więc zadanie, powołując kodowany oddział dywersyjny (KOD), który nie ma programu dla Polski ale za to ma dyrektywy od towarzyszy radzieckich. Czyż to nie jest jasne?

Nie rozumiem, czemu wchodzić politykowi z butami w rodzinę, gdy brak jest jakiegokolwiek powiązania z jego działalnością polityczną. Gdyby rodzice Petru byli w zarządzie jakiejś spółki, której cele biznesowe są zbieżne z projektami ustaw Petru, to dziennikarskie śledztwo byłoby wręcz obowiązkiem. A tutaj? Petru był w wieku 12-14 lat w ZSRR z rodzicami, któzy pracowali jako naukowcy. No i co z tego, chciałoby się zapytać. Jest Pani dziennikarką, proszę więc wyłożyć, jakie wnioski Pani z tego wyciąga, zamiast przemycać je między wierszami, tworząc atmosferę jakiejś tajemnicy, "niewygodnej prawdy", sugerując że bycie naukowcem, które wymagało oczywiście współpracy z rządem PRL, było kolaboracją na miarę SB. To nie są dobre standardy dziennikarstwa. Porównanie z dziadkiem z wehrmachtu, czyli nagonką na rodzinę wykreowaną przez prawicę po to żeby łatka się "przylepiła" do polityka mimo braku faktycznych zarzutów wobec niego, jak i wobec jego rodziny, jest jak najbardziej na miejscu.

Moj ojciec byl "kiedys - 53r" dyrektorem drukarni, ktora nazywala sie LUDOWA. Wywalili go na zbity pysk / z tzw. wilczym biletem/ bo nie chcial sie zapisac do PZPR. Musial gdzies pracowac zeby utrzymac rodzine i pracowal jako kierowca na autobusach.Dopiero w 73r mogl zostac instruktorem jazdy w MZK. O czym ty piszesz " ciemniaczko ".

A mój ojciec siedział za kolportaż, w piwnicy miał drukarnię. No i co z tego wynika? Absolutnie nic. Ot, mogę się pochwalić że mam takiego ojca. Gdyby był w partii, to pewnie bym się wstydził, na pewno też bym to usprawiedliwiał - w końcu rodzica się nie wybiera. No i co z tego, gdyby był w partii? Też nic. O to mi chodzi. Z tego kim są nasi rodzice, nie wynika nic, co by usprawiedliwiało wchodzenie dziennikarzy z butami w historie naszych rodzin. Co innego gdybym to ja był w PZPR, i gdybym jako sędzia, uczestniczył w szykanowaniu Solidarności - jak nowomianowany przez rząd prezes PKP na przykład. Wtedy wypominanie tego faktu byłoby na miejscu.

Jaja sobie robisz?Czy z KODu jesteś?

Petru chyba nie wstydzi się swojej rodziny? Jak myślisz, dlaczego się nią nie chwali, tylko ciągle coś opowiada o J.Kaczyńskim? Niech mówi o sobie.

Bezuczuciowy, wytresowany cyborg; cyniczna bestia.

Ogromnie sie rozpisuja prawicowe media o przemysle pogardy, o nierzetelnych mediach, o wykrzywionych informacjach.

A jak nazwac to co robicie z Ryszardem Petru?

Hipokryzja i cynizm bije na odleglosc tutaj od Was. Zaraz dodajcie, ze jestescie jedynymi prawdziwymi Polakami, patriotami i katolikami.

Ludzie, rozumiem, ze mozemy miec rozne poglady. Ale sa pewne granice przyzwoitosci, ktore tutaj mocno przekroczyliscie.

obywatel - piszesz podobno w języku polskim, ale jakoś brakuje Tobie polskich liter,- jakie masz obywatelstwo i jakim prawem wypowiadasz się w imieniu prawdziwych Polaków?

Nazywasz siebie " obywatel", napisz dokładnie jakiego kraju. Na pewno nie Polski bo jestes taki niedoinformowany i zakłamany! Idz w buraki,warchole!

A jak nazwać to, co Petru robi z nami, z Polską, warchoł,sprzedawczyk?

Fakty to nie poglądy.

Fakt jest taki, ze przez 2 lata byl w ZSRR. Cala reszta, to inwektywy. Az tak sie boicie zbyt mocnej opozycji?

Obywatelu nie obrażaj rozumu. Czy mówi Tobie coś słowo prawda?
Nie myl ze swoją lekturą.

"Fakty"... litości. Wstrząsające: 12-latek pojechał z rodzicami do ZSRR i spędził tam jako DZIECKO dwa lata. Do Polski pewnie wróciło zindoktrynowane DZIECKO. Według red. Kani chyba ktokolwiek kto postawił nogę na ziemi radzieckiej - nawet jako dziecko - od razu jest skażony.
To jest to nowe rzetelne dziennikarstwo... Strach się bać.... Jeszcze ta ciocia w ambasadzie... cóż za wnikliwość.

Cieszę się, że nie jestem osobą publiczną - mój ojciec w latach 80-tych często bywał w Petersburgu. Zastanawiam się czy mnie nie zindoktrynował na tzw. "lewactwo".
Mój wuj studiował krótko na MIT, która to uczelnia szerokim strumieniem zasila techniczne kadry służb USA, a także innych instytucji tego państwa. Stosując metodę oceny "faktów" a la redaktor Kania można przyjąć, że mój wuj był agentem CIA. Jest to niepokojące, ponieważ ostatnie lata spędził w Polsce. Muszę bliżej przyjrzeć się jego życiorysowi, bo być może będę musiał zweryfikować i swój.

"Twój ojciec w latach 80-tych często bywał w Petersburgu", ale gdybyś byl mądrzejszy od Swetru, to wiedzialbyś, jak kłamać: w latach 80-tych nie było Petersburga.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl