niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Partia wykluczona z debaty. Poszło o krytykę imigrantów?

Dodano: 20.01.2016 [20:17]
Partia wykluczona z debaty. Poszło o krytykę imigrantów? - niezalezna.pl
foto: Bundesministerium für Europa, Integration und Äusseres - wikiepdia/Arbeitsbesuch/Mazedonien
Politycy eurosceptycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) nie wezmą udziału w telewizyjnej debacie organizowanej przed wyborami w trzech landach. Na razie nie wiadomo, jaka jest oficjalna przyczyna wykluczenia partii AfD z debaty, ponieważ cały czas docierają w tej sprawie sprzeczne komunikaty. Zastanawiające jest jednak to, że Alternatywa dla Niemiec, to jedyna partia wykluczona z debaty, która otwarcie krytykuje działania UE i politykę Niemiec w stosunku do imigrantów.

Jak informuje „Die Welt” telewizyjna debata przedwyborcza została zaplanowana na 10 marca – na trzy dni przed wyborami w Badenii-Wirtemberdze, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalcie.

Co ciekawe władze stacji SWR i MDR wchodzące w skład niemieckiej telewizji publicznej ARD informują, że wykluczenie Alternatywy dla Niemiec z debaty odbyło się wskutek ultimatum partii Zielonych i SPD. Z tłumaczenia władz stacji wynika, że partie te zagroziły bojkotem debaty, jeśli w jej formułę wchodziłaby obecność polityków AfD.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że zupełnie inną relację przedstawiają sami politycy Zielonych i SPD. Ugrupowania te dementują tłumaczenia władz telewizji i przekonują, że nikt nie stawiał stacjom tego typu warunków.

W niemieckiej prasie już pojawiły się komentarze, z których wynika, że powodem wykluczenia AfD z debaty może być program partii, który opiera się w dużej mierze na dążeniu do wyjścia Niemiec ze strefy euro i krytyce polityki imigracyjnej obecnych władz.  W swoim programie partia przekonuje, że „Niemcy nie potrzebują euro”, a innym krajom „wspólna waluta tylko szkodzi”.  
 
Wśród założycieli i zwolenników ugrupowania są znani konserwatywni oraz liberalni ekonomiści i publicyści, tacy jak Alexander Gauland, dawny wydawca „Märkische Allgemeine Zeitung”, oraz rozczarowani wyborcy CDU i FDP, wykładowcy akademiccy i intelektualiści, a także drobni sklepikarze.

Alternatywa dla Niemiec zyskała spory rozgłos w związku z kryzysem imigracyjnym. Politycy tej partii postulowali wówczas o zamknięcie granic i zaostrzenie procedur imigracyjnych. Alternatywa dla Niemiec opowiada się za ograniczeniem możliwości przedostania się na terytorium Niemiec imigrantów z Afryki oraz Bliskiego Wschodu.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niemcy powinni zmienic konstytucje, zeby wprost bylo napisane, ze Niemiec ma obowiazek kochania imigranta, ma mu oddac wszystko co ma, wlacznie z zona, corka, a jak imigrant zechce to i matka, lozyc na jego utrzymanie i siedziec cicho. Wtedy nikt juz by sie tego kraju nie czepial a polscy kibice nie zamieszczali by okropnych transparentow!

Czytaj: Pogromcy IIuzji: Bundesrepublik Deutschland czyli przekręt stulecia. O tym jak zamieniono całe państwo w firmę. Część I http://wolnaplaneta.pl/terra/2... Pogromcy Iluzji: Bundesrepublik Deutschland czyli przekręt stulecia. O tym jak zamieniono całe państwo w firmę. Część II http://wolnaplaneta.pl/terra/2... oraz Pogromcy Iluzji: Bundesrepublik Deutschland czyli przekręt stulecia. O tym jak zamieniono całe państwo w firmę. Część III http://wolnaplaneta.pl/terra/2...

IV Rzesza niemiecka czyli UE to już nic nieznaczący i śmiedzący trup! Więc po co odwiedziny, rozmowa i pytania do trupa? Euractiv: UE zniknie z procesu politycznego...(oby jak najszybciej!) Unia Europejska jest tak bezradna, że nie może podjąć decyzji nawet o własnym rozpadzie, dlatego jej istnienie lub demontaż nikogo nie zmartwi uważa George Friedman. Stany Zjednoczone już spisały Unię Europejską na straty. Zresztą, to samo zrobiły kraje członkowskie wspólnoty. Już dziś nikt nie przywiązuje szczególnej wagi do rekomendacji unijnych, a za chwilę zostanie ona przez wszystkich zapomniana – twierdzi założyciel Stratfor George Friedman w rozmowie z portalem informacyjnym Euractiv. Zdaniem analityka, misja Unii Europejskiej nie powiodła się i raczej nikt nie będzie szukał dla niej alternatywy. Niepowodzenia integracji europejskiej wyraźnie odzwierciedlają kryzys, ponieważ kraje nie są w stanie porozumieć się nawet między sobą i znaleźć wspólnej strategii w celu rozwiązania problemów. Dochodzi do tego przede wszystkim dlatego, że wspólnota nie ma już żadnego autorytetu i wagi politycznej wśród krajów członkowskich. Przyszłość Unii Europejskiej rodzi wiele pytań. Już teraz nie może ona podejmować jakichkolwiek znaczących decyzji. Tym bardziej nie będzie w stanie podjąć decyzji o własnym rozpadzie uważa George Friedman. Prawdopodobnie z UE stanie się to, co dzieje się już dziś: kraje europejskie już niedługo przestaną zwracać na nią uwagę. Instytucje w Europie przypominają muzeum: nadal są dostępne dla zwiedzających i nadal funkcjonują, ale nie odgrywają istotnej roli podkreśla Friedman. Jego zdaniem UE raczej nie przestanie istnieć, ale wypadnie z procesu politycznego.

Oto chodzi, że Niemcy do dziś konstytucji nie mają, pisałem już o tym, to Spółka GMBH!Znajdź w sieci: niemcy spółka gmbh zarejestrowana we Frankfurcie i miłego czytania życzę.

http://gazetawarszawska.com/im... Inwazja islamu pustym Koniem Trojańskim żydowskiego terroru... http://gazetawarszawska.com/pu...

Standardy boskiej demokracji niemieckiej ? Nie ma możliwości ich kontrolowania przez PE wiemy dlaczego więc dlatego UE ma szansę większą jak kiedykolwiek do tej pory na utylizację . Po żałosnym przedstawieniu w Strasburgu ma miejsce ta sama sytuacja wśród krajów Europy jak w Polsce dojrzewanie do oceny , że król jest nagi PO przegranej się to ujawnia . Wiedzą kraje , że z Polską to dopiero początek ..........ciekawie rozwija się temat .

Proszę naszych europarlamentarzystów o przygotowanie wniosku o objęcie Niemiec procedurą sprawdzania praworządności bo wygląda na to że są tam gwałcone prawa demokratyczne w zakresie :
- dyskryminowania opozycyjnej partii AfD poprzez blokowanie jej dostępu do debaty publicznej,
- blokowania społeczeństwu niemieckiemu dostępu do informacji publicznej w związku z zagrożeniami przestępstwami seksualnymi ze strony imigrantów z Syrii i Afryki.
- narażanie społeczeństwa ( nie tylko niemieckiego ) poprzez nieinformowanie o istniejących zagrożeniach

PILNIE POSZUKIWANY SPONSOR DLA NOWEJ TELEWIZJI!!!
W świetle braku pluralizmu w niemieckich mediach, koniecznym jest uruchomienie niemieckojęzycznego, informacyjnego kanału telewizji satelitarnej na satelicie Astra 1 (najwięcej niemieckich kanałów), aby informować niemieckojęzycznych obywateli, co tak naprawdę dzieje się w Niemczech oraz innych krajach, a przy okazji punktował by wszystkie kłamstwa niemieckich polityków. Jak również mógłby obnażać kłamstwa i manipulacje niemieckich mediów, uświadamiając widzów, że tym sposobem są obrażani przez tych, którzy ich okłamują/manipulują.
Pomóżmy naszym braciom zza Odry! Pomóżmy Państwu Niemieckiemu, tak zatroskanemu o wolność słowa i demokrację!!!
POTRZEBNY JEST BOGATY SPONSOR, ALBO WIELKA ZRZUTKA!!!

Demokracja a la Niemcy widoczna jak na dłoni, a Niemcy chcieliby dyskutować z Polską na ten temat, stawiając ją pod pręgierzem w imię swoich własnych interesów, a nie żadnej demokracji czy praworządności.

Czekam kiedy przestepca Kijowski ( nie placi alimentów) .donosiciele z PO i agent GRU Swetru zabiore głos z oburzeniem ze Niency łamia prawo i zaapeluja o sankcje i przesłuchanie Merkel!!!
Demokraci z koziej wólki do pracy
Adasiu kiedy zabierzesz głos i zaczniesz grzmic ze brak demokracji w Niemczech i czekam na wywiady LIsa i TVN!!!!!

Niemcy i tak się obudzą to co jest zakazane smakuje najlepiej

Te obłudne szwaby chcą bronić demokracji u nas i praworządność, a u nich jest totalny syf, obłuda kłamstwa, zero demokracji, służenie interesom korporanci i Bóg wie komu. Nie zdziwił bym się jak by u nich fałszowali wybory no bo jak Frau Merkel ma zawsze 67% procentowe poparcie tak jak Łukaszenko na Białorusi, co się stało z tymi Niemcami przez tą chorobę Marksa, która wyniszcza Europę od środka.

"rz" Widac umiesz napisac zupelnie poprawny artykul.Zaraz
inaczej sie go czyta,a przede wszystkim,bez bolu zebow.

Komisarzom chodzi o stworzenie plynnego narzędzia politycznego do prostowania,walcowania na zimno każdego niepokornego państwa.Chcą karać za łamanie wartości a nie za łamanie prawa. Mówią, nie złamaliscie prawa ale łamiecie wartosci europejskie. Ale jakie wartości? Jakie wartości europejskie są ważne dla lewaka,jakie dla socjalisty a jakie dla prawicowego konserwatysty? Odpowiedź zależy tylko od przekonań osobistych oceniającego polityka. Lewica europejska wraz z liberałami chce narzucić Europie ograniczenie wolności praktykowania poglądów, swobody poglądów i wyznania. Oni chcą stworzyć coś na kształt poza prawnej oceny niesłuszności poglądów zamiast oceny stosowania się do prawa.A to juź cwiczyliśmy w komunizmie, polpotyzmie, maoizmie,faszyzmie,nazizmie,syjonizmie i wszyskich dyktaturach świata.Nowa ideologiczna dyktatura nażywa się europeizmem.

Teraz śmiało możemy brać przykład z "demokracji" lansowanej przez Niemcy ;)
Obłudnicy. Kombinatorzy wspierający tych, którzy są im posłuszni i gotowi sprzedać własny kraj.

Państwa unijne, zwłaszcza postkomunistyczne, zaczynają się budzić. Nie do takiej Unii przystępowały, nie takiej Unii oczekiwały. Nasza sprawa wielu krajom uzmysłowiła, że skoro Polska tak została potraktowana, to co dopiero oni.
Nikt nie chce być unijnym Piętaszkiem. Oczekuje, że będzie pełnoprawnym członkiem. Traktowanym z szacunkiem i na takich samych prawach.
Dzięki Polsce nabiorą odwagi aby zacząć się przeciwstawiać hegemonii autokratycznych bufonów. Niemiec, pod dyktando których działa Unia. Problem imigrantów dodatkowo przyspieszy ten proces.
Oby jak najszybciej powstało Przymierze od morza do morza.

Naprawdę jesteście tak naiwni w procenty ? manipulacja ciemnymi i otępiałymi , kto liczy ten ma władzę !

mnie nie obrażają nazwy ksenofob rasista islamofob czy nacjonalista , bo ten co tak mnie nazywa nie wie co islam zrobi w Europie za parę lat !
bo jeszcze nie skolonizował i delikatnie bada teren i możliwości białasów albo czeka na odwet by potem wygrać kolejne ustępstwa władzy .

Ludzie to polityka nie krótko wzroczna i bezmyślna jak sądzicie albo wam wmawiają że islam jest religią pokojową .

https://www.youtube.com/watch?...

czy znajdzie się tu chodź jedna osoba która powie co to jest ?

67% Niemców dalej popiera Kanclerz Merkel - także wyluzujmy.
To wszystko jest sprawą Niemiec - ich problem.
Są przyzwyczajeni do ubogacania a te 67% twierdzi, że to wszystko to przejściowe kłopoty i za niebawem wszystko się dotrze z islamistami.

Były już na szczęście PBK też miał P0dobno 67% P0parcia.
Wybory przegrał [właściwie to je przepi....ił].

A skąd wiadomo że mówią sondażowniom prawdę? Poprawnośc polityczna to straszna siła. Bronek miał 80%

tak jak prawdą jest że pajac Petru ma 20% ha ha ha

Czy komisarze unijni nie powinni z tego powodu zazadac objecia Niemiec nadzorem z powodu nieprzestrzegania demokracji? Cos naprawde zlego dzieje sie z ich mediami na najpierw ukrywanie faktow o sylwestrowych gwaltach w Kolonii i innych miastach, teraz to, a sami czepiaja sie Polski.

czyli lamanie demokracji w Niemczech, ciekawe czy bedzie debata w PE dot, wykluczenia tej partii? apelujmy o debate,bo niemieckie wladze lamia demokracje.

Niemcy też mają internet - mainstreamowa cenzura nie zaszkodzi wykluczonej partii a nawet może pomóc.

Proponuje polaczyc sie z ta partia by wspolnie dzialac na rzecz demokracji w Europie ! To bylby dobry poczatek na rzeczywiscie dobre relacje miedzy Niemcami, a Polakami. Przecietni Niemcy juz dawno zobaczyli w Polakach mozliwosci odnowienia Europy na zdrowych i madrych zasadach. Nawet Benedykt XVI mowil , by barac przyklad wlasnie z Polakow !

Odnosnie do: "Proponuje polaczyc sie z ta partia [Alternatywa Dla Niemiec] by wspolnie dzialac na rzecz demokracji w Europie !" Zgadzam sie. Jestem za nawiazywaniem dobrych relacji nie tylko z normalnymi Niemcami(takich jest mnostwo), ale I z innymi nacjami europejskimi. Eskimosseria plus moskale, plus "nasi" rodzimi antypolscy wrogowie w rodzaju pelo, petowcow, kodziarstwa,usilujac sklocac innych Europejczykow z Polakami, nie dopuszczac sie do naszego zjednoczenia sie.

Napisałeś,miły gościu,akurat to czego chcą zwykli Niemcy.
Mieszkam w mieście,ktore graniczy z niemieckim miastem
(przed wojna było to jedno miasto),bardzo dużo naszych
mieszkańców pracuje po drugiej stronie Nysy,mamy dobre
kontakty z mieszkańcami,mój syn chodzi do niemieckiego
gimnazjum..., ogólnie mamy wielu znajomych Niemców .
Oni mówią,że zazdroszczą nam ,że wybraliśmy PiS i że
jest nadzieja ! Nasi sąsiedzi zza Nysy boją się napływu
imigrantów.., a rząd Merkel po prostu nienawidzą !!!!
I to jest dla nas Polaków nadzieja,że wreszcie ta
dedeerka przerżnie wybory i dojdą do władzy mądrzy ludzie !

Niemcy, Belgia, Francja i UK są już stracone.
Jedne szybciej padną, drugie wolniej.
Nawet po odsunięciu Merkel nie wywiozą uchodźców.
Może będą ich mocniej pilnowali ale najeźdźcy w końcu opanują DE.

W jednosci sila!

No i widać na tym przykładzie, jak na dłoni... najbardziej zagorzali "demokraci" unijni, we własnym kraju odmawiają prawa do głosu swoim politycznym konkurentom. A tak te zielone i lewactwo pyszczyło wczoraj w Unii na Polskę. Z tego co czytam w ostatnich miesiącach, to mam przekonanie, że w Niemczech demokracja, jest tylko fikcją...na poziomie wyświechtanego sloganu

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl