niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

"Demokracja" po brukselsku. Schulza denerwowały oklaski, ochrona chciała wyrzucić Polaków

Dodano: 20.01.2016 [00:12]
"Demokracja" po brukselsku. Schulza denerwowały oklaski, ochrona chciała wyrzucić Polaków - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
Podczas debaty w Parlamencie Europejskim doszło do nieprzyjemnego incydentu. Martinowi Schulzowi nie podobały się oklaski dochodzące z galerii sali plenarnej. Siedziała tam grupa naszych rodaków, głównie z Klubów Gazety Polskiej, którzy w ten sposób reagowali m.in. na wystąpienia premier Beaty Szydło. Po słowach Schulza zareagowała ochrona, która chciała wyrzucić klaszczących z tego "przybytku demokracji". - Nie daliśmy się, a unijny urzędnicy później przyznali, że wcześniej z podobną sytuacją się nie spotkali - opowiada portalowi niezalezna.pl Paweł Piekarczyk, który był we wtorek w Strasburgu.

Debata o sytuacji w Polsce jeszcze przed rozpoczęciem wywołała ogromne emocje. Ostatecznie okazało się, że plan opozycji z Polski spalił na panewce, bo wystąpienia premier Beaty Szydło uznano za bardzo dobre, poparło ją wielu eurodeputowanych, a komentarze po zakończeniu były bezlitosne dla polityków Platformy Obywatelskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielki sukces Beaty Szydło i porażka PO - komentarze po debacie

Jeszcze w trakcie debaty słychać było oklaski dochodzące z galerii. Tak reagowała, m.in. na słowa premier Beaty Szydło, grupa kilkudziesięciu Polaków, którzy przysłuchiwali się obradom. Przyjechali z różnych miast, wśród nich byli członkowie Klubów Gazety Polskiej oraz stowarzyszenia Solidarni2010. Oklaski irytowały jednak prowadzącego obrady Martina Schulza, który co najmniej dwukrotnie zwracał uwagę siedzącym na galerii.

Po debacie portal niezalezna.pl dowiedział się, że na słowach nie poprzestano. Na galerię pofatygowali się bowiem... ochroniarze.
- Gdy zaczęliśmy klaskać, zażądali, abyśmy wyszli. Gdy tego nie zrobiliśmy, zaczęli grozić wezwaniem policji. Ponieważ nie zrobiliśmy niczego złego, pozostaliśmy na miejscu - relacjonuje nam Paweł Piekarczyk, który siedział w jednej grupie Polaków. Druga jednak została zmuszona do opuszczenia galerii przez znacznie większe siły ochrony.

- Później rozmawialiśmy z unijnymi urzędnikami, którzy nie kryli zaskoczenia sytuacją, bo wcześniej takich nie było. Nikomu nie przeszkadzały oklaski, tak jak dzisiaj Martinowi Schulzowi. Najwyraźniej zależy kto klaszcze - ironizuje P. Piekarczyk.

A rzekomo dzisiejsza debata była w obronie demokracji i wolności słowa. Hipokryci...
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

na głupotę i chamstwo polityków Nowoczesnej nie ma lekarstwa

Schulz jest dennym, niewykształconym, menelskim klakierem wepchniętym na stanowisko samozwańczego reżimu unijnego (sru) przez Stasi-Makrelę. On tam jest tylko jako kapo dla niemieckich interesów w UE. (A powinien uwzględniać interesy wszystkich członków i obywateli UE). Zresztą struktury unijne przesiąknięte są miernotami niczym KOD dziećmi katów ciężkiej komuny. Taki Juncker stworzył raj podatkowy w Luksemburgu, żeby oligarcha unijny (także z Polski) nie musiał jechać na "majątkowe" wygnanie aż na Seszele. I tak Tusk wysługiwał się prawie "kanonizowanemu" przez lichwiarskie środowiska Kulczykowi (de facto niemcowi) w grabieży majątku narodu polskiego i też czekała Tuska za to kariera, bo Makrela zawłaszczyła unię pod interesy Niemiec, obsadzając kluczowymi stołkami zaufanych aferałów, znaczy "demokratów". A kto myślał, że "demokrata" Tusk pojechał do Brukseli za zasługi dla demokracji jest nie poważny - pojechał, bo sukcesy ma stocznia Niemiecka nie Polska, bo Polacy są nagabywani do kupowania "tylko Polskiego" - oczywiście z Kauflandu - bo generalnie chj, dpa i kamieni kupa i nikt za bankructwa polskich podwykonawców (które głównie zostały wyrypane przez zachodnio europejskich tuzy uczciwości) nie pójdzie siedzieć.

Schilz to pijaczyna i payac nr 1 dziwie sie ze go jeszcze nie usuneli z tego stanowiska widocznie tam tez jest Mafia

A poslanka PO Pomaska straszy dzieci sadami za aktywnosc w internecie to jest dopiero Porazka.

Tak to mnie chcieli wyrzucić z siedmioma uczestnikami lecz ja kazałem im siedzieć i nie reagować na nich ,dwóch się wystraszyło a my zostaliśmy po prośbach posłów z Polski wyszliśmy i na korytarzach protestowaliśmy głośno.

więc winnych trzeba ukarać.

Jean-Luc Schafhauser miał rację w swym przemówieniu. Wszystkim steruje obłąkana grupa Georga Sorosa we współpracy z naiwną Angelą Merkel. Oni chcą zlikwidować narody, za wyjątkiem kilku wyróżnionych. Bliski Wschód został planowo zniszczony. Fala uchodźców jest sterowana w celu osłabienia na tysiące lat zarówno chrześcijaństwa i narodów, jak i Europy w ogóle. Czy się to uda?

Co do Sorosa trochę przesadzasz. Oczywiście należy pozbawić wszelkiej władzy na świecie prywatnych bankierów. Jednak Soros jest fantastą. Mówi, że za głupie kilkadziesiąt milionów dokonał przewrotu w Polsce i na Ukrainie. Kaczyńskiego uważa za geniusza sterującego całą działalnością prawicy w Polsce, a jednocześnie sam siebie ma za mądrzejszego. Wydaje mu się, że steruje niemieckim rządem. Niedługo ten paranoiczny megaloman stwierdzi, że samodzielnie spowodował cyklony w USA oraz upadek meteorytu w Rosji!

Dlaczego nie nazywamy sprawy po imieniu, gdy traktują nas Polaków jak śmieci? czy to nie jest przejaw rasizmu? Zyd od razu krzyczy antysemita, a nam za bycie Polakami mogą pluć prosto w twarz? a z jakiej racji? Wyzywać szmaciarzy od rasistów to od razu ochłoną.

SPRAWDZONE KILKA LAT TEMU, DZIALA PORAZAJACO...

Regulamin obrad nie przewiduje oklasków w trakcie wypowiedzi. W trakcie - nie wiem czy rozumiecie co to znaczy. Nauczcie się słuchać.

W PE w trakcie debat deputowani klaszczą ...i nikt ich nie upomina. Widać to na filmie poniżej jak był dyskutowany ''Grexit' w lipcu2015r.Po prostu chciano Premier Polski zdenerwowac i wytrącić z równowagi;najzwyklejsza złośliwość prowadzącego debatę.
https://youtu.be/uzM3R7cNTZo

Owszem przewiduje oklaski i brava ale dla klakierow M.Schultza i wladz UE.

Nie przewiduje, ale nie zakazuje, tak samo jak np. gestykulacji czy poruszania się. Schulz zachowuje się po rasistowsku, a ty oducz się kłamać.

ci z unii co zorganizowali te debatę to przecież kolesie platformy więc czego spodziewaliście się ,ten sam sort

Oglądałam debatę i muszę przyznać, że jestem zdegustowana zachowaniem Pana Schulza. Jeśli tak ma wyglądać demokracja, to w Polsce jest ona nie bardzo dobra, ale wręcz celująca... Zaś w PE.... bez komentarza :(

PO ma takich sojuszników, jak sama jest... godnych POgardy.

POPROSTU PUCHA PANDORY
Niemcy nie chodza chetnie do cyrku bo maja cyrk w rzadzie i europejskim parlamencie.

schulz to niemiecka nie douczona swinia !!!!!!!ryj się prosi co najmniej kamienia!!!!!!!!!

Trochę to nie tak Pawła chcieli lecz Paweł się uspokoił a my nie a chcieli wyrzucić ale nas 6 osób Ewa Stankiewicz ma to z filmowane to nas chcieli wyrzucić i to ja z nimi się szarpałem chcieli żeby Ewa i dziennikarz to wymazali jak filmował te zajście lecz ja nie kazałem i chwyciłem murzyna za rękę zakazałem innym opuszczenia parlamentu ale dwie osoby z lubuskiego się przestraszyły i wyszły ja oświadczyłem ,że nie wyjdziemy i ,ze koniec kopania Polaków i poniewierania nas i kopania w dupę a za Smoleńsk zapłacą i za obozy to ich rozwścieczyło wpadli w wściekłość po prośbach asystenta posła i Ewy i jeszcze innego posła zdecydowałem ,że wyjdziemy tylko dla nich nie ze strachu i wyszliśmy lecz ten z ochrony murzyn chciał by mnie aresztowali ponieważ ja krzyczałem głośno ,że żadnych terrorystów i Azjatów on śledził mnie i cały czas obserwował mnie po paru minutach wyśmieliśmy lecz jeszcze parlamencie protestowałem i tak częściowo było.

Trochę to nie tak Pawła chcieli lecz Paweł się uspokoił a my nie a chcieli wyrzucić ale nas 6 osób Ewa Stankiewicz ma to z filmowane to nas chcieli wyrzucić i to ja z nimi się szarpałem chcieli żeby Ewa i dziennikarz to wymazali jak filmował te zajście lecz ja nie kazałem i chwyciłem murzyna za rękę zakazałem innym opuszczenia parlamentu ale dwie osoby z lubuskiego się przestraszyły i wyszły ja oświadczyłem ,że nie wyjdziemy i ,ze koniec kopania Polaków i poniewierania nas i kopania w dupę a za Smoleńsk zapłacą i za obozy to ich rozwścieczyło wpadli w wściekłość po prośbach asystenta posła i Ewy i jeszcze innego posła zdecydowałem ,że wyjdziemy tylko dla nich nie ze strachu i wyszliśmy lecz ten z ochrony murzyn chciał by mnie aresztowali ponieważ ja krzyczałem głośno ,że żadnych terrorystów i Azjatów on śledził mnie i cały czas obserwował mnie po paru minutach wyśmieliśmy lecz jeszcze parlamencie protestowałem i tak częściowo było.

Proszę zajrzeć do regulaminu naszego sejmu, on również zabrania "obserwatorom" klaskania w naszym parlamencie. Nie ma w tym nic dziwnego, tam ludzie pracują, mają ramy czasowe na wypowiedzi, oklaski najzwyczajniej mogą zakłócac porządek obrad i tylko tyle.

tam pracuja? nie wiem co cpasz ale uwazaj zaczynasz przedawkowywac...

Biedny człowieczku Ty właśnie ćpasz i na haju piszesz bzdury za marne ruskie ruble ku uciesze Putina.

Remember Schultz, you don't have a ticket !

https://www.youtube.com/watch?...

Oto cały obraz władców UE;
Szulzowi-komunicie-nie podobały się oklaski dla Polskiej Premier.
Szefowa Zielonych - Rebecca Harms wywrzeszczała: co pani się tak uśmiecha do tych eurosceptyków.
Podobnie komunistka Gabriele Zimmer wrzeszczała, że nasza premier nie powinna się uśmiechać.
Do tego brak wiedzy, brak elementarnej inteligencji, tępa arogancja i całkowity brak tolerancji.
O demokracji nie ma mowy.
I tylko żal patrzeć na szczerbatego Belga, też komunisty.

Oklaski na galerii sa zabronione nie tylko w parlamencie europejskim and takze wielu innych w tym w takze w Sejmie.

Jest oczywiste dlaczego galeria jest pozbawiona mozliwosci ingerowania w przebieg obrad. To nie oni zostali wybrani !!!
Maja prawo (tak jak prasa) tylko sluchac !!!

Dzisiaj oklaski moga sie podobac jutro gdy opozycja zacznie gwizdac nie bedziemy juz tak poblazliwi !!!

A moze oklaski powinny byc dozwolone gdy sa dla rzadu, a wszystko inne powinno byc zabronione.

Zeby tego uniknoc takze oklaski sa zabronione. Galeria nie ma prawa do wyrazania opini !!! KROPKA !!!

Te student niedouczony jesteś i nie masz pojęcia o przepisach i regulaminie obrad PE !!!!

faszysta w PE to tak jakby diabeł był w Watykanie. To wina mediów że wprowadza wyborców w błąd i cukruje pudruję takiego faszystę na którego skołowani wyborcy głosują w dobrej wierze

Gdyby to był faszysta to pół biedy, ale to jest pełnokrwisty bolszewik.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl