niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Zamek Królewski zamiast Pałacu im. Józefa Stalina w „Wiadomościach”. To dobry początek

Dodano: 10.01.2016 [20:40]
Zamek Królewski zamiast Pałacu im. Józefa Stalina w „Wiadomościach”. To dobry początek - niezalezna.pl
foto: TVP1
W końcu nie trzeba będzie oglądać daru sowieckiego przywódcy podczas każdych „Wiadomości” w TVP1. Od dziś w tle pokazywany będzie zegar na wieży Zamku Królewskiego w Warszawie.

To decyzja nowego szefostwa TVP i Wiadomości.

PKiN był darem narodu sowieckiego dla narodu polskiego. Gmach wybudowano w latach 1952–1955 według projektu radzieckiego architekta Lwa Rudniewa. Budynek inspirowany był moskiewskimi drapaczami chmur. Architektonicznie osadzony jest głęboko w nurcie socrealizmu.

W lipcu ub.r. zamieściliśmy apel rzecznika Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie dr Jerzego Bukowskiego.:

W ostatnich miesiącach wiele samorządów gminnych zdecydowało o rozbiórce pomników sławiących Armię Czerwoną i jej żołnierzy (...) Wzywam więc władze Miasta Stołecznego Warszawy, aby uczciły 60. rocznicę oddania do użytku tego architektonicznego monstrum, mającego przypominać Polakom, że są niewolnikami sowietów, decyzją o zburzeniu go

- domagał się rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski (czytaj tekst Zburzyć Pałac Kultury i Nauki!).

Fakt, iż mieszkańcom III RP nie przeszkadza dziś, że nad stolicą góruje symbol ustanowiony przez morderców ich dziadków, mówi wiele o okaleczeniu, zdeformowaniu ich mentalności przez lata niewoli -

pisaliśmy w sierpniu ub.r. w tekście Roz...walić Pałac Kultury! „Co nam obca przemoc dała, nocą rozbierzemy”.

Pierwszy krok za nami...
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chobielin zawsze domagał sie wyburzenia PKiN więc tu powinien być kompromis wszystkich partii w Sejmie, kiedys tez darzylem sympatia ten relikt sowietów lecz teraz tak plac należy od nowa zagospodarować

I tak to się ludzi podpuszcza... A nuż wezmą się i zburzą, koszta poniosą... Albo w czynie społecznym na pamiatki rozbiora. Wtedu spadkobiercy się znajdą i wyczyszczony plac ogrodzą...

A bardziej serio. Jak czytam te wszystkie "pomysły", to chyba faktycznie coś nam nasi krzywdziciele zostawieli. Zostawili nam żołdacką falę, ból skopanego tyłka co myślenie i rozsądek odbiera. Szkoda.

Bo mścić też trzeba się umieć.

zburzyć nie gdyż jest to nasza historia, ale wykorzystać obiekt jako symbol ucisku,w ten sposób go przedstawiać. jest to najlepsze miejsce na muzeum stalinizmu.

Jesli sa jacys ludzie, ktorym PKiN "nie przeszkadza" , to na pewno tez nie bedzie im przeszkadzal kiedy zostanie zburzony.

Ktory baran wciagnal go na liste chronionych zabytkow?

Ten sam powinien teraz go wyciagnac.

co by nie mówić i w co nie wierzyć to socrealizmi jest nurtem zarówno w architekturze jak i w literaturze oraz paru innych dziedzinach kultury - nie mnie przesądzać czy ładnym czy nie - ale rozwalając (postulując) takowe zabytki zachowywać się będziemy podobnie jak talibowie....co nam się nie podoba to rozp....i zaorać....gratuluje pomysłu :(

Ten baran wciągnął to badziewie na listę zabytków na ŻĄDANIE BUFETOWEJ. Jako odpowiedź na głosy żądające zburzenia!

hmm a może zamiast burzyć ,ze względów czysto ekonomicznych
jak wiemy przynajmniej na dzień dzisiejszy przedsięwzięcie nieopłacalne,kosztowne postawić przed frontem tego curiosum architektonicznego obelisk,monolit itp. z inskrypcją ,powiedzmy ..to jest ohydny relikt okupacji bolszewickiej sowieckiej,komunistycznej etc.

Owsiak swoje "światełko do nieba" puszcza skąd? Powiedzcie mu, że w Warszawie jest Zamek Królewski, bardzo godne miejsce, związane z naszą skomplikowaną historią, bo z "Pałacem Kultury" sprawa jest prosta jak strzał z nagana to jest dar miłości sowietów do Polski, miłości piekielnie perwersyjnej.

W końcu Zamek w tle a nie sowiecki paskudny relikt

Oto największe zmartwienia prawicy: stare budynki, pomniki, zmarli. Oby tak dalej!

Jestem za zburzeniem pałacu kultury, ale mniej więcej wiem jakie pieniądze byłyby potrzebne na wyburzenie takiej budowli. Teraz po prostu nie stać nas na poniesienie takich nakładów. Te pieniądze są bardziej potrzebne w służbie zdrowia, oświacie, rozwoju przemysłu, itd....

Podawać wysokość abonamentu RTV bo emeryci nie wiedzą a TVP Info nie informuje wcale. Na złość? Żeby mniejsze wpływy były czy co? http://www.krrit.gov.pl/abonament/wysokosc-oplat-abonamentowych/

Zburzyć pomnik stalinizmu. Na jego miejsce wybudować nasz własny PKiN. Nowoczesny, futurystyczny.

Najlepiej, jakby to cudo socrealizmu zniknęło z Warszawy na 100-lecie Niepodległości Polski. Ostatecznie - w 2020 roku - z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej:) Do tego czasu, mam nadzieję, znajdą się pieniądze na przeniesienie wszystkich znajdujących się tam instytucji w inne miejsca. A zmiana tła "Wiadomości" - bardzo dobra:)

Po zburzeniu tego brzydalstwa mógłby powstać drapacz chmur o wysokości 303 metrów nawiązujący do słynnego Dywizjonu 303. Koloryt elewacji byłby następujący: u dołu barwy czerwono-niebiesko-białe, nawiązujące do brytyjskiej flagi a na szczycie biało-czerwone w postaci szachownicy.

Ty żartujesz mam nadzieję?

Kto ma zapłacić za zburzenie pałacu? Czy Bukowski chciałby, aby za publiczne pieniądze został zburzony pałac? Czy podatnicy mają płacić za doktorka widzimisię? Czy znów ideologia ma dominować nad rozsądkiem ekonomicznym?. W końcu PKN to jakaś część historii, nawet niechlubnej, ale to był dar od sąsiada, jaki on by nie był.

nikt na razie nic nie burzy tylko wyrzuca kadr z rozbiegówki wiadomości!!!
Czytaj ze zrozumieniem!

A ten "naród sowiecki" to co za jeden?

Bardzo mi sie podobalo ze w koncu wiadomosci dot. np. WOSP byly bardziej obiektywne, tak maja wyglada wiadomosci, relacjonowanie obiektywne, jak pokazuja WOSP to niech powiedza wiecej o innych akcjach, ktore nie maja takiego wsparcia medialnego.

Warto pamietac ze raz wrzucenie pieniedzy do puszki to za malo, dlatego podobalo mi sie stwierdzenie dot. pomocy nie tylko od swieta (sam ja i moja firma placimy 2% zysku na wybrane organizacje (w tym jedna organizacje pomagajacym zwierzetom z Indii ! (tam te funty sa warte o wiele wiecej niz np w UK czy PL)).

Mam nadzieje ze to powiew Polskiej wolnosci !

PKN powinien być skrócony a na szczycie postawić pomnik ofiar komunizmu !.Co do wośp to ile kosztowała całodzienna transmisja i kto to zapłaci ?,czy inni mogą również żądać całodobowego nadawania ?,kto dał owsiakowi takie przywileje?.Z tego co zebrał potrącić koszt nadawania i pogonić kolesia.

Czy ktoś zwrócił uwagę na to, że w Wiadmościach o WOŚP było chwilę, a zaraz po tym informacje o innych inicjatywach, jak Caritas czy Pah? Czy to są już oznaki dobrych zmian w TVP?

Co do PKiN, niech już zostanie. Koszty wyborzenie lepiej przekierować na udowę łuku.

Najpierw zaczalbym od wykopywania "zasluzonych" jenjeralow na powazkach, laczce itp. i odsylania skremowanych szczatek tych mordercow do rodzin ich resortowych potomkow lub kiedy takich nie ma do zbiorowych pochowkow w baltyku kolo Krolewca!

A "palac", co sama nazwa jest juz zaklamaniem (bo raczej wieza komunistow bardziej pasuje), no coz.
Niech na razie zostanie! Stocznia i przemysl sa wazniejsze!

opamiętajcie się i przestańcie pie.dolić głupoty o wyburzeniu pałacu kultury był taki okres i to jest jego symbol było minęło i nie wróci tylko idioci wyburzają stare "pamiątki " .

ben, gdyby ci cizia wybiła zęby, czy chodziłbyś z pokiereszowaną gębą na miłą pamiątkę?

Sluszna uwaga jj,mysle ze idac tym mysleniem to napewno nasz kolega chodzilby bez zebow do konca zycia.

a ciebie to chyba pi.....a w ten głupi ł.b i są skutki ! Czyste komusze myślenie wyburzać wszystko co zostało zrobione w latach 1945 a październikiem 2015 r.

A może nie chcę oglądać codziennie tego kloca w drodze do / z pracy i przypominać sobie tego okresu.

Z tym wyburzeniem to spokojniej. Przydaje się budowla, już nie góruje, bo znika powoli w otoczeniu innych i jest niemiłą - ale pamiątką o której z różnych powodów nie warto zapominać

Haha, naprawdę chcecie burzyć Pałac Kultury i Nauki, bo był budowany z pieniędzy ZSRR kilkadziesiąt lat temu? To bloki gierkowskie też zburzcie, w końcu to też z jeden z symboli komuny. W ogóle zburzcie wszystko, co zostało wybudowane przed rokiem 1989.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl