niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Zburzyć Pałac Kultury i Nauki!

Dodano: 19.07.2015 [14:16]
Zburzyć Pałac Kultury i Nauki! - niezalezna.pl
foto: Janusz Gawron/SXC
"W ostatnich miesiącach wiele samorządów gminnych zdecydowało o rozbiórce pomników sławiących Armię Czerwoną i jej żołnierzy (...) Wzywam więc władze Miasta Stołecznego Warszawy, aby uczciły 60. rocznicę oddania do użytku tego architektonicznego monstrum, mającego przypominać Polakom, że są niewolnikami Sowietów, decyzją o zburzeniu go" - domaga się rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski. Chodzi o budowlę stojącą w centrum Warszawy i nazywaną Pałacu Kultury i Nauki.


Rada Miasta Stołecznego Warszawy
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

 W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwracam się do Szanownych Państwa o podjęcie uchwały o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki - jednego z najbardziej widocznych symboli zniewolenia Polski przez Związek Sowiecki.
 
Wkrótce przypada 60. rocznica zakończenia budowy w centrum stolicy obiektu, którego patronem był przez długie lata jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości - Józef Stalin. Ten narzucony nam siłą socrealistyczny „dar  narodu radzieckiego dla narodu polskiego” miał po wsze czasy utrwalać podległość naszej ojczyzny sowieckiemu imperium.

W ostatnich miesiącach wiele samorządów gminnych zdecydowało o rozbiórce pomników sławiących Armię Czerwoną i jej żołnierzy, wśród których było mnóstwo katów narodu polskiego, by wspomnieć tylko generała Iwana Czerniachowskiego. Wzywam więc władze Miasta Stołecznego Warszawy, aby uczciły 60. rocznicę oddania do użytku tego architektonicznego monstrum, mającego przypominać Polakom, że są niewolnikami Sowietów, decyzją o zburzeniu go.

Niech przykładem będzie dla Was likwidacja w latach 20. ubiegłego wieku soboru Świętego Aleksandra Newskiego na placu Saskim - jednej z najwyższych budowli ówczesnej Warszawy. Wzniesiono go na polecenie zaborczych władz rosyjskich w takim samym celu, jak PKiN: by stanowił zewsząd widoczny symbol carskiego panowania na ziemiach polskich. Władze odrodzonej Rzeczypospolitej nie miały najmniejszych wątpliwości, aby tę budowlę szybko rozebrać, ponieważ jej istnienie uwłaczało powadze niepodległego państwa. Taki sam los powinien spotkać Pałac Kultury i Nauki.

Kraków, 19 lipca 2015, rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski

Tymczasem - jak informował portal niezalezna.pl - w 60. rocznicę powstania "daru narodu radzieckiego dla narodu polskiego", stołeczny ratusz organizuje... huczny tygodniowy jubileusz.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Myślę że nim zniszczy się stare najpierw buduje się
nowocześniej i mądrzej.Idąc tropem p.Bukowskiego -już dawno nie powinno być architektury Prus Wschodnich,Gdańska,Dolnego i częściowo Górnego Śląska."Była" Nowa Huta była projektem sowieckim.Dla nas, studentów w tamtym okresie była,fajnym poligonem doświadczalnym.Też ją zburzyć? A co dobrego zrobił p.Bukowski wypowiadając się w stylu aparatczyka, żeby wyprzedawać Polskę w imię podejrzanych wartości.A tak na marginesie-wcześniej niż myślimy będziemy skomleć Rosjan o pomoc.

Wiem nawet jak to zrobić: Giertych + KOD + PO zamiast skakać, niech się wezmą do roboty - dać im taczki, dać im młoty ...

Zamienic tylko fasadę aby nie nie straszył swoja ohydna socrealistyczną formą. Burzenie to idiotyzm, pokaz zakompleksienia i brak realizmu. Tyle użytkowej powierzchni, która może zarabiać mnóstwo kasy dla miasta z pożytkiem dla wszystkich.

A nie może jakiś izraelski samolot w niego wlecieć?
Mielibyśmy wtedy podstawy do kontroli wszystkich finansowych grandziarzy świata i ich prześwietlania na Okęciu jak i poddawania ścisłej inwigilacji oficjalnie bo teroryści przecież! Do tego skasowlibyśmy niebotyczne ubezpieczenia za Pałac zawarte kilka dni wcześniej oczywiście. Nie mówiąc już o sztabach złota złożonych w podziemiach pałacu przecież akurat w tym tygodniu ataku terorystycznego.
Naszym przyjaciołom z Izraela odpalilibyśmy z 60 miljardów dolców za tą współpracę i wilk by był syty i owca całą! No co Wy przyjaciele na to?

Ten "pałac" jest idiotyczny, ale pomysł jego zburzenia jest jeszcze bardziej idiotyczny…

Pomysł zburzenia Pałacu jest absolutnie logiczny i historycznie uzasadniony, bo symbole sowieckiej niewoli trzeba burzyć! Sami Moskale się o to proszą, wprost nawiązując do swojej bandyckiej tradycji!

niektore kacyki moskiwewskie marfia sie ile bedzie kosztowala ta rozbiorka . Wystarczy ze panstwo dostarczy odpowiednie samochody gdzie beda wywozic szmelc na kupke . Co do rozbiorki zrobimy to wlasnymi golymi recami . Tak jak kiedys cala Polska budowala swoja stolice (pamietam to) tak mozna zrobic haslo : "Cala Polska pozbywa sie okupanta" rownoczecsnie trzymac obgnojona taczke dla gronkowca.

można przynajmniej zdjąć górk oraz wszystkie charakterystyczne przyodziewki i wielki dzwon Warszawy albo wieże waszawską zdecydowanie musi nastpic calkowita przerbka tef=go gniota. Hejnał Warszawy codziennie powinien być grany właśnie z tej wieży. Zamienić nazwę na budynek Pomnik Bitwy Warszawskiej, wybudowany orzez niewolnikw sowieckich jako hołd.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl