niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Zburzyć Pałac Kultury i Nauki!

Dodano: 19.07.2015 [14:16]
Zburzyć Pałac Kultury i Nauki! - niezalezna.pl
foto: Janusz Gawron/SXC
"W ostatnich miesiącach wiele samorządów gminnych zdecydowało o rozbiórce pomników sławiących Armię Czerwoną i jej żołnierzy (...) Wzywam więc władze Miasta Stołecznego Warszawy, aby uczciły 60. rocznicę oddania do użytku tego architektonicznego monstrum, mającego przypominać Polakom, że są niewolnikami Sowietów, decyzją o zburzeniu go" - domaga się rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski. Chodzi o budowlę stojącą w centrum Warszawy i nazywaną Pałacu Kultury i Nauki.


Rada Miasta Stołecznego Warszawy
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

 W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwracam się do Szanownych Państwa o podjęcie uchwały o zburzeniu Pałacu Kultury i Nauki - jednego z najbardziej widocznych symboli zniewolenia Polski przez Związek Sowiecki.
 
Wkrótce przypada 60. rocznica zakończenia budowy w centrum stolicy obiektu, którego patronem był przez długie lata jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości - Józef Stalin. Ten narzucony nam siłą socrealistyczny „dar  narodu radzieckiego dla narodu polskiego” miał po wsze czasy utrwalać podległość naszej ojczyzny sowieckiemu imperium.

W ostatnich miesiącach wiele samorządów gminnych zdecydowało o rozbiórce pomników sławiących Armię Czerwoną i jej żołnierzy, wśród których było mnóstwo katów narodu polskiego, by wspomnieć tylko generała Iwana Czerniachowskiego. Wzywam więc władze Miasta Stołecznego Warszawy, aby uczciły 60. rocznicę oddania do użytku tego architektonicznego monstrum, mającego przypominać Polakom, że są niewolnikami Sowietów, decyzją o zburzeniu go.

Niech przykładem będzie dla Was likwidacja w latach 20. ubiegłego wieku soboru Świętego Aleksandra Newskiego na placu Saskim - jednej z najwyższych budowli ówczesnej Warszawy. Wzniesiono go na polecenie zaborczych władz rosyjskich w takim samym celu, jak PKiN: by stanowił zewsząd widoczny symbol carskiego panowania na ziemiach polskich. Władze odrodzonej Rzeczypospolitej nie miały najmniejszych wątpliwości, aby tę budowlę szybko rozebrać, ponieważ jej istnienie uwłaczało powadze niepodległego państwa. Taki sam los powinien spotkać Pałac Kultury i Nauki.

Kraków, 19 lipca 2015, rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski

Tymczasem - jak informował portal niezalezna.pl - w 60. rocznicę powstania "daru narodu radzieckiego dla narodu polskiego", stołeczny ratusz organizuje... huczny tygodniowy jubileusz.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Myślę że nim zniszczy się stare najpierw buduje się
nowocześniej i mądrzej.Idąc tropem p.Bukowskiego -już dawno nie powinno być architektury Prus Wschodnich,Gdańska,Dolnego i częściowo Górnego Śląska."Była" Nowa Huta była projektem sowieckim.Dla nas, studentów w tamtym okresie była,fajnym poligonem doświadczalnym.Też ją zburzyć? A co dobrego zrobił p.Bukowski wypowiadając się w stylu aparatczyka, żeby wyprzedawać Polskę w imię podejrzanych wartości.A tak na marginesie-wcześniej niż myślimy będziemy skomleć Rosjan o pomoc.

Wiem nawet jak to zrobić: Giertych + KOD + PO zamiast skakać, niech się wezmą do roboty - dać im taczki, dać im młoty ...

Moim zdaniem władze m. st. Warszawa powinny rozpisać międzynarodowy konkurs z udziałem polskich i światowych architektów na docelowe zagospodarowanie Placu defilad w Warszawie. Podstawowe założenia to koncepcja powiązania całościowej bryły wieżowca PKiN z obudową wieżowców dookoła PKiN oraz zabudową tarasową umożliwiającą wykorzystanie funkcji PKiN. W rozwiązaniu dość ciekawym elementem byłaby kawiarnia widokowa dookoła iglicy połączona ogrodowymi tarasami z otaczającymi wieżowcami. W ten sposób PKiN mógłby pełnić rolę użytkową, a przy tym być niewidzialny dla otoczenia. Uważam, ze bardzo dobre pomysły mają młodzi studenci z PW - Wydziału Architektury, przypuszczam, ze PW ma w swoich tekach studenckich bardzo ciekawe pomysły, a więc?...

to święte oburzenie, te bajki "o kosztach zburzenia" pokazuje jakim jesteśmy NARODEM NIEWOLNIKÓW a taki naród nie ma prawa przetrwać między Rosja a Niemcami

Podobno potomkowie właścicieli działek w stołecznej Wawie, na których stoi tenże PKiN upomnieli się o "swoje". Czy warto obrażać cię na budynki?

Szanowny Panie M.B.,
Tak, ma Pan rację, ale jeszcze obowiązuje dekret Bieruta, pamiętajmy, że prawie wszystkie działki i pozostałe budynki są przejęte na podstawie dekretu Bieruta przez dawną czerwoną nomenklaturę, dzieci resortowe itp. A mieszkania w dawnych ocalałych budynkach w Aleji róż? - do kogo należały przed II wojną światową?, a kto tam mieszka obecnie?

Mamy nie szanować praw własności przedwojennych właścicieli? Cóż za sowieckie i lewackie myślenie!

*********************** SPOKOJNIE POLACY ! NIE BURZYC TYLKO PRZEBUDOWAC NA DRAPACZ CHMUR ! ************************** Ogłosić konkurs na atrakcyjny PROJEKT POLSKI DLA WARSZAWY . Niech to będzie Projekt Polski przydatny mieszkańcom Warszawy. Niech będzie *drapaczem chmur* widocznym nawet z Piaseczna ale musi posiadać polski charakter.

W sumie trzeba przyznać że tak by należało...

Też jestem za tym, żeby ten Kłyk Stalina rozburzyć i gruz w wagonach wysłać do Moskwy. Niestety, te wszystkie nowe, amerykańskie szklane wieżowce są takie bez wyrazu i bez związku z polską historią, kulturą, że... nie wiem.
Może, póki co, wygaszać na noc światła na tym koszmarze historii, bo na zburzenie go, chyba władz Polski nie stać.
Ale, jakby co, to zgłaszam się na ochotnika! (Znam wielu Rosjan, którzy doskonale rozumieją nasz wstręt do Stalina.)

Może najzwyczajniej umieścić stał napis na najwyższym , Bitwa warszawska 1920, pomnik holdu sowietów niezwycionym Polakom słudzy moskiewscy największy na świecie i tak umieścić w ksidze Guinessa jako największy na świecie pomnik holdu ruskiego niezwyciężonym Polakom, wybudowany przez niewolników mordercy stalina.

Żaden napis i przebudowa nie zmieni faktu budynku. Moskalscy bandyci będą się naigrywali z naszych "pisanych" kompleksów, bo nawet porządnie wysadzić w powietrze nie potrafiliśmy ich dziedzictwa. Gdyby to chodziło o odbiór na Zachodzie to może bym się wahał, ale wywalenie tego sowieckiego barachła ma dopiec tym co to doskonale zrozumieją - wschodnim barbarzyńcom!

Zamienic tylko fasadę aby nie nie straszył swoja ohydna socrealistyczną formą. Burzenie to idiotyzm, pokaz zakompleksienia i brak realizmu. Tyle użytkowej powierzchni, która może zarabiać mnóstwo kasy dla miasta z pożytkiem dla wszystkich.

Byłbym za gdyby nie koszty i potworny bajzel jaki by temu przedsięwzięciu towarzyszył. Niestety nie da się usunąć gigantycznego gmaszyska jak pomniczka czy monumentu ‘’wdzięczności’’. W każdym bąź razie dynamit nie wchodzi w rachubę z uwagi na bliskość innych budowli, komunikacyjnych ciągów podziemnych. Czy nie lepiej go przebudować lub zaklajstrować kordonem wieżowców wyższych i potężniejszych jako symbolu siły witalnej narodu polskiego. Poza tym czy operacja rozbierania ‘’pamiątki’’ nie poszłaby w dziesiątki lat, co w realiach polskich jest wysoce prawdopodobne, i nie naraziłaby nas na śmieszność wojowania z kompleksami. Uporajmy się najpierw z pomnikami żywymi, które biorą po 12 tys emerytury i śmieją się w kułak ze swoich ofiar. Ot chodzi sobie taki jegomość, który strzelał w potylice swoich ‘’podsądnych’’ a my mamy zawracać sobie di……ę z pałacem.

Czy HGW nadal chce zorganizować rocznicową fetę 22 lipca?
"Antysystemowcy", kilty na d..y, zbiórka pod bufetem! Gest "filmowego" Williama Wallace'a ,połączony z gestem Kozakiewicza, byłby bardzo happenerską formą kontestacją festynu bufetowej.

ja mam lepszy pomysł, przemalować na czerwono i okratować ten "prezent" stalina, następnie pozamykać tam wszystkich, którzy doprowadzili Polskę do takiego stanu jak obecnie

ha ha
rozumiem napaleńcy, że w grę wchodzi tylko c4
a tak na poważnie
putin tylko na czeka na takie akcje
potem znowu napiszą historię, że to polska zaczęła wojnę
ps. pomyślcie jakie wały i łapówy platfusy ukręcą na tej rozbiórce

Fajny pomysł. Na ruinach pałacu należy jeszcze rozpalić ognisko ze starych książek z BUW.

Na ruinach powstanie wtedy jakieś centrum handlowe z obcego kapitału, takie większe Złote Tarasy pewnie z jakąś nieforemną wieżą po środku na biura. Gdzieś z boku łaskawie wstawią jeden teatr i jakąś galerię, że niby nadal kultura, a reszta Burger Kingi H&M multiplex Starbucks i outlet z ciuchami co na zachodzie już nie chcą nawet jak jest wyprzedaż -80%. W porównaniu do reszty powojennego budownictwa w wawie i potem lat 90-tych, tureckich wieżowców ect. i 2000-nych, nadal prezentuje się całkiem ciekawie. Get Real!

@Janek
wlasnie na tym miejcu powinien stanac LUK TRIUMFALNY BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU,a nie jakies handlowe badziewie

jak powstanie luk to polscy architekci niech zaplanuja cala reszte w okol

Szanowna Pani leda,
z całym szacunkiem dla Pani, ale proszę zauważyć, że "lobby bankowe" pozwoli tylko na postawienie przynoszących dla nich zyski z wynajmu wieżowców (o co tak zaciekle troluje Pan GenesisX).

A nie może jakiś izraelski samolot w niego wlecieć?
Mielibyśmy wtedy podstawy do kontroli wszystkich finansowych grandziarzy świata i ich prześwietlania na Okęciu jak i poddawania ścisłej inwigilacji oficjalnie bo teroryści przecież! Do tego skasowlibyśmy niebotyczne ubezpieczenia za Pałac zawarte kilka dni wcześniej oczywiście. Nie mówiąc już o sztabach złota złożonych w podziemiach pałacu przecież akurat w tym tygodniu ataku terorystycznego.
Naszym przyjaciołom z Izraela odpalilibyśmy z 60 miljardów dolców za tą współpracę i wilk by był syty i owca całą! No co Wy przyjaciele na to?

Ten "pałac" jest idiotyczny, ale pomysł jego zburzenia jest jeszcze bardziej idiotyczny…

Pomysł zburzenia Pałacu jest absolutnie logiczny i historycznie uzasadniony, bo symbole sowieckiej niewoli trzeba burzyć! Sami Moskale się o to proszą, wprost nawiązując do swojej bandyckiej tradycji!

Pomysł zburzenia tego obiektu, to szczyt KRETYNIZMU! Warto pomyśleć o zburzeniu Stadionu Narodowego - ile już "zyskaliśmy" na nim strat? A co on "obrazuje"?

Jakaś ruska gnida się pyta, co byśmy zrobili, gdyby Stalin Warszawie metro podarował. Przecież to proste - wystrój stacji by się zmieniło, a tory zostawiło w ramach kompensaty za tydzień sowieckiej okupacji! Za resztę niech Moskale płacą w złocie, bo ropa silnie tanieje.

Zburzenie to symbolu zniewolenia będzie mocnym ciosem w wielbicieli Stalina i Baumana. Fala uderzeniowa będzie tak silna, że dziennikarzom z tokfm popęka skóra na twarzy i tak już nienaturalnie naciągnięta a ich nienaturalnie wyłupiaste gały wyskoczą z oczodołów.

Moim zdaniem ,aby uzyskać ten sam efekt, wystarczy "urwać łeb" tej najwyższej budowli W-wy i tam urządzić nowoczesne muzeum walki z żydowsko- sowieckim zniewoleniem Polski. Na przestrzeni historii wiele było przypadków skutecznej zmiany nazwy i funkcji różnych obiektów, zarówno świeckich jak i sakralnych, ku pożytkowi rozwoju społecznego, a likwidacji pozostałości po barbarzyńcach. W rozwinięciu podanej myśli mogą wykazać się zawodowi historycy. A HGW i jej zwolennikom, należy wybić skutecznie z głowy anty polskie pomysły.

Potraktujmy postulat zburzenia PKiN jak wejście do strefy euro!
Czyli, kiedy będziemy mieli uregulowane ważniejsze sprawy i kiedy będzie nas na to stać!
Nie dajmy się zwariować- jeszcze raz!!!

Jestem zdeklarowanym zwolennikiem dekomunizacji , lustracji i wreszcie rozliczenia całego postkomunistycznego i resortowego badziewia, czego nie dokonano do tej pory wbrew oszukańczym deklaracjom!

Ale cały ten "pałac" mieści w sobie dzisiaj szereg bardzo pożytecznych instytucji , których nam będzie brakować i na odtworzenie ich - "zaraz, natychmiast" nie mamy środków, a jeśli będą, to w stolicy jest mnóstwo palących innych potrzeb.

Postulat zburzenia w niczym nie poprawi naszego stanu posiadania ani samopoczucia i przypomina mi przysłowiowe "wylanie dziecka z kąpielą".
Domyślam się tylko ,że w to miejsce staną kolejne wieżowce - banki zachodnie ewentualnie apartamentowce dla "potrzebujących Polaków".

Nie dajmy się zwariować i zburzmy , owszem , ale postkomunistyczne struktury w urzędach, środkach masowego przekazu (!!!),zawalczmy o właściwą pamięć "wyklętych" i wreszcie o rozliczenie i właściwe potraktowanie sowieckich zauszników ( Jaruzel, Kiszczak i inn.) oraz ich sprzymierzeńców (Komor i spółka).

Weżmy się za burzenie mentalności sowieckiej u resortowej hołoty i lemingów!
Nie idżmy na skróty !!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl