niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 lipca 2016

​Głogów: Policjanci nie chcieli pomóc rannemu chłopcu

Dodano: 09.01.2016 [22:10]
​Głogów: Policjanci nie chcieli pomóc rannemu chłopcu - niezalezna.pl
foto: screen z TV Regionalna
Jedenastoletni chłopiec, który ślizgał się na lodzie, został popchnięty przez kolegę, rozbił sobie głowę i bardzo krwawił. Gdy biegł do domu zobaczyła go przechodząca kobieta i poprosiła o pomoc będących w pobliżu policjantów. Nie zareagowali - informuje portal regionfan.pl.

W czwartkowe popołudnie Ewelina Adamska zobaczyła biegnącego chłopca z zakrwawioną twarzą: - Podbiegłam do niego, bardzo krwawił. Zapytałam, czy zna numer telefonu mamy, żeby skontaktować się z nią. Podał mi. Zadzwoniłam i zapytałam, czy mogę zawieźć chłopca do szpitala - relacjonuje portalowi regiofan.pl Adamska i dodaje, że zobaczyła na ulicy radiowóz, stojący na światłach. Postanowiła poprosić o pomoc i przewiezienie jedenastolatka do szpitala. – Policjantka stwierdziła, że nie mogą zabrać chłopca, bo nie mogą przewozić osób, potem zamknęła szybę i radiowóz odjechał – mówi głogowianka. – Powiedziałam, że nie znam tego chłopca. W końcu posadziła nastolatka w swoim aucie i zawiozła do szpitala gdzie czekała już jego mama.

– Rana była dość głęboka, bardzo krwawiła, założono cztery szwy - mówi mama chłopca Agnieszka Skalska. – Syn ślizgał się na lodzie, został popchnięty przez kolegę i rozbił głowę. Ale tak naprawdę, kiedy spotkała go pani Ewelina, to nie było wiadomo, co się stało. Mógł zostać napadnięty. Dlaczego policja nie zareagowała? – pyta oburzona. Obie kobiety są zbulwersowane zachowaniem funkcjonariuszy.

– Skoro nie mogą przewozić osób w radiowozie, to dlaczego nie zjechali na parking, by udzielić chłopcu pomocy w inny sposób? – pyta pani Ewelina. Oficer prasowy głogowskiej komendy powiedział, że wyjaśnia sprawę i wypowie się w poniedziałek.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Żeby być policjantem w pełni tego słowa znaczeniu , trzeba być także człowiekiem. Zachowanie policji w tym przypadku było kary godne .I funkcjonariusze z tego radiowozu powinni ponieść karę. Lecz sama się przekonałam że czasami policja także staje na wysokości zadania, szkoda że tylko czasami :(

Państwo w państwie i dobra emerytura resortowa za parę lat "służby".Będzie zmiana??

To okropne, na policję w głogowie zupełnie nie można liczyć. Kilka dni temu doszło do bijatyki, mój chłopak został zaatakowany, policja stała pod jednym z głogowskich lokali, mimo, że wielokrotnie dzwoniłam, aby zainterweniowali, nikt nie przyjeżdzał. Po dokładnie 32 minutach, gdy było juz po wszystkim, dzwonili do mnie z pretensjami, dlaczego nie ma mnie na miejscu zdarzenia, abym mogla złożyć zeznania. Dużo bardziej pomógł nam taksówkarz, niestety nie polecam nikomu dzwonienia po policję, po raz kolejny tego dowiedli.

W tym pesudo państwie jakim była dotychczasowa III RP powstało wiele stajni Augiasza. Policja jest jedną z nich. Jest co czyścić, więc trza brać się do roboty, bo żaden Herakles nie pomoże niestety.

Bo pomoc obywatelowi nie jest uwzględniania w statystykach wiec niema po co pomagać

a czego się spodziewać po policjantach, no czego i zaraz będzie artykuł jak to dzielni i dobrzy a ja tam pełniłem służbę i gdy reagowałem na bałagan w tej instytucji związany również z doborami do policji i egzaminami końcowymi podczas szkolenia to jestem emerytem.

myślę - że to byli lewaccy POlicjańci a oni moga pomagac tylko SWOIM

zwolnić z pracy to dziadostwo,policja szkoli się za nasze pieniądze,więc to my decydujemy kto ma tam pracować!!!

Wyjebać gnoi z roboty. Zawsze mogą szukać zajęcia w MPO.

nie w mpo to wartościowi ludzie. kod ich przygarnie

Widziałem pracę policji na tzw. Zachodzie - tam obywatel może podejść do policjanta z każdym problemem a ten mu nie odmówi pomocy. W Polsce lepiej do policjanta nie podchodzić...

Policja ma służyć,a ucieczka z miejsca gdzie jest potrzebna to dezercja, jeżeli nie byli na sygnale mogli z powodzeniem pomóc.

Art. 162 kodeksu karnego stanowi:
§1.Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszczerbku ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolnoścido lat 3.

a w POkomuszej Polsce policjantów szkolą milicjanci (przypominam, że 1 cjant to jednostka inteligencji w tych łużbach

typowi funkcjonariusze europejscy podobni jedni do drugich jak i do europejskich technokratow nimi rzadzacych, sami wykonujacy rozkazy wychodzace z cienia, jezeli ktos chce sie z tego kregu wyrwac jest przez nich szkalowany, niemilosiernie krytykowany poniewaz staje sie lustrem pokazuajcym jacy i kim sa ci technokraci, europejsy mondializacji, oby nam sie powiodlo w naszej rekonstrukcji a tych funkcyjnych z radiowozu spotka zasluzona "nagroda".

Nie łudźmy się, aby coś się zmieniło w pracy policji należałoby zastosować opcję zerową i przyjmować na nowo do służby ale już według nowych kryteriów

NIE MASZ AMBICJI I DO PO-licji!

Policję także należy przewietrzyć. kompleksowo. Policjantka /baba w końcu/ odmówiła przewiezienia rannego dziecka? A rzecznik "wypowie się" - do cholery z taką policją.

A co z kolegą?
Powinien zostać ukarany narażenie kolegi i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu!

kolejna banda darmozjadów za publiczne pieniądze, która w założeniu jest od tego by pomagać i chronić uczciwych obywateli (w wielu stanach USA mają na radiowozach napis "Serve and protect") a faktycznie ochrania skorumpowaną władzę zaś zwykłych obywateli co najwyżej obkłada mandatami.
Aha, jeszcze pałuje patriotyczne demonstracje. Co to jest??? To rzeczywiście tak jak piszą komentatorzy skrzyżowanie ZOMO z Gestapo

Typowe gestapo.Tyle w tym temacie.

Typowe Pojeby w radiowozie.

No to policjantka zaistniała w mediach. Ale gdyby tak kazać jej dać chłopcu gazem po oczach to dałaby bez wahania

policjantki policji to balast i żenada!

Nie ma takiego radiowozu, w którym nie można przewozić osób.
Prawdopodobnie załoga była pod wpływem alkoholu.

Policjantka....jakie to charakterystyczne że zawsze gdzie patologiczne zachowanie "policji" tam kobieta.
Zauważcie gdzie pobicie przez policję tam zawsze w akcji policjantki, ta co polowała na kobietę na pasach też kobieta. W Jarosławiu kobietę biła policjantka, w Bytowie policjantka.....

jaki komendant tacy policjanci a ci to z przypadku tam się nie dostali

Gardzę Policją, dziecko okradli w pociągu - sprawców brak, okradli dom - sprawców brak, potrzebowałem pomocy na drodze to dowalili mi mandat 250zł, zamiast pomóc mi wypchnąć samochód z rowu

Zachowanie pani Eweliny Adamskiej jest wzorowe i godne naśladowania. Teraz trzeba śledzić dalszy rozwój wydarzeń. Policjant nie może odmówić obywatelowi udzielenia pomocy. Tylko nasza wrażliwość i aktywność pomoże nam stać się obywatelskim i solidarnym społeczeństwem.

Musi byc dobry glina i zly glina. Dobry Glina w Szczecinie ochrania nawet babcie kociarke przed wrogami kotow. Sa ogolnie bardzo w porzadku. Chlopiec trafil na zlego gline.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl