niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

​Głogów: Policjanci nie chcieli pomóc rannemu chłopcu

Dodano: 09.01.2016 [22:10]
​Głogów: Policjanci nie chcieli pomóc rannemu chłopcu - niezalezna.pl
foto: screen z TV Regionalna
Jedenastoletni chłopiec, który ślizgał się na lodzie, został popchnięty przez kolegę, rozbił sobie głowę i bardzo krwawił. Gdy biegł do domu zobaczyła go przechodząca kobieta i poprosiła o pomoc będących w pobliżu policjantów. Nie zareagowali - informuje portal regionfan.pl.

W czwartkowe popołudnie Ewelina Adamska zobaczyła biegnącego chłopca z zakrwawioną twarzą: - Podbiegłam do niego, bardzo krwawił. Zapytałam, czy zna numer telefonu mamy, żeby skontaktować się z nią. Podał mi. Zadzwoniłam i zapytałam, czy mogę zawieźć chłopca do szpitala - relacjonuje portalowi regiofan.pl Adamska i dodaje, że zobaczyła na ulicy radiowóz, stojący na światłach. Postanowiła poprosić o pomoc i przewiezienie jedenastolatka do szpitala. – Policjantka stwierdziła, że nie mogą zabrać chłopca, bo nie mogą przewozić osób, potem zamknęła szybę i radiowóz odjechał – mówi głogowianka. – Powiedziałam, że nie znam tego chłopca. W końcu posadziła nastolatka w swoim aucie i zawiozła do szpitala gdzie czekała już jego mama.

– Rana była dość głęboka, bardzo krwawiła, założono cztery szwy - mówi mama chłopca Agnieszka Skalska. – Syn ślizgał się na lodzie, został popchnięty przez kolegę i rozbił głowę. Ale tak naprawdę, kiedy spotkała go pani Ewelina, to nie było wiadomo, co się stało. Mógł zostać napadnięty. Dlaczego policja nie zareagowała? – pyta oburzona. Obie kobiety są zbulwersowane zachowaniem funkcjonariuszy.

– Skoro nie mogą przewozić osób w radiowozie, to dlaczego nie zjechali na parking, by udzielić chłopcu pomocy w inny sposób? – pyta pani Ewelina. Oficer prasowy głogowskiej komendy powiedział, że wyjaśnia sprawę i wypowie się w poniedziałek.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Żeby być policjantem w pełni tego słowa znaczeniu , trzeba być także człowiekiem. Zachowanie policji w tym przypadku było kary godne .I funkcjonariusze z tego radiowozu powinni ponieść karę. Lecz sama się przekonałam że czasami policja także staje na wysokości zadania, szkoda że tylko czasami :(

To okropne, na policję w głogowie zupełnie nie można liczyć. Kilka dni temu doszło do bijatyki, mój chłopak został zaatakowany, policja stała pod jednym z głogowskich lokali, mimo, że wielokrotnie dzwoniłam, aby zainterweniowali, nikt nie przyjeżdzał. Po dokładnie 32 minutach, gdy było juz po wszystkim, dzwonili do mnie z pretensjami, dlaczego nie ma mnie na miejscu zdarzenia, abym mogla złożyć zeznania. Dużo bardziej pomógł nam taksówkarz, niestety nie polecam nikomu dzwonienia po policję, po raz kolejny tego dowiedli.

W tym pesudo państwie jakim była dotychczasowa III RP powstało wiele stajni Augiasza. Policja jest jedną z nich. Jest co czyścić, więc trza brać się do roboty, bo żaden Herakles nie pomoże niestety.

Bo pomoc obywatelowi nie jest uwzględniania w statystykach wiec niema po co pomagać

myślę - że to byli lewaccy POlicjańci a oni moga pomagac tylko SWOIM

zwolnić z pracy to dziadostwo,policja szkoli się za nasze pieniądze,więc to my decydujemy kto ma tam pracować!!!

Wyjebać gnoi z roboty. Zawsze mogą szukać zajęcia w MPO.

nie w mpo to wartościowi ludzie. kod ich przygarnie

Widziałem pracę policji na tzw. Zachodzie - tam obywatel może podejść do policjanta z każdym problemem a ten mu nie odmówi pomocy. W Polsce lepiej do policjanta nie podchodzić...

Policja ma służyć,a ucieczka z miejsca gdzie jest potrzebna to dezercja, jeżeli nie byli na sygnale mogli z powodzeniem pomóc.

Art. 162 kodeksu karnego stanowi:
§1.Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia, ciężkiego uszczerbku ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolnoścido lat 3.

a w POkomuszej Polsce policjantów szkolą milicjanci (przypominam, że 1 cjant to jednostka inteligencji w tych łużbach

typowi funkcjonariusze europejscy podobni jedni do drugich jak i do europejskich technokratow nimi rzadzacych, sami wykonujacy rozkazy wychodzace z cienia, jezeli ktos chce sie z tego kregu wyrwac jest przez nich szkalowany, niemilosiernie krytykowany poniewaz staje sie lustrem pokazuajcym jacy i kim sa ci technokraci, europejsy mondializacji, oby nam sie powiodlo w naszej rekonstrukcji a tych funkcyjnych z radiowozu spotka zasluzona "nagroda".

Nie łudźmy się, aby coś się zmieniło w pracy policji należałoby zastosować opcję zerową i przyjmować na nowo do służby ale już według nowych kryteriów

NIE MASZ AMBICJI I DO PO-licji!

Policję także należy przewietrzyć. kompleksowo. Policjantka /baba w końcu/ odmówiła przewiezienia rannego dziecka? A rzecznik "wypowie się" - do cholery z taką policją.

A co z kolegą?
Powinien zostać ukarany narażenie kolegi i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu!

Typowe gestapo.Tyle w tym temacie.

Typowe Pojeby w radiowozie.

No to policjantka zaistniała w mediach. Ale gdyby tak kazać jej dać chłopcu gazem po oczach to dałaby bez wahania

policjantki policji to balast i żenada!

Nie ma takiego radiowozu, w którym nie można przewozić osób.
Prawdopodobnie załoga była pod wpływem alkoholu.

Policjantka....jakie to charakterystyczne że zawsze gdzie patologiczne zachowanie "policji" tam kobieta.
Zauważcie gdzie pobicie przez policję tam zawsze w akcji policjantki, ta co polowała na kobietę na pasach też kobieta. W Jarosławiu kobietę biła policjantka, w Bytowie policjantka.....

jaki komendant tacy policjanci a ci to z przypadku tam się nie dostali

Gardzę Policją, dziecko okradli w pociągu - sprawców brak, okradli dom - sprawców brak, potrzebowałem pomocy na drodze to dowalili mi mandat 250zł, zamiast pomóc mi wypchnąć samochód z rowu

Musi byc dobry glina i zly glina. Dobry Glina w Szczecinie ochrania nawet babcie kociarke przed wrogami kotow. Sa ogolnie bardzo w porzadku. Chlopiec trafil na zlego gline.

spoleczenstwo nie bedzie lubic zlych glin i ich oplacac. Przy okazji bananaobywatelskiej milicji to zyczylbym sobie aby rzad pozbawil nas koniecznosci obcowania z milicja i jej niesmiertelnym duchem. Ta instytucja u zrodel swych ideowych pedow i popedow jest calkowicie aspoleczna i niebezpieczna. To antyteza cieciow publicznych(policji). Nie ma co dluzej ciagnac. Nalezy powolac nowa formacje wyczyszczona z wplywow i "filozofii" kolonialnej a z utrwalonym ludzkim, prospolecznym charakterem. Nie dla Sb i zomo w naszej przestrzeni. To mordercy, albo ich wspolnicy-to to samo.

Właśnie dostali podwyżkę i byli baaaardzo zaaferowani, jak tu prześlizgać się do 40-tki, kiedy dadzą solidną odprawę i ZASŁUŻONĄ EMERYTURE. W Polsce słowo policjant jest synonimem słowa mandat karny. Ta buta wyższości plus odprawy poranne z nakazem uzbierania N mandatów są DEMORALIZUJĄCE.

POpatrzcie sobie czasem na tych młodych debili w radiowozach - pełny luz ,okularki psłoneczne,guma do żucia w pysku,fryzura ,,w grzybek,,itd. Im się pomyliła rzeczywistość z infantylnymi filmikami dla debili .Panie Błaszczak ! Działaj Pan !

to prawda trochę dyscypliny , wśród policji i wygląd ich jest ważny. Niejednokrotnie wychodzi z radiowozu rozmamłany tak jak by nie był na służbie, a wylegiwał się pod gruszą. Estetyczny wygląd stróży prawa ważny , liczymy , że pan Błaszczak zwróci na to też uwagę. Czapka z orzełkiem to nie kaszkiet założony gdy goni się gołębie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl