BOR już nie chroni mieszkania Tuska w Sopocie. Funkcjonariusze pakują sprzęt

Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Sprzed sopockiego mieszkania Donalda Tuska zniknęły już kamery monitoringu BOR rozmieszczone na pobliskim placu zabaw. Likwidowana jest też placówka operacyjna w jednym z mieszkań po przeciwnej stronie ulicy. Zgodnie z nowymi wytycznymi ochrona BOR Tuskowi będzie przysługiwała teraz w trakcie wizyt w Polsce.

Jak informuje trójmiejska „Gazeta Wyborcza” Biuro Ochrony Rządu nie będzie już dłużej prowadzić monitoringu i ochraniać mieszkania Donalda Tuska w Sopocie. Sąsiedzi z okolicznych mieszkań w rozmowie z dziennikarzami przyznają, że rozmieszczone na pobliskim placu zabaw kamery monitoringu zostały już zdemontowane. W związku z wycofaniem ochrony mieszkania Tuska likwidowana jest również wynajmowana w tym celu „placówka operacyjna”, czyli jedno z mieszkań po przeciwnej stronie ulicy, skąd funkcjonariusze BOR mogli prowadzić obserwację.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi ochrona Biura Ochrony Rządu będzie przysługiwać Donaldowi Tuskowi tylko podczas jego pobytu w Polsce.

Rzecznik BOR nie chce komentować szczegółów całej sprawy. Biuro Ochrony Rządu informuje, że wykonuje polecenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Formy ochrony i działania Biura Ochrony Rządu mają charakter niejawny. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że BOR sam z siebie nie podejmuje tego typu decyzji, jest tylko ich wykonawcą – wyjaśnia w rozmowie z trójmiejską „Wyborczą” rzecznik prasowy BOR ppłk Dariusz Aleksandrowicz.

Źródło: niezalezna.pl,trojmiasto.wyborcza.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

List papieża na 600-lecia prymasostwa w Polsce

Katedra gnieźnieńska / By Diego Delso, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19079830

Ojciec Święty napisał list do kard. Vincenta Nicholsa, którego już wcześniej mianował swym specjalnym wysłannikiem do Gniezna na uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce. Odbędą się one 29 kwietnia.

- Pragnę – pisze Papież - przy tej okazji przypomnieć św. Wojciecha, biskupa i męczennika, który pełen prawdziwie apostolskiego ducha, niósł radość Ewangelii mieszkańcom wielu krajów, przez które przechodził, a na koniec swą krwią potwierdził wiarę w wieczne zbawienie, którą wszystkim gorliwie głosił

Franciszek przypomina, że pierwszego prymasa Polski Mikołaja Trąbę ustanowił papież Marcin V podczas Soboru w Konstancji. Prymasa Anglii i Walii prosi, by przekazał jego serdeczne pozdrowienia pasterzom, wierzącym i władzom państwowym, a za ich pośrednictwem całemu umiłowanemu narodowi polskiemu. Poleca mu także, by przypomniał Polakom słowa z I Listu Piotra Apostoła, że mają się radować, bo choć teraz muszą jeszcze doznawać smutku z powodu różnorodnych doświadczeń, to jednak, kiedy objawi się Jezus Chrystus, ucieszą się radością niewymowną i osiągną cel swojej wiary, zbawienie własnej duszy.

Misję kard. Nicholsa w Polsce Franciszek zawierza wstawiennictwu Maryi Królowej Polski, św. Jana Pawła II i wszystkich świętych i błogosławionych, którzy słowem i czynem świadczyli o Chrystusie Odkupicielu.

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl