niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

BOR już nie chroni mieszkania Tuska w Sopocie. Funkcjonariusze pakują sprzęt

Dodano: 09.01.2016 [10:34]
BOR już nie chroni mieszkania Tuska w Sopocie. Funkcjonariusze pakują sprzęt - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Sprzed sopockiego mieszkania Donalda Tuska zniknęły już kamery monitoringu BOR rozmieszczone na pobliskim placu zabaw. Likwidowana jest też placówka operacyjna w jednym z mieszkań po przeciwnej stronie ulicy. Zgodnie z nowymi wytycznymi ochrona BOR Tuskowi będzie przysługiwała teraz w trakcie wizyt w Polsce.

Jak informuje trójmiejska „Gazeta Wyborcza” Biuro Ochrony Rządu nie będzie już dłużej prowadzić monitoringu i ochraniać mieszkania Donalda Tuska w Sopocie. Sąsiedzi z okolicznych mieszkań w rozmowie z dziennikarzami przyznają, że rozmieszczone na pobliskim placu zabaw kamery monitoringu zostały już zdemontowane. W związku z wycofaniem ochrony mieszkania Tuska likwidowana jest również wynajmowana w tym celu „placówka operacyjna”, czyli jedno z mieszkań po przeciwnej stronie ulicy, skąd funkcjonariusze BOR mogli prowadzić obserwację.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi ochrona Biura Ochrony Rządu będzie przysługiwać Donaldowi Tuskowi tylko podczas jego pobytu w Polsce.

Rzecznik BOR nie chce komentować szczegółów całej sprawy. Biuro Ochrony Rządu informuje, że wykonuje polecenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Formy ochrony i działania Biura Ochrony Rządu mają charakter niejawny. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że BOR sam z siebie nie podejmuje tego typu decyzji, jest tylko ich wykonawcą – wyjaśnia w rozmowie z trójmiejską „Wyborczą” rzecznik prasowy BOR ppłk Dariusz Aleksandrowicz.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ja osobiscie tej firmie nie zostawil bym do pilnowania nawet tesiowej/ Takiej zlej /

BOR chronil mieszkanie w ktorym Tusk nie mieszkal??
To juz nie mamy na nic innego wydawac spolecznych pieniedzy?

w ogóle nie powinni go chronić, to nie jest Polski polityk więc czemu my mamy go ochraniać, niech go ue chroni ;]

To chyba jeden z nielicznych morderców nie tylko w Polsce ale na całym świecie którego chroniła instytucja rządowa...''

A swoją drogą dlaczego chronili jego mieszkania?

Bali się że mu ktoś ukradnie piłkę?

Ochrona jego mieszkania kosztowała nas więcej niż te jego wszystkie skarby które tam trzymał!
Czyżby tam było złoto z Amber Gold?

Dlaczego jego mieszkania miał chronić BOR a nie Unia dla której to on wyemigrował z Polski?

Wyglada na zdjeciu jak by donek sie nacpal

jeśli był uczciwy to nie ma czego się obawiać...to jeden z spec-wizjonerów "Prezydent gdzieś poleci, i wszystko się zmieni" spacer na molo z Putinem, pamiętam ten jego szyderczy uśmiech nad smoleńskim krwawym błotem...a w uszach mam ciągle te słowa jego ministra o dożynaniu watahy i jak zaje..ć PiS komisją ...

czyżby?idąc twoim tokiem myślenia to gdyby nad-prezesik był uczciwy to też nie miałby się czego bać i powinien zrezygnować z ochrony

teraz juz tylko makrela moze ochraniac swojego lokaja,bo jak tylko sie pokaze w Polsce to BORowcy nie beda go ochraniac,a moga ARESZTOWAC

w tym mieszkaniu to juz tylko diabelski smrod zostal,bo tzw. walory juz dawno wywiezione za granice

Taką minę właśnie miał ten s..ka syn Tw "OSCAR" kiedy zapowiadał "zagładę dinozaurów" wszyscy słuchali wówczas ze zdumieniem ale bez trwogi i to nawet kiedy Komorowski vel Tw "LITWIN" w radio RMF-FM sprecyzował, że ta zagłada nastąpi "kiedy tylko prezydent zechce gdzieś polecieć i odbędą się wcześniejsze wybory". NIKT z RODAKÓW NIE WIERZYŁ ale 10.04.2010 r okazało się, że kanalia razem z Tw "LITWINEM", wykorzystując Putina, zaplanowali to z zimną krwią. Kryminał czeka, ale może by tak z uwagi na szczególny charakter masowej zbrodni zrobić referendum w sprawie moratorium na uchwalenie na jakiś czas KARY ŚMIERCI.

A którzby chciał tak szczerego demokratę, ojca ojczyzny napadać?

A Graś nie ma wolnego czasu, by swemu panu służyć?

Tusk Amber Gold w opalach,zona czesto POwtarzala,ze ciagnie im zimno, w ich domu od piwnicy,a ja mysle,ze byl to dobry czas i znak, przyzwyczajac sie do warunkow wieziennych!!!!

o matko, to naszego ukochanego wodza chronili? przed kim, przed kochajacym go Narodem?

To nie wiesz,że miłość bywa zabójcza?

Może powstanie nowy KOD? Czyli - Komitet Ochrony Donalda.
Za pieniacze ,chociaż marne, zawsze znajdą się kodziarze,podobnie jak ciemna hucpa petrudolarobiorców z dużych miast.

Z żwawych wojennych piosenek zakazanych
uderzmy w taneczną nostalgię;

Kiedy patrzę w te kaprawe oczy szkopa
Sama noga się podnosi dać mu kopa
I poprawić prawym lewym sierpem w pustak
Dla urody wyrównania prostym w usta

Super!

A co mu się w mordę stało , że go tak wykręciło ?!
Może nie spodziewał się że odwołają Arabskiego i zaczną dobierać się oszustom i złodziejom do du... ?!
- Spokojnie ,Ryszawy ,spokojnie i na ciebie przyjdzie kolej,
niech no tylko za lenistwo wykopią cię z funkcji przewodniczącego ,a sam się przekonasz ilu prokuratorów nagle zechce się wykazać i zacznie cię ścigać ! A jest za co ! Począwszy od afer,po defraudację ,po złodziejstwo ,marnotrawstwo ,aż wreszcie po sprzeniewierzenie ,choćby jak było w przypadku funduszami na odbudowę wałów przeciwpowodziowych ! I jak oddanie naszej rezerwy budżetowej w złocie ! Podczas gdy w Kraju taka bieda, tylu ludzi codziennie popełniało samobójstwa z braku środków na utrzymanie,podczas gdy tyle polskich dzieci chodziło do szkoły głodne ! I za co ?! Abyś ty dostał posadę od Angeli ?
Abyś mógł spierd.... z Polski ? Aby cię nie rozliczyli ?!
Twoje życzenia noworoczne pamiętamy ! I życzymy podobnie ,zimnej głowy ,ciepłej wody w kranie a do tego długich długich lat w pierdlu !

Herr Thusk, prokuratorzy czekaja na ciebie.

Jak JKaczynskiemu,zaraz po "wygranej"PO ,Schetyna zabral ochrone to bylo to cacy.Dzis jak Jest sprawa ochrony TYLKO mieszkania to szum w calej Europie.Ale tylko w tej durnej Europie.

Człowieku - JK był tylko przewodniczącym. DT jak nie patrząc pełni ważna funkcję w UE- wiem uważacie go za marionetkę itp. Ale fakt jest faktem

Pamiętam, że Jarosław Kaczyński był również premierem. Skoro Tusk jest tak ważny dla UE, to niech unia go ochrania i przyjmie na stałe jego i jego rodzinę. Poza tym, jaką ochronę BORu zapewnił Tusk prezydentowi Kaczyńskiemu? Czy BOR sprawdził wcześniej w jakim stanie było lotnisko na Siewiernym? Co wtedy robił Tusk? Przecież to był obowiązek rządu. Teraz Tusk nie jest prezydentem Polski, ani polskim premierem, ani nikt nie nastaje na jego życie. I to jest zasadnicza różnica, nie ma prawa do stałej ochrony! Co dobrego zrobił Tusk w UE dla Polski - ponoć miał to być "nasz człowiek w UE" (tak wieściły media i się nie pomyliły - teraz widzimy, że istotnie to jest ich człowiek, ale nie Polaków!)dlatego, niech KOD organizuje i opłaca ochronę.Dość wykorzystywania Polski. Dodam - niecierpliwie czekam na zmiany w MSZ, minister śpi?

Skoro ryży taki ważny dla Europy to niech go chronią ci co go tam wsadzili i dla których teraz pracuje a i wcześniej też głównie dla nich pracował.

A Message To Commies, Polish Traitors, KOD And The Like :

Step Back !!

https://www.youtube.com/watch?...

Pan Tusk przestal byc czlonkiem rzadu w momencie inuguracji Pani Kopacz na premiera. Trzeba Brukseli przedstawic rachunek za ochrone Herr Tuska, skoro sa takie sluzby w UE wlasnie im. I nie popuszczac.

I bardzo dobrze za taką kasę jaką zarabia niech sobie wynajmie ochronę za swoje euro po co mamy dokładać do tego osobnika dość i dziękuję Polskiemu Rządowi za podjęcie takiej decyzji.

Mam nadzieję że Donaldowi Tuskowi nie będzie przysługiwała ochrona Biura Ochrony Rządu tylko solidna ochrona wielu funkcjonariuszy służby więziennej zwanych "klawiszami" w czasie jego pobytu "pod celą" w zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze.

To niech mu może domu popilnuje KRZYWONOS w dowód wdzięczności za emeryturę.... zaręczam nikt pod dom nie podejdzie ona tak okropnie wygląda... hehehehe

ma jeszcze męża niepijącego piwa zomowca to niech robi za ochronę

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl