niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Kto rozlicza nas ze standardów demokracji? Córka dziennikarza „Trybuny Ludu”

Dodano: 09.01.2016 [00:59]
Kto rozlicza nas ze standardów demokracji? Córka dziennikarza „Trybuny Ludu” - niezalezna.pl
foto: ec.europa.eu
Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański spotkał się z przedstawicielką KE Marzenną Guz-Vetter. Spotkanie zapowiedział minister Waszczykowski po niedawnych wystąpieniach członków Komisji Europejskiej zaalarmowanych rzekomym zagrożeniem demokracji w Polsce. Sęk w tym, że szefowa przedstawicielstwa KE w Polsce Guz-Vetter to córka znanego dziennikarza „Trybuny Ludu”, zarejestrowanego tajnego współpracownika bezpieki PRL.

Rozmowa w MSZ dotyczyła m.in. zmian w prawie dotyczących TK i mediów publicznych. Komisja Europejska wyrażająca troskę o jakość demokracji w Polsce na spotkanie w polskim MSZ wysłała swoją przedstawiciel Marzennę Guz-Vetter.

Troska o standardy demokracji zbiega się z faktem, że Guz-Vetter to córka b. dziennikarza „Trybuny Ludu” Eugeniusza Guza. Pracowała ona wcześniej w przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Niemczech. Na placówce w Berlinie przebywa od 2008 r. i jest odpowiedzialna za kwestie polityki sąsiedzkiej i polityki rozszerzeniowej Unii Europejskiej. W latach 2005-2008 była szefem Sekcji Politycznej Reprezentacji Komisji Unii Europejskiej w Polsce. Przed zatrudnieniem w Komisji UE Marzenna Guz-Vetter była redaktorem Polskiego Radia i korespondentem „Gazety Wyborczej” na Węgrzech.

Jej ojciec Eugeniusz Guz, dziennikarz „Trybuny Ludu”, za swoje zasługi dla komunistycznej władzy trafił na „listę Kisiela” – tekst Stefana Kisielewskiego opublikowany w 1984 r. a składający się z nazwisk najbardziej zaangażowanych propagandystów. Guz zasłynął także książkami o zamachu z 1981 r. na papieża Jana Pawła II podważającymi sowieckie ślady tej akcji. Przy okazji ukazania się w 2006 r. kolejnej jego książki o tym samym wydźwięku, dziennikarze ujawnili, że Guz przez 30 lat był zarejestrowanym TW peerelowskiej bezpieki.

Po spotkaniu w MSZ przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce Marzenna Guz-Vetter podkreślała „wagę poszanowania państwa prawa i pluralizmu mediów dla Polski”. Zaznaczyła, że poszanowanie państwa prawa i poszanowanie pluralizmu mediów stanowi podstawową wartość UE.

Komisja Europejska, stojąc na straży prawa europejskiego, oczywiście ma obowiązek zajmować się, zwracać na to uwagę i chronić te prawa

– powiedziała Guz-Vetter.

Z kolei Konrad Szymański po spotkaniu z Marzenną Guz-Vetter UE podkreślał nie może być stroną sporu politycznego w Polsce.

Chodzi o to, by Komisja Europejska nadal mogła powoływać się na swoją bezstronność i swoją rolę instytucji, która broni standardów i traktuje wszystkie państwa w sposób równy. Tego dotyczyło to spotkanie

– mówił Konrad Szymański, wiceszef MSZ, po rozmowie z Marzenną Guz-Vetter.

Sugerowała ona, że przed spotkaniem KE miała wiele wątpliwości wobec uchwalonych niedawno w Polsce ustaw m.in. małej ustawy medialnej i nowelizacji ustawy o TK. Po rozmowie z wiceministrem Guz-Vetter stwierdziła, że spotkanie pozwoliło wyjaśnić wątpliwości. Podkreśliła też, że Komisja Europejska jest bardzo zainteresowana dobrymi kontaktami z polskim rządem.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

historia kolem sie toczy

Nie zdajecie sobie sprawy, kim była jej pra-pra babcia!

To ty nie wiesz?... była prostą tutką dla samego Lenina...

Ciekawią mnie KWALIFIKACJE tej przedstawicielki Unii do oceny aktów prawnych i ich zgodności z ustawą zasadniczą i zasadami praworządności w Unii. Pochodzenie resortowe zwalniało na moim wydziale prawa (wstydzę się go wymienić) z obowiązku uczenia się i myślenia. Absolwenci tej nieszczęsnej uczelni zasiadają w Sądzie Najwyższym i niestety w głośnym ostatnio Trybunale Konstytucyjnym. Oboje swoją fachowością służyli dyktaturze PRL. Jeden karał surowo za wolne słowo, a drugi doradzał samemu Kiszczakowi.

To już są szczyty hipokryzji faszystowskiego UE-lewactwa "dbającego" o demokrację !

Ta hitlerowsko-lewacka KE "w trosce" o demokrację w Polsce przysłała na rozmowy z Demokratycznie

Wybranym Rządem RP - córę żydokomunisty-esbeka, który gnoił demokrację w sowieckiej PRL !

Pewnie następnym razem te komusze Kure..wskie Eunuchy (KE) przyślą "demokratyczną" adoptowaną córę

bezfiutowego gebelsa stanu wojennego Urbana ! albo "demokratyczną" córę zastępcy hitlera Hessa

albo "demokratyczną" córę szwabskiego "doktora" z Auszwic ludobójcę Mengele !

Chyba mało znana jest prawda, że ludobójca dr Mengele był żydem.

Kochani Rodacy-Polacy.
Widzicie sami, ze ta MACHINA, szkodzaca Polsce i ten TARAN
rozbijajacy Polske sa PRZEOGROMNE. Trzymajcie sie spolem i "sypcie piach w tryby"tych urzadzeniom: PZPR,WSI,PO,PSL,Nowoczesnej Qrwie,GW,tvn,itp, itd.
Modle sie za WAS.

Jestem dumny że w rodzinie miałem aż siedmiu członków KPP i prokuratora wojskowego z lat 50 -tych. Jestem przez to zmutowanym potworem bez uczuć ...

I jak tu wierzyć w bezstronność UE w sprawach przestrzegania norm prawnych i medialnych ( TK, TVP). Samo oddelegowanie P. Guz_Vetter jasno wskazuje na lewackie odchylenia UE. Nie można dopuścić by tego typu zdarzenia mogły mieć jakikolwiek wpływ na nasze urządzanie kraju. Wystarczająco duża zła i krzywd moralnych, prawnych i finansowych uczyniła komuna za czasów PRL i układowi czerwono-różowi z Magdalenki. Działać należy szybko, skutecznie i metodycznie. Krzyk, kwik i wrzask po tej operacji będzie coraz cichszy, a złoczyńcy winni ponieść pełną odpowiedzialność prawną i materialną. Przedtem należy zażądać od nich dobrowolnego rozliczenia podatkowego w okresie przykładowo trzech miesięcy. Jeżeli poprawnie i uczciwie się rozliczą, będą mogli liczyć na abolicję. Jeżeli sami tego nie uczynią, a po tym okresie udowodni się im nadużycia, to zostaną wszczęte wszystkie procedury prawno - karne. Lewactwo nie może nam w tym przeszkadzać, a wszystko co czynią w tym kierunku to nić innego jak próba ochrony interesów, niecnych interesów.

Jako rzecze klasyk:
" Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy..."

Dziedziczna synekura...jedna z wielu tysięcy.

Dziedziczna synekura...jedna z wielu tysięcy.

Jestem przekonany, że nie brak komunikacji, nie brak zrozumienia czy niedoinformowanie sprawia, że UE łagodzi ton wobec Polski. Ten zwrot zawdzięczamy tylko i wyłącznie świadomości potężnego póki co poparcia narodu polskiego dla obecnej władzy. Zapewne po cichu przeprowadzono badanie opinii publicznej, której wyniki były druzgocące dla obecnej opozycji. Dotarło do nich, że brnięcie w walce z demokratycznie wybranym rządem w Polsce, prędzej czy później spowoduje wyjście milionów zwolenników obecnej władzy na ulice i wówczas Europa ujrzy na własne oczy jaką potężną legitymacja społeczną dysponuje PiS.

brawo, brawo.
Dodam tylko, że jak kilkadziesiąt milionów tupnie to te mydłki, te polityczne chłystki ze strachu się posr.ją.

Gratuluje panie Darku bystrosci umyslu. Strzal w dziesiatke ! Brawo !

Przecież wszelkiego typu staliniątka, resortowe dzieci, fejginiątka i bermaniątka to filar, fundament i sól ziemi III-j żydolewackiej okrągłostołowej. Bez nich WSI, Mossad i BND nic by tu nie zdziałali

ogólnie rzecz ujmując - qrwiątka

Jeszcze smolarątka

I hartmaniątka.

Ciekawe biografie.
http://www.pomniksmolensk.pl/n...
https://www.youtube.com/watch?...
Afera wyłudzenia vat na kwotę 50 mld zł za 2015 rok.
http://wpolityce.pl/polityka/2...
Jest to temat zakazany.TVP ma pokazać tę aferę wkrótce.
16 mld na program 500+ można znaleść z vat.
Swetru o aferze vat milczy !!!!

Obudz się Polsko.

Szacowna esbecka familia, szlachectwo zobowiązuje, błękitna komunistyczna krew

KOmuniści i złoDzieje cała POLSKA się z was śmieje :)

Lewacka o niemieckim nazwisku dzisiaj prezentuje interesy niby unijne.
W UE to same zdegnerowane lewaki, komuchy zamienili swoja siedzibe na UE.

W organizacji petru prawie same o niemieckich czy zydowskich nazwiskach przedstawiciele udajacy "nowoczesnosc"

Zdzierajmy ich maski lewackie o banksterkich zapedach Polski!

Paniusia dwojga nazwisk najwyraźniej jest dumna z posiadania ojca Guza który był komuchem i SB-ckim szpiclem. Widocznie takie pochodzenie ułatwia karierę w Unii.

To prawdziwy wstyd, że Guz-Vetter, córka komunistycznego propagandysty PRL, a zarazem żona lewackiego "pisarza" niemieckiego jest ważną przedstawicielką Unii Europejskiej. Potwierdza to tylko jak ta organizacja się stacza i że już czas jest najwyższy debatować o zagrożeniu demokracji w Niemczech.

Pochodzac z tak prominentnej ubeckiej rodziny, przedstawicielka UE jest jednoczesnie zona beznadziejnego hagiografa niemieckiego, autora absurdalnych biografii Walesy i Geremka - niejakiego Reinholda Vettera, autora - ktoremu obce sa materialy zrodlowe i otaczajaca go rzeczywistosc. Oczywiscie obydwoje bardzo dobrze platni za pieniadze podatnikow UE. SKANDAL!

Jest on autorem (oprócz przewodników po sztuce Śląska, którym się interesuje w jakimś celu)
wydanej w 2008
"Wohin steuert Polen. Das schwierige Erbe der Kaczynskis"
tj
"Dokąd zmierza Polska. Ciężkie dziedzictwo Kaczyńskich"

A teraz wysyła towarzyszkę małżonkę żeby pouczała 40 milionowy naród polski.

Hucpiarska parka

Kilkunastolinijkowe życiorysy OBU jej dziadków
są do przeczytania
w wydanej w roku 1967 przez Książka i Wiedza
990 (dziewięćset dziewiećdziesięcio) stronicowej

wielkiej księdze pod tytułem
"Księga Polaków Uczestników Rewolucji Październikowej"

Miłej lektury !

W tej niby "demokratycznej" Unii aż roi się od potomków ubeckich? To lewactwo chce uczyć Polaków DEMOKRACJI?
Oni chcą mówić o STANDARTACH w mediach i nie tylko?
Widać,że komunizm niby "umarł",ale odrodził się w formie "nowoczesnej", zamiast "kochać" twórców komunizmu kochają KASE! Wmawiają społeczeństwom,że nienormalność to normalność!
Tzw.poprawność polega po prostu na mówieniu nie prawdy, czyli
kłamią!O WARTOŚCIACH to oni nawet nie słyszeli?
Bo któż miał by im o wartościach powiedzieć?
"Rodzinki" mają się świetnie od 70-ciu lat!

To kpina!!! Żeby KE (tzw."kołchoz") dbając o tzw. "bezstronność" wysługiwała się tzw. "resortowym dzieckiem" Panią Marzennę Guz-Wetter. Skoro Sejm uchwałą uznał poprzedni ustrój za przestępczy, to wszelkie objawy tego ustroju już dawno powinny być wyeliminowane z życia publicznego. Poza tym, jeżeli w strukturach UE i KE działają RESORTOWI, to prawdą jest, że to KOŁCHOZ. Władze Polski powinny zacząć stosować metodę odmowy rozmów z ludźmi o szemranej przeszłości, nawet wtedy gdyby był to Prezydent, czy Papież.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl