niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Koniec spekulacji - jest data odtajnienia przez szefa MON zbioru zastrzeżonego IPN

Dodano: 02.01.2016 [21:50]
Koniec spekulacji - jest data odtajnienia przez szefa MON zbioru zastrzeżonego IPN - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Na przełomie stycznia i lutego minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odtajni zbiór zastrzeżony IPN zawierający dokumenty służb specjalnych PRL. O sprawie informowaliśmy w połowie grudnia 2015 r., teraz poznaliśmy datę.

Pierwotna zapowiedź padła na promocji książki „Konfidenci. Archiwa ujawniają prawdę”. Złożył ją Antoni Macierewicz.

Zdaniem wielu tzw. zbiór zastrzeżony chroni wyłącznie funkcjonariuszy i tajnych współpracowników SB i UB, a także służy do ukrywania prawdy o komunistycznych organach i umożliwieniu zatrudniania byłych agentów w służbach niepodległego państwa. Coraz więcej osób twierdzi też, że wszystkie te dokumenty powinny zostać odtajnione, ponieważ pozwoli to na ostateczne rozliczenie się z przeszłością - pisał wtedy portal telewizjarepublika.pl.

Portal niezalezna.pl opublikował tekst Piotr Wrońskiego „Zastrzeżony zbiór haków. Co kryją akta IPN?” poświęcony właśnie temu problemowi.

Veritas temporis filia est. Ta prosta maksyma winna być wykuta nad wejściem do zbioru zastrzeżonego IPN, gdyż wszystko, co zostało ukryte, staje się przedmiotem spekulacji, domysłów i plotek, przyczyną krzywdzących oskarżeń i przepaści dzielącej nas wszystkich

- pisał Piotr Wroński.

Zbiór zastrzeżony to ponad 2 kilometry bieżące dokumentów. Ma on zostać udostępniony historykom, badaczom i dziennikarzom. Odpowiednie decyzje czekają jeszcze na podpis Antoniego Macierewicza. Dziś o terminie ujawnienia zbioru napisał portal rp.pl.

Do sprawy odniósł się historyk Sławomir Cenckiewicz.


Czytaj też: Zastrzeżony zbiór haków. Co kryją akta IPN?
Autor: , Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

no i co z tym zbiorem... bo ciągle nic nie odtajniono, może szambo zbyt głebokie co już orzekli przedtem Michnik et consortes.

Bolek teraz się ""OCZYŚCI""!

Odtajnić wszystkie zbiory zastrzeżone IPN. Opublikować aneks do raportu z likwidacji WSI. Zlustrować i zweryfikować wszystkich sędziów i prokuratorów .Wskazać i rozliczyć zleceniodawców Mirosławca i Smoleńska.Wskazać i rozliczyć winnych wyprowadzenia kilkuset mld podatku VAT. Napiętnować zdrajców Rzeczpospolitej.

Witam
Moim zdaniem, odtajnienie i podanie do powszechnej wiadomości wszelkich tajemnic byłej komunistycznej machiny przestępczości jest sprawą priorytetową. Trzeba to zrobić jak najszybciej. Cała ta szamotanina w mediach i różne zorganizowane i niezorganizowane ruchy byłych przestęców gospodarczych i politycznych mają na celu zablokowanie tej możliwości. Mają oni nadzieję, że jeżeli szybko uda im sie usunąć obecnie rządzących, to może jakoś nadal zachowają anonimowość. To jest jeden z powodów ich akcji propagandowych i otumaniania narodu. Jeżeli ten element zostanie usunięty, archiwa ujawnione, to moim zdaniem aktywność tych ludzi osłabnie. Zajmą się oni organizowaniem swoich ucieczek za granicę, wyprzedażą zagrabionych majątków, likwidacją nielegalnych struktur przestępczych. Winni ostatnich morderstw politycznych począwszy od otoczenia poczciwego Leppera i jego samego, a kończąc na generale Petelickim, winni powinni odpowiedzieć za swoje czyny, lub zaniechania. Ludzie wiedzą kto ze słynnych generałów sugerował w mediach, że to samobójstwa. Jest w internecie krótki film o 18morderstwach politycznych ostatnich lat. Należy ujawnić jak najszybciej wszelkie informacje na te tematy, aby ci ludzi winni temu, lub winni zaniechania dochodzeń usunęli się w cień i przestali krzyczeć w mediach i otumaniać masy niezorientowanych Polaków. Pozdrawiam.

powinno się ujawnić te dokumenty i pokazać prawdziwe oblicze i kto za tym stoi.pozdrawiam

najwazniejszych dokumentow tam juz nie ma.

niestety, obawiam się, że to może być prawda:(

Ujawnic wszystko,rowniez aneks do raportu WSI
Niw cackac sie,bo jak historia POkazała,powsciagliwosc w tej sytuacji i uleganie presji postkomuchow nie jest dobrym rozwiazaniem.
Ujawnienie pozwoli lemingom zobaczyc,jak III RP działała-łamiac prawo,niszczac ludzi i mordujac niewygodnych z opozycji

Trzęsą się portki pętakom:)

najwyższy czas i powinno być udostępnione wszystko!!

Nareszcie ktoś podszedł profesjonalnie do odbudowy Polski. Brawo PIS

Veritas temporis filia est.- ta prosta zasada powinna być wykuta nad wejściem do IPN.
A może przy okazji ktoś przywróciłby i wykuł słowo BÓG nad wejściem do budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich.
Za rządów chyba premiera Oleksego,Millera , lub Cimoszewicza , z wykutego tekstu maksymy BÓG, HONOR, OJCZYZNA , zniknęło słowo BÓG. I tak starannie zatuszowano zmianę, że nikt na to nie zwracał uwagi.
I tak jest do dziś .

Oleksy,Miller,Cimoszewicz to Ruskie agenci,zawsze robili tak jak im Moskwa kazala.

Wyrzucili mnie ze szkoly za antykomunizm,nalezy rozliczyc tych szubrawcow!Pozdrawiam!

Coś czuję, że w sklepach zabraknie pampersów na wieść o odtajnieniu akt zdrajców Polski !!!

A smród z tego powodu będzie wielki !!!

I nocników. Kilo w gaciach

*******List w sprawie słów o "nadzorze nad Polską"
http://citizengo.org/pl/32108-...
Podpisz petycje przeslij dalej

Miejmy nadzieję że Pan Minister Antoni Macierewicz dożyje tego odtajnienia...

oby szybko1.

Panie Macierewicz najpierw Pan wykonaj zadanie potem się chwal. Pan Janusz Kurtyka obiecywał wydać książkę o Kwaśniewskim - nie doczekał. Cześć Jego pamięci.
Jest Pan bardzo odważnym człowiekiem w dzisiejszej rzeczywistości. Szacunek.

Kto sie boji nie ma wiary w sobie biedna niewiasto.Pozdrawiam

Czas najwyższy aby te wszystkie acta były dostępne PRZEZ INTERNET!

Na długą skale to zaoszczędzi dużo czasu i pieniędzy!

Każdy będzie miał do nich dostęp bez ograniczeń!

By odtajnić akta IPN muszą zrobić porządek w mediach.W tych na pewno nie pokażą.

a dlaczego nie skoro Francuzi udostępnili listę swoich kolaborantów z okresu II wojny światowej.
Ja bym dodał jeszcze naszą Polska listę kolaborantów z czasów Powstania Wielkopolskiego o których milczy się w Polskich mediach.W tamtych czasach w samym tylko Poznaniu takich skór....ów były tysiące przez których w styczniu 1940r.\tak,tak to nie pomyłka\ setki a może nawet tysiące powstańców zostało wywiezionych na wschodnie rubieże Rzeczypospolitej lub Sybir.skąd to wiem ? ponieważ jedną z ofiar takich wywózek była rodzina mojego dziadka \rocznik 1889\.Ciekawostką jest np. to że wielu mężczyzn szantażowano by poszli do Powstania.Na stronie w necie poświęconej tamtym wydarzeniom w Wielkopolsce nie ma ani słowa o czym ja wspominam.dlatego zadaje sobie pytanie- czy ja kur...a żyje w wolnej Ojczyznie? Dla mnie rząd p.o. to tacy sami kolaboranci Polscy jak tamci z Powstania Wielkopolskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dawno powinno się to zrobić,tylko obawiam się że zostanie otwarta puszka pandory

już dawno powinno zrobić się dekomunizację jak havel w czechach

No wrescie zobaczymy tych komunistycznych bohaterow i zdrajcow narodu polskiego ! Tych kwasniewskich michnikow bolkow i im podobnych !!!

Ta zapowiedź odtajnienia to też jest, a może nawet główny, powód takiej zapalczywości w obronie zhańbionych i znienawidzonych bastionów II RP jak Trybunał Konstytucyjny powołany przez Jaruzelskiego no i te mętne media na, które maja wpływ tylko i wyłącznie zdrajcy, aferzyści i złodzieje budowniczowie i utrwalacze III RP. Myślę, że po ujawnieniu nazwisk wiele LISÓW i SCHETYN zniknie w atmosferze pogardy ale jednocześnie ULGI. Wzywam PiS i aliantów do nieustawania w przywracaniu szacunku dla normalności.

Odtajnić te wszystkie teczki i nie będzie szantażu.To tylko na dobre wyjdzie Polsce....

pos.ają się czy będą wyć? Wyć i wiać - ale dokąd???

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl