niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 maja 2016

Koniec spekulacji - jest data odtajnienia przez szefa MON zbioru zastrzeżonego IPN

Dodano: 02.01.2016 [21:50]
Koniec spekulacji - jest data odtajnienia przez szefa MON zbioru zastrzeżonego IPN - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Na przełomie stycznia i lutego minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odtajni zbiór zastrzeżony IPN zawierający dokumenty służb specjalnych PRL. O sprawie informowaliśmy w połowie grudnia 2015 r., teraz poznaliśmy datę.

Pierwotna zapowiedź padła na promocji książki „Konfidenci. Archiwa ujawniają prawdę”. Złożył ją Antoni Macierewicz.

Zdaniem wielu tzw. zbiór zastrzeżony chroni wyłącznie funkcjonariuszy i tajnych współpracowników SB i UB, a także służy do ukrywania prawdy o komunistycznych organach i umożliwieniu zatrudniania byłych agentów w służbach niepodległego państwa. Coraz więcej osób twierdzi też, że wszystkie te dokumenty powinny zostać odtajnione, ponieważ pozwoli to na ostateczne rozliczenie się z przeszłością - pisał wtedy portal telewizjarepublika.pl.

Portal niezalezna.pl opublikował tekst Piotr Wrońskiego „Zastrzeżony zbiór haków. Co kryją akta IPN?” poświęcony właśnie temu problemowi.

Veritas temporis filia est. Ta prosta maksyma winna być wykuta nad wejściem do zbioru zastrzeżonego IPN, gdyż wszystko, co zostało ukryte, staje się przedmiotem spekulacji, domysłów i plotek, przyczyną krzywdzących oskarżeń i przepaści dzielącej nas wszystkich

- pisał Piotr Wroński.

Zbiór zastrzeżony to ponad 2 kilometry bieżące dokumentów. Ma on zostać udostępniony historykom, badaczom i dziennikarzom. Odpowiednie decyzje czekają jeszcze na podpis Antoniego Macierewicza. Dziś o terminie ujawnienia zbioru napisał portal rp.pl.

Do sprawy odniósł się historyk Sławomir Cenckiewicz.


Czytaj też: Zastrzeżony zbiór haków. Co kryją akta IPN?
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bolek teraz się ""OCZYŚCI""!

Odtajnić wszystkie zbiory zastrzeżone IPN. Opublikować aneks do raportu z likwidacji WSI. Zlustrować i zweryfikować wszystkich sędziów i prokuratorów .Wskazać i rozliczyć zleceniodawców Mirosławca i Smoleńska.Wskazać i rozliczyć winnych wyprowadzenia kilkuset mld podatku VAT. Napiętnować zdrajców Rzeczpospolitej.

Witam
Moim zdaniem, odtajnienie i podanie do powszechnej wiadomości wszelkich tajemnic byłej komunistycznej machiny przestępczości jest sprawą priorytetową. Trzeba to zrobić jak najszybciej. Cała ta szamotanina w mediach i różne zorganizowane i niezorganizowane ruchy byłych przestęców gospodarczych i politycznych mają na celu zablokowanie tej możliwości. Mają oni nadzieję, że jeżeli szybko uda im sie usunąć obecnie rządzących, to może jakoś nadal zachowają anonimowość. To jest jeden z powodów ich akcji propagandowych i otumaniania narodu. Jeżeli ten element zostanie usunięty, archiwa ujawnione, to moim zdaniem aktywność tych ludzi osłabnie. Zajmą się oni organizowaniem swoich ucieczek za granicę, wyprzedażą zagrabionych majątków, likwidacją nielegalnych struktur przestępczych. Winni ostatnich morderstw politycznych począwszy od otoczenia poczciwego Leppera i jego samego, a kończąc na generale Petelickim, winni powinni odpowiedzieć za swoje czyny, lub zaniechania. Ludzie wiedzą kto ze słynnych generałów sugerował w mediach, że to samobójstwa. Jest w internecie krótki film o 18morderstwach politycznych ostatnich lat. Należy ujawnić jak najszybciej wszelkie informacje na te tematy, aby ci ludzi winni temu, lub winni zaniechania dochodzeń usunęli się w cień i przestali krzyczeć w mediach i otumaniać masy niezorientowanych Polaków. Pozdrawiam.

powinno się ujawnić te dokumenty i pokazać prawdziwe oblicze i kto za tym stoi.pozdrawiam

najwazniejszych dokumentow tam juz nie ma.

niestety, obawiam się, że to może być prawda:(

Mylisz się! Najważniejsze dokumenty JUŻ tam są lub będą!
Dlaczego Pan Macierewicz zwlekał 2 miesiące? Dlaczego nie odtajnił natychmiast? Zastanów się proszę.

nie tak łatwo podrobić dokumenty tak samo nie tak łatwo wszystko wyczyścić bez śladu są kopie kopi rejestry rejestrów, zawartości itp itd. Zresztą i tak więszkość rzeczy Macierewicz wiedział już w latach 90-tych teraz mam nadzieje zostanie dokończone to co powinno być zrobione daawno temu.

widać masz się czego bać. Mnie ani moich rodziców tam na pewno nie będzie.

Jasne, wiadomo że Maciarewcz podrzucił tam sfałszowane dokumenty. A dlaczego zwlekał 2 miesiące? To też oczywiste, dokumenty musiały pożółknąć żeby wydawały się starsze ;)

Pewnie sam zżółkniesz czytając te dokumenty .

Ujawnic wszystko,rowniez aneks do raportu WSI
Niw cackac sie,bo jak historia POkazała,powsciagliwosc w tej sytuacji i uleganie presji postkomuchow nie jest dobrym rozwiazaniem.
Ujawnienie pozwoli lemingom zobaczyc,jak III RP działała-łamiac prawo,niszczac ludzi i mordujac niewygodnych z opozycji

Ujawnic wszystko,rowniez aneks do raportu WSI
Niw cackac sie,bo jak historia POkazała,powsciagliwosc w tej sytuacji i uleganie presji postkomuchow nie jest dobrym rozwiazaniem.
Ujawnienie pozwoli lemingom zobaczyc,jak III RP działała-łamiac prawo,niszczac ludzi i mordujac niewygodnych z opozycji

Trzęsą się portki pętakom:)

najwyższy czas i powinno być udostępnione wszystko!!

Nareszcie ktoś podszedł profesjonalnie do odbudowy Polski. Brawo PIS

Veritas temporis filia est.- ta prosta zasada powinna być wykuta nad wejściem do IPN.
A może przy okazji ktoś przywróciłby i wykuł słowo BÓG nad wejściem do budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich.
Za rządów chyba premiera Oleksego,Millera , lub Cimoszewicza , z wykutego tekstu maksymy BÓG, HONOR, OJCZYZNA , zniknęło słowo BÓG. I tak starannie zatuszowano zmianę, że nikt na to nie zwracał uwagi.
I tak jest do dziś .

Oleksy,Miller,Cimoszewicz to Ruskie agenci,zawsze robili tak jak im Moskwa kazala.

To nie wszystko konfidenci pobieraja slodkie emeryturki,pozabierac im emeryturki niech kurwy zdychaja.

Popieram!

Wyrzucili mnie ze szkoly za antykomunizm,nalezy rozliczyc tych szubrawcow!Pozdrawiam!

Wyrzucili Cię za brak postępów w nauce.O komuniźmie nie miałeś bladego pojęcia.

Coś czuję, że w sklepach zabraknie pampersów na wieść o odtajnieniu akt zdrajców Polski !!!

A smród z tego powodu będzie wielki !!!

I nocników. Kilo w gaciach

*******List w sprawie słów o "nadzorze nad Polską"
http://citizengo.org/pl/32108-list-w-sprawie-slow-o-nadzorze-nad-polska
Podpisz petycje przeslij dalej

Miejmy nadzieję że Pan Minister Antoni Macierewicz dożyje tego odtajnienia...

oby szybko1.

Brawo,brawo,brawo panie ministrze.Oglosic publicznie liste szumowin,szmatlawcow,zaprzedajnych sukin..ow,szubrawcow,mordercow,donosicieli itd.Martwi mnie tylko jedno-co to da i czy to przyniesie dla tych wspolczesnych wampirow jakies konsekwencje?Oni juz teraz podle smieja sie ludziom w oczy.Maja ogromne emerytury,albo cieple stolki.

Panie Macierewicz najpierw Pan wykonaj zadanie potem się chwal. Pan Janusz Kurtyka obiecywał wydać książkę o Kwaśniewskim - nie doczekał. Cześć Jego pamięci.
Jest Pan bardzo odważnym człowiekiem w dzisiejszej rzeczywistości. Szacunek.

Kto sie boji nie ma wiary w sobie biedna niewiasto.Pozdrawiam

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl