niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

W Sejmie nazwiska wyrzuconych z mediów publicznych. „Nic nie wiecie o wolności słowa”

Dodano: 30.12.2015 [15:57]
W Sejmie nazwiska wyrzuconych z mediów publicznych. „Nic nie wiecie o wolności słowa” - niezalezna.pl
foto: screen; TVP Info
Burzliwa debata w Sejmie nad ustawą medialną. Mocne przemówienie Joanny Lichockiej z PiS. W swoim wystąpieniu przypomniała nazwiska dziennikarzy wyrzuconych z mediów publicznych pod rządami PO-PSL. - Pod waszymi rządami wyleciałam z Telewizji Publicznej rządzonej przez pani kumpli z partii (do poseł Pomaski - PO). Przyszli prosto z ministerstwa kultury. Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie - mówiła Lichocka.

Wczoraj projekt ustawy o radiofonii i telewizji został skierowany do dalszych prac. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. To pierwszy etap reformy mediów publicznych. Rano odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpatrzą projekt ustawy medialnej. Teraz w Sejmie trwa debata. 

Chciałam zadać pytanie czy przypominają sobie państwo jak wyrzucani byli dziennikarze i twórcy z mediów publicznych, z Polskiej Agencji Prasowej po tym jak rządu objęła koalicja PO-PSL-SLD? Ja przypomnę kilka nazwisk. Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Krzysztof Skowroński, Marek Pyza, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Sakiewicz, Jacek Sobala, Michał Karnowski, Anna Sarzyńska, Wilotd Gadowski, Mariusz Pilis, Agata Ławniczak, Jolanta Hajdasz, Wanda Zwinogrodzka, Artur Dmochowski, Piotr Skwieciński, Maciej Świrski, Krzysztof Karwowski, Marcin Wikło, Bartłomiej Wróblewski. Minuty nie starczy żeby wymienić wszystkich. Wyrzuciliście wszystkich, którzy nie byli wam powolni, którzy byli krytyczni wobec tej koalicji. Został jeden - Jan Pospieszalski. Tych do których nie mieliście pełnego zaufania wyrzuciliście do firmy leasingowej. To jest wasz szacunek do wolności słowa. Dziennikarze w leasingu. Pod waszymi rządami wyleciałam z Telewizji Publicznej rządzonej przez pani kumpli (do poseł Pomaski - PO). Przyszli prosto z ministerstwa kultury. Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie! Nic nie wiecie o wolności słowa. Pod waszymi rządami powstał drugi obieg niezależnej informacji! (...) Chcemy oddać media publiczne Polakom - powiedziała Joanna Lichocka.

Przemówienie przerywała krzycząc posłanka Agnieszka Pomaska.

Politycy PiS zapowiadają, że przyspieszają reformę mediów publicznych. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy nowe władze TVP mogą już być w przyszłym tygodniu. Z projektu wynika, że zmieni się rola KRRiTV, ale także dojdzie do "skrócenia kadencji dotychczasowych władz Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A". Projekt ustawy zakłada, że zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie​.

ZOBACZ PRZEMÓWIENIE JOANNY LICHOCKIEJ

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

naród daje PiS swoje błogosławieństwo, zresztą daliśmy już przy urnach 2x (Duda i parlamentarne), czas goni, bo te kłamliwe gnomy rozsiewają za pomocą mediów fałszywą propagandę, niestety widzę po znajomych, a znów niestety, to widać, że wielu ludziom nie chce się poszukać alternatywnych źródeł informacji, i potem mamy kilka tysięcy osób pociągniętych przez Sfetru do skakania w mrozie itp...

Popieram w całości Panią Lichocką.Co się dzieje z WP.pl?Dotychczas moje wpisy na tym portalu się nie ukazywały, ale miałam przynajmniej na mojej poczcie zawiadomienie o tym, że nie zamieścili, bo to i śmo/nigdy nie używałam słów niecenzuralnych/.Teraz moje wpisy się nie ukazują, ale na poczcie nic nie mam.Dzisiaj w ogole chyba się pakują w kartony, nawet nie można oceniać wypowiedzi, nie można zmienić nicka..Czyżby wpadli w aż taką panikę?

Swietne wystapienie Pani Lichockiej.
Konkretnie i rzeczowo.
A antypolskie bydlo sie pieni.

Beznadzieja i słabizna, kto z Was widział ciąg dalszy i następnych mówców?

Co konkretnie jest slabe i beznadziejne?

Nareszcie! Mam nadzieję, że to nie będzie jakaś kosmetyka! Przeorać tą stajnię Magdalenkowo-WSI-owską!

Proponuje na stanowisko Prezesa Zarzadu TVP powolac Ewe Urbanska czlonka wladz SDP.Energiczna dziennikarka telewizyjna posiadajaca ogromna wiedze praktyczna o mechanizmach wladzy i patalogicznych ukladach w telewizji publicznej.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl