niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

W Sejmie nazwiska wyrzuconych z mediów publicznych. „Nic nie wiecie o wolności słowa”

Dodano: 30.12.2015 [15:57]
W Sejmie nazwiska wyrzuconych z mediów publicznych. „Nic nie wiecie o wolności słowa” - niezalezna.pl
foto: screen; TVP Info
Burzliwa debata w Sejmie nad ustawą medialną. Mocne przemówienie Joanny Lichockiej z PiS. W swoim wystąpieniu przypomniała nazwiska dziennikarzy wyrzuconych z mediów publicznych pod rządami PO-PSL. - Pod waszymi rządami wyleciałam z Telewizji Publicznej rządzonej przez pani kumpli z partii (do poseł Pomaski - PO). Przyszli prosto z ministerstwa kultury. Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie - mówiła Lichocka.

Wczoraj projekt ustawy o radiofonii i telewizji został skierowany do dalszych prac. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. To pierwszy etap reformy mediów publicznych. Rano odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpatrzą projekt ustawy medialnej. Teraz w Sejmie trwa debata. 

Chciałam zadać pytanie czy przypominają sobie państwo jak wyrzucani byli dziennikarze i twórcy z mediów publicznych, z Polskiej Agencji Prasowej po tym jak rządu objęła koalicja PO-PSL-SLD? Ja przypomnę kilka nazwisk. Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Krzysztof Skowroński, Marek Pyza, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Sakiewicz, Jacek Sobala, Michał Karnowski, Anna Sarzyńska, Wilotd Gadowski, Mariusz Pilis, Agata Ławniczak, Jolanta Hajdasz, Wanda Zwinogrodzka, Artur Dmochowski, Piotr Skwieciński, Maciej Świrski, Krzysztof Karwowski, Marcin Wikło, Bartłomiej Wróblewski. Minuty nie starczy żeby wymienić wszystkich. Wyrzuciliście wszystkich, którzy nie byli wam powolni, którzy byli krytyczni wobec tej koalicji. Został jeden - Jan Pospieszalski. Tych do których nie mieliście pełnego zaufania wyrzuciliście do firmy leasingowej. To jest wasz szacunek do wolności słowa. Dziennikarze w leasingu. Pod waszymi rządami wyleciałam z Telewizji Publicznej rządzonej przez pani kumpli (do poseł Pomaski - PO). Przyszli prosto z ministerstwa kultury. Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie! Nic nie wiecie o wolności słowa. Pod waszymi rządami powstał drugi obieg niezależnej informacji! (...) Chcemy oddać media publiczne Polakom - powiedziała Joanna Lichocka.

Przemówienie przerywała krzycząc posłanka Agnieszka Pomaska.

Politycy PiS zapowiadają, że przyspieszają reformę mediów publicznych. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy nowe władze TVP mogą już być w przyszłym tygodniu. Z projektu wynika, że zmieni się rola KRRiTV, ale także dojdzie do "skrócenia kadencji dotychczasowych władz Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A". Projekt ustawy zakłada, że zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie​.

ZOBACZ PRZEMÓWIENIE JOANNY LICHOCKIEJ

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

naród daje PiS swoje błogosławieństwo, zresztą daliśmy już przy urnach 2x (Duda i parlamentarne), czas goni, bo te kłamliwe gnomy rozsiewają za pomocą mediów fałszywą propagandę, niestety widzę po znajomych, a znów niestety, to widać, że wielu ludziom nie chce się poszukać alternatywnych źródeł informacji, i potem mamy kilka tysięcy osób pociągniętych przez Sfetru do skakania w mrozie itp...

Popieram w całości Panią Lichocką.Co się dzieje z WP.pl?Dotychczas moje wpisy na tym portalu się nie ukazywały, ale miałam przynajmniej na mojej poczcie zawiadomienie o tym, że nie zamieścili, bo to i śmo/nigdy nie używałam słów niecenzuralnych/.Teraz moje wpisy się nie ukazują, ale na poczcie nic nie mam.Dzisiaj w ogole chyba się pakują w kartony, nawet nie można oceniać wypowiedzi, nie można zmienić nicka..Czyżby wpadli w aż taką panikę?

Swietne wystapienie Pani Lichockiej.
Konkretnie i rzeczowo.
A antypolskie bydlo sie pieni.

Beznadzieja i słabizna, kto z Was widział ciąg dalszy i następnych mówców?

Co konkretnie jest slabe i beznadziejne?

Nareszcie! Mam nadzieję, że to nie będzie jakaś kosmetyka! Przeorać tą stajnię Magdalenkowo-WSI-owską!

Proponuje na stanowisko Prezesa Zarzadu TVP powolac Ewe Urbanska czlonka wladz SDP.Energiczna dziennikarka telewizyjna posiadajaca ogromna wiedze praktyczna o mechanizmach wladzy i patalogicznych ukladach w telewizji publicznej.

Brawo Pani Joanno !

Tak trzymać tj. lać ich w mordę ( symbolicznie tj. słowami )
nie poprzestawac bo oni napewno sie nie zmienia !

Tak trzymać i nie odpuszczać! Czas wziąć się też ostro za wymiar sprawiedliwości, bo to jest dopiero bagno. Przy tym media to przedszkole.

Wszystkie nazwiska które wymieniła Pani poseł Joanna Lichocka muszą być bezwzględnie przywrócone do pracy w programach telewizyjnych .Wszystkie a także i inne które też byłyby wymienione gdyby nie ograniczony czas. Taki jest nasz wymóg i my nigdy od tego nie odstąpimy. My którzy od zawsze domagaliśmy się prawdy, uczciwości, i rzetelności w przekazywaniu informacji płynących do nas ze strony ekranów telewizyjnych. Platforma fałszowała rzeczywistość diametralnie.Nawet ten KOD gdzie podobno było aż 50 tys. demonstrantów(!) To był fałszywy KOD.Oczywiście że było tam znacznie mniej,ponadto także mniej niż na demonstracji niedzielnej (następnego dnia). Platforma musi zdać sobie sprawę że ich czas siania propagandy, fałszywej troski o widza, hipokryzji i permanentnej obłudy definitywnie się zakończył. Czyżby istniały obecnie jedynie dwie rzetelne telewizje TRWAM i REPUBLIKA ? Tylko dwie na ogromną ilość pozostałych stacji zachwaszczonych po brzegi resztkami socjalistycznych ideologii? To stanowczo za mało! Ponadto TRWAM nie za bardzo może wchodzić w rachubę gdyż jest zupełnie od czegoś innego. I jeśli nawet jakieś polityczne sprawy są tam poruszane to tylko w kontekście ich związku z Bogiem, kościołem i religią. Pozostaje zatem tylko REPUBLIKA.A to jeszcze mniej! Tym bardziej że REPUBLIKI nie ma wśród tzw. bezpłatnych programów udostępnianych za pomocą anteny pokojowej. Nie każdego byłoby bowiem stać na comiesięczne opłacanie oprócz abonamentu także i wybranych pakietów dostępnych w kablówkach, lub poprzez satelity. To wszystko musi się zmienić. Brawo, pani Poseł Joanna Lichocka! My wszyscy którzy wybraliśmy obecny rząd, popieramy jego działania, i pani postawę. I nie zmienimy swojego zdania.

Platforma "Obywatelska" sprawując rządy wyrzuciła do śmieci wszystkie obywatelskie inicjatywy choć były pod nimi miliony głosów poparcia. PO pokazała że ma ludzi w d....

Platforma "Obywatelska" od 10 lat niszczy demokrację w Polsce - a teraz, gdy w wyniku demokracji właśnie straciła władzę, histerycznie wrzeszczy o... obronie demokracji.

Platforma "Obywatelska" będąc w opozycji zachowuje się tak, jakby nadal miała mandat do sprawowania władzy i... sabotuje rząd PISu który chce realizować to czego chcą Polacy.

Prezydenta Dudę wybrali Polacy w powszechnych wyborach.
Parlament został wybrany przez Polaków w powszechnych wyborach.
A kto to jest do ****** Rzepliński - przez kogo został wybrany i dlaczego uważa że jest ważniejszy od prezydenta i parlamentu?!

Platformo "Obywatelska" z kacykiem Rzeplińskim na czele - niech w końcu do was dotrze że Polacy powiedzieli wam NIE. Polacy was nie chcą.

Platformo "Obywatelska" - czy w końcu dotrze do waszych totalitarnych zakutych łbów że NIE macie już władzy?
Polacy powiedzieli wam NIE! Nie chcemy was bando szubrawców. Nie chcemy więcej bezprawia. Wybraliśmy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

ODKAZENIE TVP,,,

Zwolnic wszystkich,
odizolowac cala telewizje LIZOLEM,
zatrudnic na nowych warunkach,
odpowiadajacych publicznosci, prawdzie, niezaleznosci.

Petycja poparcia dla Pana Prezydenta Andrzeja Dudy

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Polakow_dobrej_woli_STOIMY_MUREM_ZA_PREZYDENTEM_POLSKI_ANDRZEJEM_DUDA/?coPbDeb

Ci co przeminęli z wiatrem uważają nadal,że lis może kurę ale wilk lisa to już nie.

Mam nadzieję, że nowy zarząd TVP wyrzuci wszystkie resortowe dzieci i wnuki, wszyscy won bo tylko ci robią tam karierę.
Mam również nadzieję, że absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie będą mieć problemów z zatrudnieniem, że to oni będą większością i trzonem kadry w mediach publicznych -to im trzeba dać szansę.

Pani poseł, wstyd odczuwają ludzie, którzy mają HONOR. W złodziejskim kodeksie PO-PSL i reszty POkomuszej szajki z nowoczesną Targowicą coś takiego nie istnieje nawet w słowniku

świetnie Pani Joanno! - walić prosto między oczy te postkomunistyczne ścierwa i ich resortowe bachory....

Brawo Joanna, brawo PiS - tak trzymać! I żadnej pie#dolonej grubej kreski, ta antyPOlska swołocz nie zasługuje na jakiekolwiek względy, dość!

Super!
i gratulacje za odważne przemówienie dla Pani Poseł Lichockiej.

Słowa Pani Joanny powinna słyszeć UE, która uważa, że obecnie nie ma demokracji, natomiast cicho siedzieli za rządów PO-PSL, wtedy nie słuchali żadnych skarg. Obudź się Unio!!!

Ta ustawa musi wejść w życie!!! Każda zwłoka daje przeciwnikom reform w kraju dodatkowy czas a wierzcie mi, ONI nie śpią!!!Największym błędem jest nie docenianie przeciwnika o którym wiadomo że nie cofnie się przed niczym a do stracenia ma bardzo wiele.

"Ustawa goni ustawę, na to czekali Polacy, budujemy wolną i uczciwą Polskę", a to nie podoba się łachudrom pasożytującym na nas i naszym kraju. Niech dalej wrzeszczą, tyle im zostało.

W 2008 ktoś powiedział tak
Rząd ma mianować szefa TVP?
"To najczystszy w świecie żart"
I ustawę zawetował
Zagadka kto to taki?

Do tych skurwy......ch platformerskich debili napluc im na ryj to powiedza ze deszcz pada

Mam pretensje do dziennikarzy niezależnych mediów o to,że powielają kłamliwą retorykę merdiów i używają określenie „kłótnie w sejmie”. Jeżeli mówicie o kłótniach w sejmie to proszę DODAĆ: kłótnie PO/PSL i Nowoczesnego POstPRLu w sejmie! To merdia usiłują nam wmówić, że PiS wszczyna kłótnie, a tymczasem PiS BRONI nas,naszych rodzin,państwo i demokrację! PiS jest wściekle i bezpardonowo atakowany przez antypolską koalicję i musi się w końcu ostro bronić!
PiS nie wszczyna burd i nie bierze udziału w kłótniach ale BRONI, BRONI nas i nasze rodziny i państwo!
Proszę nie wrzucać PiSu do jednego wora z antypolską koalicją, bo to PO/PSL i Nowoczensy mutant PRLu wszczynają burdy a PiS ma prawo do OBRONY!
PiS prowadzi OBRONĘ a nie kłótnie!
Gromkie brawa dla posłanki Lichockiej! Nie może być tak, że przedstawiciele PiSu są bici i kopani ze wszystkich stron i zbierają jak ubogi w torbę, zamiast się bronić!
Dziennikarz TV Republika nie poinformował o tym,że Kidawa-Błońska przerwała wypowiedź posłanki sprawozdawcy i obrady sejmu,bo uznała,że Bubula nie odpowiada na pytania.

PO-maska zwykła pospolita chamica, szkoda komentować podobnie jak ci z tzw. nowoczesnej. Drą się jak rżnięte świnie.

Bezczelność i kłamstwa PO i .Zapyziałej nie mają granic.
Gdy w rozmowie dwóch facetów jeden z nich zachowuje się w ten sposób – drugi z reguły daje mu w mordę.

Kiedy ktoś tym chamom „da w mordę”?

Oczywiście celowo przesadzam, żeby wykazać, jak trudno posłom PiS zachować spokój.
Pani wicemarszałek z PO przerwała (na jedną godzinę) wystąpienie przedstawiciela wnioskodawców (PiS), ponieważ nie podobała jej się TREŚĆ i sposób udzielania odpowiedzi na pytania zadane przez jej towarzyszy partyjnych.
A mówiąc wprost – nie była w stanie spokojnie wysłuchać rzeczowej oceny jednego z najważniejszych programów TVP – Widomości nadawanych codziennie o 19:30.

PRAWDA bardzo boli „przegranych” i wykorzystają każdą sposobność, żeby nikt jej nie usłyszał.

Co za ludzie głosuja na takich jak ta Pomaska z PO? Przecież nie trzeba mieć wysokiego ilorazu inteligencji, żeby widzieć, że Pomaska to tylko szczekajaca łachudra a nie posłanka. Ta łachudra łazi do TVNu i zalewa cały ekran swoimi odchodami, obrzydliwe paskudne babsko. Karliczka szaleje, tak nazwali ja Internauci. Demokracja w wydaniu PO to wywalanie ludzi na ulice, zabieranie dzieci biednej matce, albo grubej, okradanie chorych itd.

Można wierzyć Pani Lichockiej. Media będą dla Polaków. Współczucie dla Pani, z powodu bliskości Pomaski, Śledzińskiej itp.

Zazwyczaj nie oglądam tyrad polityków ale akurat jadłem obiad i oglądałem trochę Polsat News.Lichocka była świetna,dała im popalić.To było błyskotliwe przemówienie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl