niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

W Sejmie nazwiska wyrzuconych z mediów publicznych. „Nic nie wiecie o wolności słowa”

Dodano: 30.12.2015 [15:57]
W Sejmie nazwiska wyrzuconych z mediów publicznych. „Nic nie wiecie o wolności słowa” - niezalezna.pl
foto: screen; TVP Info
Burzliwa debata w Sejmie nad ustawą medialną. Mocne przemówienie Joanny Lichockiej z PiS. W swoim wystąpieniu przypomniała nazwiska dziennikarzy wyrzuconych z mediów publicznych pod rządami PO-PSL. - Pod waszymi rządami wyleciałam z Telewizji Publicznej rządzonej przez pani kumpli z partii (do poseł Pomaski - PO). Przyszli prosto z ministerstwa kultury. Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie - mówiła Lichocka.

Wczoraj projekt ustawy o radiofonii i telewizji został skierowany do dalszych prac. Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. To pierwszy etap reformy mediów publicznych. Rano odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu rozpatrzą projekt ustawy medialnej. Teraz w Sejmie trwa debata. 

Chciałam zadać pytanie czy przypominają sobie państwo jak wyrzucani byli dziennikarze i twórcy z mediów publicznych, z Polskiej Agencji Prasowej po tym jak rządu objęła koalicja PO-PSL-SLD? Ja przypomnę kilka nazwisk. Bronisław Wildstein, Rafał Ziemkiewicz, Krzysztof Skowroński, Marek Pyza, Anita Gargas, Katarzyna Hejke, Tomasz Sakiewicz, Jacek Sobala, Michał Karnowski, Anna Sarzyńska, Wilotd Gadowski, Mariusz Pilis, Agata Ławniczak, Jolanta Hajdasz, Wanda Zwinogrodzka, Artur Dmochowski, Piotr Skwieciński, Maciej Świrski, Krzysztof Karwowski, Marcin Wikło, Bartłomiej Wróblewski. Minuty nie starczy żeby wymienić wszystkich. Wyrzuciliście wszystkich, którzy nie byli wam powolni, którzy byli krytyczni wobec tej koalicji. Został jeden - Jan Pospieszalski. Tych do których nie mieliście pełnego zaufania wyrzuciliście do firmy leasingowej. To jest wasz szacunek do wolności słowa. Dziennikarze w leasingu. Pod waszymi rządami wyleciałam z Telewizji Publicznej rządzonej przez pani kumpli (do poseł Pomaski - PO). Przyszli prosto z ministerstwa kultury. Mam wymieniać nazwiska? Wstydu nie macie! Nic nie wiecie o wolności słowa. Pod waszymi rządami powstał drugi obieg niezależnej informacji! (...) Chcemy oddać media publiczne Polakom - powiedziała Joanna Lichocka.

Przemówienie przerywała krzycząc posłanka Agnieszka Pomaska.

Politycy PiS zapowiadają, że przyspieszają reformę mediów publicznych. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy nowe władze TVP mogą już być w przyszłym tygodniu. Z projektu wynika, że zmieni się rola KRRiTV, ale także dojdzie do "skrócenia kadencji dotychczasowych władz Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A". Projekt ustawy zakłada, że zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie​.

ZOBACZ PRZEMÓWIENIE JOANNY LICHOCKIEJ

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szanowna pani mam serdeczną prośbę.Mimo,że jestem w wieku po środku między pani matką,a panią mam nieco inne spojrzenie na sprawę mediów.Dopóki wszyscy nie wylecicie z roboty będziecie się opluwać i wywalać. Dość tego!!! Młodzi ludzie poszukują pracy, mają świeże spojrzenie i nie mają pisowsko-peowskich blizn.To do nich należy przyszłość i mają prawo tak jak kiedyś pani układać ją sobie według własnych, a nie waszych reguł.
Koniec z misyjnymi dziennikarzmi,wypierniczać !!!
Młodzi do roboty!

Młodzi muszą uczyć się od starszych warsztatu. Musi być uczeń, czeladnik i mistrz. W każdej firmie dawniej tak było. Młodość , świeże spojrzenie łączono z doświadczeniem. Teraz zarówno w firmach jak i rodzinach zaburzono te zasady. Stąd taki brak szacunku do wieku, wiedzy i doświadczenia. To ogromny błąd.

Zgadzam się z panią w stu procentach! Czas na ludzi młodych, nieskażonych międzypartyjnymi animozjami!

naród daje PiS swoje błogosławieństwo, zresztą daliśmy już przy urnach 2x (Duda i parlamentarne), czas goni, bo te kłamliwe gnomy rozsiewają za pomocą mediów fałszywą propagandę, niestety widzę po znajomych, a znów niestety, to widać, że wielu ludziom nie chce się poszukać alternatywnych źródeł informacji, i potem mamy kilka tysięcy osób pociągniętych przez Sfetru do skakania w mrozie itp...

Popieram w całości Panią Lichocką.Co się dzieje z WP.pl?Dotychczas moje wpisy na tym portalu się nie ukazywały, ale miałam przynajmniej na mojej poczcie zawiadomienie o tym, że nie zamieścili, bo to i śmo/nigdy nie używałam słów niecenzuralnych/.Teraz moje wpisy się nie ukazują, ale na poczcie nic nie mam.Dzisiaj w ogole chyba się pakują w kartony, nawet nie można oceniać wypowiedzi, nie można zmienić nicka..Czyżby wpadli w aż taką panikę?

Swietne wystapienie Pani Lichockiej.
Konkretnie i rzeczowo.
A antypolskie bydlo sie pieni.

Beznadzieja i słabizna, kto z Was widział ciąg dalszy i następnych mówców?

Co konkretnie jest slabe i beznadziejne?

Nareszcie! Mam nadzieję, że to nie będzie jakaś kosmetyka! Przeorać tą stajnię Magdalenkowo-WSI-owską!

Proponuje na stanowisko Prezesa Zarzadu TVP powolac Ewe Urbanska czlonka wladz SDP.Energiczna dziennikarka telewizyjna posiadajaca ogromna wiedze praktyczna o mechanizmach wladzy i patalogicznych ukladach w telewizji publicznej.

Niech Bog pania blogoslawi za te slowa prawdy !!!!

Brawo Pani Joanno !

Tak trzymać tj. lać ich w mordę ( symbolicznie tj. słowami )
nie poprzestawac bo oni napewno sie nie zmienia !

Tak trzymać i nie odpuszczać! Czas wziąć się też ostro za wymiar sprawiedliwości, bo to jest dopiero bagno. Przy tym media to przedszkole.

Wczoraj tv wiadomości wyłazi kraśko ,blady jak sciana i na koniec zegna się tak jakby na zawsze,KPINY SOBIE ROBI .Czyli liczy na mocodawców .Na info zas luft pokazuje co to nie on,już po przyjeciu ustawy ten co go pytał napuszcza .Kurski do roboty czas zacząć plewienie i to mocne.

Kraśko, Lis, Lewicka funkcjonariusze bolszewickiej propagandy ustawiają się i porównują z tymi których wyrzucili, a którzy chcieli rzetelnie informować jak np. pani poseł Lichocka. Nie dziwią najwyższe emocje wobec takiej bezczelności. Jak słyszę o męczennikach dyktatury PiS to krew mnie zalewa.

Panidobra z nowym rokiem Joanno, jestem za Panią cały czas !
proszę nie ustawać w tym dobrym działaniu .
życzę Pani wszystkiego dobrego z nowym rokiem :)

Funkcjonariusze wydziału propagandy III RP są tak samo winni zbrodni na umysłach polaków jak naczalstwo TENKRAJ i tak samo powinni być wskazani w jaki sposób tumanili miliony.

Zapomnijcie o tzw. pluralizmie w mediach do czego zdaje się przekonuje Marcin Wolski. Trwa wojna i trzeba odpowiedzieć salwą, odkręcić 8-letnie zakłamanie które poczyniło spustoszenie w umysłach bardzo wielu Polaków. TO JEST ICH PRAWDZIWA ZBRODNIA!
Nie czas na zbijanie fałszywych argumentów - to wyjaławia i nie tworzy prawdziwego obrazu rzeczywistości. Niektórzy bałamutnie twierdzą, że Prawda jest wypadkową opinii.
Nic bardziej pokrętnego nie słyszałem. Nie dajmy się zwieść. Oni mieli swój czas i na tym koniec. Nigdy więcej !.

To i tak szczescie, ze nie zyjemy w latach 40-tych ubieglego wieku. Rozstrzelano by wiekszosc z nich a innych wsadzono by na wieloletnie kary. Dla mnie PO i PZPR to jedno i to samo. Nawet Borusewicz nie mowi jak normalny Polak. Pozdrawiam z Kanady.

Przecz z żydokomuną i ich polskojęzycznymi sługusami z polskich mediów publicznych. Niech te wszystkie urbany, hartmany, ordyńskie, mordki, kraśki dadzą nam od siebie odpocząć...

Dziękuję Pani za "Mgłę", jeden z najlepszych artystycznie filmów o Smoleńsku. W filmie tym wystąpił m.in. Pan Andrzej Duda, po raz pierwszy zobaczyłam go i słuchałam tego, co mówi. Podczas kampanii mogłam przekonywać znajomych, że jest to człowiek niezwykle uczciwy. Odesłać do tego filmu. Dziękuję Pani Redaktor.

Wszystkie nazwiska które wymieniła Pani poseł Joanna Lichocka muszą być bezwzględnie przywrócone do pracy w programach telewizyjnych .Wszystkie a także i inne które też byłyby wymienione gdyby nie ograniczony czas. Taki jest nasz wymóg i my nigdy od tego nie odstąpimy. My którzy od zawsze domagaliśmy się prawdy, uczciwości, i rzetelności w przekazywaniu informacji płynących do nas ze strony ekranów telewizyjnych. Platforma fałszowała rzeczywistość diametralnie.Nawet ten KOD gdzie podobno było aż 50 tys. demonstrantów(!) To był fałszywy KOD.Oczywiście że było tam znacznie mniej,ponadto także mniej niż na demonstracji niedzielnej (następnego dnia). Platforma musi zdać sobie sprawę że ich czas siania propagandy, fałszywej troski o widza, hipokryzji i permanentnej obłudy definitywnie się zakończył. Czyżby istniały obecnie jedynie dwie rzetelne telewizje TRWAM i REPUBLIKA ? Tylko dwie na ogromną ilość pozostałych stacji zachwaszczonych po brzegi resztkami socjalistycznych ideologii? To stanowczo za mało! Ponadto TRWAM nie za bardzo może wchodzić w rachubę gdyż jest zupełnie od czegoś innego. I jeśli nawet jakieś polityczne sprawy są tam poruszane to tylko w kontekście ich związku z Bogiem, kościołem i religią. Pozostaje zatem tylko REPUBLIKA.A to jeszcze mniej! Tym bardziej że REPUBLIKI nie ma wśród tzw. bezpłatnych programów udostępnianych za pomocą anteny pokojowej. Nie każdego byłoby bowiem stać na comiesięczne opłacanie oprócz abonamentu także i wybranych pakietów dostępnych w kablówkach, lub poprzez satelity. To wszystko musi się zmienić. Brawo, pani Poseł Joanna Lichocka! My wszyscy którzy wybraliśmy obecny rząd, popieramy jego działania, i pani postawę. I nie zmienimy swojego zdania.

ale teraz czerwone swinie beda kwiczaly - bezcenne, miod na uszy, hehe ...

To całe tałatajstwo od okrągłego mebelka przecież ma swoje lewackie stacje jak stop klatka gw, czy stacje disco, lub takie z programami fiku miku tego machera od hazardu nijakiego bębenka dla których koncesje przydzielił ochoczo ich koleś dworak to mogą tam się lansować, tam jest widownia taka akurat dla nich natomiast Polakom to niech oni wreszcie przestaną głowy zaśmiecać.

PO-maska i Borys "LGBT" Budka - dwie osoby na których widok mam torsje. Wcześniej tak miałem tylko z Kopaczową.

Hasło na przełomie 2015/16 roku to.. " Przystępujemy do głosowania " :)

Pani Joiasiu gonic te zydoikomusza cholote, a Pomaske trzeba wyslac do psychiatryka. Najblizej ma w Krakowie psychiatryk kobierzynski specjalizujacy sie w zakolocnieach psychomnotorycznych i skrzywieniach psychicznych!...

Brawo Pani Joanno. Robić swoje i pogonić dzicz POlszewicką.

Platforma "Obywatelska" sprawując rządy wyrzuciła do śmieci wszystkie obywatelskie inicjatywy choć były pod nimi miliony głosów poparcia. PO pokazała że ma ludzi w d....

Platforma "Obywatelska" od 10 lat niszczy demokrację w Polsce - a teraz, gdy w wyniku demokracji właśnie straciła władzę, histerycznie wrzeszczy o... obronie demokracji.

Platforma "Obywatelska" będąc w opozycji zachowuje się tak, jakby nadal miała mandat do sprawowania władzy i... sabotuje rząd PISu który chce realizować to czego chcą Polacy.

Prezydenta Dudę wybrali Polacy w powszechnych wyborach.
Parlament został wybrany przez Polaków w powszechnych wyborach.
A kto to jest do ****** Rzepliński - przez kogo został wybrany i dlaczego uważa że jest ważniejszy od prezydenta i parlamentu?!

Platformo "Obywatelska" z kacykiem Rzeplińskim na czele - niech w końcu do was dotrze że Polacy powiedzieli wam NIE. Polacy was nie chcą.

Platformo "Obywatelska" - czy w końcu dotrze do waszych totalitarnych zakutych łbów że NIE macie już władzy?
Polacy powiedzieli wam NIE! Nie chcemy was bando szubrawców. Nie chcemy więcej bezprawia. Wybraliśmy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Niech żyje wolność słowa! ;)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl