niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

Zobacz „zasługi” płk Duszy. FSB czuła się w Warszawie jak u siebie w domu – ujawnia „Gazeta Polska”

Dodano: 18.12.2015 [11:45]
Zobacz „zasługi” płk Duszy. FSB czuła się w Warszawie jak u siebie w domu – ujawnia „Gazeta Polska” - niezalezna.pl
foto: Malgorzata Armo/Gazeta Polska
Kilka dni temu MON wypowiedział umowę o współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. W minionym tygodniu minister obrony Antoni Macierewicz podjął też decyzję o odwołaniu z Centrum Eksperckiego ds. Kontrwywiadu NATO płk. Krzysztofa Duszy i płk. Piotra Pytla. To właśnie oni byli we władzach SKW, gdy zawarto umowę z FSB. Dawała ona rosyjskim służbom specjalnym możliwość bezkarnej infiltracji polskiego kontrwywiadu wojskowego. O kulisach współpracy rządów PO z bezpieką Putina w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”.
 
Według naszych informacji obecnie sprawdzane są ich certyfikaty dostępu do informacji niejawnych. Jednym z powodów wszczęcia tego postępowania jest realizowanie za czasów ich rządów w SKW umowy z FSB.
 
Generał łamie ustawę
Październik 2013 r. Dziennik „Rzeczpospolita” ujawnia, że po katastrofie smoleńskiej ówczesny szef SKW gen. Janusz Nosek podpisał tajną umowę z FSB, nie informując o tym premiera, ministra obrony narodowej, ministra spraw wewnętrznych ani kolegium ds. służb specjalnych. Według nieoficjalnych informacji o umowie miał wiedzieć ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, który w listopadzie 2010 r. awansował Noska na stopień generalski – było to w czasie, gdy finalizowano umowę z FSB.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Zbuntowany oficer SKW żali się Wyborczej. MON odpowiada: Stracił certyfikat

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że obowiązująca od 2006 r. ustawa o SKW daje możliwość podejmowania przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z zagranicznymi służbami. O takiej współpracy decyduje szef SKW, jednak jej podjęcie jest możliwe dopiero po uzyskaniu zgody prezesa Rady Ministrów, który przed wyrażeniem zgody zasięga opinii ministra obrony narodowej.
 
Tymczasem umowa została podpisana w kwietniu 2010 r., a premier Donald Tusk zaakceptował ją dopiero w grudniu 2011 r. Generał Nosek o fakcie współpracy poinformował sejmową Komisję ds. Służb Specjalnych dopiero w sprawozdaniu z działalności Służby Kontrwywiadu Wojskowego w 2011 r.
 
Jawne szpiegowanie
Udało nam się ustalić, że współpraca z FSB trwała niemal do końca rządów koalicji PO–PSL, mimo agresji rosyjskiej na Ukrainie. W ramach umowy o współpracy na terenie Federacji Rosyjskiej odbyło się co najmniej jedno szkolenie, w którym brało udział minimum kilku funkcjonariuszy SKW. Nie wiadomo, kto płacił za te szkolenia i czego dokładnie one dotyczyły. Także w ramach tej umowy w Polsce byli przedstawiciele FSB – wjechali oni samochodem na parking znajdujący się na terenie SKW, bez wcześniejszego sprawdzenia.

Rosjanom nie zostały wydane przepustki osobiste, a ich dane nie zostały wpisane do ewidencji osób wchodzących na teren SKW, po którym poruszali się praktycznie bez przeszkód. Do kontaktów przedstawicieli SKW i FSB dochodziło zarówno na terenie Polski, jak i Rosji – m.in. w Moskwie, gdzie w kwietniu 2010 r., po katastrofie smoleńskiej, rosyjskie służby specjalne poprzez specjalny program ściągnęły z komputerów i urządzeń używanych przez oficerów SKW całą zawartość i przesłały ją na nieznany serwer.
 
Nie sprawdzono, czy do podobnego kopiowania nie doszło podczas wizyty FSB w siedzibie SKW, w której jest przecież tajna kancelaria. Wśród znajdujących się tam dokumentów jest m.in. kartoteka operacyjna WSI oraz kontrwywiadu wojskowego.
 
Według naszych informacji o szczegółowych kontaktach z FSB nie zostali poinformowani przedstawiciele NATO, nigdy też nie było wszczęte żadne postępowanie – ani prokuratorskie, ani służbowe – które odpowiedziałoby na pytanie, co było powodem zawarcia umowy z FSB i jak wyglądała wzajemna współpraca.

Sprawdzone kadry 
Jednym z funkcjonariuszy, który z ABW trafił do SKW, jest płk Krzysztof Dusza. W przeszłości był on wartownikiem w cywilnych służbach specjalnych.

Większość nominacji na kierownicze stanowiska w służbach za czasów rządów Platformy Obywatelskiej to byli ludzie z niewielkimi osiągnięciami, ale wierni lewicowej władzy. Nie zostali zwolnieni w czasie, gdy rządził SLD, ale gorliwie współpracowali z szefami z lewicy

– mówi nam gen. Zbigniew Nowek, były szef Urzędu Ochrony Państwa, a w czasach prezydentury prof. Lecha Kaczyńskiego – zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

WSI w NATO
Kilka dni temu decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do dyspozycji szefa MON zostali przeniesieni płk Krzysztof Dusza i gen. Piotr Pytel. Obaj pracowali w Centrum Eksperckim ds. Kontrwywiadu NATO. Memorandum w sprawie jego powołania podpisano 29 września 2015 r. w siedzibie Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO w Norfolk. Pomysłodawcami powstania Centrum były Polska i Słowacja, a przystąpienie do niego zadeklarowały m.in. Litwa, Czechy, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja.

Na czele Centrum stanął dyrektor płk Krzysztof Dusza. Trafił tam również gen. Piotr Pytel. Czym dokładnie będzie się zajmowało Centrum – nie wiadomo, wiadomo natomiast, że część kierownictwa miała mieć podpisane wieloletnie kontrakty opiewające na około 20 tys. zł miesięcznie. Okazało się również, że część kadry mają stanowić byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych.

Cały tekst w „Gazecie Polskiej”
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wyroki i pod mur z takimi zdrajcami oplacanymi za pieniadze polskich podatnikw. poza nimi powinno sie slazac komorowskiego - rezydenta wywiadu rosji!

"Młotkowi dziennikarze" z mediów mętnego nurtu tłukli ten temat w aurze sensacji, atakując nowe władze bezpardonowo. Prawda natomiast dostatecznie jasno nie wybrzmiała. Fałsz poszedł w eter i dalej wśród wielu obowiązuje.
Jakże bardzo potrzebna jest skuteczna bezpośrednia komunikacja rządu ze społeczeństwem. Ustawa medialna potrzebą pierwszorzędną.

Pluton egzekucyjny z bronią przeciwlotniczą. Chętni mogą skoczyć w czasie odbywania kary na krzesło.

NIC Z TYCH WSZYSTKICH WIADOMOSCI, JESLI WASKA GRUPA LUDZI MOZE DOWIEDZIEC SIE TO Z INTERNETU.
MASA LUDZI SKAZANA NA OGLUPIACZY TVP NIC NIE WIE.
SZYBKO SZYBKO PRZEJAC JEDEN KANAL DO DYSPOZYCJI RZADU,KTORY MA OBOWIAZEK POKAZAC TO LUDZIOM.
POWINIEN RZAD CHOCIAZ NARAZIE ZALATWIC NA MULTIPLEKSIE OGOLNODOSTEPNYM ZALATWIC WEJSCIE TEL.NIEZALEZNEJ LUB TELEWIZJI REPUBLIKA.

Po wymordowaniu przedwojennej elity, rządy rozpoczęła hołota sowieckiego chowu terrorem i oszustwem. Skołowanym, zastraszonym społeczeństwem rządzili dotąd bezkarnie.tucząc się i zbijając majątki.Nadszedł wreszcie czas na rozliczenie.

ANTONI! Jesteś wielki!Szacun!

przerazajce.Nie glosowalem na prawice w tych wyboracha,ale w sumei chyba dobrze ,ze zaczeli robic to co robia. Po rpzecyztaniu tego artykulu nie za bardzo wiemw jakim pasntwie my zyjemy.... to polska,czy jakis bananowy twor,ktory potem jednym chuchnieciem zostanie zmyty z mapy.bo wszystko funkcjonuej tak jak te sluzby.

Jak to było? "Antoni do WSI goni"? Jaka szkoda, że teraz nie jest 5 lat temu... Lęcą jak ulęgałki- przyjemność śledzenia tego procesu jest wielka. W końcu nawet oporne uliczne trole zrozumieją, że zmiany tutaj jednak ZAJDĄ. Pozdrowienia dla pana Macierewicza!

Przecież to jest POrażające - natychmiast sprawcy powinni być aresztowani i zdegradowani do szeregowca i pod sąd wojskowy i do pierdla !!!

Nie takie proste to jeszcze bo większość sądów i sędziów umoczone w oszustwa na których mają haki PełOwcy musi robić to co im mafia przykaże po drugie z tej samej gliny jak np.Tuleja UB-ecko Sb-ecko rodzinka kacapy mają ich w garści co skażą tak muszą robić zapomniałeś jaki był szum za aresztowanie Bidy która nakradła milionowe kwoty lub za Doktora G u którego to łapówka decydowała czy pacjent przeżyje z jaką zajadłością oskarżano tych co chcieli ich aresztować to teraz to samo by było najpierw trzeba zrobić porządek z sędziami zweryfikować dopiero potem aresztować!

Oto i proszę ! Nasz faktyczny udział w NATO ! Jeszcze ktoś ma jakieś wątpliwości lub obiekcję dlaczego NATO tak długo odwlekało ustawienia w naszym kraju zestawu przechwytującego rakiet "Patriot" ?
Lub to ciągłe odwlekanie szybkiej i realnej potrzeby udzielania pomocy w przypadku działań W na terenie Polski ?
Wszyscy chyba jeszcze pamiętamy gdy B.Komorowski będąc z wizytą u naszych żołnierzy w Afganistanie i w drodze powrotnej ląduje w największej tajemnicy na terenie Rosji ,gdzie akurat w tym miejscu zebrało się najwyższe i całe dowództwo FSB na całą Rosję włącznie z szefami służb zagranicznych FSB !

Jestem spokojny! Róbcie swoje. Mam pełne zaufanie do Pana Maciarewicza,Pani Premier i Pana Prezydenta.
Nie udzielać żadnych informacji dziennikarzom
GW.TVN-en,en,en,POLSAT,TVP.

sluszna uwaga!

Pułkownik Krzysztof Dusza jest synem Józefa Duszy pułkownika Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego który został nasłany przez Stalina na Polaków Pułkownik dzisiejszy Dusza prawdo podobnie pracuje dla Wywiadu Amerykańskiego i Mosadu .Jego Ojciec jest narodowości Żydowskiej .Wstyd i Hańba na całe NATO

WSI - bis. trzeba robić kolejną weryfikację

Brawo panie Macierewicz! Pan Macierewicz stanowczo prowadzi czyszczenie, a G...o W......e dostaje reperkursje, ponieważ nie będą już potrzebni. Czy nie widzicie powiązania? Złość jest bardzo duża.

Dusza rzuc sie na kolana, wyznaj winy i okaz skruche bedziesz wielki; teraz jestes ledwie ruskim trollem.

GWno ruso-żydokomunisty Szechtera słusznie protestuje ! - To Dusza nie człowiek ten ruski agent ! Kariera Duszy

zaczęła się kiedy szef SKW (Służba Kontrwywiadu Wojskowego) ruski generał Nosek podpisał tajną umowę z rosyjską

służbą FSB bez wiedzy ówczesnego prepierda Tuskomatoła. I FSB rozpracowywała sPOkojnie SKW mając dostęp do wszys-

tkich tajnych informacji w Polsce. Decyzją ówczesnego szefa MON Siemomnijaka na czele Centrum stanął ruski tow.

płk K. Dusza. Trafił tam również ruski gen. Pytel. Czym dokładnie miała zajmować się Centrum – nie wiadomo, wiadomo

tylko, że część kierownictwa miała już przyznane lukratywne gaże po około 20 tys. zł miesięcznie. Okazało się

również, że część kadry mają stanowić byli żołnierze rosyjskiej, kryminalnej służby WSI - sterowanej przez

rosjanina Bula-Komoruskiego. Działania w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu w Polsce to sprawa dla polskich władz -

poinformowało dziś biuro prasowe Kwatery Głównej NATO w Brukseli, poproszone o reakcję na wydarzenia. Sojusz dodał,

że Centrum Eksperckie Kontrwywiadu w Polsce nie jest jeszcze akredytowane przy NATO.

"To sprawa dla polskich władz. Centrum Eksperckie Kontrwywiadu w Polsce nie jest jeszcze akredytowane przy NATO.

Generalnie, centra eksperckie są międzynarodowymi ośrodkami badawczymi, które są finansowane i obsadzane krajowo

albo przez więcej krajów, i pracują razem z Sojuszem, ale nie są ciałami NATO" ­ poinformowało biuro prasowe NATO.

Objęty przez Polaków MON poinformowało w nocy, że pełnomocnik ministra obrony narodowej ds. utworzenia Centrum

Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Bartłomiej Misiewicz wprowadził nowego dyrektora CEK NATO Polaka płk. Roberta Balę

do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Rekcja Rosji była natychmiastowa. Rosyjski POlszewik Siemomnijak grzmiał od rana: "W historii NATO nie zdarzyło

się, żeby kraj członkowski zaatakował placówkę Sojuszu". Wtórował mu ruski POlszewik Borys Borysewicz Ruska Budka:

"kraje NATO mogą przypuszczać, że rządzą nami osoby niezrównoważone".

TaaaaKKK.. Teraz dopiero wydzie to, czego oczekiwałam już w 1989 roku, a się nie dokonało,
Wszystko przez tego TUCZNIKA BOLKA a potem BRUNKA !!!!
A Kondominium don Kon DonTusk Bronka !
Narodzie !!!!
Zdrajcy u drzwi !!!!

To jest dochodzenie do spraw podstawowych.CZYŚCIMY ten GNÓJ.

Brawo,brawo ,brawo ale się ciesze ,że coś dobrego dzieje się .Że odważni ludzie przejeli władze.Życzę zdrowia i sił w walce z tą swołoczą.

ciekawe ile jeszcze takich trupów wyjdzie z szafy.Po prostu szok,gnoje z PO olali po prostu Polskę a dbali tylko o swoje własne interesy.

Pionki polecialy , kto teraz poleci ze bylego swiecznika ?
Bronek, Donald, Siemioniak ...????

8 letnie "rządy" PO i PSL to był po prostu Zarząd do spraw likwidacji Polski!!!

Brawo Panie Ministrze!! Brawo!

Wiezialem, ze nasz system bezpieczenstwa panstwa jest dziurawy jak sito, ale ze az tak?! Ciarki przechodza po grzbiecie - toz ruskie wiedza wszystko o naszych specjalsach, wlacznie z ich rodzinnymi problemami. Wiedza, czym i w kogo uderzyc

Jestem dumny z pana jestem dumny z siebie, gdy chore z nienawisci lemingi chcieli mnie pobic jesli mowilem prawde o panu.

a co nie pisalem o o bulu szczynukowie ze to rezidient matrioszka? on i jego wsi0we kundle z sowy stali na samej wierchuszce tej siatki szpiegowskiej oplatajacej Polske.Zajmowanie wysokiego stanowiska w panstwie nie zwalnia z odpowiedzialnosci za najwyzsze przestepstwo, ZDRADE!

Oni igrają życiem milionów ludzi. Pod sąd !

... sowieckie ( u-becnie - ruskie ) służby do tej pory "trzymają się mocno" - są u nas wszak od 76 lat ( od 17 września 1939 r. ) - zaś ostatni stacjonujący (oficjalni) mundurowi opuścili "nasz nieszczęśliwy kraj" 22 lata temu (17 września 1993 r.) . Nadchodzi [wreszcie] dla ruskich służb "Czas Apokalipsy" ...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl