niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Ryszard Petru finansuje uliczne demonstracje? Jest zawiadomienie do prokuratury. Dowodem NAGRANIE

Dodano: 08.12.2015 [14:33]
Ryszard Petru finansuje uliczne demonstracje? Jest zawiadomienie do prokuratury. Dowodem NAGRANIE - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
- Jeżeli jest to prawdą, że Poseł Ryszard Petru namawia ludzi za pieniądze do wyjścia na ulice, to może oznaczać, że namawia on tym samym ludzi do wszczęcia nielegalnych i niczym nieuzasadnionych rozruchów i niepokojów społecznych - czytamy w zawiadomieniu do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Portal niezalezna.pl otrzymał kopię zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Do wniosku dołączony jest również film.

Cała sprawa ma związek z konferencją prasową Ryszarda Petru przed Pałacem Prezydenckim. W jej trakcie, do lidera Nowoczesnej podszedł mężczyzna pytając o pieniądze oferowane rzekomo za wychodzenie na ulicę.

„Przyjechałem, bo pan ma pieniądze rozdawać niby. Za wyjście na ulicę” - mówi mężczyzna.

Ryszard Petru wszystkiemu zaprzecza, a całą scenę rejestrują kamery telewizji informacyjnych. Film z nagraniem błyskawicznie trafia do internetu:To właśnie ten fragment nagrania dołączony został do zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Jeżeli jest to prawdą, że Pan Poseł Ryszard Petru namawia ludzi za pieniądze do wyjścia na ulice, to może oznaczać, że namawia on tym samym ludzi do wszczęcia nielegalnych i niczym nieuzasadnionych rozruchów i niepokojów społecznych w sposób co najmniej moralnie wątpliwy, a nawet według mnie niezgodny z prawem – czytamy w treści zawiadomienia, którego kopię, jego autor przesłał do redakcji portalu niezalezna.pl

W dalszej części zawiadomienia, jego autor wyraża zaniepokojenie z powodu prowokowania nieuzasadnionych niepokojów społecznych.

Jestem wysoce zaniepokojony wyżej wymienioną sytuacją, ponieważ mogłaby ona wskazywać na to, że Pan Ryszard Petru zobowiązany jako Poseł na Sejm RP w sposób szczególny do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa, dopuszcza się do jego łamania i namawia innych, do tego za pieniądze, czyli poprzez nielegalne działania, i do tego jeszcze opłacane w sposób nielegalny, mogące skutkować w przyszłości nieuzasadnionymi niczym niepokojami społecznymi i niszczycielskimi rozruchami ulicznymi w całej Polsce – czytamy w treści zawiadomienia, które wpłynęło do szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Może Petru wyjdzie kiedyś na ulicę i nie wróci....

Nie ma dowodów czy Petru płaci za manifestacje czy nie, ale szczerze mówiąc prokuratura będzie go ścigała na podstawie plotek i pogłosek. Wyobraźcie sobie, że podchodzi do Was jakiś człowiek i prosi o narkotyki, bo słyszał że sprzedajecie. Czy to byłby dla prokuratury dowód że jesteście dilerami? Na tej podstawie ma być prowadzone jest dochodzenie? Jak dla mnie sprawa jest ustawiona, tym bardziej że nagle podchodzi przy kamerach i mówi że "Pan ma niby pieniądze rozdawać". Jeśli są dowody, to niech ścigają go na podstawie dowodów: komu zapłacił, gdzie, kiedy, ile, za co konkretnie. Dla mnie to jest jakiś żart i prokuratura powinna to umożyć na starcie, w innym wypadku byłaby to paranoja.

Zawiadomienie poszło by prokuratura sprawdziła i ew. wszczęła śledztwo jeśli takie przesłanki będą. Jesteś rozgorączkowany chyba.

NA WROCLAWSKIM RYNKU PRZEDSTAWICIELE KOD ZACZEPIAJA MLODZIEZ I NAMAWIAJA DO DEMONSTRACJI MOWIA IM ZE ZAD SPRAWDZA CO PISZA NA FACE BOOK I DO STUDENTOW NA WYDZIALE W JEZYKU ANGIELSKIM JAK MOJA CORKA KLAMIA ZE ONI SA EMIGRANTAMI I ZE ZAD POLSKI NIE CHCE EMIGRANTOW CHCE ICH WYZUCIC Z POLSKI WIELU Z NICH POWIEDZIALO IM ZE ZEBY SIE ODCZEPILI BO ONI W POLSCE SA LEGALNIE ABY STUDIOWAC I ZA STUDIA PLACA MOJA WIZE WYDANA PRZEZ POLSKI RZAD POLSKI KONSULAT I TO NIE PRAWDA ALE SA I TACY KTORZY NIE ROZUMIEJA O CO CHODZI I MYSLA ZE TO PRAWDA TO JEST OSZUSTWO TAK SAMO JAK ZATRZYMYWANIE I NIEPRZEPUSZCZANIE TURYSTOW BLOKOWANIE PRZEJSCIA TO POWINNO BYC KARALNE

A co jest "ZAD"? :). Nie żebym popierał pana Petru, ale musiałem zapytać :)

Kiedy Petru będzie na znaczkach?

Do tych pro-Petru. Pompujcie tak dalej ten balon z Petru. Niedługo będziecie tak samo wyrolowani jak Ci biedni "frankowicze".
Bije od Petru cwaniactwo, buta i pycha.

A dopiero co podpaska stwierdziła że nie było afer za peło.

Tylko ciekawe, banki krzyczą ze nie są w stanie pomóc frankowiczom bo są biedne, a na demonstracje i burdy uliczne pieniądze są.Czyje interesy te banki popierają , bo chyba nie nasze. Zbyt długo trwa ta pomoc dla frankowiczów i niem wiem czy kosztem podatku od banków będzie ona adekwatna do oczekiwań. nie tak miało to wyglądać.

Petru ty jesteś tylko podstawioną marionetką, jak czas Twój konca dobiegnie skończysz jak Palikot

Forum, niezależnych od zdrowego rozsądku Ja nie mogę, słowo daję,ale się ubawiłam ta dyskusją. Czym was karmili. Zdecydowanie widzę brak ośmiornic w diecie.Na barykady ludu walczyć z krwiopijcami !!!

Jestem wysoce rozczarowana tym skandalicznym zachowaniem Pana Ryszarda Petru ... bo dopuścił się przestępstwa . Dając ludziom pieniądze za to a.. żeby wychodzili na ulicę i byli przeciwko PIS .Ale Cała sprawa ma związek z konferencją prasową Ryszarda Petru przed Pałacem Prezydenckim. W jej trakcie, do lidera Nowoczesnej podszedł mężczyzna pytając o pieniądze oferowane rzekomo za wychodzenie na ulicę. Polska nie chcę takiego Posła ,który kombinuje za plecami !

Dajcie spokój, to jest bankier, oni znani są z dobrego serca i ludzie to doceniają. Ja bym za bankierem poszedł w ogień. Jak on coś robi, to na pewno dla dobra narodu, a nie jakiejś bezdusznej korporacji. Ja mu wierzę. Skoro przepisał pieniądze na żonę, to nie po to żeby sztucznie zaniżyć swój majątek, tylko po prostu jej brakowało pieniędzy. Los chciał, że akurat został posłem wtedy.

Zresztą to nawet dobrze, że jest bogaty, bo to oznacza, że jest mądry i pracowity. Tacy ludzie tylko w Polsce dochodzą teraz do majątku. Na pewno nie zawdzięcza majątku znajomościom, bo tacy ludzie są niekompetentni i pogardzani w polityce, więc by go nie wpuścili.

A tak na poważnie to czytałem kiedyś o kontroli tłumów i to jest cała nauka, chociaż dziecinnie łatwa w sumie. Robili już wieki temu testy. Wystarczy opłacić grupę wyszkolonych agitatorów. 1 agitator na 20 lemingów, czy jakoś tak. Rozproszeni agitatorzy podsycają tłum sloganami, a lemingi jak te małpki krzyczą bezmyślnie razem z nimi. Można tak zrobić protest praktycznie o wszystko. No i taniocha - 1/20 ceny.

Czy nawolywanie Petru do wojny domowej nie jest przestepstwem???

Taki bezczelny złodziejaszek z niewiarygodnie ogromnym tupetem.

Toto jest poza tym agresywne i chamskie.

Czy nie można się wziąć za sk....(Róża) Petru sługusa Unii i zdrajcy Polski to drugi Balcerowicz to dureń i łajdak.

Przecież równie dobrze można stwierdzić, że ten człowiek, który podszedł do Petru, był opłacony przez PiS (: Poparcie dla PiSu maleje, a Nowoczesna zyskuje, nic dziwnego, że obecna partia rządząca będzie próbowała go zniszczyć - w końcu nie mają teraz nikogo w sojuszu, więc zamiast pobratymców (jak za starych lat panowania, gdy PiSiory zniszczyły Samoobronę), w końcu skupią się na opozycji (:

Na szczęście Petru nie jest głupi, tak łatwo PiSowi z nim nie pójdzie.

Muszę cie rozczarować bucu nie masz racji. ty i petru to zdrajcy polski , V kolumna,

...ale jaja.

Panie Petru! Co to : demokracja za kase , bo na wierzchu musi byc nasze. Moze jeszcze po kilka petard dla tych skaptowanych "ulicznikow" za pieniadze w obronie wymyslonej i "naukowo", a jakze, "naukowo" opracowanej przez nowoczesna "nowoczesnej demokracji". Bedzie i smieszniej, glosniej, weselej i glupiej. Moze zaslyniecie jak Lenin, ktory dal naukowe podstawy socjalizma, komunizma, i wsiech nieszczesc sprowadzonych na narody Europy i Swiata w minionym wieku. Ten demokratyczny ideowiec, zwolennik "nowoczesnej demokracji" ktory przyszedl po kasiore pewnie nie mial od dawna na "kieliszek chleba", musial byc bardzo potrzebujacy bo zdobyl sie na odwage wejsc na trybune po to, na co zgodnie z umowa solennie zapracowal. Nic dziwnego, przeciez przyszedl po swoje.Danego slowa nalezy dotrzymywac. Pustymi slowami juz nikogo sie nie skaptuje. Za wszystko nalezy placic. Obiecankami nikogo juz sie nie oglupi. Osiem lat obiecanek nauczylo ludzi, ze oszustom wiary dawac nie wolno, bo robi sie sobie i najblizszym krzywde a zsiebie dodatkowo glupka.

Petru!!! Do logopedy,a nie przed kamery.Weż miotłę i sprzątaj koło banków. Z tym przyrządem sobie pogadaj, bo tylko miotła może mieć cierpliwość,by słuchać Twojego słowotoku.Do towarzystwa weż sobie mielącą bez sensu jęzorem K. Gasiuk.Milej się zrobi w telewizorni, gdy Was tam nie będzie.

A w Polsce jest jakaś normalna prokuratura?

to nie rabin petro finansuje tylko zydy z Brukseli.
Prasa zachodnia tez jest sterowana przez masonów!!!!

tu lepsze

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203973728741942&set=a.1355119296415.45075.1784447637&type=3&theater

Zart prawda, na takiej podstawie takie wnioski?

Wg sondy w TVP, telegazeta, str 841, 86.4 % społeczeństwa jest za zniesieniem Trybunału Konstytucyjnego. Ciągle przez SMS, można głosować.

Nawet sama jego wypowiedź że "aby coś mogło się zmienić w Polsce potrzebne są uliczne protesty" wskazuje do jawnego nawoływania do "ulicznych protestów" ,a to już jest rażące łamanie obowiązującego prawa

To ważne, ale ważniejsze jest chyba złożenie zawiadomienia do prokuratury, o możliwości popełnienia przestępstwa przez Niesiołowskiego, który w swoich publicznych wypowiedziach wręcz namawia do podpalenia siedziby PiS w Warszawie.

Moim zdaniem Petru powinni pozbawic immunitetu i postawic przed sadem bo zyjemy juz w prawdziwej Polsce a nie polszewi jak bylo za PO

Dziwna to koalicja POmyj i rumuna swetru.W POmyjach łamistrajk krzywonos u rysia platnik za strajk.Krzywonos chyba też zrozumiała,że strajkującym płaca więc zatrzymała tramwaj i POleciała do stoczni PO kasę.Tylko POmyliła okienka i załapała się do kasy SB-eków!!!!!!!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl