niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Ryszard Petru finansuje uliczne demonstracje? Jest zawiadomienie do prokuratury. Dowodem NAGRANIE

Dodano: 08.12.2015 [14:33]
Ryszard Petru finansuje uliczne demonstracje? Jest zawiadomienie do prokuratury. Dowodem NAGRANIE - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
- Jeżeli jest to prawdą, że Poseł Ryszard Petru namawia ludzi za pieniądze do wyjścia na ulice, to może oznaczać, że namawia on tym samym ludzi do wszczęcia nielegalnych i niczym nieuzasadnionych rozruchów i niepokojów społecznych - czytamy w zawiadomieniu do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Portal niezalezna.pl otrzymał kopię zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Do wniosku dołączony jest również film.

Cała sprawa ma związek z konferencją prasową Ryszarda Petru przed Pałacem Prezydenckim. W jej trakcie, do lidera Nowoczesnej podszedł mężczyzna pytając o pieniądze oferowane rzekomo za wychodzenie na ulicę.

„Przyjechałem, bo pan ma pieniądze rozdawać niby. Za wyjście na ulicę” - mówi mężczyzna.

Ryszard Petru wszystkiemu zaprzecza, a całą scenę rejestrują kamery telewizji informacyjnych. Film z nagraniem błyskawicznie trafia do internetu:To właśnie ten fragment nagrania dołączony został do zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Jeżeli jest to prawdą, że Pan Poseł Ryszard Petru namawia ludzi za pieniądze do wyjścia na ulice, to może oznaczać, że namawia on tym samym ludzi do wszczęcia nielegalnych i niczym nieuzasadnionych rozruchów i niepokojów społecznych w sposób co najmniej moralnie wątpliwy, a nawet według mnie niezgodny z prawem – czytamy w treści zawiadomienia, którego kopię, jego autor przesłał do redakcji portalu niezalezna.pl

W dalszej części zawiadomienia, jego autor wyraża zaniepokojenie z powodu prowokowania nieuzasadnionych niepokojów społecznych.

Jestem wysoce zaniepokojony wyżej wymienioną sytuacją, ponieważ mogłaby ona wskazywać na to, że Pan Ryszard Petru zobowiązany jako Poseł na Sejm RP w sposób szczególny do przestrzegania obowiązującego w Polsce prawa, dopuszcza się do jego łamania i namawia innych, do tego za pieniądze, czyli poprzez nielegalne działania, i do tego jeszcze opłacane w sposób nielegalny, mogące skutkować w przyszłości nieuzasadnionymi niczym niepokojami społecznymi i niszczycielskimi rozruchami ulicznymi w całej Polsce – czytamy w treści zawiadomienia, które wpłynęło do szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Może Petru wyjdzie kiedyś na ulicę i nie wróci....

Nie ma dowodów czy Petru płaci za manifestacje czy nie, ale szczerze mówiąc prokuratura będzie go ścigała na podstawie plotek i pogłosek. Wyobraźcie sobie, że podchodzi do Was jakiś człowiek i prosi o narkotyki, bo słyszał że sprzedajecie. Czy to byłby dla prokuratury dowód że jesteście dilerami? Na tej podstawie ma być prowadzone jest dochodzenie? Jak dla mnie sprawa jest ustawiona, tym bardziej że nagle podchodzi przy kamerach i mówi że "Pan ma niby pieniądze rozdawać". Jeśli są dowody, to niech ścigają go na podstawie dowodów: komu zapłacił, gdzie, kiedy, ile, za co konkretnie. Dla mnie to jest jakiś żart i prokuratura powinna to umożyć na starcie, w innym wypadku byłaby to paranoja.

Zawiadomienie poszło by prokuratura sprawdziła i ew. wszczęła śledztwo jeśli takie przesłanki będą. Jesteś rozgorączkowany chyba.

NA WROCLAWSKIM RYNKU PRZEDSTAWICIELE KOD ZACZEPIAJA MLODZIEZ I NAMAWIAJA DO DEMONSTRACJI MOWIA IM ZE ZAD SPRAWDZA CO PISZA NA FACE BOOK I DO STUDENTOW NA WYDZIALE W JEZYKU ANGIELSKIM JAK MOJA CORKA KLAMIA ZE ONI SA EMIGRANTAMI I ZE ZAD POLSKI NIE CHCE EMIGRANTOW CHCE ICH WYZUCIC Z POLSKI WIELU Z NICH POWIEDZIALO IM ZE ZEBY SIE ODCZEPILI BO ONI W POLSCE SA LEGALNIE ABY STUDIOWAC I ZA STUDIA PLACA MOJA WIZE WYDANA PRZEZ POLSKI RZAD POLSKI KONSULAT I TO NIE PRAWDA ALE SA I TACY KTORZY NIE ROZUMIEJA O CO CHODZI I MYSLA ZE TO PRAWDA TO JEST OSZUSTWO TAK SAMO JAK ZATRZYMYWANIE I NIEPRZEPUSZCZANIE TURYSTOW BLOKOWANIE PRZEJSCIA TO POWINNO BYC KARALNE

A co jest "ZAD"? :). Nie żebym popierał pana Petru, ale musiałem zapytać :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl