niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Demonstracja przed Sejmem. „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”

Dodano: 28.11.2015 [19:25]
Demonstracja przed Sejmem. „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
W najbliższą środę przed Sejmem odbędzie się demonstracja. Jej inicjatorzy – warszawski Klub „Gazety Polskiej” oraz Stowarzyszenie Solidarni 2010 – będą domagać się podczas niej dymisji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreśliła w rozmowie z portalem niezalezna.pl Ewa Stankiewicz, sędziowie Trybunału „wbrew prawu napisali ustawę w swojej sprawie, w konsekwencji poszerzając swoją władzę, czym przygotowali grunt pod obalenie demokratycznie wybranych władz”.

Demonstracja przed Sejmem odbędzie się pod hasłem „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”. Rozpocznie się o godz. 11.00 w najbliższą środę, 2 grudnia (wcześniej podano, że rozpocznie się o godz. 9.00). Organizatorzy zapraszają do wzięcia w niej udziału wszystkich chętnych.

Myśl przewodnia tego spotkania, czyli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego do dymisji za niszczenie fundamentów demokracji, oparta jest na trzech założeniach. Wbrew prawu napisali ustawę w swojej sprawie, w konsekwencji poszerzając swoją władzę, czym przygotowali grunt pod obalenie demokratycznie wybranych władz, a w chwili obecnej zamierzają sądzić we własnej sprawie

– powiedziała nam Ewa Stankiewicz, szefowa Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Z kolei Agnieszka Zdanowska, przewodnicząca warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, odwołała się do formuły niemieckiego prawnika i filozofa Gustawa Radbrucha, która głosi, że jeśli norma prawna w drastyczny sposób łamie podstawowe normy moralne, to nie obowiązuje.

Obserwując nie tylko niektóre z wypowiedzi przedstawicieli sądownictwa, ale też praktykę orzeczniczą sądownictwa powszechnego, trudno nie odnieść wrażenia, iż w ostatnich ośmiu latach szczególnie na aktualności zyskała tzw. formuła Radbrucha, zgodnie z którą norma prawna łamiąca podstawowe gwarancje obywatelskie nie może stanowić prawa, co niezwykle celnie i rzeczowo wyraził ostatnio podczas obrad sejmu pan Kornel Morawiecki wskazując, iż „nad prawem jest dobro Narodu! Prawo, które nie służy narodowi to bezprawie!”. Jakkolwiek teza Radbrucha sformułowana została w związku z Ustawami III Rzeszy, co może się wydawać odwołaniem dalece nieuprawnionym, to niemniej z całą pewnością z ostrożności, przywołującej etiologię najgorszych ustrojów totalitarnych, jest ona konieczna do poddania pewnej szerszej refleksji, właśnie w kontekście obecnych wydarzeń z Trybunałem Konstytucyjnym

– powiedziała nam Agnieszka Zdanowska.

Demonstracja odbędzie się przed Sejmem. Start: środa, 2 grudnia, godz. 11.00.
 

Kolejna demonstracja odbędzie się tego samego dnia, 2 grudnia, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego o godz. 18.00.

Natomiast dzień później, 3 grudnia, odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie z wniosku grupy posłów na Sejm, sygn. akt K 34/15; początek rozprawy – godz. 9:00. Organizatorzy protestu – który się tam odbędzie – również zapraszają wszystkich chętnych do przybycia.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szanowni politycy -przestańcie nas maltrretować szczególni ci z PO i przemądrzalej N za to bierzecie pieniądze by Polskę naprawiać ci z PO rządzili 8 lat w tej chwili Polska powinna być wyprowadzona na prosta droge a tu mamy totalny bałagan aferabza afera tych najmądrzejszych w bród a do roboty mało przecież w tym kraju nie chce sie życ p PO przegrałą wybory to niech sie za siebie weżmie i stara naprawić to zło co stworzyła a nie ujadaja teraz jak psy gończe chcecie wszyscy na Naród powiedział Wam wszystkim dość-wy dziady polityczne bo już inaczej nazwać was wszystkich nie można chyba że brukową łaciną

idziemy po was WOLNA POLSKA

Ludzie, przypuszczam ,że mało z Was zdaje sobie sprawę z tego ,że sądy w naszym kraju są instytucjami niedemokratycznymi. Uważam to za rzecz absurdalną, biorąc pod uwagę, że ustrój jaki u nas panuje, określa się demokracją.
Jakim "cudem" przetrwało w demokracji coś takiego, co odpowiada jedynie przed sobą i przed Bogiem podobnie jak kiedyś cesarz? Przecież to oznacza ,że mamy w kraju instytucje autorytarne, które nijak nie przystają do demokracji. Co ciekawe, szczególnie ów autorytaryzm zupełnie nieświadomie podkreślają osoby związane z PO i SLD, określając w dyskusjach sądy jako niezawisłe, czyli poza kontrolą społeczną, która to kontrola w demokracji powinna być nadrzędna, ponad każdą dowolną instytucją. Najśmieszniejsze jest , że uznają tę niezawisłość jako atut, co równoznaczne jest z wychwalaniem braku demokracji, czy hołubieniem dyktatury.
Obrońcy tego stanu rzeczy zapewne powiedzą ,że sądy działają na podstawie prawa. Jednak brak odpowiedzialności za wyroki oraz często obserwowana sprzecznosć wyroków w podobnych sprawach, czy wręcz w tych samych sprawach skłaniają do odmiennych wniosków ,że sądy często działają na podstawie własnego widzi mi się, a nie na podstawie prawa .
Myślę ,że przychodzi czas by sądy zdemokratyzować i poddać je ocenie i kontroli społecznej , a sędziów wyborowi społecznemu.

TK to synekura dla POkomunistycznych sedziów i utrwalaczy PRLu oraz szkodnik demokratycznych przemian, przykład zakaz lustracji sedziów !!!

TK to bezpiecznik Okrągłego Stołu. Kwalifikuje się do rozwiązania. Na dzień dzisiejszy sędziowie TK i ich rodziny do lustracji .

A najgorsze ,że ten ichni TK SAM SIEBIE USTAWIŁ PONAD SEJMEM??? To teraz w Polsce WSZYSTKIE USTAWY BĘDZIE PISAŁ Trybunał Konstytucyjny ? I będzie wydawał polecenia Sejmowi???To zupełnie będzie inny ustrój w naszym Państwie, to będą rządy" JUNTY SĄDOWNICZEJ "??? TRZEBA IŚĆ POD SEJM I POD SIEDZIBĘ TK KONIECZNIE!!! Należałoby wezwać całą POLSKĘ i zrobić porządną akcję na cały świat? Brońmy się !

Rzeczywiście postawa niektórych sędziow oraz gazet podszczuwających do konfliktów bez istotnego meritum jest niechlubna. Dzialanie Prezydenta Dudy - spotkanie, na ktorym zapoznał się z rożnymi punktami widzenia odija od tego o wieki. Czy ktoś zechciałby wytłumaczyć jednak dlaczego "niezależna Pani Ewa Stankiewicz" czyni odwrotnie i znów nawołuje do konfliktu. W szczególności chciałbym wiedzieć:

1. Dlaczego Pani Ewa odwraca kota ogonem mówiąc, że w konstruowaniu ustaw we własnej sprawie miałoby być coś zdrożnego. Przecież uczynił to choćby Pan Mariusz Kamiński proponujac ustawę o CBA i nie ma w tym niczego złego. Stawiając tak dziwną tezę Pani Ewa odwraca uwagę od rzeczywistego tematu konfliktu - żaden sędzia nie może SĄDZIĆ w swojej sprawie.

2. Dlaczego Pani Ewa przydaje znaczenia podobnym demonstracjom starej sitwy związanej w niektórymi sędziami oraz GW, która bez niej nie miałaby takiego znaczenia ? Czy nie dało się zorganizować demonstracji gdzie indziej lub w innym, terminie, lecz koniecznie wtedy, gdy protestują zwolennicy tej sitwy ?

Jak widać Panie Lisiecki, nie widzi Pan, że sędziowie TK nie tylko przygotowali ustawę rozszerzającą ich uprawnienia poza uzasadniony interesem publicznym zakres, ale teraz chcą się wiążąco wyPOwiadać w sprawie tej ustawy ... już POpełnili delikt konstytucyjny zakazując sejmowi wyboru nowych sędziów trybunału, do czego jako TK prawa nie mają ... Sejm jest ponad TK nie odwrotnie ... W końcu to sejm wybiera Trybunał i uchwala Konstytucję, a nie Trybunał !!!!!

zbysiu nie placz tu sie nie da inaczej.tu tylko stary prosty kodeks hammurabiego pomoze ,a nie glaskanie i cackanie.8 lat temu sie cackali,oglosili przedterminowe wybory.-i co? i zostali zaorani.tak wiec nie ma co plakac nad oderwanymi od koryta platfonsami tylko brac sie do roboty i ratowac kraj.

Proszę bez spoufalania oraz dziwacznych sugestii, że ktoś tu płacze. Kodeks Hammurabiego ma się nijak do rzeczy, słowa Kaczyńskiego, że chodzi o rzeczywiste reformy, a nie żaden odwet są mądre, podobno jak postawa Dudy, lecz chyba nie każdy to chwyta, a co poniektórzy próbują, jak widzę jechać po Hammurabim - czynią tylko szkodę falszywym uproszczeniem.

Proszę bez spoufalania oraz dziwacznych sugestii, że ktoś tu płacze. Kodeks Hammurabiego ma się nijak do rzeczy, słowa Kaczyńskiego, że chodzi o rzeczywiste reformy, a nie żaden odwet są mądre, podobno jak postawa Dudy, lecz chyba nie każdy to chwyta, a co poniektórzy próbują, jak widzę jechać po Hammurabim - czynią tylko szkodę falszywym uproszczeniem.

trybunał nie może orzekać ani pisać uchwał we we wlasnej sprawie, w sprawie trybunału. Tutaj wszyscy robią sobie cyrk ale tak naprawdę to ten tak zwany trybuna pisząc tę ustawę cał powinien się podać do dymisji i cały od początku powinien być powołany. niestety zgalopowali sie oszyści, myśleli że są nietykalni a tutaj się okazało że cymbałów trzeba na bruk.

Super Inicjatywa! Kto żyw powinien stawić się przed Sejmem. Obecny trybunał to ruskie cuchnące g*wno, podrzucone przez sowieckich aparatczyków, które niebezpiecznie rozkłada się i gnije latami w alei Szucha. Trzeba to łajno jak najszybciej posprzątać. Jeszcze zanim wyjrzy pierwszy promień słońca, służby sanitarne powinny wygarnąć cały inwentarz i zutylizować, zaś budynki odkazić i przygotować na przyjęcie nowych sędziów. Parlament powinien wybrać cały nowy skład Trybunału Konstytucyjnego i natychmiast go ukonstytuować. Tym samym należy zakończyć temat bezproduktywnego awanturowania się z POkomunistycznymi aparatczykami bo te obrzydliwe hieny nigdy nie zrezygnują dobrowolnie ze swojego żerowiska jakim dla nich jest Polska. TK to nie jest już właściwa przechowalnia dla stalinowskich kościotrupów. Uczciwe procesy sądowe i zakłady karne muszą zacząć weryfikować ich wrogą antypolską działalność!

Co by nie zrobic, to ci panowie prosza sie o wp...ol od obywateli. I w koncu dostana:)

Jeżeli prawnicy ustanawiają prawa rozbieżne ze społecznym odczuciem sprawiedliwości,wtedy obywatele je lekceważą,co jest rodzicem bezprawia.Prawnicy,którzy uważają,że nie istnieje coś takiego jak'społeczne odczucie sprawiedliwości'lekcewaźą społeczne odczucie tego co jest najważniejsze w jurysdykcji
,czyli właśnie społeczne odczucie sprawiedliwych orzeczeń.

Ja ide. Bede miał ze soba transparent TRYBUNAŁ POD TRYBUNAŁ!
albo ZNAJDZIE SIE PAŁA NA TRYBUNAŁA!
A wy idziecie? I z jakimi transparentami?

Tylko błagam - nie dajcie się sprowokować - bo przeciwnicy są zdolni do wszystkiego. Tak się zastanawiam - gdzie były autorytety z UJ - gdy PO tak bezczelnie łamało prawo.

Jeśli PiS odda władzę w ciągu najbliższych 20 lat, to znaczy że są zdrajcami Narodu Polskiego.
Przez ten czas muszą wychować patriotyczne kadry jak w II RP, a postsowieckie chwasty wykarczować i spalić.

Nagłaśniać zaangażowanie sędziów i prezesa TK w ustawę, o której mają orzekać. Domagać się ich wyłączenia z orzekania na podst. Ustawy o TK art. 46 oraz wyroku TK (!) z 20-07-2004 sygn. Akt SK 19/02 !
Do Rządu RP i PIS: ANI KROKU wstecz ws. TK. Suweren - NARÓD, jest z wami. Przedstawiciel Rządu przy TK - zawnioskować o odsunięcie od orzekania ws. TK minimum 3 sędziów (Rzepliński, Biernat, Tuleja), sprawdzić czy nie ma dowodów na zaangażowanie reszty składu.

To bardzo ważna demonstracja i szkoda, ze nie jest w dzień wolny od pracy - mam na myśli delegacje spoza Warszawy. TK został ustanowiony jako zabezpieczenie układu okrągłostołowego
i taka funkcję pełni do dzisiaj. Dlatego sami pisali sobie ustawę i poszerzyli o zakres zagadnień, nie związanych z konstytucją. Należy domagać się lustracji sędziów TK i wyrzucać. W tej chwili trwa walka o Nasze przetrwanie i godne życie. Każdy kto może niech idzie na demonstrację - chociaż na krótko.

To kolejny Zamach Stanu przygotowany przez samych Kapturowych Sędziów TK, należy wszystkich Leśnych Dziadów z PZPR za to osądzić i pod mur zdrajców dalej służącym Niemcom i Rosji!
Mało tego, delegalizacja PO, PSL, żadnych pieniędzy z naszych kieszeni czyli budżetu na te hitlerowskie partie, tak powstawał Hitleryzm w Niemczech przed II WŚ NSDAP, jednego prezydenta nam już zamordowali, teraz chcą pozbyć się drugiego.
Jeszcze raz powtarzam: Wkroczyć z wojskiem do Sejmu i Senatu i załatwić ze zdrajcami sprawę raz na zawsze! Ogłosić Stan Wyjątkowy w Polsce, zdrajców przed sąd 24 godzinny. Inaczej dojdzie do rozlewu krwi bo IM tylko o to chodzi!
Tak dłużej NIE może być.
Czy PiS nie widzi co się dzieje? Dojdzie niedługo do Nocy Kryształowej, chyba wszystkim wiadomo, że ta banda NIE odda dobrowolnie raz zdobytej władzy. Lisienko i Szechter namawiają do Zamachu Stanu, pozbyć się z mediów tych bolszewików. Obecny Rząd to wg NICH utopia, zrobią wszystko aby pozbyć się nowego Rządu, sprawa jest naprawdę bardzo poważna, i nie należy tego lekceważyć. Już jednego, a nawet 2 Prezydentów straciliśmy w Smoleńsku.
Czy chcemy po raz drugi to samo? Kto tego nie widzi, ten jest ślepcem. Nie mamy czasu, grzecznością i spokojem nic nie zdziałamy, ONI uważają to za słabość.

POstkomunie przypominam wyniki są takie:

PIS - 235 mandatów (większość bezwzględna)
PO - 138 mandatów
Kukiz - 42 mandaty
Petru - 28 mandatów
PSL - 16 mandatów
Mniejszość Niemiecka - 1 mandat

PO chciała obsadzić Trybunał Konstytucyjny swoimi Sędziami łamiąc przy tym prawo.

PO wykombinowała sobie tak, PiS będzie wprowadzało nowe ustawy
a my przy pomocy TK będziemy je odrzucać jako rzekomo niezgodne z konstytucją.
Doprowadzimy do paraliżu władzy i niezadowolenia społeczeństwa z rządów PiS,
że nic nie zrealizowali z zapowiadanych reform, nie wykluczone, że uda się nam doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

I znowu wszystko będzie po staremu !
"Mordo Ty moja i Rychu, i Zbychu"

Konwalidowanie błędów oznacza nie mniej nie więcej, że PiS odebrało solidne lekcje i wyciągnęło słuszne wnioski z historii.
[Konwalidacja, "uzdrowienie" wadliwej czynności prawnej, polegające na tym, że czynność nieważna na skutek nowych okoliczności staje się czynnością ważną.]

Jak historia nas uczy świat do odważnych należy.

Platforma Obywatelska chciała obsadzić Trybunał Konstytucyjny swoimi Sędziami łamiąc przy tym prawo.
PO wykombinowała sobie tak, PiS będzie wprowadzało nowe ustawy a my przy pomocy TK będziemy je odrzucać jako rzekomo niezgodne z konstytucją.
Doprowadzimy do paraliżu władzy i niezadowolenia społeczeństwa z rządów PiS, że nic nie zrealizowali z zapowiadanych reform, nie wykluczone, że uda się
nam doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

I znowu wszystko będzie po staremu „Mordo ty moja i Rychu, i Zbychu”

Tak jak wielu popieram, czas skonczyc z tym szarogesieniem sedziowskich samosadow.Kto to slyszal zeby Sad Konstytucyjne uwazal sibei za Sad Ostateczny? Czas nie najlepszy, trudno bedzie sie urwac o takiej porze ale sprobowac trzeba.

tylko radykalna decyzja moze rozwiazac ten problem,WSZYSCY WON
rozpedzic na cztery wiatry lotrow w togach zlikwidowac caly TK to DZIECKO JARUZELA I KISZCZAKA z niechlubnych lat 80tych XX wieku

Przeprowadzić D e k o m u n i z a c j ę
sędziów, prokuratorów, dziennikarzy oraz w armii, policji i w urzędach skarbowych !

i L U S T R C J Ę !

Popieram demonstracje, dosc manipulacji i mafijnej organizacji antyPOlskiej. Jestem z Dolnego Slaska, wiec bede sercem z Wami.

moze jako reprezentant wrazej strony pojawi sie Adas Szechter i wraz z nowoczesnym Rysiem Swetru rozpoczna czytania tego co nowoczesne i oswiecone, czyli:

1. Wielkiej ksiegi susiakow,

2. Wyznan waginy,

oraz

3. Bylam chlopakiem.

Ponoc te dwa blazny sa najwiekszymi i jedynymi obroncami tzw. demokracji.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl