niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

Demonstracja przed Sejmem. „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”

Dodano: 28.11.2015 [19:25]
Demonstracja przed Sejmem. „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
W najbliższą środę przed Sejmem odbędzie się demonstracja. Jej inicjatorzy – warszawski Klub „Gazety Polskiej” oraz Stowarzyszenie Solidarni 2010 – będą domagać się podczas niej dymisji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jak podkreśliła w rozmowie z portalem niezalezna.pl Ewa Stankiewicz, sędziowie Trybunału „wbrew prawu napisali ustawę w swojej sprawie, w konsekwencji poszerzając swoją władzę, czym przygotowali grunt pod obalenie demokratycznie wybranych władz”.

Demonstracja przed Sejmem odbędzie się pod hasłem „Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza”. Rozpocznie się o godz. 11.00 w najbliższą środę, 2 grudnia (wcześniej podano, że rozpocznie się o godz. 9.00). Organizatorzy zapraszają do wzięcia w niej udziału wszystkich chętnych.

Myśl przewodnia tego spotkania, czyli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego do dymisji za niszczenie fundamentów demokracji, oparta jest na trzech założeniach. Wbrew prawu napisali ustawę w swojej sprawie, w konsekwencji poszerzając swoją władzę, czym przygotowali grunt pod obalenie demokratycznie wybranych władz, a w chwili obecnej zamierzają sądzić we własnej sprawie

– powiedziała nam Ewa Stankiewicz, szefowa Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Z kolei Agnieszka Zdanowska, przewodnicząca warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, odwołała się do formuły niemieckiego prawnika i filozofa Gustawa Radbrucha, która głosi, że jeśli norma prawna w drastyczny sposób łamie podstawowe normy moralne, to nie obowiązuje.

Obserwując nie tylko niektóre z wypowiedzi przedstawicieli sądownictwa, ale też praktykę orzeczniczą sądownictwa powszechnego, trudno nie odnieść wrażenia, iż w ostatnich ośmiu latach szczególnie na aktualności zyskała tzw. formuła Radbrucha, zgodnie z którą norma prawna łamiąca podstawowe gwarancje obywatelskie nie może stanowić prawa, co niezwykle celnie i rzeczowo wyraził ostatnio podczas obrad sejmu pan Kornel Morawiecki wskazując, iż „nad prawem jest dobro Narodu! Prawo, które nie służy narodowi to bezprawie!”. Jakkolwiek teza Radbrucha sformułowana została w związku z Ustawami III Rzeszy, co może się wydawać odwołaniem dalece nieuprawnionym, to niemniej z całą pewnością z ostrożności, przywołującej etiologię najgorszych ustrojów totalitarnych, jest ona konieczna do poddania pewnej szerszej refleksji, właśnie w kontekście obecnych wydarzeń z Trybunałem Konstytucyjnym

– powiedziała nam Agnieszka Zdanowska.

Demonstracja odbędzie się przed Sejmem. Start: środa, 2 grudnia, godz. 11.00.
 

Kolejna demonstracja odbędzie się tego samego dnia, 2 grudnia, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego o godz. 18.00.

Natomiast dzień później, 3 grudnia, odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie z wniosku grupy posłów na Sejm, sygn. akt K 34/15; początek rozprawy – godz. 9:00. Organizatorzy protestu – który się tam odbędzie – również zapraszają wszystkich chętnych do przybycia.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

TK to bezpiecznik Okrągłego Stołu. Kwalifikuje się do rozwiązania. Na dzień dzisiejszy sędziowie TK i ich rodziny do lustracji .

Rzeczywiście postawa niektórych sędziow oraz gazet podszczuwających do konfliktów bez istotnego meritum jest niechlubna. Dzialanie Prezydenta Dudy - spotkanie, na ktorym zapoznał się z rożnymi punktami widzenia odija od tego o wieki. Czy ktoś zechciałby wytłumaczyć jednak dlaczego "niezależna Pani Ewa Stankiewicz" czyni odwrotnie i znów nawołuje do konfliktu. W szczególności chciałbym wiedzieć:

1. Dlaczego Pani Ewa odwraca kota ogonem mówiąc, że w konstruowaniu ustaw we własnej sprawie miałoby być coś zdrożnego. Przecież uczynił to choćby Pan Mariusz Kamiński proponujac ustawę o CBA i nie ma w tym niczego złego. Stawiając tak dziwną tezę Pani Ewa odwraca uwagę od rzeczywistego tematu konfliktu - żaden sędzia nie może SĄDZIĆ w swojej sprawie.

2. Dlaczego Pani Ewa przydaje znaczenia podobnym demonstracjom starej sitwy związanej w niektórymi sędziami oraz GW, która bez niej nie miałaby takiego znaczenia ? Czy nie dało się zorganizować demonstracji gdzie indziej lub w innym, terminie, lecz koniecznie wtedy, gdy protestują zwolennicy tej sitwy ?

trybunał nie może orzekać ani pisać uchwał we we wlasnej sprawie, w sprawie trybunału. Tutaj wszyscy robią sobie cyrk ale tak naprawdę to ten tak zwany trybuna pisząc tę ustawę cał powinien się podać do dymisji i cały od początku powinien być powołany. niestety zgalopowali sie oszyści, myśleli że są nietykalni a tutaj się okazało że cymbałów trzeba na bruk.

Tylko błagam - nie dajcie się sprowokować - bo przeciwnicy są zdolni do wszystkiego. Tak się zastanawiam - gdzie były autorytety z UJ - gdy PO tak bezczelnie łamało prawo.

PO chciała obsadzić Trybunał Konstytucyjny swoimi Sędziami łamiąc przy tym prawo.

PO wykombinowała sobie tak, PiS będzie wprowadzało nowe ustawy
a my przy pomocy TK będziemy je odrzucać jako rzekomo niezgodne z konstytucją.
Doprowadzimy do paraliżu władzy i niezadowolenia społeczeństwa z rządów PiS,
że nic nie zrealizowali z zapowiadanych reform, nie wykluczone, że uda się nam doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

I znowu wszystko będzie po staremu !
"Mordo Ty moja i Rychu, i Zbychu"

Konwalidowanie błędów oznacza nie mniej nie więcej, że PiS odebrało solidne lekcje i wyciągnęło słuszne wnioski z historii.
[Konwalidacja, "uzdrowienie" wadliwej czynności prawnej, polegające na tym, że czynność nieważna na skutek nowych okoliczności staje się czynnością ważną.]

Jak historia nas uczy świat do odważnych należy.

Platforma Obywatelska chciała obsadzić Trybunał Konstytucyjny swoimi Sędziami łamiąc przy tym prawo.
PO wykombinowała sobie tak, PiS będzie wprowadzało nowe ustawy a my przy pomocy TK będziemy je odrzucać jako rzekomo niezgodne z konstytucją.
Doprowadzimy do paraliżu władzy i niezadowolenia społeczeństwa z rządów PiS, że nic nie zrealizowali z zapowiadanych reform, nie wykluczone, że uda się
nam doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

I znowu wszystko będzie po staremu „Mordo ty moja i Rychu, i Zbychu”

Popieram demonstracje, dosc manipulacji i mafijnej organizacji antyPOlskiej. Jestem z Dolnego Slaska, wiec bede sercem z Wami.

Gdyby TK był uzupełniony według wadliwej ustawy z czerwca 2015 to PO i jej poplecznicy mieli by 14 z 15 sędziów TK.
27.4.2007 kończy się kadencja sędziego TK prof.Mirosława Granata ,który wybrany był w 2007 z rekomendacji LPR i Samoobrony.
19.12 2016 kończy się kadencja Andrzeja Rzeplińkiego wybranego z nominacji PO.
Trybunał Konstytucyjny nie ma takiego umocowania prawnego jak Sejm,Senat i Prezydent a może blokować ustawy.
To bardzo grożne zjawisko !!
PO mając za sobą wszystkie media wmawia Polakom że ustawa z czerwca 2015 jest wzorcowa.
Funkcjonariusze mediów to samo powtarzają i ich goście.
Takie pranie muzgów ma doprowadzić do ugięcia się Prezydenta i znalezienia zgniłego kompromisu w którym to Po będzie miało 80% sędziów w TK
Nawet red.Warzecha ,który pracował kiedyś w gazecie,,Fakt,,
powiela dziwne interpretacje.
Panie Warzecha ustawa z czerwca 2015 jest bublem !

Dzisiaj w INFO O 12 z ,,Nowoczesnej,, przemadrzala szczeka na PIS i na Prezydenta Dude ze nie przyjal slubowania.A nie przyjal slubowania pani Laubnauer dlatego ze banda z PO zlamala Konstytucje wybierajac swoich do Trybunalu co nie mieli prawa

szkoda,że z telewizja trwa tak dlugo, od tego trzeba bylo zacząc.

Demonstracja przed sejmdm... Jak najbardziej tak. Trzeba skonczyc z tymi panami, siedza jak inkubatory nic nie robia dobrego, pozwola zeby Polska przechodzila takie awantury. to wina trybunalu, niech sie zwolnia.

Nie ten adres - demonstracja powinna odbyć się na Czerskiej pod siedzibą Agory

jak ten wampir wpity w szyje swej ofiary by wysysac z nas pieniadze, bo grupa ktora ma wplywy wyjmie kly z nas raz i nabierzemy sil a na to Rzeplinski nie moze pozwolic, by stracic pieniadze ktore tak sie kochalo w PO bardziej niz Polske i Polakow.

Popieram, poszlabym sama gdybym mogla!3

brawo, tak powinno być - komunę neleży odsunąć od władzy i dokładnie zlustrować - nie będzie ludzi ktrzórzy stanowią prawo a sami jemu nie podlegają

LUSTRACJA, TYLKO SZYBKA LUSTRACJA .

Czy te stare komuchy zauważyli że świat się zmienia.

Pora trochę marna! Ludzie pracują!

Rzeplinski to PO-wski pacholek

Polskę wolną i praworządną musimy sobie wywalczyć, nikt nie mówił że będzie łatwo, bądźmy tam i pokażmy im kto naprawdę niszczy Polskę i jej prawo

70 lat czekamy na polskie sądownictwo w naszym kraju! Sowieckie psy, strzegące przez te wszystkie lata, stalinowskiego "ładu" w Polsce, muszą w końcu wrócić tam, skąd przyszło ich nadanie. To samo dotyczy oczywiście obrzydliwych hien z TK, których zachowanie urąga nawet ich czworonożnym antenatom. Sowieci do Sowietów - Polska dla Polaków! Przed Sejmem powinny zjawić się jak najliczniejsze rzesze protestujących, by potężnym wspólnym głosem, wyrzucić w końcu z kraju to wszystko, co dalej chce nami pomiatać a nie jest polskie!

Jeb....czerwone świnie.

Dziennikarze natychmiast powinni "wyciągnąć" życiorysy zawodowe tych sędziów TK ich powiązania polityczne.

Niefortunny termin! W środę o 9 rano? Ludzie wtedy są w pracy. Czyżby organizatorom nie zależało na frekwencji?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl