niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Bank, który upadł, miał fundację. A tam poseł PO, były minister Kopacz

Dodano: 23.11.2015 [14:56]
Bank, który upadł, miał fundację. A tam poseł PO, były minister Kopacz - niezalezna.pl
foto: odpokolendlapokolen.org
Upadły Bank Spółdzielczy w Wołominie prowadził fundację, w którą działalność był zaangażowany m.in. wpływowy polityk PO Andrzej Halicki, były minister Cyfryzacji i Administracji.

W nocy z soboty na niedziele Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o zawieszeniu działalności i wystąpieniu o upadłość Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Banku). Powód? Gigantyczne nieprawidłowości w przyznawaniu kredytów. SK Bank to największy spółdzielczy bank w kraju. Klientom zablokowano już dostęp do ich kont.

SK Bank prowadzi Fundację "Od Pokoleń do Pokoleń" - dowiedziała się niezalezna.pl. Fundacja realizowała m.in. projekt "Szkoła z tradycją". "Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem" - czytamy na stronie Fundacji. W tym roku patronat nad "Szkołą z Tradycją" objął Bogdan Borusewicz, były Marszałek Senatu. W tym roku finał odbył się w Senacie RP, 5 października 2015 r. Nagrody wręczył Andrzej Halicki, wówczas minister administracji i cyfryzacji, jeden z najbardziej wpływowych polityków PO. On sam był zresztą mocno zaangażowany w działalność fundacji. Jak wynika ze strony internetowej zasiada on w kapitule konkursowej "Szkoły z tradycją".

Andrzej Halicki w rozmowie z niezalezna.pl zaprzeczył, aby miał jakiekolwiek związki z SK Bankiem w Wołominie. - Nic nie wiem na temat jego działalności - przyznaje. Pytany o udział w imprezie zorganizowanej przez Fundację upadłego banku odpowiada krótko.

- Zaproszenie do udziału w inicjatywie pielęgnującej język polski, skierowanej głównie do młodzieży ze Wschodu otrzymałem jeszcze jako szef sejmowej komisji spraw zagranicznych. Potem zgodziłem się wejść do kapitały konkursu zorganizowanego przez fundację i wręczyć nagrody. Nie wiedziałem, że jest to fundacja SK Banku w Wołominie. Jednak w dalszym ciągu będę uczestniczył w inicjatywach, które będą pomagać młodzieży - podkreśla Halicki.


Oprócz Halickiego członkami kapituły konkursu organizowanego przez fundację SK Banku są też m.in. prof. Waldemar Dziak, czy Józef Zych, wieloletni poseł PSL.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdzie tylko pojawiają sie znaczki PO(Z)PSL)( oczywiscie w żywej postaci jako osobnicy) każda inicjatywa ma kłopoty, upadłosc bo afery zwiazane z tymi osobowosciami maja jakoś dziwne powiuazania z ich obecnoscia w tych miejscach.

Kopacznametrgłab i HAlicki to ciała doradcze tego banku, a moze i innych ha ha ha . Kiedy odbierze się im imunitety?

Tak jak poprzez fundację PRO CYVILI ukradli miliardy..

Tylko patrzec jak Halicki pojedzie na wypoczynek z zaprzyjaznionym kolega ,tak jak Komorowski do Mexyku ulokowac kase.
Spoleczenstwo ciezko pracuje za przyslowiowe grosze a banda cwaniakow okrada ich i PANSTWO POLSKIE.
No tak dalej byc nie moze!

To dlatego, ta kombinatorska "ferajna" teraz ze strachu puszcza mokre baki i dlatego tak ujada na prezydenta Dude i nowy rzad.
Oni nie moga sie pogodzic ,ze zostana odcieci od "zlotego koryta" i przez najblizsze 4 lata nic nie beda mogli zakabinowac.
Pozostal strach ,bo ktos moze zapukac do ich drzwi i prosto na "sikawe" do wyjasnienia.
Oby jak najszybciej.

Oj majątki robili,
Z sędziami się dzielili,
Cały trybunał obsadzili,
Siędzą twarze pospolite,
Podobne do Borusowicza,
Zachłysneli się pieniędzami,
Zapomnieli o Polskie sprawy!
Z wstrętem patrze na te twarze!
Zapanowało wielkie obrzydzenie,
Czas przychodzi na zakluczenie!

A kiedy to TK ma uwalić ustawę o TK?

Tak,pamiętacie jak się Komorowski fotografował z tymi przestępcami z wołomińskiego SKOK to też bidula nie wiedział .Oni biedni nie winni ,wszyscy.Tylko ten mściwy PiS i Kaczor.Jeszcze jakieś niedobitki w tej mafii różowo-czerwonej liczą na agenturę moskiewską,dlatego czują się medialnie mocni .Ale mam nadzieje że PiS już niedługo zacznie z całą mocą sprzątać to całe łajno za stajni Augiasza pozostawionej po PO-PSL-SLD.

No to ładnie kolejny trup z szafy PO wypada.
8 lat narkotyzowali społeczeństwo a sami kradli ile wlezie ze szkodą dla Polski.
Sąd POlowy dla tych złodziei i zdrajców.
Jak można było do tego dopuścić i żadnych informacji o zagrożeniu dokładnie jak Amber Gold.
To się musi skończyć kryminałem dla tych szubrawców.
Jeszcze POniszczyli dokumenty, których się pewnie boją i wstydzą jak to m.in. inwigilowali na szeroką skalę polskich patriotów, żeby przypadkiem nie POdniesli ręki na władzę ludową...

Bierecki ma fundację od SKOKów, a w dodatku jest tam jego rodzina. Też mi news.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl