niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

Bank, który upadł, miał fundację. A tam poseł PO, były minister Kopacz

Dodano: 23.11.2015 [14:56]
Bank, który upadł, miał fundację. A tam poseł PO, były minister Kopacz - niezalezna.pl
foto: odpokolendlapokolen.org
Upadły Bank Spółdzielczy w Wołominie prowadził fundację, w którą działalność był zaangażowany m.in. wpływowy polityk PO Andrzej Halicki, były minister Cyfryzacji i Administracji.

W nocy z soboty na niedziele Komisja Nadzoru Finansowego podjęła decyzję o zawieszeniu działalności i wystąpieniu o upadłość Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Banku). Powód? Gigantyczne nieprawidłowości w przyznawaniu kredytów. SK Bank to największy spółdzielczy bank w kraju. Klientom zablokowano już dostęp do ich kont.

SK Bank prowadzi Fundację "Od Pokoleń do Pokoleń" - dowiedziała się niezalezna.pl. Fundacja realizowała m.in. projekt "Szkoła z tradycją". "Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kultywujących lub tworzących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, wspólnotą lokalną, regionem i krajem" - czytamy na stronie Fundacji. W tym roku patronat nad "Szkołą z Tradycją" objął Bogdan Borusewicz, były Marszałek Senatu. W tym roku finał odbył się w Senacie RP, 5 października 2015 r. Nagrody wręczył Andrzej Halicki, wówczas minister administracji i cyfryzacji, jeden z najbardziej wpływowych polityków PO. On sam był zresztą mocno zaangażowany w działalność fundacji. Jak wynika ze strony internetowej zasiada on w kapitule konkursowej "Szkoły z tradycją".

Andrzej Halicki w rozmowie z niezalezna.pl zaprzeczył, aby miał jakiekolwiek związki z SK Bankiem w Wołominie. - Nic nie wiem na temat jego działalności - przyznaje. Pytany o udział w imprezie zorganizowanej przez Fundację upadłego banku odpowiada krótko.

- Zaproszenie do udziału w inicjatywie pielęgnującej język polski, skierowanej głównie do młodzieży ze Wschodu otrzymałem jeszcze jako szef sejmowej komisji spraw zagranicznych. Potem zgodziłem się wejść do kapitały konkursu zorganizowanego przez fundację i wręczyć nagrody. Nie wiedziałem, że jest to fundacja SK Banku w Wołominie. Jednak w dalszym ciągu będę uczestniczył w inicjatywach, które będą pomagać młodzieży - podkreśla Halicki.


Oprócz Halickiego członkami kapituły konkursu organizowanego przez fundację SK Banku są też m.in. prof. Waldemar Dziak, czy Józef Zych, wieloletni poseł PSL.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Insynuacje i niedopowiedzenia w tytule artykułu - słaby styl...

Adam Halicki ma tyle wspólnego z upadłością Banku Spółdzielczego w Wołominie, co Andrzej Blikle (ten od pączków) - też zasiadał w kapitule konkursu.

Kantrolnaja
Nadzora
Finansa

Polskojęzyczna mafia sowiecko-żydowska stworzyła "wołomin" i "pruszków" żeby odciągnąć uwagę Polaków od kradzieży POLSKI.

Bardzo podejrzana jest "strażniczka" ładu finansowego KNF.

Gdzie tylko pojawiają sie znaczki PO(Z)PSL)( oczywiscie w żywej postaci jako osobnicy) każda inicjatywa ma kłopoty, upadłosc bo afery zwiazane z tymi osobowosciami maja jakoś dziwne powiuazania z ich obecnoscia w tych miejscach.

rozumiem że znw wyciągneli kasę, wielu potraci a oni najzwyczajniej gdzieś w San Marino, lub Monaco trzymają swoje tzw konta. Polska jest najzwyczajniej rozkradana w biały dzień. Jak zwykle szkoły pewno dostały grosiki a oni na wschodzie prali kasę z wojny na ukrainie, ze zbrojeń i tak dalej.

Nie wierzę w przypadek , a zwłaszcza w polityce.Trzeba dobrze poszperać,powęszyć,pogłówkować,powiązać jeden fakt z innym...jednym słowem robota dla dziennikarza śledczego,których kilku jest i napewno poradziłoby sobie. A tak przy okazji...SKOK z Wołomina kolejny bank z Wołomina...Ciekawe czy jacyś politycy nie odwiedzali jakichś biznesmenów w Wołominie...hm?

Nie wierzę w przypadek , a zwłaszcza w polityce.Trzeba dobrze poszperać,powęszyć,pogłówkować,powiązać jeden fakt z innym...jednym słowem robota dla dziennikarza śledczego,których kilku jest i napewno poradziłoby sobie.

Ten gamon Halicki, tylko zapomniał dodać, że będzie pomagać młodzieży tatusiów i mamuś z WSI. Warto by sprawdzić, czy ta fundacja, to odnoga Pro Civili.

Kopacznametrgłab i HAlicki to ciała doradcze tego banku, a moze i innych ha ha ha . Kiedy odbierze się im imunitety?

Tak jak poprzez fundację PRO CYVILI ukradli miliardy..

Jak była fundacja przy banku i był w niej ktoś z PO to wiadomo było, że wcześniej, czy później taki bank upadnie. Poza tym jeżeli to Wołomin - to może chłopaki z WSI tez coś uszczknęli.

Patriotyczny Obieg -oszustow szachrajskich elit-halicki ile jeszcze jest na koncie geszeftu-PO TO BYLO ROBIC ZAMACH NA TRYBUNAL STANU PO TO BYLO MIEC SEDZIOW NA TELEFON PO TO MIELISCIE AMBER GOLD zeby polakow okrasc oglupic wysprzedac teraz CINKCIARZE Z WOLOMINA FORTUNY FUNDACJE RZEPINSKIEGO Z KOMOROWSKIM -tak wyglada panstwo prawa kundli oszustow kretynow bandytow z POdniebieniem ZYDOKOMUNISTYCZNEJ OLIGARCHI-kula w leb,zadnych sadowego burdelu seremeta cwiakalskiego. --ponoc w waszych mordach falszywych mordach PIS to oszusci zamach na bydlo bula zrobili CO?

Tylko patrzec jak Halicki pojedzie na wypoczynek z zaprzyjaznionym kolega ,tak jak Komorowski do Mexyku ulokowac kase.
Spoleczenstwo ciezko pracuje za przyslowiowe grosze a banda cwaniakow okrada ich i PANSTWO POLSKIE.
No tak dalej byc nie moze!

To dlatego, ta kombinatorska "ferajna" teraz ze strachu puszcza mokre baki i dlatego tak ujada na prezydenta Dude i nowy rzad.
Oni nie moga sie pogodzic ,ze zostana odcieci od "zlotego koryta" i przez najblizsze 4 lata nic nie beda mogli zakabinowac.
Pozostal strach ,bo ktos moze zapukac do ich drzwi i prosto na "sikawe" do wyjasnienia.
Oby jak najszybciej.

Oj majątki robili,
Z sędziami się dzielili,
Cały trybunał obsadzili,
Siędzą twarze pospolite,
Podobne do Borusowicza,
Zachłysneli się pieniędzami,
Zapomnieli o Polskie sprawy!
Z wstrętem patrze na te twarze!
Zapanowało wielkie obrzydzenie,
Czas przychodzi na zakluczenie!

Pamiętamy jaki raban zrobili ZSL-owcy po rzekomej likwidacji sądów w powiatach, a właściwie cyklicznej wymianie sędziów bo sądy fizycznie pozostawały. Znaczy to tyle,że rozbito miejscowe sitwy od strony wymiaru "sprawiedliwości"a to było zagrożeniem dla miejscowych układzików kolesiowskich.ZSL trzyma brudne łapy na wszystkim co się dzieje na prowincji.

Wołomin to marka III RP, miejsce gorącego romansu gangów z politykąmi IIIRP.Widzieliśmy na fotografiach dowody zażyłości z prowadzonymi potem w kajdankach oskarżonymi i skazanymi.

Panie Halicki, kiedy dowiemy sie czegos wiecej o panskiej rodzinie, o rodzicach, o dziadkach, jak sie zwali, z jakiej miejscowosci pochodzili. Takis pan tajemniczy jak i wiekszosc politykow

Dzieci z platerówki

Czyli to, że to mała mieścina Wołomin to jednak to nie dotyczy SKOKU ale z nazwisk uwikłanych w ten "skok na bank" znów są nazwiska członków z PO i to już tym razem "nie SŁUPY" a autentyczne członki z PO. Dziwi trochę dlaczego oni tak ten WOŁOMIN POlubili a może, któryś członek z PO przejął nieoficjalnie schedę po mafiozie, którym był "DZIAD" bo kiedyś mu się przestało "kręcić" chyba był niepokorny wobec PO i oni zamknęli PO jako "Parasol Ochronny". Ale dziwi bo wiemy już o kolosalnych malwersacjach dokonanych przez WSI i PO-wców w dwóch bankach w Wołominie a ileż to mamy takich banków do których "KLUCZYKI" mięli mafiozi z PO i PSL i chyba niebawem wyjdzie prawa jakim to cudem udało się PO zdublować dług Polski zaciągnięty przez komuchów przez 45 lat, tylko trzeba uczciwe stwierdzić, że oni budowali przemysł a ci mafiozi z PO i PSL dublując przez 8 lat długi to jeszcze ten przemysł spieniężali a do tego jeszcze mając bardzo wysokie dopłaty z UE.
Czyli PO i PSL okazali się i to chyba już nie do pobicia rekordzistami świata w gigantycznych i błyskawicznych malwersacjach. Takich złodziei jeszcze świat nie widział i przy nich obecni więźniowie to tylko "PRZEDSZKOLAKI w przekrętach"

Zapewne wkrótce wyjdą nowe "grzeszki"polityków PO-PSL i oczywiście wszystkich,którzy z taką agresją(sędziowie też)chcą zniszczyć ten rząd i Prezydenta!.Niedługo przekonamy się co z polską Temidą i jak zachowają się sędziowie TK.

A kiedy to TK ma uwalić ustawę o TK?

Halicki, i wszystko jasne! Spec od cyfryzacji! Ale jaja, ale jaja!

PO = POrazka, wszedzie tam gdzie lapska wloza. Tych durniow nie mozna juz nawet sluchac, te same brednie w kolko. Na marginesie , ciekawe czy p. Halicki zdazyl w pore wyciagnac z tamtad swoje grosiki ??? Ide o zaklad ze nawet gdyby nie to nie stracil by ani zlotowki , tak jak Kopaczowa w aferze SKOK Wolomin i jak Tuska synek w aferze z ukladem bankructwa linii lotniczych z pod znaku Amber Gold ! 10 lat zajmie jak PiS dokopie sie do tych wszystkich afer i aferek PO-PSL-WSI.

Tak,pamiętacie jak się Komorowski fotografował z tymi przestępcami z wołomińskiego SKOK to też bidula nie wiedział .Oni biedni nie winni ,wszyscy.Tylko ten mściwy PiS i Kaczor.Jeszcze jakieś niedobitki w tej mafii różowo-czerwonej liczą na agenturę moskiewską,dlatego czują się medialnie mocni .Ale mam nadzieje że PiS już niedługo zacznie z całą mocą sprzątać to całe łajno za stajni Augiasza pozostawionej po PO-PSL-SLD.

Ciągle tylko to samo: złodziej z PO, złodziej z PSL, niekiedy złodziej z SLD. To już robi się nudne!

uswiadom sobie k...dlaczego uczciwe spoleczenstwo polskie bylo traktowane jak bydlo?Zidentyfikowanych szkodzacych Polsce przybywa-rekordzisci swiata w blyskawicznych malwersacjach,takich zlodziei jeszcze swiat nie widzial i przy nich obecni wiezniowie to tylko" Przedszkolaki w przekretach"pozdrawiam extra teeeda15:31

No widzisz w jakim 'nudnym' kraju do niedawna żyliśmy...

Nie zauważyłem aby w którymkolwiek miejscu artykułu było użyte słowo "złodziej". Chyba podświadomość ci je podsunęła.

Juliusz przykro słuchać ,że nie rozumiesz słowa złodziej a że nie było użyte w artykule to nie znaczy że bierze się z podświadomości.To samo życie na każdym kroku od 8 lat,przykro tylko że na najwyższych stołkach. Jak mogliśmy do tego dopuścić,koniecznie trzeba to wyprostować.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl