Prezydent skorzystał z prawa łaski. Mainstream wpadł w szał

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Fala hejtu ruszyła chwilę po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego przez prezydenta. Chętnie dołączył do niej mainstream, obwieszczając m.in., że decyzja Andrzeja Dudy to „hucpa” i „bezczelność”, a jeden z dziennikarzy „Gazety Wyborczej” postraszył rytualnie „mafijnym państwem PiS”.

Prezydent RP ułaskawił byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a obecnie ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Andrzej Duda zastosował prawo łaski również wobec trzech byłych współpracowników Kamińskiego z CBA, czyli Macieja Wąsika, Grzegorza Postka oraz Krzysztofa Brendela.

Mainstream, jakby tylko na to czekał, bo natychmiast przystąpił do ataku. W pierwszym szeregu stanęli – a jakże – redaktorzy z Czerskiej.

Dzień ten zaciąży nad całą prezydenturą Andrzeja Dudy. Pokazał on, że stawia ponad prawem siebie, kolegów i działaczy swojej partii. Że to oni, poza powołanymi do tego organami państwa, będą teraz orzekać, kto jest winny, a kto może spać spokojnie. Że oni są państwem” – napisał w swoim komentarzu na stronie „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski.

Służbom kierowanym przez Kamińskiego prezydent dał zielone światło do nadużyć – sygnał, że wszystko im wolno, a sądów nie muszą się bać. Tak nie działa państwo demokratyczne. Tak działa państwo mafijne” – zagrzmiał.


fot. wyborcza.pl/print screen

Jego redakcyjny kolega Paweł Wroński komentował decyzję o ułaskawieniu na Twitterze.

PAD ułaskawił swojego kolegę Kamińskiego? No są granice jak mówił Ribbentrop do Mołotowa” – napisał. Niedługo potem dodał: „Prawo i Sprawiedliwość to teraz nazwa najbardziej komiczna”, po chwili dopisał: „Przy tej hucpie Kwaśniewski ułaskawiający Sobotkę to szczyt legalizmu. Warto się oswoić ze słowem hucpa”.


fot. twitter.com/PawelWronskigw/print screen

Portal Tomasza Lisa natemat.pl poświęcił ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego sporo miejsca. Za jeden z tytułów posłużył tam cytat z twitta Cezarego Łazarewicza, który napisał: „Takiej bezczelności nie było nawet za SLD. Odczucia prezydenta są ważniejsze od wyroków sądów. Ciekawe kto następny?


fot. natemat.pl/print screen

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć TVN24 z ich etatowymi komentatorami. Roman Giertych, Ryszard Kalisz oraz prof. Andrzej Zoll nie zawiedli oczekiwań i skrytykowali ułaskawienie byłego szefa CBA z każdej możliwej strony.

A Monika Olejnik miała nawet z tej okazji specjalne wydanie swojego programu „Kropka nad i”. Sprawę skomentowała też na Facebooku. „Andrzej Duda, nie czekając na wynik apelacji, ułaskawił Mariusza Kamińskiego, którego sąd pierwszej instancji skazał na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk za prowokację CBA w Ministerstwie Rolnictwa” – napisała gwiazda TVN24.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Rekordowy rok dla przyszłych lotników

/ tookapic

  

30 osób ukończyło w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Jest to rekordowy wynik w historii ośrodka, który w ub. roku skończył 40 lat. Pilotaż jest flagową specjalnością kształcenia.

Rzeczniczka Politechniki Rzeszowskiej Katarzyna Kadaj-Kuca poinformowała we wtorek, że Ośrodek Kształcenia Lotniczego (OKL) Politechniki Rzeszowskiej w niedzielę zakończył tegoroczne praktyczne szkolenie studentów pilotażu. Ich ostatnimi zadaniami było nocne szkolenie VFR – są to loty z widocznością; a także szkolenie IFR – loty według wskazań przyrządów.

„Rok 2018 był rekordowy w historii pilotażu Politechniki Rzeszowskiej. W sumie 114 studentów spędziło w powietrzu 6 tysięcy 156 godzin, co jest wyjątkowym wynikiem, jeśli porównać ten czas chociażby z rokiem 2017, kiedy nalot wyniósł 3 tys. 839 godzin. W 2018 roku wykonano też 11 tysięcy 107 operacji startów i lądowań”

– wyliczał dyrektor OKL Mieczysław Górak.

Rzeczniczka dodała, że w tym roku całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego ukończyło 30 osób, co również jest najlepszym wynikiem w 40-letniej historii Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej.

Rozpoczęcie szkolenia lotniczego praktycznego w roku 2019 planowane jest na 15 marca 2019 r.

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych obsługi. „Żadna inna politechnika w Polsce nie ma takiego zaplecza technicznego i bazy szkoleniowej dla przyszłych pilotów” – podkreśliła rzeczniczka.

Dodała, że dotychczas w Politechnice Rzeszowskiej wykształciło się ponad 780 pilotów lotnictwa cywilnego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl