niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2016

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego

Dodano: 17.11.2015 [19:47]
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
„Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA, obecnie ministra Mariusza Kamińskiego” – poinformował na Twitterze dziennikarz portalu niezalezna.pl i „Gazety Polskiej Codziennie” – Samuel Pereira. Cezary Gmyz dodał, że ułaskawiono także trzech byłych współpracowników szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o Macieja Wąsika, Grzegorza Postka oraz Krzysztofa Brendela. W rządzie Beaty Szydło Kamiński jest ministrem koordynatorem służb specjalnych.
W związku z ułaskawieniem, na stronie KPRP zamieszczono następujący komunikat: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 16 listopada 2015 r. zastosował prawo łaski wobec 4 osób – korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

Po decyzji prezydenta Dudy, minister Mariusz Kamiński wydał oświadczenie, w którym napisał m.in.:

Decyzję Pana Prezydenta traktuję jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym.

Dodał też, że sąd wydał wyrok skazujący „naruszając przy tym elementarne zasady procesu karnego”.

W odczuciu pana prezydenta cała sprawa miała polityczny wymiar – powiedział z kolei o motywach decyzji głowy państwa Andrzej Dera, jeden z prezydenckich ministrów.

Pod koniec marca tego roku – wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej – warszawski Sąd Rejonowy dopatrzył się winy byłego szefostwa CBA za akcję w sprawie afery gruntowej. Kamiński został skazany na trzy lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Wyrok był nieprawomocny.

Sędzia Wojciech Łączewski stwierdził, że Mariusz Kamiński, jako szef CBA, przekroczył swoje uprawnienia.

Za winnego sąd uznał również Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA i także skazał go na trzy lata więzienia.

Oprócz Kamińskiego i Wąsika skazani zostali również byli dyrektorzy Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA – Grzegorz Postek i Krzysztof Brendel. Otrzymali kary 2,5 roku więzienia oraz dziesięcioletni zakaz zajmowania stanowisk publicznych.

Tuż przed wyborami parlamentarnymi, po ponad sześciu miesiącach od wyroku, sędzia Wojciech Łączewski opublikował uzasadnienie sądowej decyzji. Były szef CBA wydał wtedy oświadczenie w tej sprawie. – Używanie wobec mnie albo wobec moich współpracowników sformułowania „skazany, w sytuacji kiedy postępowanie nie zostało prawomocnie zakończone jest nadużyciem skutkującym konsekwencjami prawnymi – napisał Kamiński.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Te plalfonsy maja urojenia.Kiedy Pan Kamiński kandydował do Sejmu i na ministra ,to krzyczeli ,że Jest skazany i nie może kandydować .Teraz kiedy Pan Prezydent ułaskawił Go,to krzyczą ,że nie był skazany i takiego nie można ułaskawić .

Drodzy rodacy, narzekaliście że Polską rządzi układ, mafia, sitwa? Jeżeli liczyliście na to, że władza PiS będzie na to remedium, to się okropnie przeliczyliście.

Partyjny kolega ma problemy z prawem? A co tam. Prezydent to też kolega, więc ułaskawi i pozamiatane, jeszcze zanim sprawa została do końca rozpatrzona.

To jest poniżej wszelkich standardów. Na poziomie tego, o co PiS i jego wyborcy zawsze oskarżali poprzedni rząd.

BO w Polsce potrzebne JEST Prawo i Sprawiedliwosc

No to pojechali, a równość wszystkich wobec prawa można sobie wsadzić. Po wyborach tylko układziki się zmieniły, sitwa rządzi dalej - oby ta farsa szybko się skończyła.

Czy Kamiński był winny czy nie, prokuratura i sąd raczej mieli to w d... Wszyscy dobrze wiedzieli, że Kamiński jest niewinny ale istotą sprawy nie była niewinność czy wina Kamińskiego.
Tutaj chodziło o odsuniecie Kamińskiego od zajmowania kluczowych stanowisk w państwie - to był cel który chciano osiągnąć. Prezydent Duda stanął na wysokości zadania i przeciwstawił się temu spreparowanemu dziadostwu.

Oczywiście Media głównego nurtu wypiorą naiwnym mózgownice, wmawiając, że Prezydent naruszył prawo, że Kamiński to kryminalista itp.

przez 8 lat w ten sposób usuwało się wszystkich niewygodnych w państwie.

Oczywiście ty wiesz, że był niewinny, bo należał do "właściwej" partii politycznej. Przypadkowo do tej samej, co Prezydent, który go ułaskawił.

PiS zaczyna rządy od wprowadzania standardów jeszcze gorszych od platfomerskich. To tak jakby chciał powiedzieć, że to wszystko o co od lat oskarżał Platformę, to nie była krytyka, tylko zapowiedź.

Oczywiście Ty wiesz, że był winny i że "niewłaściwa" partia polityczna bo to nie jego koledzy słusznie go skazali.

Ja nic nie wiem. Kamiński został skazany przez sąd I instancji i czekał na rozpatrzenie apelacji, czyli ostateczne roztrzygnięcie o jego winie przez powołaną do tego władzę - sąd. Zamiast tego problem Kamińskiego rozwiązali znajomi na wysokich stołkach. Bardzo wysokich.

Ludzie, czas ogłosić BOJKOT mediów III RP. Oni dalej plują na Polskę! Koniec z tym.

Tak zwany wymiar sprawiedliwości w Polsce nie istnieje, to najtrudniejsze zadanie dla nowego rządu. Jak sprawić żeby Polskie państwo zaczęło istnieć?

Wielki szacunek dla pana Prezydenta. To straszne, że Polacy aż 8 lat dawali sobą pomiatać przez zdemoralizowaną ekipę.

Dla nas, rozumiejących haniebną procedurę skierowaną przeciwko Panu Mariuszowi Kamińskiemu, zrozumiałe jest, że "ułaskawienie" nie jest faktycznym ułaskawieniem, gdyż cały proces był wyreżyserowaną pokazówką dla celów propagandowych,
ułaskawienie Pana Ministra Mariusza Kamińskiego jest po prostu przerwaniem tego skandalicznego spektaklu.
Nie ma tu większego znaczenia moment przerwania tej ubeckiej kpiny ze sprawiedliwości, znaczenie ma fakt przerwania.

Zważywszy na fakt,iż PiS planuje uzdrowić wymiar sprawiedliwości, co wiąże się z usunięciem z zawodu wielu skompromitowanych "niezawisłych" sędziów, Prezydent zrobił jedynie słuszną rzecz, gdyż na sprawiedliwy wyrok apelacyjny Kamiński nie miał szans. Nie dziwię się,że GW i inne podobne meNdia wrzeszczą wobec tej sytuacji histerycznie i donośnie. Wszak sędziowie,to ich zaplecze polityczne, a Kamiński pracując rzetelnie, ujawni wiele powiązań i przestępstw także w tym środowisku.

ale wy ludzie jestescie głupi zachowujecie sie jak by ułaskawił morderce czy aferzyste lub jakiegoś łapówkaża a ułaskawił człowieka który ścigal polityków którzy brali łapówki nie obywatelów co sa pionkami tylko urzedników którzy myśla ze sa pnad prawem.przypomne ze jak ułaskawili sawicką która jako poseł wzieła łapówke i ja uaskawiło PO to jest wszystko ok albo pan bury z psl tez robił machlojki jakieś ze złotem itp to jest tez dobrze nikt mu nic nie zrobi PO i PSL go chroni i jest ok.a ty obywatelu bedziesz winny w skarbowym 20gr to ci beda scigac. Za kamińskiego ci politycy to sie chociaż bali robić machlojki itp a teraz krytykuja Dude bo sie boja ze nie beda juz mogli kraść i brać łapówki.ps.przypomnijcie tez sobie jak wałesa ułaskawił gangstera Słowika , a Kwaśniewski ułaskawił swojego kolegę z SLD Zbigniewa Sobotkę skazanego w aferze starachowickiej

Licząc od początku roku Ewa Kopacz na nagrody dla urzędników swojej kancelarii przeznaczyła 2 mln 320 tys. zł. Jeśli uwzględnimy wszystkich ministerialnych urzędników to okaże się, że w samym tylko 2015 roku na nagrody przeznaczono bajońską sumę blisko 50 milionów złotych!

Jaki to ma związek z komentowanym artykułem? Takie wrzucenie komentarza od czapy może być odczytane jako: "Co prawda Duda zrobił głupią rzecz, ale patrzcie co narobiła Kopacz!!!"

Lewicka z Info TVP..aż ziała nienawiścią...
Niemca zaprosiła aby opluwał Polske i gadał jak to nam grozi zabranie funduszy jak nie będziemy brali islamistów

VON..z Lewicką...VON.z TVN-em...VON z Gazetą wybiórczą..

Kończy się Żydokomuna w Polsce

Dziękuję, Panie PREZYDENCIE. Przepraszam, że poproszę o jeszcze coś. Czy może Pan odsunąć od czynnego wykonywania pracy, na zawsze, sędziego który skazał Pana Kamińskiego? Z góry dziękuję.

TO BYLA BARDZO ZLA DECYZJA PREZYDENTA .....
ulaskawienie oznacza niejako akceptacje czyjes winy .....
zanim by to nastapilo nalezalo najpierw uzyc wszelkich innych drog prawnych ...
przeciez kaminski odwolal sie od wyroku.....
sa rowniez i inne prawne mozliwosci ....
dlaczego nie zdal sie na fakty, ktore mowia na jego korzysc?
jest przeciez nowa polityczna rzeczywistosc ...

tym samym prezydent dopiero teraz zrobil z kaminskiego ulaskawionego wprawdzie, ale kryminaliste ...
piekna pozywka dla mediow, ktora sie bedzie ciagnela za PIS-em przez cala kadencje ....

kOMENTARZE pod artykułami GownaWyborczego, LiSweeka i NAtemat to miod na moje oczy.
Tyle lat pluli nam w twarz a teraz sami spotkali sie ze ściana bezsilnosci.
I ta pani LEwicka z tvp nie potrafiaca powstrzymac zlości... jakież to piękne!!

Dokładnie, według zasady niezapomnianego śp.Seawolfa im większy jazgot głownego ścieku i "zagranicznych mediów", płynące inwektywy pod adresem polityka tym bardziej oznacza to, że to porządny i uczciwy człowiek i odwrotnie-chwalą to znaczy łobuz, zaprzaniec itd.
Pan Prezydent "zaorał" tę bandę po mistrzowsku. Bardzo się cieszę.

A FSB24 (TVN24) szopkę odpie.dala nie lada. Korowód UB-eków

Rodacy, większej radości to dawno nie świętowałem. To jest super cios w komuszą bandę. Pamiętam czasy jak Kwaśniewski powypuszczał z więzienia prawdziwych bandziorów w tym niejakiego Sobotkę co kapował mafii wszystkie ruchy MSW.
Teraz przyszła kolej na nasz ruch. Szach i mat.

A teraz sędzia Łączewski do pudła.
Tacy ludzie zamordowali rotmistrza Pileckiego i generała Fieldorfa i ciągle znajdują naśladowców.
http://wpolityce.pl/polityka/271507-chcial-byc-gwiazda-establishmentu-iii-rp-moze-skonczyc-jako-gwiazda-wieziennictwa-sedzia-laczewski-naraza-bezpieczenstwo-panstwa

Nich zyje Prezydent Andrzej Duda i sprawiedliwosc,niech zyje Mariusz Kaminski.Aleluja i do przodu,kilofem PO-bolszewikow.

zona Kiszczakowca wyzwała Żołnierzy Wykletych od bandytów etc, jak to sie stało,że ten faktyczny zbój nie spędził ani jednego dnia w więzieniu? Ano tak sie dzieje,że sądy w Polsce są rozgrzane, o czym zapewniał Komorra - największy złodziej w Polsce. Czy on siedział choc jeden dzień za zrabowanie naszej wspólnej własności ? Nie!!! Komuchy łapy precz od Polaków!

W koncu w Polsce wraca Prawo i Praworzadnosc !

teraz jeszcze kopaczy i tuskoidow rozliczyc

To, co znaczy dyktat i władza absolutna. Jeszcze kumple Trynkiewicza pozostali w więzieniach. Nie ważne kto rządzi, władza to władza i mozna kto teraz rozdaje karty. Możecie sie płaszczyć ile chcecie, ale jak na was przyjdzie kolej, t władza wam pokaze

Jasiu jak masz coś za uszami to się martw, ja mam czyste sumienie i się nie muszę bać. Szczerze ci współczuję, jak sam widzisz opłaca się być przyzwoitym i uczciwym co do tych arogantów którzy myśleli że będą bezkarni i szabrowali z uśmiechem na ustach, knuli, mataczyli i działali na szkodę państwa, no cóż czasy PRL bis i państwa teoretycznego zwanego przez Mira dzikim chyba własnie minęły bezpowrotnie..

Jasiu jak masz coś za uszami to się martw, ja mam czyste sumienie i się nie muszę bać. Szczerze ci współczuję, jak sam widzisz opłaca się być przyzwoitym i uczciwym co do tych arogantów którzy myśleli że będą bezkarni i szabrowali z uśmiechem na ustach, knuli, mataczyli i działali na szkodę państwa, no cóż czasy PRL bis i państwa teoretycznego zwanego przez Mira dzikim chyba własnie minęły bezpowrotnie..

Wielkie słowa uznania dla Pana Prezydenta za odwagę i poczucie sprawiedliwości.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl