niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego

Dodano: 17.11.2015 [19:47]
Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
„Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA, obecnie ministra Mariusza Kamińskiego” – poinformował na Twitterze dziennikarz portalu niezalezna.pl i „Gazety Polskiej Codziennie” – Samuel Pereira. Cezary Gmyz dodał, że ułaskawiono także trzech byłych współpracowników szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o Macieja Wąsika, Grzegorza Postka oraz Krzysztofa Brendela. W rządzie Beaty Szydło Kamiński jest ministrem koordynatorem służb specjalnych.
W związku z ułaskawieniem, na stronie KPRP zamieszczono następujący komunikat: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 16 listopada 2015 r. zastosował prawo łaski wobec 4 osób – korzystając z prerogatywy określonej w art. 139 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

Po decyzji prezydenta Dudy, minister Mariusz Kamiński wydał oświadczenie, w którym napisał m.in.:

Decyzję Pana Prezydenta traktuję jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym.

Dodał też, że sąd wydał wyrok skazujący „naruszając przy tym elementarne zasady procesu karnego”.

W odczuciu pana prezydenta cała sprawa miała polityczny wymiar – powiedział z kolei o motywach decyzji głowy państwa Andrzej Dera, jeden z prezydenckich ministrów.

Pod koniec marca tego roku – wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej – warszawski Sąd Rejonowy dopatrzył się winy byłego szefostwa CBA za akcję w sprawie afery gruntowej. Kamiński został skazany na trzy lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. Wyrok był nieprawomocny.

Sędzia Wojciech Łączewski stwierdził, że Mariusz Kamiński, jako szef CBA, przekroczył swoje uprawnienia.

Za winnego sąd uznał również Macieja Wąsika, byłego wiceszefa CBA i także skazał go na trzy lata więzienia.

Oprócz Kamińskiego i Wąsika skazani zostali również byli dyrektorzy Zarządu Operacyjno-Śledczego CBA – Grzegorz Postek i Krzysztof Brendel. Otrzymali kary 2,5 roku więzienia oraz dziesięcioletni zakaz zajmowania stanowisk publicznych.

Tuż przed wyborami parlamentarnymi, po ponad sześciu miesiącach od wyroku, sędzia Wojciech Łączewski opublikował uzasadnienie sądowej decyzji. Były szef CBA wydał wtedy oświadczenie w tej sprawie. – Używanie wobec mnie albo wobec moich współpracowników sformułowania „skazany, w sytuacji kiedy postępowanie nie zostało prawomocnie zakończone jest nadużyciem skutkującym konsekwencjami prawnymi – napisał Kamiński.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Więc Prezydent Duda udzielił aktu łaski niewinnemu? Co wynika z wypowiedzi ministra Kamińskiego!

Czy Kamiński był winny czy nie, prokuratura i sąd raczej mieli to w d... Wszyscy dobrze wiedzieli, że Kamiński jest niewinny ale istotą sprawy nie była niewinność czy wina Kamińskiego.
Tutaj chodziło o odsuniecie Kamińskiego od zajmowania kluczowych stanowisk w państwie - to był cel który chciano osiągnąć. Prezydent Duda stanął na wysokości zadania i przeciwstawił się temu spreparowanemu dziadostwu.

Oczywiście Media głównego nurtu wypiorą naiwnym mózgownice, wmawiając, że Prezydent naruszył prawo, że Kamiński to kryminalista itp.

przez 8 lat w ten sposób usuwało się wszystkich niewygodnych w państwie.

Dla nas, rozumiejących haniebną procedurę skierowaną przeciwko Panu Mariuszowi Kamińskiemu, zrozumiałe jest, że "ułaskawienie" nie jest faktycznym ułaskawieniem, gdyż cały proces był wyreżyserowaną pokazówką dla celów propagandowych,
ułaskawienie Pana Ministra Mariusza Kamińskiego jest po prostu przerwaniem tego skandalicznego spektaklu.
Nie ma tu większego znaczenia moment przerwania tej ubeckiej kpiny ze sprawiedliwości, znaczenie ma fakt przerwania.

Dziękuję, Panie PREZYDENCIE. Przepraszam, że poproszę o jeszcze coś. Czy może Pan odsunąć od czynnego wykonywania pracy, na zawsze, sędziego który skazał Pana Kamińskiego? Z góry dziękuję.

TO BYLA BARDZO ZLA DECYZJA PREZYDENTA .....
ulaskawienie oznacza niejako akceptacje czyjes winy .....
zanim by to nastapilo nalezalo najpierw uzyc wszelkich innych drog prawnych ...
przeciez kaminski odwolal sie od wyroku.....
sa rowniez i inne prawne mozliwosci ....
dlaczego nie zdal sie na fakty, ktore mowia na jego korzysc?
jest przeciez nowa polityczna rzeczywistosc ...

tym samym prezydent dopiero teraz zrobil z kaminskiego ulaskawionego wprawdzie, ale kryminaliste ...
piekna pozywka dla mediow, ktora sie bedzie ciagnela za PIS-em przez cala kadencje ....

kOMENTARZE pod artykułami GownaWyborczego, LiSweeka i NAtemat to miod na moje oczy.
Tyle lat pluli nam w twarz a teraz sami spotkali sie ze ściana bezsilnosci.
I ta pani LEwicka z tvp nie potrafiaca powstrzymac zlości... jakież to piękne!!

Dokładnie, według zasady niezapomnianego śp.Seawolfa im większy jazgot głownego ścieku i "zagranicznych mediów", płynące inwektywy pod adresem polityka tym bardziej oznacza to, że to porządny i uczciwy człowiek i odwrotnie-chwalą to znaczy łobuz, zaprzaniec itd.
Pan Prezydent "zaorał" tę bandę po mistrzowsku. Bardzo się cieszę.

A FSB24 (TVN24) szopkę odpie.dala nie lada. Korowód UB-eków

Rodacy, większej radości to dawno nie świętowałem. To jest super cios w komuszą bandę. Pamiętam czasy jak Kwaśniewski powypuszczał z więzienia prawdziwych bandziorów w tym niejakiego Sobotkę co kapował mafii wszystkie ruchy MSW.
Teraz przyszła kolej na nasz ruch. Szach i mat.

bandytow kiszczaka jaruzela kocioka zabojcow Jerzego Popieluszki szechtozydostwo tvn CHELBIONO UB ORDEROWANO SB HONOROWANO WSI -to bylo cacy-to bylo w polsce do 15 X2015r bulo orderowal seryjnie ubecje-BYLO KUL-niewinnych za pietruszke wsadzano do celi-co wy kkkkwa juz na leb upadliscie-TELEWIZJE ROZEBRAC DO FUNDAMENTOW TO JEST GANGRYNA GEBESOWSKOZYDOWSKIEGO LAJNA-RAZEM Z JAKALAMI ZYDOSKIMI SMRODAM GW-polacy oni beda niszczyc dalej puki my im po kazemy gdzie ich miejsce UBEKOM SBEKOM RESORTOWYM KUNDLOM:ZIOBRO MACIAREWICZ KAMINSKI DO PARTERU CHOLOTE 35 lat oni nas katowali mordowali okradali.TERAZ KK::::WA MY musimy prawde pokazac.

WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI: bandyci w rodzaju jaruzelskiego i kiszczaka dożyli swoich dni na sutych emeryturach, a sądy skazały ludzi próbujących walczyć z bezprawiem, państwo pod rządami SLD, PO i PSL gniło, gniło aż zgniło, teraz trzeba je postawić z głowy na nogi.

Bardzo dobra decyzja. Szacun dla p. Ptezydenta i dla p. Mariusza.

Aby Polakom żyło się lepiej i godnie - PROGRAM NAPRAWY Rzeczypospolitej

Wybory zostały wygrane przez Prawych i Sprawiedliwych Polaków w porywającym stylu. Ten wynik niepomiernie cieszy Polaków dobrze życzących swej umiłowanej Ojczyźnie, a zapewne smuci tych, którzy z podkładania nogi polskiemu patriotyzmowi uczynili swój życiowy biznes. Tym drugim - turkuciom podjadkom polskości i demokracji - mówimy: dość, basta! A sami zabieramy się do roboty, do sprzątania kamieni kupy i sterty śmieci pozostawionej przez politycznych nieudaczników i antypolskich gałganów. Słowem: radość - radością, ale nastał czas DZIAŁANIA. Otóż należy niezwłocznie wprowadzić i stanowczo wdrożyć program SANACJI Rzeczypospolitej.
Ważnymi składnikami tego tak potrzebnego Polsce programu naprawczego w moim przekonaniu powinny być:
1) nowa KONSTYTUCJA jeszcze bardziej podkreślająca związek współczesnej Rzeczypospolitej z Jej chrześcijańskim fundamentem,
2) dokończenie LUSTRACJI i jej rozszerzenie,
3) wnikliwa WERYFIKACJA kadr we wszystkich instytucjach, które korzystają z publicznego grosza (np. media, szkoły, uczelnie itd.),
4) sprawiedliwe, bezwzględne i surowe ROZLICZENIE tych, którzy czynem lub słowem godzili w:
a) polski patriotyzm i tradycje narodowe,
b) bezpieczeństwo i prestiż Państwa i Jego Przedstawicieli (np. ŚP Prezydenta RP Pana Profesora Lecha Kaczyńskiego czy obecnego Prezydenta RP Pana Doktora Andrzeja Dudy),
c) wartości konstytucyjne, takie jak prawda, sprawiedliwość, dobro, piękno, przyrodzona (tzn. naturalna) godność człowieka,
5) uznanie zachowań godzących w fundamenty aksjologiczne zawarte w p. 4. - nie tylko za antypolską działalność rozrabiacką, ale także za ZBRODNIĘ przeciw Narodowi niepodlegającą przedawnieniu,
6) powołanie SZTAFET PATRIOTYCZNYCH - ochotniczej inicjatywy tych Polaków, którym dobro Ojczyzny dumnej, suwerennej i szanowanej leży na sercu. Sztafety powinny łączyć pokolenia Polaków w krzewieniu pięknego wzoru patriotyzmu oraz w niezłomnej ochronie narodowych imponderabiliów (np. przed oszczercami kalającymi dobre Imię Polski i Polaków).
Oczekuję też możliwie szybkiego rozpisania WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH, bo Polacy potrzebują też pilnej zmiany w województwach, powiatach, gminach, miastach, wioskach.
Wybrańcy Narodu! Czas nagli, trzeba działać!

Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne. – Jarosław Kaczyński.

Mnie tez nikt nie wmowi, ze w PiS-ie nie ma kumoterstwa.

Prezydent Polski, pan dr Andrzej Duda ułaskawił ludzi oskarżanych o walkę z korupcją i nadużyciami władzy (w oczywisty sposób oskarżonych niesłusznie).

Jest pewnym, że antypolskie media (w tym TVP) zorganizują gigantyczną kampanię nienawiści do legalnych władz Polski - za to „przyjaciele” Polski im płacą.

Tzw. TVP (telewizja polska?) to jawnie antypolska organizacja zatrudniająca „dziennikarzy” opłacanych przez niemieckie koncerny merdialne (np. Tomasz Lis –naczelny polskojęzycznej gazety będącej własnością koncernu niemiecko-szwajcarskiego)).

Prezydent Polski postąpił zgodnie z polskim prawem.
Każdy, kto twierdzi inaczej kłamie, i jest jawnym wrogiem państwa - prawo jest jedno, proste i dla każdego zrozumiałe - żaden „autorytet” nie może wciskać kitu.

Otworzylam Niezalezna i co widze??? AZ KRZYKNELAM Z UCIECHY.
Nareszcie, żeby bandziory szargaly przyzwoitych ludzi.
PREZYDENT zrobil mi ogromna przyjemność.
A teraz, nie wiem w czyjej to jest gestii, ale oczekuje żeby nareszcie rozliczyć tego złodzieja, co tak w beszczelny sposób okradl kancelarie prezydencka, i prezydencka wille w Klarysewie. Szok.
Niejeden za drobne kradzieże skazany, a tutaj malwersacje na miliony, podparte 'PRAWEM", nagrody, etaty,przerozne pozyczki,wynajmy, itd...

W telewizorniach aż huczy od oburzenia, pomstowania, biadolenia o schyłku demokracji. Ble, ble, ble.
Sądy będą sądzić sprawiedliwie, nie będzie nie ułaskawień.

teraz trzeba wywalic na bruk tego mafioza w todze co wydal taki skandaliczny wyrok na uczciwego czlowieka

Teraz trzeba jeszcze wznowić proces w sprawie morderstwa KS Jerzego Popiełuszki!

W dawnej Republice Weneckiej sady zajmowały się podpisanymi donosami. Jednakże obowiazywało prawo, mówice o tym, że jeżeli donos okazał się być fałszywy, donosicielowi wymierzano karę obowiazujaca za wskazane przez niego wykroczenie. Myslę, że warto byłoby wprowadzić u nas zasadę, że sędziowie błednie kogos karzacy powinni podlegać identycznej karze jaka błednie "obdarzyli" swoje ofiary.
A więc w tym przypadku sędzia W. Ł. - 3 lata pudła i zakaz zajmowania stanowisk (w tym sędziowskiego) przez 10 lat.

jak to szło? "aby żyło się lepiej. swoim".
smutne to nie nie dał mu szans na obronę. takim ruchem potwierdził tylko jego winę.

W sądownictwie niezbędna jest lustracja oraz usuniecie skorumpowanych i skompromitowanych pseudo sędziów .
Wtedy Prezydent nie będzie musiał unieważniać karygodnych wyroków . Karykatura sędziego niejaki Łączewski zasługuje na wydalenie z sądownictwa i proces karny .

Nie dyskutuje się z Bandziorami z PO ani nie tłumaczy się z decyzji P.Prezydenta.

Boże chroń naszego Pana Prezydenta!

No super, już się zaczyna Państwo prawa.... Prezydent "wszystkich Polaków" zaczyna swój taniec dla prezesa Jarosława. Czy to jest Państwo prawa, w którym ułaskawia się człowieka z wyrokiem? Pytanie co z powołaniem sędziów TK...

Zaniepokojony -zacznij się bać o siebie bo takich jak ty nam tu nie trzeba

Wyrok , wyrokowi nie równy! Wszystko zależy od tego kto sądzi i skazuje! W sądach nie powinno być mowy o politycznych wyrokach!

W sądownictwie niezbędna jest lustracja oraz usuniecie skorumpowanych i skompromitowanych pseudo sędziów

Bardzo się cieszę i gratuluję Panu Ministrowi Kamińskiemu..teraz spokojnie bedzie mógł się zająć porządkowaniem POwskiego bałaganu..

Ale się salon wkurzy! Wszystkie meble w salonie ze złości i bezsilności porozwala ;-) Ale cóż, psy szczekają, karawana jedzie dalej, żeby powołać się na politycznie poprawne, arabskie, przysłowie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl