Andrzej Gwiazda podsumowuje wybory: W Polsce skończył się postkomunizm

youtube.com/print screen

JW

Kontakt z autorem

– Przegrana Zjednoczonej Lewicy, jest jednak decyzją społeczną. Społeczeństwo więc odrzuciło pozostałości komunizmu w sposób zdecydowany. Ludzie mimo szalonej nawały propagandowej w mediach, gdzie wylewano kubły pomyj z ekranów i głośników, jednak potrafili się temu przeciwstawić. To jest ogromne zwycięstwo – mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Gwiazda w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.

Panie Andrzeju, wreszcie mamy Sejm bez lewicy...

SLD obciążyło się Palikotem. To i tak dziwne, że dostało w tych wyborach tak dużo procent. Społeczeństwo swoimi głosami odcięło aberracje polityczne. Skończył się postkomunizm. Formacja „Razem” jest lewicowa, ale nie w sensie zboczeń seksualnych, ale społecznym i dostała dużo, bo prawie 4 proc. To była nieznana formacja, więc nie przegrała lewica, ale aberracje polityczne i seksualne. Przegrała też była PZPR.

Czyli tak, jak w roku 1989 Joanna Szczepkowska ogłosiła, że skończył się w Polsce komunizm, tak pan ogłosił dziś, że skończył się postkomunizm…
Ona wtedy jak radosna blondynka uznała zwycięstwo komunizmu za jego klęskę. Przegrana Zjednoczonej Lewicy, jest jednak decyzją społeczną. Społeczeństwo więc odrzuciło pozostałości komunizmu w sposób zdecydowany. Platforma wspiera się w dużej mierze na służbach PRL-owskich i jest to bardzo widoczne, ale może nie można od wyborców za wiele wymagać i to zostanie do końca rozstrzygnięte w następnych wyborach.

Myśli pan, że ta formacja millerowo-palikotowa ma szansę się jeszcze odrodzić, podnieść?
Wszystko jest możliwe. Pamiętamy zresztą obscenę Palikota, który w poprzednich wyborach dostał przecież aż 10 proc. poparcia. Ci, którzy głosowali na niego, też widać, że mieli dość jego aberracji obyczajowych. Paweł Kukiz też odciągnął ludzi od Palikota. Nie wiem dlaczego SLD była przez tyle lat nazywana lewicą. Może ze względu na kawior, bo to była bardziej taka kawiorowa lewica. Ludzie wciąż może myśleli, że choć część jej głoszonych haseł będzie realizowana, choć to było pustosłowie. Teraz dopiero przyszła prawdziwa weryfikacja.

Czyli dziś stało się to, co nie stało się w wyborach 4 czerwca 1989?
Można powiedzieć, że tak. Ludzie mimo szalonej nawały propagandowej w mediach, gdzie wylewano kubły pomyj z ekranów i głośników, jednak potrafili się temu przeciwstawić. To jest ogromne zwycięstwo.

Cieszy się pan nim nieustannie?
Jasne! To zwycięstwo to przede wszystkim otwarcie drogi dla społeczeństwa. To nie rząd ma zmieniać, ale to my meblujmy Polskę, i nie czekajmy, że zrobi to za nas rząd.
 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Próbowali samodzielnie rozbroić niewybuch.…

Próbowali samodzielnie rozbroić niewybuch.…

Kolejna artystka oskarża Polańskiego o…

Kolejna artystka oskarża Polańskiego o…

Nawalny opuścił moskiewski areszt.…

Nawalny opuścił moskiewski areszt.…

Zmarł popularny polski aktor. W swoim…

Zmarł popularny polski aktor. W swoim…

Niezwykły gość na spotkaniu z Tomaszem…

Niezwykły gość na spotkaniu z Tomaszem…

Zaskoczenie? Niemiecka prokuratura zawalona sprawami o terroryzm. Ich liczba przez rok wzrosła prawie czterokrotnie

/ twitter.com/@MacArcheo

Od początku roku niemiecka prokuratura federalna wdrożyła ponad 900 postępowań przeciwko osobom podejrzanym o terroryzm - podał dziś "Welt am Sonntag". Większość spraw dotyczy przestępstw o podłożu islamistycznym.

Dla porównania - jak czytamy w "WamS" - w 2016 r. prokuratura federalna wdrożyła 250 postępowań o terroryzm, z czego ponad 85 proc. miało związek z islamizmem, a w 2013 r. takich spraw było 70.

Prokurator generalny Peter Frank zastrzegł, że postępowania dotyczą nie tylko planów zamachów, lecz w wielu przypadkach także udziału w walkach w Syrii i Iraku po stronie Państwa Islamskiego (IS). Prokuratura federalna z siedzibą w Karlsruhe zajmuje się przestępstwami stanowiącymi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W innych przypadkach śledztwa znajdują się w gestiach prokuratur w poszczególnych krajach związkowych.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby postępowań prokuratura federalna domaga się zwiększenia liczby etatów. Temat ten ma być omawiany w ramach negocjacji o utworzeniu nowego koalicyjnego rządu Angeli Merkel.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl