niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 maja 2016

450 miliardów złotych w błoto – raport o wielkim marnotrawstwie Platformy Obywatelskiej

Dodano: 21.10.2015 [21:08]
450 miliardów złotych w błoto – raport o wielkim marnotrawstwie Platformy Obywatelskiej - niezalezna.pl
foto: Fundacja Republikańska
449,7 miliardów złotych zmarnowały w ciągu ostatnich ośmiu lat rządy Platformy Obywatelskiej i PSL – wynika z opracowania Fundacji Republikańskiej, opartego m.in. na raportach Najwyższej Izby Kontroli. Tę i tak szokującą liczbę zwiększa szereg innych pomniejszych działań i zaniedbań, które skutkowały marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

Na finiszu kampanii wyborczej Platforma Obywatelska podkreśla – często posiłkując się liczbami – swoje rzekome osiągnięcia: wzrost gospodarczy, niższą stopę bezrobocia, wydatki na infrastrukturę. Zapomina przy tym podawać najważniejszy wskaźnik: rozmiar gigantycznego długu publicznego, który wynosi już obecnie bilion siedemdziesiąt siedem miliardów, czyli 1077 miliardów złotych! W 2007 r., gdy Platforma Obywatelska obejmowała władzę, wynosił on zaledwie 527 miliardów złotych – a zatem kolejne rządy PO–PSL powiększyły go przez osiem lat niemal dwukrotnie.

To jednak niejedyna gospodarcza zbrodnia Platformy. Jak pokazuje opracowanie Fundacji Republikańskiej – przez te same osiem lat władza zmarnowała niemal równowartość tej gigantycznej sumy, o którą powiększyło się od 2007 r. zadłużenie polskiego państwa.

Oto konkretne kwoty:

187,6 mld zł – wyłudzenia podatku VAT w latach 2008–2015

Tylko w br. luka w dochodach z VAT wynikająca z wyłudzeń tego podatku wyniesie – według ekspertów agencji PricewaterhouseCoopers – aż 53 mld zł. Osiągnie jednocześnie rekordowy poziom 3 proc. PKB.

Warto przypomnieć, że za rządów Prawa i Sprawiedliwości – jeszcze w 2007 r. – uszczuplenia w podatku VAT także występowały, ale wynosiły zaledwie 0,6 proc. PKB. Jak wyliczył eurodeputowany Zbigniew Kuźmiuk, gdyby walka z wyłudzeniami VAT była w 2014 r. tak samo zdecydowana jak za rządów PiS, tylko w 2014 r. budżet państwa byłby bogatszy o 42 mld zł.

Niestety, od 2008 r. tracimy na wyłudzeniach podatku VAT 30–50 mld zł rocznie. Według Fundacji Republikańskiej daje to niewyobrażalną kwotę 187 mld w latach 2008–2015.

153 mld zł – wirtualne zasilenie ZUS ze środków OFE w 2014 r.

Chodzi oczywiście o słynny skok na oszczędności Polaków odłożone w Otwartych Funduszach Emerytalnych. W 2014 r. za sprawą rządu Donalda Tuska ZUS przejął od OFE aktywa warte dokładnie 153 mld zł. Wszystko po to, by o taką sumę zmniejszyć „na papierze” dług publiczny. Nawet portal Tomasza Lisa, znanego z prorządowej postawy, pisał wówczas: „Ustawa, dzięki której Polacy są jednoznacznie skazani na ZUS, została przepchnięta przez sejm w trzy dni, w sposób urągający zasadom demokracji”.

Transfer pieniędzy należących do 16 mln podatników na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będącego „czarną dziurą” finansów publicznych, to nic innego jak zwykła grabież. Odebrane Polakom środki służyć bowiem będą do bieżącego finansowania deficytu ZUS, który cały czas się zwiększa. Innymi słowy: nasze oszczędności, które miały się powiększać na funduszach, zostaną spożytkowane na przedłużenie agonii bankrutującego ZUS.

80 mld zł – straty budżetu na cenach transferowych w latach 2007–2015

Ceny transferowe i olbrzymie straty, jakie w ostatnich latach ponosi na nich państwo, to temat, który pojawia się niezwykle rzadko nawet w opozycyjnych mediach. Tymczasem z raportu „Znikające miliardy. Jak transfer dochodów za granicę drenuje polski budżet”, przygotowanego przez Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, jasno wynika, że „zjawisko przerzucania dochodu do obcych jurysdykcji podatkowych realizowane za pomocą cen transferowych kosztuje polski budżet co najmniej 10 miliardów złotych rocznie”.

Czym są ceny transferowe? To ceny stosowane w transakcjach między podmiotami powiązanymi, np. między filiami danego przedsiębiorstwa w kraju i za granicą. Polityka cen transferowych służy często do takiego ich ustalania, by przerzucać dochody, od których zostanie odprowadzony podatek, do państw o niższym opodatkowaniu.

Państwo Platformy jest w tej sprawie bezradne – podobnie jak w przypadku wyłudzania VAT. Najwyższa Izba Kontroli informowała w jednym z raportów, że we wrocławskiej skarbówce dwóch urzędników chciało przeszkolić się w zakresie wykrywania oszustw na cenach transferowych, ale na ich szkolenie… zabrakło pieniędzy.

„Straty wynikają ze słabości instytucjonalnej i kadrowej polskiego fiskusa. Kontrole w zakresie cen transferowych są rzadkie i niepoprzedzone tzw. analizą ryzyka. Podmioty do kontroli typowane są więc na zasadzie losowej, a nie według rzeczywistego potencjału w zakresie transferowania dochodu”

– można przeczytać w raporcie Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

10,5 mld zł – wzrost nakładów na zatrudnienie w administracji publicznej w latach 2008–2012

Rozrost administracji w latach 2013–2015 też zapewne był kosztowny, ale twarde dane dotyczą tylko lat 2008–2012. Autorzy raportu Fundacji Republikańskiej z 2012 r. dowodzą, że w okresie 2008–2012 liczba urzędników administracji centralnej wzrosła o 19 285 osób, czyli o 10,64 proc. „W ciągu pięciu lat rządów PO z kieszeni podatnika finansowane jest dodatkowe miasto urzędników wielkości na przykład Nakła, Pułtuska, Sulejówka lub Wieliczki. Na podstawie samych umów o pracę, w latach 2008–2012 państwo zatrudniło w administracji centralnej dodatkowych 16 640 urzędników” – można było przeczytać w raporcie z 2012 r.

I wreszcie najbardziej porażająca liczba: wydatki na administrację w latach 2008–2012 wzrosły aż o 10,6 mld zł! Oznacza to, że w 2012 r. przeciętny podatnik płacił na administrację centralną średnio 1034 zł rocznie – dziś ta „składka” na urzędników jest już z pewnością znacznie większa.

„Kwotę 10,6 mld zł udałoby się zaoszczędzić, gdyby począwszy od roku 2008 nie zwiększano zatrudnienia w administracji, a wydatki waloryzowano o normalny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń i cen. W tym samym czasie wydatki na Fundusz Kościelny wyniosły tylko 89 mln zł”

– przypomina Fundacja Republikańska.

7 mld zł – straty budżetu z tytułu nierozstrzygniętej aukcji na częstotliwość LTE w 2015 r.

Chodzi o aukcję zasobów radiowych 800 MHz i 2,6 GHz przeznaczonych dla operatorów komórkowych, mających rozwijać internet mobilny w technologii LTE. Licytacja trwa od wielu miesięcy i choć operatorzy zadeklarowali już za te częstotliwości kwoty sięgające 7 mld zł, nie może się zakończyć. Sytuację komplikuje zarówno złe przygotowanie aukcji przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, jak i próby ingerencji w licytację ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego – zdaniem operatorów „łamiące wszelkie zasady przyzwoitej legislacji”.

Państwo nie ma więc 7 mld, a Polacy – szerszego dostępu do internetu LTE. Zresztą minister Halicki przyznał niedawno:

„Ja sam z pewnym niepokojem patrzę na proces, bo jesteśmy mniej więcej trzy lata spóźnieni w stosunku do innych krajów, które to pasmo udostępniły dawno w tym celu, by szybki internet wysokiej jakości docierał do odbiorców”.


5 mld zł – wypłaty odszkodowań za jednorękich bandytów

Na tyle wyceniana jest łączna wartość odszkodowań, jakie skarb państwa będzie musiał wypłacić właścicielom automatów do gry, tzw. jednorękich bandytów. Naczelny Sąd Administracyjny orzekł bowiem przed kilkoma tygodniami, że kary za instalowanie automatów do hazardu poza kasynami – pokłosie słynnej, pisanej na kolanie ustawy hazardowej – były nałożone nielegalnie. Firmy, które padły wówczas ofiarą rządowej nagonki, mogą więc domagać się odszkodowań.

Suma 5 mld zł podana w opracowaniu Fundacji Republikańskiej to co prawda strata potencjalna, ale wyliczenie to zakłada minimalny poziom szkód poniesionych w wyniku nieudolności rządu. Wszystko wskazuje bowiem, że podatnicy zapłacą za nielegalną walkę z jednorękimi bandytami jeszcze więcej. „Fakt” pisał po orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego:

„We wrześniu 2014 r. Ministerstwo Finansów obliczało zobowiązania wobec poszkodowanych przez te przepisy firm na ok. 6 mld zł. Przy czym tylko 45 mln zł to kary, reszta to żądania odszkodowań. Dziś może to być znacznie więcej pieniędzy, zwłaszcza że wiele firm w tym czasie upadło z powodu nałożonych kar”.


1,465 mld zł – budowa nieefektywnej e-administracji od 2012 r.

W 2014 r. ONZ przygotowała raport oceniający poziom informatyzacji urzędów w poszczególnych krajach świata. Okazało się, że mimo setek milionów wydawanych z wielkim rozgłosem na elektroniczną administrację jej poziom w Polsce jest niższy niż… w Rosji i Kazachstanie. Informatyzacji urzędów i instytucji publicznych towarzyszą liczne skandale (najgłośniejszy to infoafera), a większość wprowadzanych systemów jest nieefektywna i koszmarnie droga. Do najbardziej kosztownych należą (oprócz omawianego osobno systemu informatycznego ZUS): e-Zdrowie (na razie pochłonął 494 mln zł, ale do ukończenia potrzeba jeszcze 218 mln), System Informacyjny Statystyki Publicznej (SISP, 238 mln zł), System Rejestrów Państwowych (219 mln zł) i Platforma Usług Elektronicznych (122 mln zł).

Symbolem marnotrawstwa pieniędzy w dziedzinie informatyzacji państwa stała się Emp@tia – kuriozalny portal internetowy dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy społecznej. Kosztował on… 45 mln zł, a mimo to – jak sprawdziła „GP” – na stronę tę wchodzi dziś ledwie garstka osób. Dość powiedzieć, że znacznie więcej internautów odwiedza choćby bloga internauty piszącego pod pseudonimem Matka Kurka.

1,26 mld zł – strata na Stadionie Narodowym

Tu rachunek jest prosty. Stadion Narodowy, sztandarowa inwestycja Platformy Obywatelskiej, miał kosztować 655 mln zł. Ale jego budowa pochłonęła ostatecznie… 1,9 mld zł. Raport NIK w tej sprawie był miażdżący dla rządu. Najwyższa Izba Kontroli bardzo krytycznie oceniła fakt, że koszt budowy stadionu przekroczył co najmniej o 1 mld zł pierwotnie planowaną kwotę. Izba negatywnie oceniła również zarządzanie stadionem przez Narodowe Centrum Sportu. Po turnieju EURO 2012 na obiekcie odbył się m.in. koncert Madonny, który przyniósł stratę w wysokości ponad 4,6 mln zł.

700 mln zł – Gawron/Ślązak, czyli najdroższy patrolowiec świata

To chyba najbardziej groteskowa inwestycja w całej historii polskiego wojska. W 2001 r. rząd Leszka Millera rozpoczął budowę okrętu wojennego „Ślązak”, czyli wielozadaniowej korwety typu Gawron. Budowa szła powoli, ale okręt miał być chlubą polskiej marynarki. W 2012 r. doszło jednak do niespodziewanego zwrotu akcji: rząd Platformy zadecydował o porzuceniu projektu, który pochłonął już kilkaset milionów złotych, i o zupełnie bezsensownym dokończeniu budowy „Ślązaka” jako… zwykłego patrolowca. W 2015 r. sytuacja wygląda więc tak: zamiast korwety za 400 mln zł mamy (wciąż jeszcze nieukończony) patrolowiec za 1,1 mld zł! Czyli – jak mówią niektórzy – „najdroższą motorówkę świata”.

800 mln zł – roczny koszt obsługi systemów informatycznych w ZUS

Były prezes ZUS Zbigniew Derdziuk zdradził, że roczny koszt utrzymania i obsługi systemów informatycznych tej instytucji wzrósł już do 800 mln zł. Niemożliwe? A jednak. Jak wyliczył zajmujący się podatkami i finansami portal pox.pl – to kwota równa miesięcznym składkom emerytalnym odprowadzanym przez wszystkich polskich przedsiębiorców.

W 2014 r. raport na temat nieprawidłowości w ZUS przygotowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Nie wiedzieć czemu, dokument utajniono. Przeciwko bezprawnej, ich zdaniem, decyzji kancelarii Ewy Kopacz protestują stowarzyszenia domagające się jawności w życiu publicznym. Ten utajniony raport to jak na razie jedyna aktywność rządu w sprawie katastrofalnie wielkich i wciąż wzrastających kosztów obsługi systemu informatycznego ZUS. Nawet jeśli pozostałyby one na obecnym poziomie, to w ciągu najbliższej dekady samo utrzymanie systemu kosztować nas będzie 8 mld zł.

Co najmniej miliard złotych – straty na podwyższeniu akcyzy na papierosy i alkohol

Szaleństwo fiskalne rzekomo liberalnego rządu doprowadziło do tego, że po podwyższeniu akcyzy na papierosy i wódkę wpływy do budżetu… spadły. Podatki są już bowiem tak absurdalnie wysokie, że ludzie wolą kupować używki z przemytu. Decyzje rządu PO doprowadziły więc nie tylko do wymiernych strat w budżecie, lecz także do rozkwitu mafii przemytniczych.

Liczby? W 2012 r. wpływy z podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych wyniosły 18,6 mld zł. Po wyraźnym podwyższeniu akcyzy wpływy w 2013 r. wyniosły już tylko 18,2 mld zł, a w 2014 r. – 17,9 mld zł. Czyli na samym tylko nadmiernym opodatkowaniu papierosów straciliśmy w ciągu dwóch lat około miliarda zł.

182 mln zł – koszty przygotowania budowy elektrowni atomowej

Polska Grupa Energetyczna (PGE) od 2009 do 2014 r. wydała na przygotowania do budowy elektrowni atomowej 182 mln zł. Były szef powołanych do tego celu spółek – Aleksander Grad z PO – według mediów otrzymywał w nich wynagrodzenie w wysokości 55 tys. zł miesięcznie.

Pieniądze te zostały najwyraźniej wyrzucone w błoto, bo na początku października 2015 r. premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że… nie zamierza jednak budować elektrowni atomowej. „W przeciwieństwie do moich oponentów politycznych nie mam w tyle głowy po cichu budowania elektrowni atomowej” – powiedziała szefowa PO.

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło skomentowała te słowa następująco:

„W 2009 r. rząd Donalda Tuska przyjął uchwałę o przygotowaniu programu Polska Energetyka Jądrowa, a w 2014 r. zaczął on być wdrażany w życie. Minister Aleksander Grad został szefem tego programu i pobierał sowite apanaże, a dzisiaj premier Ewa Kopacz mówi, że nie ma już takich planów. Czy premier Ewa Kopacz panuje nad tym, co dzieje się z pieniędzmi podatników, które wypłacane są z budżetu państwa na różne projekty?”.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą...
Jak w bajce ...i żyli długo i szczęśliwie....

Trza spać, o 5 kukułka bo jutro na 6 do roboty...
(10h bitego dymania + przerwy na żarcie~2h + dojazd TAM i z Powrotem~2h)
"już" ok 7pm wracam na chatę.
za średnią krajową.
dzięki wam ferajna z POPSL,
dzięki Ci Dyzmo Ministrze Pracy....

PiS pokażcie co potraficie!
przywróćcie normalność....

P.S.
a spróbuj zachorować....lub chcieć urlopu-urlopu
P.S. a spróbuj zrobić badania u rodzinnego....

Polska jest jak widać bardzo bogatym krajem, stać nas na roztrwonienie tych miliardów które trafiły do kieszeni właścicieli firm oraz do polityków i urzędników jako łapówki. tutaj tylko słowa Piłsudskiego: bić kur.y i złodziei.

Ostatnia szansa przekonać ludzi, żeby nie głosowali na POpaprańców, w moich ulotkach są podawane linki do wolnych mediów, gdzie jest podawana informacja o aferach i przekrętach POpaprańców, jak ktoś raz wejdzie na te strony, to dalszą role przekonywania robią artykuły na tych stronach. To naprawdę jest skuteczne tak, że proszę o dołożenia się do zwycięstwa opozycji.

Ulotki wspierające Prezydenta, PiS i wolne media link poniżej;
http://naszeblogi.pl/54142-matrix-%E2%80%94-przebudzanie

Rzeczy nazywajcie PO imieniu!!! Te pieniądze nie zostały zniszczone tylko ukradzione i nie jest to wielkie marnotrawstwo tylko zwyczajne złodziejstwo za którę złodzieje powinni POnieść karę

"kolejne rządy PO–PSL powiększyły go przez osiem lat niemal dwukrotnie" - według liczb podanych chwilę wcześniej jest ponad dwukrotnie (527x2 = 1054 < 1077). Jak ktoś może pisać o liczbach jak ma problem z najprostszymi działaniami i wnioskami. Mnożenie przez 2 to 2 klasa podstawowa? Kto wyrzucił matematykę z matury? Już widać efekty...

w wielu krajach jest tak, że jak nie potrafi udokumentować źródła pochodzenia majątku to mu się go po prostu konfiskuje.
We Francji nie ma szans na przepisywanie majątku na rodzinę, skarbówka o9dbierze wszystkim.
No, ale jak wiadomo kto mówi publicznie, że pierwszy milion trzeba ukraść to o czym my mówimy?!

są tez kraje, i to niedaleko, że rozliczenia między firmami odbywają się za pośrednictwem urzędów skarbowych. Ale to chyba wariaci jacyś!

Tyle szkody co zrobila PO i PSL przez te 8 lat trudno bedzie naprawic Ale rozliczenie musi byc do Bulu

Takie analizy powinny przebić się do społeczeństwa.
Zgadzam się z p.Cejrowskim,który mówi,że w debatach takie kwestie
nie są poruszane.Dlatego są jałowe,bez wyrazu,takie ble,ble.
Wszystko prawem zakazane,jest dla aferzystów dozwolone.
Takie artykuły powinny się pojawić wcześniej ,nie
dzień przed ciszą wyborczą.

Trzeba koniecznie skonfiskować bandytom z po, psl i lewcy zagrabione majątki a ich wsadzic tam gdzie plafusi mają nawyższy wskaźnik przy wyborach.

Rząd czy okupant ?– historia prawdziwa, za sprawą PO i PSL oraz wyborców, którzy na nich głosują.
Ukończyłem 83 lata i jestem sam. W stanie przedzawałowym pogotowie dwukrotnie odwoziło mnie do szpitala, gdzie byłem leczony. Tabletki na nadciśnienie zażywam od lat. Wczoraj byłem w przychodni po receptę. Chciałem tylko kupić tabletki, a bez recepty się nie da. Powiedziano mi, że nie zostanę przyjęty, bo dziś więcej pacjentów nie przyjmuje się. A jutro ? Zapytałem . Otrzymałem karteczkę ( na żądanie) z zapisem ; nr telefonu, godzina 8,00 – 10,00, przyjętych będzie do 15 osób. Czy załapie się ? Nie wiem. Ciśnienie rośnie. Dziś rano o godzinie 4,00 wynosi 160/80. Komentarza nie będzie ! Czy wybory tą sytuację zmienią, czy rządzić będą ci sami ? Nie wiem.

Dzękujemy panu Tuskowi, Kopaczce i Gradowi za to, że od 2009 energetycy otrzymali 30zł podwyżki (brutto) BARDZO DZIĘKUJEMY

(melancholijnie, ze smutkiem, wszyscy razem):
#
To ostatnia niedziela
dzisiaj się rozstaniemy,
dzisiaj się rozejdziemy
na wieczny czas.
To ostatnia niedziela,
więc nie żałuj jej dla mnie,
spojrzyj czule dziś na mnie
ostatni raz.

Będziesz jeszcze dość tych niedziel miała,
a co ze mną będzie - któż to wie...

To ostatnia niedziela,
moje sny wymarzone,
szczęście tak upragnione
skończyło się.

Ciąg dalszy:

Będziesz jeszcze dość tych niedziel miała,
a co ze mną będzie - któż to wie...
Więc zanim się wszystko skończy,
Nim los nas rozłączy,
Ten sznureczek z pętlą podaj mnie...

"niemal dwukrotnie" - powinno być ponad dwukrotnie 527*2 = 1054, czyli mniej niż 1077

Dorzućcie jeszcze zwolnienie Rosjan przez Pawlaka z opłat tranzytowych za przesył gazu do NIEMIEC--od 2006--2015razem około 1070 mln USD czyli 4mld PLN, opóżnienie gazoportu o 4 lata i wybudowanie o dwa zbiorniki za mało powoduje że nie mogąc wytargować obniżki do poziomu ceny Niemiec tak jak to zrobili Litwini, tracimy co roku aż do końca kontraktu w 2022r-- 2,4 MLD PLN rocznie.

Chcesz Grecja razy 10 -GLOSUJ NA PO !!!!

449,7 miliardów złotych zmarnowały w ciągu ostatnich ośmiu lat rządy Platformy Obywatelskiej i PSL

za coś takiego nie wystarczy "przepraszam" za to powinno być więzienie i konfiskata majątków

to teraz już wiecie dlaczego kierownik, od kiera - miłości... })

..kto może niech zgłasza sie na meza zaufania,w tych wyborach bedzie mnóstwo przekretów i pomyłek..

Fora internetowe są jednym z głównych instrumentów , którymi wspiera się Kreml w Polsce grając na osłabianie i ostateczne wyeliminowanie postsolidarnościowych, prozachodnich środowisk politycznych. Akcja pt „pogonić bandę zdrajców i złodziei” przebiega nader sprawnie za pomocą informacyjnych bojówkarzy jak i cynicznej opozycji. Okazuje się, że Polacy 25 lat po wyrwaniu się spod rosyjskiego buta z zadziwiającą lekkością dają się uwodzić rosyjskiej propagandzie rozpowszechnianej przez internet ., pożytecznych idiotów , często opozycję.. ….. Wszystkie elementy naszej wolności jaką zdobyliśmy po 89 roku są skutecznie mieszane z błotem i niszczone poczynając od nazwisk polityków, działaczy, dziennikarzy tytuły medialne .
Wszystko co się kojarzy z naszymi przemianami, wyrwaniem z rosyjskiej strefy wpływów zostało splugawione, poczynając od Wałęsy, którego mają Polacy zapamiętać tylko jako agenta Bolka, poprzez Władysława Bartoszewskiego , kończąc na Tusku „zdrajcy i mordercy” i „Komoruskim” drobnym szabrowniku belwederskim… nawet Petru został profilaktycznie zhejtowany , żeby przypadkiem nie wypłynął…
Generalnie to są już R E S Z T Ó W K I , N I E D O B I T K I! ciągniemy na oparach rezerwy paliwa!!!!
To, co dziś Polacy powinni bronić ze wszystkich sił- … sami „pogonią”. A gdy już pogonią prozachodnie środowiska i partie polityczne, wtedy do władzy powróci ten drugi biegun,,, wschodni .... . Wielu ludziom wydaje się, że jak mają demokrację, są w EU, NATO to mogą sobie przebierać jak w ulęgałkach, a w kolejce do władzy czeka kolejna armia rycerzy na białych koniach…

faktycznie leming... })

patrz nie myslalem ze i tu sie pojawi pracownik sekcji hejterow PO ale jaja
zle trafil tu sam ciemny lud
ja nie rozumiem jego belkotu?
ze co ze niby mamy bronic kryminalistow?
oszalal !!!

Egzekucje powinny odbyć się na Stadionie Narodowym!

to teraz już wiecie dlaczego 7 Days jest następcą drożdżówki... })

Problem jednak taki że te sukinsyny nie mają tych pieniędzy, oni zainkasowali zaledwie drobne napiwki z tych przewałów. Podejrzewam (choć to nie moja działka, więc bardziej zgaduję) że te góry pieniędzy poszły do właścicieli tych naszych miejscowych marionetek - czyli do Rassiji w Moskwu. Za nie Kacapia zbudowała pare okrętów wojennych , pocisków balistycznych z głowicami nuklearnymi - na naszą zgubę. Miejscowe szajki to bidoki w porównaniu z oligarchami Rassiji, Białorusi, Ukrainy itd. To plebs, słupy jak sławny prezes bez matury z Amber Gold. Dać takiemu zegarek za 20 tysi, powozic limuzyną to już pełnia szczęścia i top jego oczekiwań

..paniczny strach tego POpapranego ''towarzystwa'' mówi sam za siebie..

Dodaję jeszcze do rachunku 96 miliardów wtopione w Euro 2012

do tych kwot należy dodać wielkość kar nałożonych przez Unię Europejską na Polskę za niewdrażanie przepisów UE, niewykorzystane i zwrócone do UE środki (jak np na rozwój kolei), oraz nie wpłacone podatki i składki tych, którzy wyjechali, bo nie mogli znaleźć tu pracy( lekko licząc ok 50-60 miliardów rocznie); tych wielkości nikt nie wlicza, a to olbrzymie kwoty

Platforma pozostawia po sobie pusty skarbiec ,długi i napięty budżet ,ale nadal ma nadzieję na rządy choćby koalicyjne .Gdyby tak się stało jak zapewnią sobie finansowanie ? Przez podatki a zwłaszcza podatek katastralny .Wtedy większość obywateli skończy pod mostem ,a ci którzy w pocie czoła uzbierali pieniądze na koniec życia na domek z ogródkiem będą zmuszeni do jego sprzedaży .A wszystko by żyło się lepiej ...tylko komu ? Jedynie PiS jest w stanie powstrzymać to szaleństwo reszta to folklor.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl