niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 września 2016

"Ksenofobiczna histeria". Michnik poskarżył się niemieckiej gazecie na PiS i Polaków

Dodano: 19.09.2015 [11:45]
"Ksenofobiczna histeria". Michnik poskarżył się niemieckiej gazecie na PiS i Polaków - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Adam Michnik udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Die Welt". I szeroko opowiedział o "wybuchu postaw ksenofobicznych" w Polsce w związku z kryzysem uchodźczym. Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" znalazł jednocześnie słowa uznania dla kanclerz Angeli Merkel. Jej działania określił jako "szlachetne" i "mądre".

Głównym tematem rozmowy Adama Michnika z niemiecką prasą była oczywiście sprawa imigrantów z Bliskiego Wschodu i zachowania się Polski w tej sprawie.

Michnik zdradził Niemcom:

"Opinia publiczna w naszym kraju jest podzielona. Z jednej strony mamy tolerancję i otwartość. Z drugiej - musimy sobie radzić z wybuchem postaw ksenofobicznych. Są one wspierane przez manipulacje części klasy politycznej. To bardzo niebezpieczne".


Naczelny "Gazety Wyborczej" wytłumaczył również niemieckiej gazecie, dlaczego Polacy boją się imigracji:

"Jestem redaktorem naczelnym gazety, która walczy z ksenofobiczną histerią. Ale jest wytłumaczenie tych lęków: Polska za sprawą Hitlera i Stalina stała się krajem jednorodnym etnicznie. Jeśli ktoś jest np. ciemnoskóry, wygląda egzotycznie. Wielu ludzi odczuwa strach, bo tego nie znają, bo jest to dla nich nowe".


Nie mogło zabraknąć oczywiście skarg na Prawo i Sprawiedliwość: "Ich stanowisko jest nacjonalistyczne, ksenofobiczne i zakłamane" - stwierdził Adam Michnik. Jednocześnie pochwalił działania niemieckiej kanclerz Angeli Merkel: "Myślę, że postępuje właściwie. Jej podejście do tej sprawy jest szlachetne i mądre".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Najwyraźniej wyjazdy zagraniczne nie służą nadredaktorowi. Zwykle dostaje wtedy intelektualnego rozwolnienia i w efekcie robi we własne gniazdo. Jak nie w Rosji, to w Niemczech. Może klimat Bliskiego Wschodu byłby dla niego lepszy.

Teennnn toooooo robi w swoje gniazdo. Nie przeszkadza mu smród.

Antypolska kanalia. Ale co się dziwić jak to poubeckie pomiotło.

Nie ma to jak"rzetelność" dziennikarska Michnika!!!Gdzie jest teraz salon, nikt się nie oburza?!!!

A czego to to psioczy na Polaków???? Czego pyskuje i się skarży po Europie na swój tfu na Polskę?????prezydentowi nie wolno powiedzieć prawdy a ten gno... Wymyśla bzdury...

Ty michnik, żydów też nie chcemy w Polsce. Poskarż się na mnie u niemców ty wieprzu !

Śmierdzący naczalnyj cap "Szmatławoj Gaziety" nie jest arbitrem w żadnej dziedzinie, tym bardziej w kwestiach moralnych.

Powiem tak gość powinien nie mieć głosu bo za jego słowa wszyscy jeszcze zapłacimy. Już mu ludzie płacą za gazetę i jakoś tych ludzi musi być dużo bo jakość dobrze z tego żyje

Aaaaaaaaallleeeee jjjjjaaaaaajjjjjjaaaa.

Nie chce rozsiewać agresji więc zaprzeczę, że miałbym ochotę dać mu w mordę. Jestem tolerancyjny.

schizofrenia

Niech jąkała powie ilu emigrantów przyjmie do siebie. Bardzo łatwo jest krytykować naród jak sam wyjąkał etnicznie jednorodny mając lewacko bolszewickie poglądy. Lewactwo walczy z jednorodnością bo w jednorodności siła. Jednorodność wygląda pięknie jest jednoznaczna i szlachetna a multikulti wygląda jak zmiksowane gówno jednorodna bezideowa masa. A taką masą łatwo manipulować i o to temu jąkale chodzi.
A na koniec to z tegą jąkały taki autorytet moralny jak z kozich bobków puzon

Jeśli nie podobają się takie postawy,to wychrzaniaj na Madagaskar.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl