„Faszysta”, który lubił wypić, a teraz grozi Polsce. Cała prawda o Martinie Schulzu

Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

Kim jest Martin Schulz, który chciałby „w razie konieczności nawet silą” narzucić krajom UE przyjęcie tysięcy imigrantów, przybywających lawinowo do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu? W młodości „pił bez żadnych hamulców”, w końcu rzucił szkołę średnią i założył księgarnię. Od 19-roku życia był członkiem organizacji socjalistycznych. Oponenci mówią o nim „faszysta” i „nacjonalista”...

W wywiadzie dla telewizji ZDF przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz komentował sprawę fali nielegalnych imigrantów napływających do UE. Stwierdził, że w imię ducha europejskiej wspólnoty należy zmusić kraje UE do zaakceptowania tzw. kwot, czyli narzuconej przez Brukselę liczby imigrantów. – Jesteśmy w XXI wieku, globalne problemy nie mogą być rozwiązywane nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba walczyć i powiedzieć: w razie konieczności, również walką przeciwko innym, postawimy na swoim – zagroził przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Kim jest człowiek, którego oponenci nazywają „faszystą” i „nacjonalistą”? Z jego biografii można się dowiedzieć m.in., że jest z zawodu… księgarzem i ma kiepskie wykształcenie.

Uczył się w szkole średniej Heilig-Geist-Gymnasium w Würselen. Młody Martin marzył wówczas o karierze piłkarza, ale te plany pokrzyżowała kontuzja kolana. Zresztą ścieżka edukacyjna Schulza też nie trwała długo ponieważ… porzucił szkołę. „W tamtym czasie piłem bez żadnych hamulców i prowadziłem takie życie, którego z dzisiejszej perspektywy sam nie potrafię zrozumieć” – opowiadał Schulz w wywiadzie dla dziennika telewizyjnego Tagesschau w maju tego roku.

W latach 1977-1982 Schulz współpracował z różnymi księgarniami i domami wydawniczymi. Od 1982 do 1994 był właścicielem księgarni w tymże Würselen. Jednak jeszcze wcześniej niż karierę księgarza, rozpoczął karierę polityczną. W 1974 r. 19-letni Martin przystąpił od młodzieżowej organizacji socjaldemokratycznej „Jusos”. Równo 20 lat później został po raz pierwszy wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Schulz konsekwentnie w swoich wypowiedziach krytykuje decyzje rządów poszczególnych państw UE, choć prawnie przewodniczący Parlamentu Europejskiego powinien jedynie przewodniczyć posiedzeniom europosłów i reprezentować parlament na świecie.

W 2003 r. głośno było o kłótni Schulta z ówczesnym premierem Włoch Silvio Berlusconim. Podczas sesji PE Włoch zwrócił się do niego: „We Włoszech właśnie powstaje film o nazistowskich obozach koncentracyjnych, polecę pana do roli komendanta obozu”.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zdjęcia Macrona z półnagimi mężczyznami wywołały skandal. Teraz jeden z nich... trafił do aresztu

Zdjęcie Emmanuela Macrona, które wywołało skandal / twitter.com/printscreen

  

22-letni Reaulf Flemming, którego zdjęcie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem wywołało ogromne kontrowersje, trafił do aresztu. Mężczyzna został skazany za posiadanie narkotyków.

Jak podaje dziennik "Le Parisien", 22-latek z wyspy Sint Maarten został zatrzymany w miniony piątek. Oprócz zarzutu posiadania narkotyków, mężczyzna usłyszał także jeden dotyczący stawiania oporu podczas aresztowania. Reaulf Flemming znany jako "Raul" próbował uciec przed funkcjonariuszami, ale został zatrzymany. Podczas aresztowania 22-latek... kopnął policjanta. 

Jak podaje "Le Parisien" Flemming w środę usłyszał wyrok - 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 miesiące.


Skandal z udziałem prezydenta Francji Emmanuela Macrona wybuchł na początku października po tym, jak do sieci trafiły zdjęcia z jego wizyty na wyspie Sint Maarten.[polecam:http://niezalezna.pl/239240-macron-robil-sobie-zdjecia-z-polnagimi-gangsterami-nowe-kompromitujace-fakty]

Prezydent Francji pozował na nich z półnagimi mężczyznami - jeden z nich pokazywał w tym czasie środkowy palec. Jak donosiły zdjęcia przeszłość mężczyzny jest równie kompromitująca, co postawa na zdjęciu.

Macron tłumaczył wtedy, że każdemu należy dać szansę. Jak się teraz okazuje, mężczyzna ze zdjęcia swoją zmarnował. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl